Впровадження оренди 1С: досвід Росії

Олексій

Внутрішній аудитор. Консультант з питань податкового та бухгалтерського обліку. Буду радий вашим питанням у коментарях до моїх статей.

Впровадження оренди 1С: досвід РосіїПро російську компанію 1С знають не лише бухгалтера — це добре відоме ім’я далеко за межами Росії. Офіційна статистика компанії говорить про те, що їх система впроваджена в більш, ніж 1 мільйон підприємств в СНД, а також в Балтійських країнах, більше 4 мільйонів чоловік користуються 1С при веденні бухгалтерського обліку. Безумовно, за кількісним показником Росія є лідером у цій статистиці. Не дивно, що саме на батьківщині компанії впровадження такої послуги як оренда 1С відбувалося найбільш швидкими темпами.

Як все починалося

Отже, досвід впровадження оренди в Росії почався в кінці 2009 року. Саме тоді розробники 1С запропонували здавати їх програмне забезпечення в оренду. Поступово послуга набула масового поширення, хоча варто відзначити, що перший час клієнти відносилися з побоюванням до нової пропозиції. З часом, коли хмарні технології стали активно використовуватися в Росії в інших сферах, послуга оренди перестала дивувати споживачів.

Особливо високо оренду оцінили керівники малого і середнього сегментів бізнесу. Для них низька вартість оренди, відсутність технічних витрат, безпроблемне оновлення і легка зміна кількості робочих місць — справжня панацея. Що ще потрібно для ефективної роботи невеликого відділу бухгалтерії?

Борис Давидов, власник продовольчої оптової бази «Вікторія» (м. Псков), згадує, як три роки тому опинився перед вибором інструменту для швидкого і легкого ведення бухгалтерського обліку. Бізнес лише починався, зайвих грошей не було, а бухгалтерією, доречно зауважити, збиралася займатися його дружина, яка тільки що закінчила спеціальні курси. Ідеально для цілей бізнесмена личила продукція 1С, але це було дуже дорого для початку. Вихід знайшовся абсолютно випадково — телефонуючи в черговий раз офіційним партнерам 1С, почув пропозицію про оренду — цифри були дуже привабливими. Чоловік прийшов на презентацію і переконався, що доки іншого такого ж варіанту не знайде. «Питання про безпеку, яким так люблять зараз лякати противники оренди, тоді для мене не стояв — я лише починав справу і мені було важливо швидше відбити вкладені гроші», — говорить Борис. Аренда, за його словами, повністю себе виправдала. І навіть з часом, коли матеріальні проблеми були вирішені, керівник так і не перейшов на “коробку”. Він найняв вже кілька бухгалтерів і всі вони задоволені тим, що оренда дозволяє їм працювати в будь-якому місці і це не прив’язує їх до офісу або до одного робочого місця.

Випадок Бориса не поодинокий. Оренда 1С дійсно виручила багатьох бізнесменів- початківців. Вся справа в тому, що її застосування автоматично знімає ряд питань. Не потрібно думати про те,

— які ліцензії необхідні,

— де зберігати бухгалтерські бази даних,

— як забезпечувати їх недоторканість,

— хто все це буде обслуговувати.

Оренда 1С для великих російських підприємств

Ще одна група компаній, які віддали перевагу оренді — це компанії з широкою мережею філій і представництв по всій Росії. Країна має велику площу і економічно вигідно утримувати кілька офісів у різних кінцях країни. При цьому бухгалтерам та керівникам доводиться багато часу витрачати на відрядження, а оренда дозволяє спокійно отримувати необхідну комерційну інформацію з будь-якої точки, де є доступ до мережі Інтернет. Раніше таким компаніям доводилося витрачати значні кошти на розробку внутрішньої системи, що забезпечує повсюдний доступ до звітів і роботу з ними. Підприємства, які не мали матеріальної можливості на розробку подібних систем, були обмежені рамками свого офісу. Зараз же ця проблема вирішується дуже легко — шляхом впровадження оренди 1С. Керівник самостійно вибирає, кому буде доступна облікова система підприємства. Головна відмінність і перевага оренди 1С — це її актуальність стосовно чинного законодавства і швидкий вихід оновлень на відміну від самостійно розроблених внутрішніх систем.

Якщо першими клієнтами послуги оренди були новачки, то вже протягом першого року багато російських заповзятливих керівників усвідомили вигоду оренди, і почався активний перехід з «коробки» на оренду. Так версія «коробки» 1С в Росії поступово стала відходити на другий план.

Непереконливі аргументи проти оренди

Ясна річ, з часом знайшлися і противники оренди, які заявляють, що передавати свої бази для зберігання третій особі нібито небезпечно. Вони забувають, що, по-перше, передають дані професіоналам, які точно знають, як уберегти інформацію, а по-друге, такі компанії відповідають за чужі бази своїм ім’ям і престижем. Чи є їм сенс ризикувати своєю репутацією і подальшою роботою на ринку бухгалтерського програмного забезпечення? В кінці-кінців, клієнти в будь-який момент можуть забрати свою базу або змінити оренду на «коробку». Все це обговорюється напередодні укладення договору.

Ті російські підприємці та бухгалтера, які використовують оренду, в один голос заявляють,  якщо фірма-франчайзі є офіційним партнером компанії 1С (офіційний список є на сайті 1С), то їй можна і треба довіряти.

Що ще, окрім економічної вигоди, дає оренда 1С?

Ми не говоримо тільки про економічну вигоду оренди 1С. Досвід Росії показав, що оренда 1С — це унікальна можливість для керівників підприємств підвищити ефективність роботи своїх співробітників. Російські бізнесмени підтверджують, що можливість вести бухгалтерію не тільки в стінах офісу, але в будь-якому іншому місці, підвищила швидкість отримання необхідних звітів і зробила роботу відділу бухгалтерії більш продуктивною. Бухгалтера — часті гості податкових органів навіть після введення електронної звітності. Дуже зручно, що документи можна підправити або підготувати, не покидаючи стін податкової. Ця можливість позбавляє бухгалтерів від багаторазової їзди до інспекції.

Ще одна додаткова перевага оренди 1С, ідея якої була запозичена в Росії. Багато компаній, наприклад Активсофт, надають додаткову послугу — оренду віртуального сервера для зберігання Вашої інформації. Ця невелика, на перший погляд, перевага дозволяє компаніям зберігати в безпечному місці особливо секретні документи. У Росії ця послуга користується величезним попитом.

Бесіди з російськими колегами, спостереження за російськими компаніями дозволяють зробити висновок, що модель оренди 1С працює безвідмовно, моментально окупається, не вимагає істотних матеріальних вкладень. Виникає тільки одне питання, чому, незважаючи на такі рекомендації в Росії, у нас в Україні народ продовжує витрачати шалені гроші на «коробку» і ігнорувати пропозиції з оренди 1С.

Що вам заважає зробити свій бізнес більш сучасним і ефективним вже сьогодні?

Джерело: http://arenda1c.aktivcorp.com/

Впровадження оренди 1С: досвід Росії
Оцініть статтю

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *