Ведення книги обліку доходів та витрат 2012 ФОП на єдиному податку. А також приклад, зразок заповнення

Якщо вам більше до смаку російська мова, читаємо цю тему на російській. У цій темі будемо збирати найбільш актуальні питання, які стосуються особливостей ведення книги обліку доходів та витрат для фізичних осіб — підприємців на спрощеній системі оподаткування. Якщо будуть виникати додаткові питання та з’являтися додаткова актуальна інформація, вона буде сюди додаватися. Також, сюди можна задавати питання. Найбільш актуальні з них будуть додаватися у перший пост. Отже:

Перша, друга та третя група — неплатники податку на додану вартість ведуть книгу доходів (пункт 296.1.1 Податкового кодексу).
Третя група — платники податку на додану вартість ведуть книгу обліку доходів та витрат (пункт 296.1.2 ПКУ).
Форми книг затверджені Наказом Міністерства фінансів України «Про затвердження форм книги обліку доходів і книги обліку доходів і витрат та порядків їх ведення» від 15.12.2011 №1637.
Книга обліку доходів та витрат для єдинника третьої групи — платника ПДВ складається з двох розділів: «Доходи» та «Витрати». Розділ «Доходи» книги єдинника третьої групи платника ПДВ абсолютно ідентичний розділу «Доходи» книги платників єдиного податку першої, другої та третьої групи — неплатників ПДВ. Порядок заповнення теж однаковий.

Організаційні моменти ведення книги обліку доходів та витрат для фізичних осіб — платників єдиного податку

 

Чи можна вести книгу обліку доходів та витрат в електронному вигляді?

Ні, не можна. Згідно Наказу Мінфіну від 15.12.2011 №1637 «Записи у Книзі виконуються розбірливо чорнилом темного кольору або пастою кулькових ручок». Тобто книгу треба вести тільки вручну. Ведення іншим способом, буде розцінюватися податковою службою як неналежне ведення книги.

Що робити ФОПу платнику єдиного податку в разі втрати книги доходів та витрат?

Відповідь з офіційного сайту ДПСУ: Підприємець повинен звернутися до органів внутрішніх справ для подання заяви про втрату книги обліку доходів та витрат та отримати довідку про надання даної заяви. Потім, разом з цією довідкою, йти до податкової служби та отримувати нову книгу. Докладніше, про цю ситуацію можна почитати тут.

Чи треба реєструвати книгу на найманих працівників, які здійснюють розрахунки у готівковій формі?

Ні, не треба. Ані у Податковому кодексі, ані у Наказі №1637 немає обов’язку платника єдиного податку реєструвати книгу доходів та витрат на найманих працівників.

Чи треба переносити дані зі старої книги до нової? Якщо так, то з якої дати?

Відповідь з єдиної бази податкових знань: «Вимогами Порядку №1637 не передбачено перенесення даних з книги обліку доходів і витрат ф. № 10 до книги обліку доходів.» Тобто, вносити записи у нову книгу обліку доходів та витрат треба з дати її реєстрації. Проте, під час підбиття підсумків за період, слід врахувати дані зі старої книги.

Скільки часу зберігати книгу після того, як вона закінчилася?

Згідно Наказу №1637 «Книга зберігається у платника податку протягом 3 років після виконання останнього запису».

Що робити зі старою книгою обліку доходів та витрат за формою 10?

Стара книга обліку доходів та витрат також повинна зберігатися у приватного підприємця протягом трьох років з дати останнього запису. Її не слід нікуди віддавати, викидати або знищувати протягом цього часу.

Особливості заповнення книги обліку доходів та витрат платника єдиного податку

 

Які особливості ведення книги доходів та витрат у разі використання найманих працівників?

А ніяких особливостей немає. Загальна сума доходу, яку платника єдиного податку отримав за день відображається у відповідних графах книги. При цьому не важливо, хто фактично отримував готівку, сам підприємець чи найманий працівник.

Коли здійснювати записи у книгу? Чи треба ставити нулі за день, в якому не було доходу?

Тут слід розділити внесення записів до Розділу «Доходи» та Розділу «Витрати»
Записи до Розділу книги «Доходи». Згідно Наказу №1637: «Записи у Книзі виконуються за підсумками робочого дня, протягом якого отримано дохід, зокрема кошти, що надійшли на поточний рахунок платника податку та/або отримано готівкою, сума заборгованості, за якою минув строк позовної давності, фактично безоплатно отримано товари (роботи, послуги).»
Записи до Розділу книги «Витрати». Згідно Наказу №1637: «Записи у Книзі виконуються за підсумками робочого дня, протягом якого понесено витрати, зокрема оплачені придбані товари (роботи, послуги), виплачена заробітна плата, сплачено єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування тощо.»
Тобто за день в якому підприємець не отримував дохід або не поніс витрати, запис у відповідний розділ книги робити не треба.

Чим відрізняється дохід єдинника платника ПДВ та неплатника?

Згідно пункту 292.11 Податкового кодексу, до доходу платника єдиного податку не включаються суми податку на додану вартість. Що таке податок на додану вартість та як він формується, можна почитати у статті Податок на додану вартість, що це таке? Інформація для «чайників».
Наприклад. Два ФОПа єдинника третьої групи (один платник ПДВ, а інший не платник) продали товар на суму 1200 грн. У єдинника платника ПДВ у цій сумі сидить податок на додану вартість, який складає 200 грн. У неплатника ПДВ, податку на додану вартість у цій сумі немає. Відповідно:
Дохід платника ПДВ складає 1000 грн. З цього доходу він сплатить 1000 * 3% = 30 грн. єдиного податку.
Дохід неплатника ПДВ складає 1200 грн. З цього доходу він сплатить 1200 * 5% = 60 грн. єдиного податку.

Чим відрізняється ведення книги для платника ПДВ та неплатника?

Дохід у книзі обліку доходів та витрат відображається без податку на додану вартість. Відповідно, якщо брати умови попереднього прикладу, неплатник ПДВ запише у книгу суму 1200 грн., а платник податку на додану вартість запише у книгу суму 1000 грн. (без ПДВ).

Як підбивати підсумки у книзі обліку доходів та витрат, окремо по кожному місяцю чи наростаючим підсумком?

Згідно Наказу №1637: «У Книзі відображається фактично отримана сума доходу від провадження діяльності із сумарним підсумком за місяць, квартал, рік». Тобто, підсумки у книзі слід підбивати наступним чином:
— січень, лютий, березень; всього за перший квартал;
— квітень, травень, червень; всього за другий квартал;
— липень, серпень, вересень; всього за третій квартал;
— жовтень, листопад, грудень; всього за четвертий квартал;
— всього за рік.

Як здійснювати виправлення помилково внесених записів у книзі обліку доходів та витрат?

Згідно Наказу №1637: «У разі внесення виправлень новий запис засвідчується підписом платника податку.» Це все, що написано в порядку ведення книги щодо виправлень. Рекомендується виправляти так званим коректурним способом, який передбачений п.4.2 Положення від 24.05.1995 №88 : «Неправильний текст або цифри закреслюються і над закресленим надписується правильний текст або цифри. Закреслення здійснюється однією рискою так, щоб можна було прочитати виправлене».

Що зазначається у графі 3 книги доходів та витрат «сума повернутих коштів за товар?»

Наприклад. Підприємець продав товар покупцю на суму 2 000 грн. Покупцю не сподобалася частина товару та на наступний день він вирішив повернути товар на суму 1 000 грн. Підприємцю довелося повернути покупцю гроші 1 000 грн. Ця сума і вказується у графі 3.

Як суму вказувати в графі 2 книги доходів та витрат при роботі по договорам доручення, транспортного експедирування або агентським? Всю суму, що надійшла на рахунок, або тільки винагороду?

Згідно порядку ведення книги доходів та витрат №1637 у книзі вказується тільки сума отриманого доходу із сумарним підсумком за місяць, квартал та рік. Згідно пункту 292.4 Податкового кодексу у разі надання послуг, виконання робіт за договорами доручення, транспортного експедирування або за агентськими договорами доходом є сума отриманої винагороди повіреного (агента). Тобто транзитні кошти, які надходять на рахунок, не є доходом платника єдиного податку. Відповідно вони не відображаються у графі 2 книги. Там вказується лише дохід, тобто винагорода.

Яким чином відобразити у книзі доходів та витрат дохід в іноземній валюті?

Згідно пункту 292.5 Податкового кодексу дохід в іноземній валюті, перераховується у гривнях за офіційним курсом гривні до іноземної валюти, встановленим НБУ на дату отримання такого доходу.
Тобто, у дату отримання валюти на рахунок помножуємо її на курс НБУ та вказуємо у книзі.

Приклад заповнення книги обліку доходів та книги обліку доходів та витрат для ФОПів — платників єдиного податку

 

Приклад заповнення Розділу «Доходи» книги обліку доходів та витрат єдинника

Умови прикладу для заповнення Розділу «Доходи» наведені для неплатника ПДВ:
10.01.2012 — підприємець реалізував товар на суму 2 000 грн.
15.02.2012 — підприємець реалізував товар на суму 3 000 грн.
15.02.2012 — попередньому покупцю не сподобався товар, та він вирішив його повернути. Підприємець повертає гроші покупцю 2 000 грн. В цьому випадку, доцільно буде скласти акт повернення товару, для того, щоб підтвердити запис у книзі первинним документом та потім було що показати податковій службі.
16.02.2012 — якась добра юридича особа подарувала підприємцю товари на суму 1 000 грн. Ця сума є доходом ФОПа на підставі пункту 292.3 Податкового кодексу.
20.03.2012 — підприємець реалізував товар на суму 5 000 грн.
21.03.2012 — колись давно, три роки тому, підприємець отримав товари, за які одразу не розрахувався (у нього виникла кредиторська заборгованість перед своїм постачальником). Пройшло три роки, проте ФОП досі не заплатив за отриманий товар. 21.03.12 строк позовної давності щодо кредиторської заборгованості сплинув, тому сума заборгованості визнається доходом підприємця відповідно до пункту 292.3 Податкового кодексу. Сума заборгованості складає 4 000 грн.
22.03.2012 — здійснено взаємозалік взаємних зустрічних вимог (або бартер) на суму 2 000 грн. Такий дохід, оподатковується за ставкою 15% відповідно до частини 3 пункту 293.4 ПКУ.

Приклад заповнення Розділу «Доходи» для неплатника ПДВ (натисніть на зображення, щоб побачити в повному розмірі)

Изображение

 

Приклад заповнення Розділу «Витрати» книги обліку доходів та витрат платника єдиного податку

Умови прикладу для заповнення Розділу «Витрати»:
14.02.2012 — придбані товари на суму 2 400 грн. в тому числі ПДВ 400 грн.
30.02.2012 — виплачена заробітна плата найманому працівнику 1 000 грн. У цей же день сплачено до бюджету утримані із зарплати ЄСВ та ПДФО, а також нарахований на заробітну плату єдиний соціальний внесок (нехай ставка буде 37%) 370 грн.
29.02.2012 — сплачено комунальні послуги за офіс 500 грн.
05.03.2012 — сплачено єдиний соціальний внесок «за себе» в розмірі мінімального страхового платежу 1073 * 34,7% = 372,33 грн.

Приклад заповнення Розділу «Витрати» (натисніть на зображення, щоб побачити в повному розмірі)

Изображение

 

Яку відповідальність застосовує податкова служба за неведення або неправильне ведення книги доходів та витрат?

1. Відповідальність за неведення або неправильне ведення передбачена статтею 164-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення та складає попередження або накладення штрафу у розмірі від трьох до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 51 до 136 грн.). Повторне протягом року порушення тягне накладення штрафу у розмірі від п’яти до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 85 до 136 грн.).
2. За неоприбуткування (неповне та /або несвоєчасне) оприбуткування готівки в книзі обліку доходів та книзі обліку доходів та витрат органи ДПС застосовують штрафні санкції відповідно до вимог Указу Президента України від 12 червня 1995 року № 436/95-ВР «Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки» у п’ятикратному розмірі неоприбуткованої суми.

Як у книзі обліку доходів та витрат третьої групи + ПДВ відображати витрати на розрахунково-касове обслуговування банківського рахунку?

Згідно Порядку ведення книги, записи здійснюються за підсумками робочого дня, протягом якого понесені витрати, зокрема оплачена вартість послуг. Для здійснення запису в книгу треба орієнтуватися на банківську виписку, тобто на первинний документ, який підтверджує витрати.
Якщо в банківській виписці плата за розрахунково-касове обслуговування відображається один раз в останній день місяця, то і запис у книгу треба робити один раз в останній день місяця, тобто на дату банківської виписки.
Якщо плата за розрахунково-касове обслуговування зазначається у банківській виписці на кожну дату проведення операцій, то здійснювати запис у книгу треба робити на кожну таку дату, оскільки фактично кошти списуються з рахунку на кожну таку дату.

Чи є доходом платника єдиного податку власні кошти, внесені на поточний рахунок та чи треба відображати їх у книзі обліку доходів та витрат?

На думку ДПСУ, власні кошти підприємця — платника єдиного податку, внесені на поточний рахунок є його доходом, а отже підлягають відображенню у книзі доходів та витрат. Роз’яснення ДПСУ читайте тут.
Звичайно, позиція дуже і дуже спірна. На цю тему на блозі є чудова стаття: Внесення підприємцем власних коштів на рахунок. Дохід чи не дохід? Як правильно оформити внесення та про що треба пам’ятати?

За якою ставкою оподатковується неповернена у встановлений строк фінансова допомога та як це відображається у книзі обліку?

Якщо поворотна фінансова допомога не повертається протягом 12 календарних місяців з дня її отримання вона включається до доходу та оподатковується за звичайною ставкою, встановленою для відповідної групи. Отримання такого доходу прямо не передбачено формою книги обліку доходів та витрат платника єдиного податку, тому податкова служба, у своєму листі від 27.09.2012 року (текст листа читаємо тут) рекомендує відображати такий дохід у графі 5 книги.

Коментарі

bykashka » 07 фев 2012, 11:54

Здравствуйте! Подскажите, пожалуйста по ведению новой Книги обліку доходів.
У меня хлебобулочный киоск на рынке, на I группе до 150 000
Пример: Я закупил у поставщика утром на 1000грн хлеба, вечером вся выручка 1100грн
в 1-ю графу пишу дату, во 2-ю графу 1100, в 3 графу 1000, в 4 -ю и 7-ю я пишу 100грн
правильно ли я понимаю: Сума повернутых коштів за товар (роботи, послуги)– это деньги заплаченные мной контрагенту за закупку товара. Хотя в налоговой говорят (на словах) по смыслу получается :Сума коштів за повернутий товар (роботи, послуги)якобы во 2 графу нужно записывать деньги за возвращённый товар покупателем продавцу.
Если книга доходов зарегистрирована 16.01.2012г с какого числа я должен начинать её вести.
Большое спасибо.

Открываем приказ от 15.12.2011 №1637:

6.2.2. У графі 3 вказується сума повернутих коштів за продані товари, виконані роботи, надані послуги та/або передплати.

То есть это та сума, которую вам возвращает ваш покупатель, когда возвращает вам товар.
Получается графа 1 — дата, графа 2 — 1100, графа 4 — 1100, графа 7 — 1100.
По поводу того, с какой даты вы должны вести книгу то тут не совсем ясно. В некоторых налоговых на местах, говорят, что вести вы должны (в вашем случае) с 16.01, а доход, который получили до этой даты должны поставить одной строкой.
Есть также ответ налоговой

Відповідно до п. 296.1 ст. 296 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) платники єдиного податку ведуть облік у порядку, визначеному пп. 296.1.1 – 296.1.3 п. 296.1 ст. 296 ПКУ. Згідно із пп. 296.1.1 п. 296.1 ст. 296 ПКУ платники єдиного податку першої і другої груп та платники єдиного податку третьої групи, які не є платниками податку на додану вартість, ведуть книгу обліку доходів шляхом щоденного, за підсумками робочого дня, відображення отриманих доходів. Форма книги обліку доходів, порядок її ведення затверджуються Міністерством фінансів України. Підпунктом 296.1.2 п. 296.1 ст. 296 ПКУ передбачено, що платники єдиного податку третьої групи, які є платниками податку на додану вартість, ведуть облік доходів та витрат за формою та в порядку, що встановлені Міністерством фінансів України. Отже, починаючи з 01.01.2012 року Ви повинні вести Книгу за новою формою. Стару книгу ви повинні зберігати відповідно до норм діючого законодавства.

Державна податкова адміністрація в Одеській області

Василий » 07 фев 2012, 14:36

(То есть это та сума, которую вам возвращает ваш покупатель, когда возвращает вам товар. Не могу с Вами согласится, тогда было бы так: Сума коштів за повернутий товар (роботи, послуги)) именно это я и пытаюсь выяснить, но покупатели возвращают товар очень редко в среднем раз в год. А может быть, когда разрабатывали эту книгу, имели в виду закупка товара это и есть 3 графа (Сума повернутих коштів за товар (роботи, послуги) та/або передплати, грн.) так как под закупку товара подходит: Сума повернутих коштів за товар и подходит передплати, грн, я же товар покупаю, а не произвожу, тем более мне в случае чего нужно подтвердить происхождение товара накладными, а так нету особого смысла в 3 графе. Я подразумеваю закупка товара подтверждённая накладными и чеками. Уже месяц немого нигде узнать, что писать в 3 графу, даже в налоговой дают очень расплывчатый ответ. Я так понял они, и сами не знают или умышленно запутывают…Спасибо!

Александр » 07 фев 2012, 15:05

Правильно мыслишь: 1-1100, 2-1000, 4 и 7 -100 итого 5 грн. получит Рідна Батьківщина. А в налоговой зря пытаешся проконсультироваться (твои ошибки-их хлеб).

Василий » 07 фев 2012, 15:18

Александр Вы имели в виду, что моя версия заполнения 3-й графы правильная? И мне непонятно могу ли я в 3 графу записывать расходы по электро энергии и аренде места на рынке, я так понимаю, что эти расходы связанные с моей хозяйственной деятельностью и значит я могу их фиксировать в книгi обліку доходів.
bykashka » 07 фев 2012, 15:40
Единщики первой, второй и третьей группы неплательщики НДС не ведут учет расходов, а только доходов. Книга называется «Книга учета доходов».
296.1.1. Платники єдиного податку першої і другої груп та платники єдиного податку третьої групи, які не є платниками податку на додану вартість, ведуть книгу обліку доходів шляхом щоденного, за підсумками робочого дня, відображення отриманих доходів.
Приказ от 15.12.2011 №1637
1. Відповідно до підпункту 296.1.1 пункту 296.1 статті 296 глави 1 розділу XIV Податкового кодексу України (далі — Кодекс) фізичні особи — підприємці, що обрали спрощену систему оподаткування та є платниками єдиного податку першої і другої груп, а також платники єдиного податку третьої групи, які не є платниками податку на додану вартість (далі — платник податку), ведуть книгу обліку доходів (далі — Книга), у якій щоденно, за підсумками робочого дня, відображають отримані доходи.
Заметьте здесь не идет речь о расходах. Ваши расходы в книгу не записываются.
Правильно мыслишь: 1-1100, 2-1000, 4 и 7 -100 итого 5 грн. получит Рідна Батьківщина. А в налоговой зря пытаешся проконсультироваться (твои ошибки-их хлеб).
Смотрим Налоговый кодекс:
292.1. Доходом платника єдиного податку є:
1) для фізичної особи — підприємця — дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній пунктом 292.3 цієї статті.
Ставки налога платятся с дохода.
293.1. Ставки єдиного податку встановлюються у відсотках (фіксовані ставки) до розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року (далі у цій главі — мінімальна заробітна плата), та у відсотках до доходу (відсоткові ставки).
Никого не интересует сумма ваших затрат, крому подтверждения их первичными документами чтобы выполнять требования пункта 44.1 Налогово кодекса.
Александр Вы имели в виду, что моя версия заполнения 3-й графы правильная? А Рідной Батьківщинi хватит: это пока:Единый налог 10% от миним.зарпл 107грн; соц взнос 326,53 грн; не считая всяких наваров на моей деятельности;электро энергия, аренда, сан станция
пожарники и т.д.
Ваш вариант заполнения графы 3 основывается только на вашем понимании синтаксического строения названия графы 3 в форме книги.
Василий » 08 фев 2012, 09:23
Вы правильно написали, но мне кажется, что доходы невозможно определить без учёта расходов. Получается, что вся выручка на вечер идёт в доход. Пример: Я торгую карточками пополнения, там чистая прибыль 1% , закупил 100 карточек по 90грн=9000грн, продал за день 20шт по 91грн=1820грн и если записывать в книгу как вы советуете 1820 без учёта расходов то мой ДОХОД =1820грн умножаем на 365 дней, мой доход за год составляет 664 300грн. Вы так это понимаете? Или мне нужно на черновике высчитать свою чистую прибыль и заведомо нарушая правила заполнения книги(так как там указано 6.2.1. У графі 2 зазначається загальна сума виручки за продані товари, виконані роботи, надані послуги) записать все деньги которые будут у меня по окончании рабочего дня без учёта затрат. Если спросить по простому I группа обсяг доходу до 150 000грн это чист прибыль то есть выручка – затраты или просто писать все деньги без всякого учёта расходов, все советы в налоговой сводятся к этому. Вопрос в том, что называть доходом, их существует около 50видов, какой доход они имеют в виду. Потому, что в статьях 292.1 и 292.3 примерно так доходом есть доход …292.1. Доходом платника єдиного податку є: 1) для фізичної особи — підприємця — дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формах, визначених пунктом. То есть, что такое доход не поймешь. Спасибо
bykashka » 08 фев 2012, 10:05
Вы правильно написали, но мне кажется, что доходы невозможно определить без учёта расходов. Получается, что вся выручка на вечер идёт в доход. Пример: Я торгую карточками пополнения, там чистая прибыль 1% , закупил 100 карточек по 90грн=9000грн, продал за день 20шт по 91грн=1820грн и если записывать в книгу как вы советуете 1820 без учёта расходов то мой ДОХОД =1820грн умножаем на 365 дней, мой доход за год составляет 664 300грн. Вы так это понимаете?
В этом и заключается смысл упрощенной системы налогообложения. Никого не интересуют ваши расходы.
Или мне нужно на черновике высчитать свою чистую прибыль и заведомо нарушая правила заполнения книги(так как там указано 6.2.1. У графі 2 зазначається загальна сума виручки за продані товари, виконані роботи, надані послуги) записать все деньги которые будут у меня по окончании рабочего дня без учёта затрат. Если спросить по простому I группа обсяг доходу до 150 000грн это чист прибыль то есть выручка – затраты или просто писать все деньги без всякого учёта расходов, все советы в налоговой сводятся к этому. Вопрос в том, что называть доходом, их существует около 50видов, какой доход они имеют в виду. Потому, что в статьях 292.1 и 292.3 примерно так доходом есть доход …292.1. Доходом платника єдиного податку є: 1) для фізичної особи — підприємця — дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формах, визначених пунктом. То есть, что такое доход не поймешь.
В чем заключается нарушение правил заполнения книги? «Загальна сума виручки» — это все деньги, которые вы получили.
Василий » 08 фев 2012, 10:32
(В чем заключается нарушение правил заполнения книги? «Загальна сума виручки» — это все деньги, которые вы получили.)В том, что если писать истинную выручка то по ихнему доход будет несколько миллионов, а на самом деле заработаешь за год несколько тысяч.Есть ещё графа-3 (Сума повернутих коштів за товар (роботи, послуги) та/або передплати, грн.) и граф 4-7,зачем тогда вообще 3 графа и что такое та/або передплати,это предоплата за товар. Тогда надо в книге оставить одну графу (пишите сколько придумаете) А на мои основные вопросы так никто и не может ответить.
1. Как понимать обсяг доходу до 150 000грн,это разница между выручкой (всеми деньгами в кассе на конец рабочего дня) и затратами (на закупку товара, оплату Эл.энергии, аренды и тд).
2. Или обсяг доходу до 150 000грн это (все деньги в кассе на конец рабочего дня) которые бывает считаешь по несколько раз, одни и те же деньги но в разные дни, это же не доход или доход всётаки.
Почему меня упорно мало кто понимает?
Как конкретно заполнить Книгу обліку доходів на этом примере Я торгую карточками пополнения, там чистая прибыль 1% , закупил 100 карточек по 90грн=9000грн, продал за день 20шт по 91грн=1820грн и если записывать в книгу как вы советуете 1820 без учёта расходов то мой ДОХОД =1820грн умножаем на 365 дней, мой доход за год составляет 664 300грн. (самый простой вопрос)
И к (bykashka) вопрос Вы лично торгуете,если да то примерно чем и как заполняете Книгу обліку доходів.Спасибо.
bykashka » 08 фев 2012, 11:00
С вами очень трудно общаться. На ваши вопросы я ответил выше. Отвечаю еще раз.
1. 150 000 это не разница. Это вся ваша выручка, которая у вас в кассе.
2. 150 000 это допустимый объем дохода за год. Для того, чтобы делать запись в книгу учета доходов, которая делается каждый день, когда был доход, вам придется считать выручку каждый день и не повторяться.
3. Ваш доход, на вашем примере это 1820 грн.
4. Да, ваш доход за год составляет 664 300грн.
5. Я не торгую, я веду бухгалтерский учет у частных предпринимателей.
Почему меня упорно мало кто понимает?
Я вам привел выдержки из налогового кодекса выше, вам их не достаточно?
Василий » 08 фев 2012, 13:56
Большое спасибо за ответ, коротко и понятно. Извините за мою назойливость я не бухгалтер, поэтому все понимаю, как-то по простому доход значит, моё состояние увеличилось на сумму дохода. Если Вас не затруднит объясните пожалуйста насчёт всё тойже 3 графы как понимать значение этих слов сума повернутих коштів за товар (роботи, послуги) та/або передплати, грн. И зачем эта 3графа нужна? Я понимаю так:
сума повернутих коштів за товар- это деньги которые я заплатил поставщику за товар купленный мной у него.
(роботи, …….) -например я заплатил кому то за ремонт или покраску киоска.
(……, послуги)- заплатил за поставку мне электроэнергии, и за аренду места на рынке.
та/або передплати, грн- сделал предоплату за ожидаемый товар.
При условии, что это всё подтверджено документально.
На одном форуме я читал: закупил на 100грн,продал за 115грн если документально можешь подтвердить то доход=15, если нет то 115грн.
 bykashka » 08 фев 2012, 14:01
На одном форуме я читал: закупил на 100грн,продал за 115грн если документально можешь подтвердить то доход=15, если нет то 115грн.
Это касается предпринимателей на общей системе налогообложения.
Например вы продали товар и вам за него заплатили деньги. На следующий день покупатель пришел к вам и вернул товар, а вы вернули ему деньги. Или например, вы получили предоплату, а потом по каким то причинам ее вернули. Эта сума и отображается в графе 3.
 Василий » 08 фев 2012, 14:17
Значит, мне просто писать любую (придуманную) выручку не более 410грн в день, и всех делов, я правильно понял?
А мне не прейдётся доказывать происхождения товара, я имею в виду накладные мне не нужны по 1й форме.
Я, почему задаю много вопросов. В поза прошлом году был на фиксированном, написали, что не веду облiк товарныхзапасов, часть посчитали и х 2 штраф был около 6 тыс, пришлось писать апелляцию в обл ДПА, еле отбился. А большинство платит.
bykashka » 08 фев 2012, 15:30
Документы на товар вы иметь должны. Вопрос рассматривался в этой статье http://byhgalter.com/pervinni-dokumenti-na-tovar/
Александр » 09 фев 2012, 07:50
Уважаемый bykashka,все эти расчеты подходят для 1 и 2 групп, а для 3-й категорически нет.
Простой пример: Закупаю единицу оборудования за 1800грн, несу затраты на доставку 100грн,всего 1900грн.продаю за 2000грн,чистый доход-100грн.из них плачу 5% налога-5грн.
Исходя из ваших разъяснений, я должен платить 5% от полной суммы т.е(2000 грн) — 100грн. ПРИЕХАЛИ.
Тогда вообще для чего существует колонка №3 в этой элополучной книге
bykashka » 09 фев 2012, 09:12
5% налога вы должны заплатить с 2000 грн.
Приведите хоть одну норму законодательства, которая говорит о вашем варианте и, соответственно о том, что единщик имеет право уменьшить свой доход на сумму затрат. Я, в поддержку своей позиции, выше привел. О третьей графе также сказал выше, что там указывается.
Александр » 09 фев 2012, 13:36
Поднимаю руки, ПОДАЙТЕ на хлеб и социальные выплаты !!! Василий держись прорвёмся!!!
 Василий » 09 фев 2012, 13:42
Думаю ув. Bykashka по поводу 3 графы прав, здесь внизу Приклад ведення книги обліку доходів
http://garant24.prom.ua/n41556-kniga-oblku-dohodv.html
Александр просто в книгу наверное нужно писать, что продали не за 2000грн,а за 20грн и всё ОК!
 де ля Фер » 09 фев 2012, 14:03

«Де ж взяти первинні документи, що підтверджують походження товару. Головна порада – дбати про належне оформлення первинних документів під час придбання товарів у своїх постачальників.» — http://byhgalter.com/pervinni-dokumenti-na-tovar/

Это не ответ. Это отписка. Так может советовать тот, кто очень далек от реалий. Попробуйте заикнуться на рынке, что нужне документ о купленном товаре! В лучшем случае посмотрят, как на сумасшедшего. Получается, что в норму закона абсолютно сознательно заложили еще один способ для налоговой взять с предпринимателя

«Стаття 164-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачає накладення адміністративного штрафу за неведення обліку або неналежне ведення обліку доходів і витрат. Розмір штрафу становить від 3 до 8 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або від 51 до 136 грн. За повторне протягом року порушення – від 85 до 136 грн.
Пункт 121.1 Податкового кодексу за відсутність первинних документів передбачає штраф у розмірі 510 грн. За повторне протягом року порушення розмір штрафу збільшується до суми 1020 грн.»

И никого не интересует, сколько я плачу за электроэнергию, за аренду места, что в плату за аренду входит рыночный сбор, несмотря на то, что в связи с холодами продавец уже почти месяц не выходит на рынок!

И только полный идиот может посчитать, что расход на приобретение товара составляет 15%. Господин Азаров в своем репертуаре — как только он получает в руки власть, сразу возникает желание озадачить предпринимателя какой-нибудь «Книгой учета» и ввести какое-нибудь новшество для того, чтобы содрать еще несколько штрафов!

Александр » 09 фев 2012, 14:16
Не могу я оччень честный,(всё моё оборудование регистрируется в налоговой). Вчера был у знакомых,( тоже на 3 группе ) показали свой журнал,пишут 2,4,7 колонки одинаковые цифры,спрашиваю:откуда информация?-налоговая.Консультировался с одним бухгалтером небольшого предприятия,получил ответ:пока все в ожидании,скоро будут подробные разъяснения в журнале «Все про бухгалтерський облік», будем посмотреть !!! :? :? :?
Василий » 09 фев 2012, 14:33
Александр, обрати внимание здесь: http://cripo.com.ua/index.php?sect_id=10&aid=130261
Графы заполняются в следующем порядке:
1. Дата.
2. Сумма средств за проданные товары и/или услуги/работы.
3. Сумма возвращенных средств контрагентам.
4. Разница Столбцов 2 и 3.
5. Сумма безоплатно полученных товаров и услуг.
6. Сумма задолженности с истекшим сроком исковой давности.
7. Сумма колонок 4,5 и 6.3. Сумма возвращенных средств контрагентам. Это опять 3-графа контрагенты – Это те с кем у тебя есть договор, и вы друг у друга покупаете и продаёте. Хотя утверждать этого не могу.
bykashka » 09 фев 2012, 15:08
де ля Фер писал(а):«Де ж взяти первинні документи, що підтверджують походження товару. Головна порада – дбати про належне оформлення первинних документів під час придбання товарів у своїх постачальників.» — http://byhgalter.com/pervinni-dokumenti-na-tovar/
Это не ответ. Это отписка. Так может советовать тот, кто очень далек от реалий.
Прошу вас, предложите свой вариант.
Александр » 09 фев 2012, 15:11
Мозги на бантик! :shock: Стою на асфальте я в лыжи обутый …
 де ля Фер » 09 фев 2012, 16:10
де ля Фер писал(а):«Де ж взяти первинні документи, що підтверджують походження товару. Головна порада – дбати про належне оформлення первинних документів під час придбання товарів у своїх постачальників.» — http://byhgalter.com/pervinni-dokumenti-na-tovar/
Это не ответ. Это отписка. Так может советовать тот, кто очень далек от реалий.
С какой стати я должен что-то предлагать? В данном случае я не более, чем пользователь. И это МНЕ должны предлагать наименее затратный способ общения с налоговой. Могу предложить только один вариант — я абсолютно не обязан разбираться в налоговых и бухгалтерских тонкостях. Просто обязан заплатить небольшую фиксированную сумму за право торговли неакцизным товаром и пусть от меня отстанут. Я очень хорошо помню, как Николай Янович хотел повесить на всех рыночников кассовые аппараты. К счастью, у кого-то хватило ума не внедрять в жизнь бредовые идеи. А сейчас своя рука владыка. Как там по поводу предложения навязать всем на рынках еще и терминалы для расчета банковскими картами? Этот вопрос тоже рассматривается!
 bykashka » 09 фев 2012, 20:44
Вы глубоко ошибаетесь. Вам никто ничего не должен. Особенно на этом форуме.
 Василий » 10 фев 2012, 14:07
Меня сбивает с толку не серьёзность этой (книги обліку доходів), получается, пиши любую сумму высосанную из пальца или взятую с потолка, и всё будет правильно, лишь бы не превысил 150т. Если при торговле продуктами питания наценка на товар 10-15%, а на опте 3-8% то выходит государство разрешает на I группе заработать не более 1041грн в месяц, не считая расходов, с этой суммы эл.энергия, аренда, патент соц взнос, сан книжка и т д.
150 000*12,5%=12500/12мес=1041грн (-расходы с этой суммы )
для II группы то же самое, а если учесть 10 рабочих. то себе 0
Не могу понять, как они рассчитывали эти суммы, или заведомо заложено «пиши, что желаешь » лучшего не придумать.
bykashka » 13 фев 2012, 07:36
В этом весь смысл упрощенной системы налогообложения
 svetlanas » 25 мар 2012, 19:21
Здравствуйте! Помогите разобратся пожалуйста, как мне заполнить книгу, я експедитор на 3 категории, предоставляю услуги по договору экспедирования, у меня доход это разница между полученными деньгами от заказчика, и оплатой перевозчику ну например мне пришло на счет 5000,00 грн. из них я себе за услуги оставила 500,00 грн. в книгу мне вписывать во 2 графу все что пришло на счет или только то что остается у меня на счету , если вписывать 5000,00 во 2 графу то как показать что я отправила 4500,00 перевозчику и мне осталось 500,00. Может кто сталкивался уже с этим, и знает где есть пример такого заполнения книги? Спасибо.
 bykashka » 26 мар 2012, 12:37
Податковий кодекс:
292.4. У разі надання послуг, виконання робіт за договорами доручення, транспортного експедирування або за агентськими договорами доходом є сума отриманої винагороди повіреного (агента).
Наказ №1638:
. У Книзі відображається фактично отримана сума доходу від провадження діяльності із сумарним підсумком за місяць, квартал, рік.
5. Записи у Книзі виконуються за підсумками робочого дня, протягом якого отримано дохід, зокрема кошти, що надійшли на поточний рахунок платника податку та/або отримано готівкою, сума заборгованості, за якою минув строк позовної давності, фактично безоплатно отримано товари (роботи, послуги).
В графу 2 вносите только 500 грн. Если внесете 5000, то с них придется платить единый налог.
Нового примера заполнения книги изобретать не надо.
Для подтверждения, что именно 500 грн. является вашим вознаграждением, указывайте правильные назначения платежа, чтобы они были видны в выписках, что куда пошло. Нужно правильно прописывать условия договоров. Я бы еще вел какой нибудь реестр оплат для себя, чтобы ориентироваться какая оплата куда идет. Его можно будет показать проверяющим в случае чего (хотя делать это вы не обязаны).
 svetlanas » 26 мар 2012, 13:56
Спасибо за ответ. На счет реестра вы правы надо будет завести книгу на случай проверки .
 Славик » 29 мар 2012, 19:09
таке питання. працюва на єдиному податку до грудня 2011 (закрився на ремонт), на початку січня отримав нове свідоцтво про сплату єдиного податку, але фактично розпочав здійснювати діяльність (після ремонту) на початку березня 2012 року. як в такому разі вести книгу обліку доходів? писати з січня по березень нулі, чи починати заповняти з березня?
 Славик » 29 мар 2012, 19:14
ще одне запитання. на першій сторінці розділу є Приклад заповнення Розділу «Витрати» (натисніть на зображення, щоб побачити в повному розмірі). Звідки розділ Витрати? в мене в книзі немає такого, чи це окрему книгу треба вести?
bykashka » 30 мар 2012, 06:23
Книгу начинаете заполнять с дня ее регистрации. На ваш вопрос есть ответ на первой странице:

Коли здійснювати записи у книгу? Чи треба ставити нулі за день, в якому не було доходу?

Тут слід розділити внесення записів до Розділу «Доходи» та Розділу «Витрати»
Записи до Розділу книги «Доходи». Згідно Наказу №1637: «Записи у Книзі виконуються за підсумками робочого дня, протягом якого отримано дохід, зокрема кошти, що надійшли на поточний рахунок платника податку та/або отримано готівкою, сума заборгованості, за якою минув строк позовної давності, фактично безоплатно отримано товари (роботи, послуги).»
Записи до Розділу книги «Витрати». Згідно Наказу №1637: «Записи у Книзі виконуються за підсумками робочого дня, протягом якого понесено витрати, зокрема оплачені придбані товари (роботи, послуги), виплачена заробітна плата, сплачено єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування тощо.»
Тобто за день в якому підприємець не отримував дохід або не поніс витрати, запис у відповідний розділ книги робити не треба.

У вас в книге нет раздела «Расходы», потому что вы не являетесь плательщиком НДС. Этот раздел есть в другой книге, которую ведет третья группа по ставке 3% + НДС.
Rizhaya » 09 апр 2012, 06:38

Здравствуйте!

То есть, если у меня за месяц доходов не было, то я пишу что-то вроде:

«Всього за березень 2012 р» в первой графе и дальше 0 в соответствующих графах?

bykashka » 09 апр 2012, 09:06

4. В Книге отображается фактически полученная сумма дохода от осуществления деятельности с суммарным итогом за месяц, квартал, год. В случае необходимости регистрации новой Книги в течение налогового (отчетного) периода записи в ней продолжаются нарастающим итогом, а предыдущая Книга остается у плательщика налога.

5. Записи в Книге выполняются по итогам рабочего дня, в течение которого получен доход, в частности средства, которые пришли на текущий счет плательщика налога и/или получены наличными, сумма задолженности, по которой истек срок исковой давности, фактически безвозмездно полученные товары (работы, услуги).

За день, в котором не было дохода нули ставить не нужно. Помесячно я бы итоги подбивал бы и ставил нули.
Rizhaya » 09 апр 2012, 09:21
Спасибо за разъяснения!
Nutellka » 09 апр 2012, 12:07
А якщо у підприємця два магазини, які знаходяться на відстані один метр. Скільки книжок повинно заповнюватись?…
 bykashka » 09 апр 2012, 14:17
В отличие от старого периода ( до 2012 года) когда наемные работники, которые имели дело с наличностью, обязаны были вести книгу, теперь предприниматель единщик ведет только одну книгу независимо от того, сколько у него имеется торговых точек.
Сума дохода ставится одна в графу «доход» по всем точкам за день.
viter » 24 апр 2012, 20:22

ст.292.1. Доходом платника єдиного податку є:

1) для фізичної особи — підприємця — дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній пунктом 292.3 цієї статті. При цьому до доходу не включаються отримані такою фізичною особою пасивні доходи у вигляді процентів, дивідендів, роялті, страхові виплати і відшкодування, а також доходи, отримані від продажу рухомого та нерухомого майна, яке належить на праві власності фізичній особі та використовується в її господарській діяльності;

Питання — чи є правильним відображати відсотки банку, нараховані на залишок коштів на розрахунковому рахунку у графі 8 розділу Доходи Книги?
Принаймі, мене так проконсультували у податковій.

byhgalter » 25 апр 2012, 18:11
Если поставите в графу 8, то должны будете заплатить 15% с суммы этого дохода.
6.3. У графах 8 і 9 відображаються вид та сума доходу, що оподатковується за ставкою 15 % відповідно до підпунктів 3 — 4 пункту 293.4 статті 293 глави 1 розділу XIV Кодексу;
293.4. Ставка єдиного податку встановлюється для платників єдиного податку першої, другої і третьої груп у розмірі 15 відсотків:
3) до доходу, отриманого при застосуванні іншого способу розрахунків, ніж зазначений у цій главі;
4) до доходу, отриманого від здійснення видів діяльності, які не дають права застосовувати спрощену систему оподаткування.
покажете доход в восьмой графе, рискуете быть переведены на общую систему.
В книге показывается только доход в понимании статьи 292 Налогового кодекса. То, что доходом не является в книгу не пишется.
Ваши налоговые обязательства по НДС тоже не являются вашим доходом. Вы же не указываете НДС в книге и не платите с него единый налог.
 viter » 25 апр 2012, 22:30

Халепа в тому, що відсотки банку поступають на розрахунковий рахунок і по закінченню звітнього періоду рано чи пізно «вилізуть» по звітності.

Я більш схильний вважати, що ці відсотки підпадають під вищезгадану ст.293.4. п.п.4. ПКУ і повинні відображатися по графах 8, 9, згідно із п. 6.3. Порядку ведення книги обліку доходів і витрат — У графах 8 і 9 відображаються вид та сума доходу, що оподатковується за ставкою 15% відповідно до підпунктів 3-4 пункту 293.4 статті 293 глави 1 розділу XIV Кодексу.

Причин переходуд на загальну систему не виникає, оскільки ст.293 обумовлює саме ставки єдиного податку, а ст.293. 4. ставку єдиного податку у розмірі 15 відсотків.

 bykashka » 26 апр 2012, 09:14
Обязанность добровольного перехода прописана в пункте:
298.2.3. Платники єдиного податку зобов’язані перейти на сплату інших податків і зборів, визначених цим Кодексом, у таких випадках та в строки:
5) у разі здійснення видів діяльності, які не дають права застосовувати спрощену систему оподаткування, або невідповідності вимогам організаційно-правових форм господарювання — з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) періодом, у якому здійснювалися такі види діяльності або відбулася зміна організаційно-правової форми;
7) у разі здійснення видів діяльності, не зазначених у свідоцтві платника єдиного податку — фізичної особи — підприємця, — з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) періодом, у якому здійснювалися такі види діяльності;
А вот принудительное аннулирование свидетельства плательщика единого налога:
299.15. Свідоцтво платника податку анулюється органом державної податкової служби у випадках та у строки:
4) здійснення видів діяльності, які не дають права застосовувати спрощену систему оподаткування, або невідповідності вимогам організаційно-правових форм господарювання — в останній день податкового (звітного) періоду, в якому здійснювалися такі види діяльності або відбулася зміна організаційно-правової форми;
Дело конечно ваше, но я бы проценты банка в книге учета доходов не отражал. Я думаю, что именно об этих процентах и идет речь в пункте 292.1 НКУ.
viter » 26 апр 2012, 20:31
Перепрошую, але відсотки нараховані банком не підпадають під інші види діяльності чи будь-які види діяльності.
А для видів діяльності, що не зазначені у свідоцтві єдиноплатника й передбачено п.293.4. п.п.4., щоб не ускладнювати ситуацію.
bykashka » 27 апр 2012, 09:39
То есть ваше решение — отражать проценты банка в книге в графе 8?
kovalskyi » 27 апр 2012, 12:05
У меня вопрос по поводу, что считается доходом плательщика единого налога второй группы. То что в книгу доходов пишется вал , я уже понял. Но как вычисляется реальный доход? Вот я развелся. Жена будет подавать на алименты. Как будет определятся сумма моего дохода от которого я буду платить эти алименты. У меня месячный оборот в среднем 40000 грн, эта же сумма пишется в книгу. Но ведь это не доход. Из этой суммы я покупаю товар, плачу аренду, трачу на доставку, рекламу и т.д. Спасибо.
byhgalter » 27 апр 2012, 18:51
Я сейчас развожусь со своим мужем. У нас есть дочь 10 лет. Собираюсь подать на алименты. Мой муж частный предприниматель. Скажите, пожалуйста, как взыскиваются алименты из предпринимателя?
Соколова З.Н., АР КрымСогласно Перечню видов доходов, из которых осуществляются отчисления алиментов, утвержденного Постановлением Кабинетом Министров Украины от 26.02.93 г. № 146, одним из видов дохода, из которого удерживаются алименты, является доход от предпринимательской деятельности. Но, учитывая специфику работы и налогообложения частных предпринимателей, вопрос, касающийся определения размера дохода, из которого производится плата алиментов, окончательно действующим законодательством не урегулирован.Так, п. 13 Перечня предусмотрено, что удержание алиментов производится из суммы заработка (дохода), который принадлежит лицу, которое оплачивает алименты, после удержания из этого заработка (дохода) налогов.Физические лица – субъекты предпринимательской деятельности, которые работают на общей системе налогообложения, должны оплачивать алименты из своего чистого дохода (из разницы между валовым доходом (выручкой в денежной или натуральной форме) и документально подтвержденными затратами, непосредственно связанными с его получением), уменьшенного на сумму оплаченного налога с доходов физических лиц.
Что касается физических лиц – субъектов предпринимательской деятельности – плательщиков единого налога, то, учитывая, что налог оплачивается ими в фиксированном размере и в Отчете субъекта предпринимательской деятельности – физического лица указывается только сумма выручки, при оплате алиментов возникают некоторые трудности касающиеся определения базы для оплаты алиментов.В связи с вышеизложенным частным предпринимателям, которые оплачивают налог в фиксированном размере, а также получателям алиментов от них, имеет смысл инициировать установления размера алиментов в твердой денежной сумме (добровольно или в судебном порядке).
Это полностью соответствует положениям ст. 184 Семейного кодексу Украины, в соответствии с которой если плательщик алиментов имеет нерегулярный изменчивый доход, часть дохода получает в натуре, а также при наличии иных обстоятельств, которые имеют существенное значение, суд по заявлению плательщика или получателя может определить размер алиментов в твердой денежной сумме.Исходя из всего вышеизложенного, уважаемая Зинаида Николаевна, считаю, что Вам целесообразно будет просить суд определить алименты как ежемесячную денежную помощь отца на воспитание дочери в твердой сумме.
viter » 02 май 2012, 08:16
Так, іншого вирішення цього я не бачу, тим більше, що всі поступлення коштів проходять через банк.
 Larisa » 05 май 2012, 07:45
Податковий кодекс:
Наказ №1638В графу 2 вносите только 500 грн. Если внесете 5000, то с них придется платить единый налог.
Нового примера заполнения книги изобретать не надо.
Для подтверждения, что именно 500 грн. является вашим вознаграждением, указывайте правильные назначения платежа, чтобы они были видны в выписках, что куда пошло. Нужно правильно прописывать условия договоров. Я бы еще вел какой нибудь реестр оплат для себя, чтобы ориентироваться какая оплата куда идет. Его можно будет показать проверяющим в случае чего (хотя делать это вы не обязаны).
Здравствуйте, хочу уточнить один нюанс — если руководствоваться 4 пунктом Наказа №1638: «4. У Книзі відображається фактично отримана сума доходу від провадження діяльності із сумарним підсумком за місяць, квартал, рік.
«, то понятно (легко посчитать доход от транспортного экспедирования — за месяц все суммы, поступившие от заказчиков минус все суммы, отправленные перевозчику= твой доход).А если — по 5 пункту Наказа №1638: 5. Записи у Книзі виконуються за підсумками робочого дня, протягом якого отримано дохід, зокрема кошти, що надійшли на поточний рахунок платника податку та/або отримано готівкою, сума заборгованості, за якою минув строк позовної давності, фактично безоплатно отримано товари (роботи, послуги), то вопрос таков: как правильно писать в книге сумму дохода по итогам дня? Например, от заказчика деньги пришли 16 числа (10000 грн.), я отправила деньги перевозчику 17 числа (на следующий день — 9900 грн.). Выходит доход 16 числа 10000 грн., а отправленные перевозчику 17 числа 9900 в воздухе? Заранее спасибо за ответ.
bykashka » 07 май 2012, 16:58
292.4. У разі надання послуг, виконання робіт за договорами доручення, транспортного експедирування або за агентськими договорами доходом є сума отриманої винагороди повіреного (агента).
У вас доход не 10 000 тыс грн., а всего навсего 100. В книгу записывается только доход, поэтому туда пишется только 100 грн.
Не все то, что вам пришло на счет, является вашим доходом. Это касается не только посреднических договоров типа транспортного экспедирования, а других случаев. В книгу записывается только сума, которая есть вашим доходом в соответствии с статьей 292 налогового кодекса.
Николай1 » 14 май 2012, 11:47
Добрый день!
При ситуации когда я отгружаю товар на 1000,00 грн. в мае, а получаю деньги в июне, эту сумму в каком месяце заносить в графу 2.??
 bykashka » 14 май 2012, 14:25
Коли ви відвантажили товар у травні — це ще не є вашим доходом у розумінні статті 292 Податкового кодексу.
Дохід ви отримаєте лише після отримання грошей за товар.
У книгу записи вносяться датою отримання доходу — відповідно ви вносите запис у графу 2 тільки у червні.
 Николай1 » 05 июн 2012, 12:41
Добрый день!
В доходы заносится сумма без НДС?
Я плательщик НДС.
 bykashka » 05 июн 2012, 13:04

292.11. До складу доходу, визначеного цією статтею, не включаються:

1) суми податку на додану вартість;

Окільки ви у книзі відображаєте саме дохід, то в графу 2 заноситься сума без ПДВ. Те саме стосується і витрат у Розділі ІІ вашої книги. Туди суми заносяться також без податку на додану вартість.
3% єдиного податку ви також сплачуєте з суми без ПДВ.
YST » 25 июн 2012, 16:20
Хтось може підсказати? Якщо протягом місяця взагалі не було ніяких доходів, в книзі обліку доходів треба робити запис: Всього за місяць 0,00грн.?
byhgalter » 25 июн 2012, 17:19

Коли здійснювати записи у книгу? Чи треба ставити нулі за день, в якому не було доходу?

Тут слід розділити внесення записів до Розділу «Доходи» та Розділу «Витрати»
Записи до Розділу книги «Доходи». Згідно Наказу №1637: «Записи у Книзі виконуються за підсумками робочого дня, протягом якого отримано дохід, зокрема кошти, що надійшли на поточний рахунок платника податку та/або отримано готівкою, сума заборгованості, за якою минув строк позовної давності, фактично безоплатно отримано товари (роботи, послуги).»
Записи до Розділу книги «Витрати». Згідно Наказу №1637: «Записи у Книзі виконуються за підсумками робочого дня, протягом якого понесено витрати, зокрема оплачені придбані товари (роботи, послуги), виплачена заробітна плата, сплачено єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування тощо.»
Тобто за день в якому підприємець не отримував дохід або не поніс витрати, запис у відповідний розділ книги робити не треба.

при цьому
4. У Книзі відображається фактично отримана сума доходу від провадження діяльності із сумарним підсумком за місяць, квартал, рік.
Якщо чітко слідувати Наказу №1637, то, оскільки у книзі відображається фактично отримана сума доходу, то начебто нулі ставити не треба.
Але я нулі все ж таки ставив би, оскільки на підставі даних з книги ви заповнюєте декларацію платника єдиного податку.
Я би ставив нулі з періодичністю, яка вказана у Наказі №1637 тобто за місяць, квартал, рік
Наталі » 20 июл 2012, 22:28
Підприємець на єдиному податку, друга група — працюю по розрахунковому рахунку . Якщо,в другому кварталі купила і заплатила за товар на суму 5000 грн., ,а продала товар на суму 4000 грн. , з яких 3000грн проплатили, а 500 грн- проплатили в третьому, а ще 500 грн. винні. Як відобразити дохід в книзі? Чи відображається сума непроданого товару (на 1000 грн)? Коли і де її показувати? Я зрозуміла, що записувати суму за проданий товар.
Наталі » 20 июл 2012, 23:35
Що означає » сума заборгованості, за якою минув строк позовної давності»? Сума проданого товару за який не проплатили чи сума залишків товару ?
 Larisa » 05 май 2012, 07:45
Податковий кодекс:
Наказ №1638:
В графу 2 вносите только 500 грн. Если внесете 5000, то с них придется платить единый налог.
Нового примера заполнения книги изобретать не надо.
Для подтверждения, что именно 500 грн. является вашим вознаграждением, указывайте правильные назначения платежа, чтобы они были видны в выписках, что куда пошло. Нужно правильно прописывать условия договоров. Я бы еще вел какой нибудь реестр оплат для себя, чтобы ориентироваться какая оплата куда идет. Его можно будет показать проверяющим в случае чего (хотя делать это вы не обязаны).
Здравствуйте, хочу уточнить один нюанс — если руководствоваться 4 пунктом Наказа №1638: «4. У Книзі відображається фактично отримана сума доходу від провадження діяльності із сумарним підсумком за місяць, квартал, рік.
«, то понятно (легко посчитать доход от транспортного экспедирования — за месяц все суммы, поступившие от заказчиков минус все суммы, отправленные перевозчику= твой доход).А если — по 5 пункту Наказа №1638: 5. Записи у Книзі виконуються за підсумками робочого дня, протягом якого отримано дохід, зокрема кошти, що надійшли на поточний рахунок платника податку та/або отримано готівкою, сума заборгованості, за якою минув строк позовної давності, фактично безоплатно отримано товари (роботи, послуги), то вопрос таков: как правильно писать в книге сумму дохода по итогам дня? Например, от заказчика деньги пришли 16 числа (10000 грн.), я отправила деньги перевозчику 17 числа (на следующий день — 9900 грн.). Выходит доход 16 числа 10000 грн., а отправленные перевозчику 17 числа 9900 в воздухе? Заранее спасибо за ответ.
bykashka » 07 май 2012, 16:58
292.4. У разі надання послуг, виконання робіт за договорами доручення, транспортного експедирування або за агентськими договорами доходом є сума отриманої винагороди повіреного (агента).
У вас доход не 10 000 тыс грн., а всего навсего 100. В книгу записывается только доход, поэтому туда пишется только 100 грн.
Не все то, что вам пришло на счет, является вашим доходом. Это касается не только посреднических договоров типа транспортного экспедирования, а других случаев. В книгу записывается только сума, которая есть вашим доходом в соответствии с статьей 292 налогового кодекса.
 Николай1 » 14 май 2012, 11:47
Добрый день!
При ситуации когда я отгружаю товар на 1000,00 грн. в мае, а получаю деньги в июне, эту сумму в каком месяце заносить в графу 2.??
 bykashka » 14 май 2012, 14:25
Коли ви відвантажили товар у травні — це ще не є вашим доходом у розумінні статті 292 Податкового кодексу.
Дохід ви отримаєте лише після отримання грошей за товар.
У книгу записи вносяться датою отримання доходу — відповідно ви вносите запис у графу 2 тільки у червні.
Николай1 » 05 июн 2012, 12:41
Добрый день!
В доходы заносится сумма без НДС?
Я плательщик НДС.
bykashka » 05 июн 2012, 13:04

292.11. До складу доходу, визначеного цією статтею, не включаються:

1) суми податку на додану вартість;

Окільки ви у книзі відображаєте саме дохід, то в графу 2 заноситься сума без ПДВ. Те саме стосується і витрат у Розділі ІІ вашої книги. Туди суми заносяться також без податку на додану вартість.
3% єдиного податку ви також сплачуєте з суми без ПДВ.
 YST » 25 июн 2012, 16:20
Хтось може підсказати? Якщо протягом місяця взагалі не було ніяких доходів, в книзі обліку доходів треба робити запис: Всього за місяць 0,00грн.?
byhgalter » 25 июн 2012, 17:19

Коли здійснювати записи у книгу? Чи треба ставити нулі за день, в якому не було доходу?

Тут слід розділити внесення записів до Розділу «Доходи» та Розділу «Витрати»
Записи до Розділу книги «Доходи». Згідно Наказу №1637: «Записи у Книзі виконуються за підсумками робочого дня, протягом якого отримано дохід, зокрема кошти, що надійшли на поточний рахунок платника податку та/або отримано готівкою, сума заборгованості, за якою минув строк позовної давності, фактично безоплатно отримано товари (роботи, послуги).»
Записи до Розділу книги «Витрати». Згідно Наказу №1637: «Записи у Книзі виконуються за підсумками робочого дня, протягом якого понесено витрати, зокрема оплачені придбані товари (роботи, послуги), виплачена заробітна плата, сплачено єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування тощо.»
Тобто за день в якому підприємець не отримував дохід або не поніс витрати, запис у відповідний розділ книги робити не треба.

при цьому
4. У Книзі відображається фактично отримана сума доходу від провадження діяльності із сумарним підсумком за місяць, квартал, рік.
Якщо чітко слідувати Наказу №1637, то, оскільки у книзі відображається фактично отримана сума доходу, то начебто нулі ставити не треба.
Але я нулі все ж таки ставив би, оскільки на підставі даних з книги ви заповнюєте декларацію платника єдиного податку.
Я би ставив нулі з періодичністю, яка вказана у Наказі №1637 тобто за місяць, квартал, рік
Наталі » 20 июл 2012, 22:28
Підприємець на єдиному податку, друга група — працюю по розрахунковому рахунку . Якщо,в другому кварталі купила і заплатила за товар на суму 5000 грн., ,а продала товар на суму 4000 грн. , з яких 3000грн проплатили, а 500 грн- проплатили в третьому, а ще 500 грн. винні. Як відобразити дохід в книзі? Чи відображається сума непроданого товару (на 1000 грн)? Коли і де її показувати? Я зрозуміла, що записувати суму за проданий товар.
Наталі » 20 июл 2012, 23:35

Що означає » сума заборгованості, за якою минув строк позовної давності»? Сума проданого товару за який не проплатили чи сума залишків товару ?

bykashka » 23 июл 2012, 08:55
У другому кварталі у вас буде дохід на суму 3000 грн.
У третьому — 500 грн. Дохід на суму 500 грн., які вам винні, у вас виникне на дату отримання грошових коштів на рахунок або готівки.
Непроданий товар у книзі не відображається.З 1 липня 2012 року плаників єдиного податку другої группи не стосується графа «сума заборгованості, за якою минув строк позовної давності». У Податковий кодекс були внесені зміни:
До суми доходу платника єдиного податку третьої групи, який є платником податку на додану вартість, та платника єдиного податку четвертої групи за звітний період також включається сума кредиторської заборгованості, за якою минув строк позовної давності.»
Тепер ц графу заповнює лише третя група, яка є платником ПДВ.
НикОль » 30 июл 2012, 10:11
Добрый день!
Подскажите, пожалуйста, отображать ли в книге учета доходов и расходов плательщика единого налога 3 гр. с НДС комиссию банка за расчетно-кассовое обслуживание? И каким образом, за каждый день или в целом за месяц?
Спасибо
 bykashka » 30 июл 2012, 14:53
5. Записи у Книзі виконуються за підсумками робочого дня, протягом якого отримано дохід, зокрема кошти, що надійшли на поточний рахунок платника податку та/або отримано готівкою, сума заборгованості, за якою минув строк позовної давності, фактично безоплатно отримано товари (роботи, послуги) та понесено витрати, зокрема оплачені придбані товари (роботи, послуги), виплачена заробітна плата, сплачено єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування тощо.
Як у вас зазначається розрахунково-касове обслуговування у банківській виписці? Якщо там виділяється сума за кожен день, коли здійснювалися операції, то і писати треба за кожен такий день. Тобто банківська виписка — це ваш первинний документ, який підтверджує витрати. Фактично ви сплачуєте за обслуговування у цей день, коли ця сума відображається у виписці, тому і писати треба у цей день.
У кожного банку по різному. Деякі пишуть розрахунково касове обслуговування у банківській виписці раз на місяць в останній день місяця.
НикОль » 30 июл 2012, 15:56
Спасибо большое за ответ! Много примеров заполнения книги, но нигде и никто не указывает РКО
bykashka » 30 авг 2012, 08:28

Власні кошти, внесені на поточний рахунок для здійснення діяльності є доходом ФОПа платника єдиного податку (на думку ДПСУ)

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ЛИСТ від 23.08.2012 р.

Державна податкова служба України розглянула запит від 24.05.2012 р. N 51 щодо власних коштів, внесених фізичною особою — підприємцем — платником єдиного податку на власний поточний рахунок в установах банків для здійснення підприємницької діяльності (закупівлі товарів (матеріалів, комплектуючих) та відображення цих коштів в книзі обліку доходів, і повідомляє.

Відповідно зі статтею 1 Закону України «Про державну підтримку малого підприємництва» визначено, що суб’єктами малого підприємництва є фізичні особи, зареєстровані у встановленому законом порядку як суб’єкти підприємницької діяльності.

Для суб’єктів малого підприємництва в порядку, встановленому законодавством України, може застосовуватися спрощена система оподаткування, обліку та звітності.

Згідно зі статтями 42, 44 Господарського кодексу України від 16.01.2003 р. N 436-IV (далі — Господарський кодекс) підприємництво — самостійна, ініціативна, систематична, на власний ризик господарська діяльність, що здійснюється суб’єктами господарювання (підприємцями) з метою досягнення економічних і соціальних результатів та одержання прибутку.

Підприємництво здійснюється на основі вільного вибору підприємцем видів підприємницької діяльності, самостійного формування підприємцем програми діяльності, встановлення цін на продукцію та послуги відповідно до закону, комерційного розрахунку та власного комерційного ризику, вільного розпорядження прибутком, що залишається у підприємця після сплати податків, зборів та інших платежів, передбачених законом.

Спрощена система оподаткування, обліку та звітності для фізичних осіб — підприємців регулюється главою 1 розділу XIV «Спеціальні податкові режими» Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року N 2755-VI, із змінами та доповненнями (далі — Податковий кодекс), в редакції Закону України від 04.11.2011 р. N 4014-VI «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності».

Згідно з пунктом 292.1 статті 292 Податкового кодексу доходом для фізичної особи — підприємця — платника єдиного податку є дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній пунктом 292.3 статті 292 Податкового кодексу. При цьому в дохід не включаються отримані такою фізичною особою пасивні доходи у вигляді процентів, дивідендів, роялті, страхові виплати і відшкодування, а також доходи, отримані від продажу рухомого та нерухомого майна, яке належить на праві власності фізичній особі та використовується в її господарській діяльності.

Відповідно до норм Інструкції про порядок відкриття, використання і закриття рахунків у національній та іноземних валютах, затвердженої постановою Правління Національного банку України від 12 листопада 2003 року N 492, поточні банківські рахунки для фізичних осіб — резидентів діляться на: поточні рахунки фізичних осіб — підприємців, що відкриваються для здійснення підприємницької діяльності, і поточні рахунки фізичних осіб, які не є підприємцями.

Відповідно зі статтею 44 Господарського кодексу підприємництво здійснюється на основі вільного розпорядження прибутком, що залишається у підприємця після сплати податків, зборів та інших платежів, передбачених законом. Враховуючи вищевикладене, фізична особа — підприємець має право вільно користуватися коштами з розрахункового рахунку, відкритого для здійснення підприємницької діяльності, за умови сплати всіх податків, зборів та інших платежів, передбачених чинним законодавством.

Відповідно до підпункту 296.1 статті 296 Податкового кодексу платники єдиного податку, які обрали I, II і III групу, ведуть облік у порядку, визначеному підпунктами 296.1.1 — 296.1.3 статті 296, шляхом щоденного відображення отриманих доходів за підсумками робочого дня в книзі обліку доходів. Форма книги обліку доходів та порядок ведення затверджені наказом Міністерства фінансів України від 15.12.2011 р. N 1637 «Про затвердження форм книги обліку доходів і книги обліку доходів і витрат та порядку їх ведення» (далі — Порядок), зареєстрованим у Міністерстві юстиції України від 27.12.2011 р. за N 1534/20272.

Пунктом 4 Порядку передбачено, що в Книзі відображається фактично отримана сума доходу від здійснення діяльності із сумарним підсумком за місяць, квартал, рік. Згідно з пунктом 5 Порядку записи у Книзі виконуються за підсумками робочого дня, протягом якого отримано дохід, зокрема кошти, що надійшли на поточний рахунок платника податку та/або отримані готівкою, сума заборгованості, за якою минув строк позовної давності, фактично безоплатно отримані товари (роботи, послуги). Відповідно до п. 6 Порядку платник податку вносить до Книги відомості в такому порядку: у графі 1 указується дата запису, у графах 2 — 7 відображається дохід від провадження господарської діяльності, оподатковуваний податком за ставками, встановленими відповідно до пункту 293.2 та підпункту 2 пункту 293.3 статті 293 Податкового кодексу, а саме: у графі 2 зазначається отримана сума коштів за продані товари, виконані роботи, надані послуги.

Платники єдиного податку третьої групи, які є платниками податку на додану вартість, ведуть облік доходів і витрат і в графі 2 книги обліку доходів і витрат вказують отриману суму коштів за продані товари, виконані роботи, надані послуги без ПДВ.

Дані Книги використовуються платником податку для заповнення податкової декларації платника єдиного податку.

Отже, всі кошти, що надійшли на розрахунковий рахунок, відкритий фізичною особою для здійснення підприємницької діяльності, включаються до валового доходу фізичної особи — підприємця — платника єдиного податку.

Перший заступник Голови А. Головач

Andreo » 01 сен 2012, 14:30
Подскажите, как правильно в книге подбивать квартальные итоги — отдельно по каждому кварталу или наростающим итогом.
То есть писать
«Усього за I квартал — 10000

Усього за II квартал — 8000″или»Усього за 1 квартал — 10000

Усього за 2 квартала — 18000»
byhgalter » 02 сен 2012, 13:27
Відповідь на це питання є у першому пості теми:

Як підбивати підсумки у книзі обліку доходів та витрат, окремо по кожному місяцю чи наростаючим підсумком?

Згідно Наказу №1637: «У Книзі відображається фактично отримана сума доходу від провадження діяльності із сумарним підсумком за місяць, квартал, рік». Тобто, підсумки у книзі слід підбивати наступним чином:
— січень, лютий, березень; всього за перший квартал;
— квітень, травень, червень; всього за другий квартал;
— липень, серпень, вересень; всього за третій квартал;
— жовтень, листопад, грудень; всього за четвертий квартал;
— всього за рік.

Взагалі підбивати підсумки за два квартали та три квартали це було б логічно. Оскільки саме так відображаються показники у декларації платника єдиного податку. Але ось цитата з Наказу №1637:
4. У Книзі відображається фактично отримана сума доходу від провадження діяльності із сумарним підсумком за місяць, квартал, рік. У разі необхідності реєстрації нової Книги протягом податкового (звітного) періоду записи в ній продовжуються наростаючим підсумком, а попередня Книга залишається у платника податку.
Тобто, у Порядку не написано, що підсумки підбиваються також і за два та три квартали.
Dess » 06 сен 2012, 22:43

Здравствуйте! Пришло время закрывать предпринимательскую деятельность… все уже решил, сделал, сдал, осталось идти к аудитору на финальном этапе закрытия. У меня проблема в том, что несколько последних лет я вообще не вел книгу обл доходов, а отчеты, декларации сдавал. В связи с этим у меня вопрос: подскажите как лучше поступить: а) нести книгу аудитору как есть? б) заявить о пропаже/утере книги?

п.с. В органах МВД на всякий случай я уже взял справку об утере и о том что она не была найдена…

Спасибо за помощь…

 byhgalter » 07 сен 2012, 14:55
Які дії ФОП — платника ЄП у разі втрати книги обліку доходів та витрат та чи передбачена при цьому відповідальність?
Відповідь:Коротка:
У разі втрати фізичною особою – підприємцем – платником єдиного податку книги обліку доходів або книги обліку доходів та витрат до нього застосовується адміністративна та фінансова відповідальність за умови недотримання ним вимог пункту 44.5 ст.44 ПКУ.
Повна:
Відповідно до п. 296.1 ст. 296 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) платники єдиного податку ведуть облік у порядку, визначеному пп. 296.1.1 – 296.1.3 п. 296.1 ст. 296 ПКУ. Форма та порядок ведення книг обліку доходів та книг обліку доходів і витрат (далі – Книги обліку) затверджено наказом Міністерства фінансів України від 15.12.11 № 1637 (далі – наказ №1637), зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 27.12.11 за №1534/20272.
Відповідно до п.44.5 ст.44 ПКУ встановлено, що у разі втрати, пошкодження або дострокового знищення документів, зазначених в п. 44.1 і 44.3 ст.44 (це документи обігу та обов’язок їх зберігання), платник податків зобов’язаний у п’ятиденний строк з дня такої події письмово повідомити орган державної податкової служби за місцем обліку в порядку, встановленому ПКУ для подання податкової звітності. Платник зобов’язаний відновити втрачені документи протягом 90 календарних днів з дня, що настає за днем надходження повідомлення до органу державної податкової служби.
Відповідно до п.10 р.6 Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24.05.1995 №88, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 05.06.1995 за №168/704, у разі втрати Книги обліку доходів і витрат фізична особа – підприємець – платник єдиного податку повинна звернутися до органів внутрішніх справ для подання заяви про втрату Книги обліку та отримати довідку про надання такої заяви.
Пунктом 8 Порядку ведення Книги обліку, затвердженого наказом №1637 вони повинні зберігатися у платника податку протягом 3 років після виконання останнього запису.
Відповідно до ст.121 ПКУ незабезпечення платником податків зберігання первинних документів облікових та інших регістрів, бухгалтерської та статистичної звітності, інших документів з питань обчислення і сплати податків та зборів протягом установлених ст. 44 ПКУ строків їх зберігання та/або ненадання платником податків контролюючим органам оригіналів документів чи їх копій при здійсненні податкового контролю у випадках, передбачених ПКУ, — тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 510 гривень.
Ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке саме порушення, —
тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 1020 гривень.
Статтею 164 прим.1 Кодексу України про адміністративні порушення від 17 грудня 1984 року №8074-Х зі змінами та доповненнями, неведення обліку або неналежне ведення обліку доходів і витрат, для яких законами України встановлено обов’язкову форму обліку, тягне за собою попередження або накладення штрафу у розмірі від 3 до 8 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Дії, передбачені частиною першою цієї статті, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за те ж порушення, — тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі від 5 до 8 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Отже, у разі втрати фізичною особою – підприємцем книги обліку доходів і витрат до нього застосовується адміністративна та фінансова відповідальність за умови недотримання ним вимог пункту 44.5 ст.44 ПКУ.
Раджу заявляти про втрату книги. Тим більше, що довідка з МВД у вас є. Краще сказати, що ви її вели, але втратили ніж те, що ви її не вели. Якщо ви її не вели, ви не оприбутковували готівку до каси. А за це передбачена відповідальність, про яку написано тут http://byhgalter.com/nevidobrazhennya-d … ormoyu-10/
Dess » 07 сен 2012, 19:34
Дякую!
kvitochka » 24 сен 2012, 22:42
Консультувалась в податковій на цю тему і вони сказали, що це однозначно дохід тому потрібно відображати в книзі обліку доходів
bykashka » 25 сен 2012, 08:08
Консультувалась в податковій на цю тему і вони сказали, що це однозначно дохід тому потрібно відображати в книзі обліку доходів

1. Ви про що?

2. У податковій вам завжди раді а там на 100% скажуть вам, що майже будь яка сума, яка поступає на рахунок платника єдиного податку є його доходом, підлягає відображенню у книзі обліку доходів та витрат та оподатковується єдиним податком. Це їхня робота, збирати більше податків.

 Ирина Р » 10 окт 2012, 23:17
Здравствуйте. Я совсем запуталась. Соответственно закону я должна записывать доход за день (наличку+перевод). А если я начинаю работать в сфере услуг: обучение языку, и мне один ученик переводит 2 числа сумму за 10 занятий, к-е мы проведём в течение месяца, а первое занятие 3го, а кто-то расчитается наличкой. Как мне быть? Писать доход 2го, а потом не писать месяц или писать доход по датам проведения занятий? Я спрашивала в налоговой у консультантов, мне сказали, что я пишу фактически заработанные деньги за день, т.е. по количеству проведённых занятий. А как я докажу, что у меня сегодня было 4 занятия, а завтра 2, например.Я работаю преимущественно в скайп и чеки не выдаю. Очень расчитываю на Вашу консультацию. Спасибо
bykashka » 11 окт 2012, 08:29
По видимому вас не правильно проконсультировали в налоговой или вы не так их поняли. Книга ведется по кассовому методу. Доход у вас возникает исключительно на дату получения денег на счет или наличкой в руки.
Упрощенная система на то и упрощенная, что никого не интересует, за сколько занятий вам поступила оплата. Главное — вы получили деньги. Поэтому заплатите с них налог.
Ирина Р » 11 окт 2012, 09:45
Большое Вам спасибо. Я старалась доходчиво им объяснить, несколько раз переспросила у консультанта. Это уже не важно. Ещё раз спасибо.
boss2011 » 29 ноя 2012, 17:21
Допоможіть правельно вести
книгу обліку доходів ( для платників єдиного податку першої і другої груп та платників єдиного податку третьої групи, які не є платниками податку на додану вартість)
В мене третя група , я займаюсь рієлторством, в мене доходи від комісій, як і куди мені правельно їх вписувати?
 bykashka » 30 ноя 2012, 08:17
Куди вписувати, відображено на першій сторінці теми. Ваш дохід залежить від договору, який ви укладаєте з клієнтами, а також руху грошей. Розпишіть більш детально свою діяльність. Тоді постараємося вам допомогти.
dmkushnir » 17 дек 2012, 17:05
Не стикався з ФОП 2 на єдиному,
я так зрозумів щоквартальна декларація в ПФ і сплата ЄСВ від мін.зарплати? Податку з доходу немає, так?
Хто такі особи що здійснюють незалежну діяльність?
От ми утримували від ФОП 2 консультаційні послуги по бухобліку, це який КВЕД? Це самозайнята особа чи як?
bykashka » 17 дек 2012, 19:40
В ПФ звіт здається тільки один раз на рік, а сплачується раз на квартал. Податок з доходів замінюється єдиним податком.
Особи, що здійснюють незалежну професійну діяльність це наприклад, адвокати чи бухгалтера, вони не реєструються у держ. реєстратора а просто стають на облік у податковій службі. Їх діяльність регулюється статтею 178 Податкового кодексу. Я з ними стикався.
От ми утримували від ФОП 2 консультаційні послуги по бухобліку, це який КВЕД? Це самозайнята особа чи як?
Це може бути я самозайнята особа так і підприємець. квед 69.20
ЛУГАНСК » 11 янв 2013, 18:07
Добрый день.
Я флп, плательщик единого налога 5%, 3я группа. Вид деятельности — транспортная экспедиция.
Просветите в таких моментах заполнения книги.
1. Допустим, я осуществила перевозку 1200грн, из них мой заработок -300грн. Но заказчик платит мне частями!! как в таком случае
оформлять мне доход свой?2. Интересуют операции с валютой.
Если я продаю не всю сумму, которая поступила в валюте, за один день, то как тогда мне считать свой доход и регистрировать его в книге???Спасибо!
bykashka » 15 янв 2013, 12:17
1. А каким образом происходят расчеты с заказчиком? Опишите всю цепочку. Если отвечать общими словами, то частями и признаете доход.
2. Ну вы же знаете стоимость одной единицы валюты по курсу НБУ на дату ее получения на счет. От этого и отталкивайтесь.
ЛУГАНСК » 15 янв 2013, 12:29
. А каким образом происходят расчеты с заказчиком? Опишите всю цепочку. Если отвечать общими словами, то частями и признаете доход.
для примера. Вся стоимость перевозки 1300 грн условно, моя прибыль из этой суммы 300 грн. Заказчик мне заплатил не всю сумму одним счетом (1300 грн), а платит в месяц по 100-200 грн. Фактически свою прибыль в 300 грн я получу только после полной оплаты счета… как в таком случае мне записи в книге делать???
bykashka » 15 янв 2013, 14:37
А еще такой вопрос, как в договоре прописан момент получения вознаграждения. Это фиксировання сумма или процент? Или же это разница между тем, что перечислили и вашими расходами на транспорт?
ЛУГАНСК » 15 янв 2013, 14:46
В договоре указано, что вознаграждение зависит от ситуации на рынке грузоперевозок. Мы не привязаны к проценту. Я посредник между заказчиком и перевозчиком (грубо говоря). Вы знакомы с транспортно-экспедиционной деятельностью?
bykashka » 15 янв 2013, 15:57
Знаком. То есть ваше вознаграждение это разница между тем что вам перевел заказчик и тем что вы потратили на транспорт?
an_respekt » 16 янв 2013, 01:01
Здравствуйте, можно и я вас допрошу)) я ЧП 3-я група 5%. Как записать в книгу если я риэлтор сегодня сдал квартиры посуточно, выручка 500 грн/за день (из этих 500 есть расходы — арендная плата за квартиры, коммун услуги, реклама, сума расхода 150 грн )
как мне записать по пунктам,
по вашим примерам я понимаю, так:
1 колонка- дата
2-500
3- —
4- 500
5- 500
6- —
7-500
правильно?
и от какой сумы мне платить налог 5%, от 500 грн или от 350грн?
надеюсь вы меня поняли, и спасибо за ответ.
davyd » 16 янв 2013, 10:32
Доброго дня.
Чи потрібно було на 2013 реєструвати нові книги? (ФОПи 2-га група)
 dmkushnir » 16 янв 2013, 11:30
an_respekt,
від 500

dmkushnir » 16 янв 2013, 11:32

davyd, не потрібно, реєструється коли використані всі листки попередньої

 

dmkushnir » 16 янв 2013, 15:44

 

потрібно змінювати книгу коли використані всі листки і при переході між системами оподаткування (загальна/спрощена)

 

bykashka » 16 янв 2013, 16:14

an_respekt, здесь нужно смотреть каким образом у вас составлен договор. Чьи квартиры? Вы посредник между аредодателем и арендатором. Или вы арендуете квартиру и человека и сдаете ее от своего имени?
Исходя из того, что вы перечислили ваши расходы, я предполагаю, что вы используете второй вариант, то есть сдаете от своего имени. Тогда вы платите от 500 грн.

 

an_respekt » 17 янв 2013, 02:37

Примеры:
1) К примеру я арендую квартиру у арендодателя за 2500 грн/месяц , задаю ее посуточно и получаю с ее 3500 грн/месяц я зарабатываю 1000 грн в месяц от какой сумы мне нужно платить 5% налога, от 3500 или от 1000грн?
2) И еще если у меня чистый доход от продаж квартир 5000грн в месяц, из них я плачу 3000грн за аренду офиса, и 500 грн реклама, на руки я получаю 1500грн в месяц, от какой сумы я должен платить 5% в этой ситуации от 5000грн или от 1500грн?

3) За месяц я заработал от посуточной квартиры 1000грн, ничего не продал, аренда офиса 3000грн в месяц, + 500грн реклама + 490 пенсионный фонд заработок — 2990грн ( разумеется плачу из сбережений или кредитки.) здесь я должен платить 5% от 1000грн?

Спасибо за ответ.

 

dmkushnir » 17 янв 2013, 11:15

 

Якщо ви на єдиному то сплачуєте податок з суми доходу (не прибутку!!!). Слачуєте від суми що отримали на рахунок або яка відображена в книзі обліку доходів. Ваші витрати нікого не цікавлять! Не мінусуйте їх при обчисленні оподатковуваного доходу. В цьому перевага єдиного, що сплата йде від суми доходу.

 

dmkushnir » 17 янв 2013, 11:22

1) Якщо ви здійснюєте посередницькі послуги між орендодавцем і орендонаймачем то ваш дохід 1000 грн, податок 50 грн., якщо перед наймачем квартири ви виступаєте як орендодавець то дохід 3500 грн, податок 175 грн.

Ось в чому суть, вияснити хто ви: посередник чи орендодавець.

 

bykashka » 19 янв 2013, 17:08

an_respekt написал, что он арендует квартиру и сдает ее в субаренду другим лицам. Это, кстати говоря, не является риэлторством. Это обычная аренда. Он арендует посуточно от своего имени.
В данном случае вы платите 5% от всей суммы, которую вы получили за посуточную аренду. На едином налоге нет такого понятия, как расходы, на суму которых можно уменьшить доход в целях налогообложения.
Даже если вы заработаете 10 000 грн., а потратите 20 000 грн., вы все равно должны будете заплатить 5% от суммы 10 000 грн.

 

an_respekt » 20 янв 2013, 00:20

 

теперь понятно, большое спасибо.

 

vokara » 23 янв 2013, 17:23

 

Прочла темку, очень понравилась. Только картинку поменяйте, в раздел затраты вбейте раздел затраты, а не доходы. А то у Вас одинаковый картинки

 

Арбузо Л.З. » 24 янв 2013, 09:36

 

Не можете запомнить кто такие дебиторы ,а кто такие кредиторы?
Примените мнемоническое правило.
Что это такое?
Пример — цвета радуги — Каждый Охотник Желает Знать Где Сидят Фазаны.
Или ещё один пример — цвета российского флага — соответствуют расстановке сил в думе —
Белые — сверху, Красные — снизу, а посередине — правильно — только не Синие, а Голубые.
Ну а для дебиторов и кредиторов вспомните — кто скрывается от Кредиторов, кто не хочет отдавать занятые деньги — конечно же, Дебиторы.
А вывести всех на чистую воду поможет файл Excel с сайта Арбузо-литейного завода (ArbuzoLitZavod.narod.ru) — «Расчеты631-2012», где на первом листике вы записываете все первичные документы по счёту 631, а на втором листике видите, кто у вас получился дебитором, а кто кредитором.
Лена Петренко » 27 янв 2013, 19:07
Предприниматель (3-я группа, плательщик НДС) занимается автоперевозками. Подскажите когда и каким образом отражает в книгу доходов и расходов затраты на покупку топлива : по факту заправки или по факту покупки такового или по факту получения дохода???
 Bos1976 » 28 янв 2013, 23:35
Підкажіть будь ласка! я планую стати ФОП платник єдиного податку другої групи та надавати дерматологічні та косметологічні послуги, що до ведення книги обліку доходів в мене питань не має а от чи потрібно вести книгу витрат я не знаю ! (дякую за відповідь)
Cvishen » 29 янв 2013, 14:42
Платники єдиного податку першої і другої групи та платники податку третьої групи, які не є платниками податку на додану вартість повинні вести Книгу обліку доходів. Ця книга, навідміну від Книги обліку доходів і витрат (для 3 групи, які є платниками ПДВ), не має РОЗДІЛУ ІІ «Витрати».
Отже: Вам потрібно тільки зберігати документи на куплені товари(послуги) які ви використовуєте в своїй діяльності. Зверніться до магазину, який продає різноманітні бланки та попросіть у них Книгу доходів для «єдиників» 2 групи. Вона коштує 19-20 грн. Потім її потрібно «прошити»,пронумеровати, заповнити, віднести до податкової (візьміть з собою ручку та декілька листів А4), там за зразком написати заяву на реєстрацію цієї книги, та здати до канцелярії(заяву і книгу). Через 10 днів її вам повернуть зареєстрованою, з печаткою. Можна користуватись.
bykashka » 30 янв 2013, 10:36
Лена Петренко, ответил вам тут http://byhgalter.com/yak-vnositi-zapisi … o-podatku/
 bykashka » 30 янв 2013, 10:36
Bos1976, Розділ витрати ведуть тільки платники податку на додану вартість
Cvishen » 07 фев 2013, 10:17
В розділі «Витрати» є 5-ий стовпчик для занесення витрат за сплату ЄСВ. Виходить витрати на сплату єдиного податку треба заносити в стовпчик №6 «Інші витрати»?
UPD. Теж саме питання і про податок з прибутку фіз. осіб (найманих працівників).
 dmkushnir » 12 фев 2013, 20:21
який податок з прибутку? Є податок з доходів фізичних осіб, який утримується переважно з зарплати найманих працівників. Податок сплачується за рахунок працівника. Тому аж ніяк не є витратами підприємця/підприємства. Те ж саме стосується утримання з зарплати ЄСВ 3,6%. Він теж утримується за рахунок працівника. Тому логічно що у затрати підприємця він не відноситься.
 Cvishen » 13 фев 2013, 09:49
Вибачте, моя помилка. Звісно я мав наувазі ПДФО.
dmkushnir » 13 фев 2013, 10:11
Та нічого, я сам в цих питаннях не дуже. З ПДВ справу не маю, але у витрати Вам потрібно заносити ЄСВ те що нараховується на фонд оплати праці, тобто від 34,7% і вище відповідно класу ризику виробництва. Те що утримаєте з працівників то вже їх витрати. Якщо ПДВ не ведете то витрити вести Вам не потрібно. Книга так і називається Книга доходів.
Cvishen » 14 фев 2013, 09:44
Справа в тому, що я є платником ПДВ та веду книгу доходів та витрат (ЄП 3гр.). З ЄСВ зрозуміло, залишаються витрати на сплату ЄП. На мою думку, їх треба відносити до «Інших витрат». Крім цієї графи жодна не підходить.
 dmkushnir » 14 фев 2013, 10:00
Згідно пункту 4 Наказу №1637 у книзі відображається фактично отримана сума доходів і фактично понесена сума витрат від провадження діяльності із сумарним підсумком за місяць, квартал, рік. Згідно пункту 5 Наказу №1637 записи у книзі виконуються за підсумками робочого дня, протягом якого отримано дохід, зокрема кошти, що надійшли на поточний рахунок платника податку та/або отримано готівкою, сума заборгованості, за якою минув строк позовної давності, фактично безоплатно отримано товари (роботи, послуги) та понесено витрати, зокрема оплачені придбані товари (роботи, послуги), виплачена заробітна плата, сплачено єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування тощо.
Як бачимо, Наказ №1637 прямо пов’язує понесення витрат з оплатою товарів, робіт чи послуг, виплатою заробітної плати чи сплатою ЄСВ до Пенсійного фонду.Почитайте наказ, хоча там толком нічого не розписано. Автор статті ставить витрати в один ряд
 dmkushnir » 14 фев 2013, 10:05
Порядок заповнення граф книги обліку доходів та витрат
Графа 1 – дата заповнення.Графа 2 – сума нереалізованих товарних запасів на початок звітного податкового року. Виводиться у грошовій формі. У Наказі №1025 йде мова про відображення залишку товарних запасів тільки на початок року, проте, для більшої зручності їх відображають також щомісячно.Графа 3 – щоденно отримана сума доходу. Підсумки підбиваються за місяць, квартал та рік.Графа 4 – реквізити документа, який підтверджує понесені витрати. Може заповнюватися одночасно з графами 5, 9 та 10. Наприклад видаткова накладна №1 від 01.08.2011, або платіжне доручення №15 від 25.09.2011.Графа 5 – загальна вартість придбаних товарно-матеріальних цінностей. Тобто сума вартості товарів, відповідно до документів, що вказуються у графі 4.Графа 6 – сума витрат, що безпосередньо пов’язані з отриманим доходом. Одна, з найголовніших граф у книзі. Запис до цієї графи вноситься одночасно із графою 3. Відображається вартість товарів, які були реалізовані.

Графи 7 та 8 – заповнюється у разі використання праці найманої особи, яка здійснює операції за готівку. Про їх заповнення детальніше зупинимося нижче.

Графа 9 – витрати на оплату праці та нарахування на заробітну плату у звітному місяці.

Графа 10 – інші витрати, які безпосередньо пов’язані з отриманими доходами. Сюди попадає, наприклад, вартість оренди, послуги з розрахунково-касового обслуговування тощо.

Графа 11 – залишок товарних запасів на кінець періоду. Можна заповнювати аналогічно графі 2.

Графа 12 – чистий дохід підприємця на загальній системі оподаткування, тобто різниця між загальним оподатковуваним доходом та документально підтвердженими витратами. Розраховується за формулою гр. 3 – гр.6 – гр.9 – гр.10. Головна графа у книзі. Відповідно до значення цієї графи, за результатами року розраховується податок на доходи фізичних осіб до сплати в бюджет.

dmkushnir » 14 фев 2013, 10:06
якщо ЄСВ за себе то в 10 графу
Cvishen » 14 фев 2013, 15:29
Ну, для початку, я платник ЄП 3 гр. Я маю книгу доходів та витрат для «єдиників» 3 групи. Розділ «Витрати» відрізняється хоча б тим, що має всого 7 стовпців а не 10. ;) Її вигляд можна побачити в самому першому пості, якщо розгорнути зображення. На іншому ресурсі я знайшов річної давності статтю, де автор вказував що в стовпець 5 записується ЄСВ за ФОП (34,7%). А от суми за сплату ПДФО, ЗП, ЄСВ 3,6% та 38,1% до 4. А як потрібно насправді — ніхто не знає.
dmkushnir » 14 фев 2013, 16:05
я сам не веду, вам то допомогти думав. В «Інші витрати» тоді
 valutic » 22 фев 2013, 13:26
Здравствуйте!В объявке про сдачу выручки банк пишет «торговая выручка»без указаний с такого-то по такое-то число.Как инспектор может проверить правильность указаних в книге наличных? Единщик 2гр.
dmkushnir » 22 фев 2013, 15:36
Банківська виписка як варіант
valutic » 25 фев 2013, 11:31
Ви маєте на увазі, що від здачі до здачі виручки в книзі має бути записано не менше чим здано в банк?
dmkushnir » 25 фев 2013, 15:36
звичайно (крім авансів), як же ви тоді рахуєте дохід. Ви тоді ще ясно, але як тоді перевірятиме податкова
blabla13 » 19 мар 2013, 12:13
Здравствуйте.
Если на протяжении месяца никаких операций ни по доходу ни по расходу не было, нужно ли это как-то отражать в книге?
dmkushnir » 21 мар 2013, 23:11
ні
 Влад-123 » 01 апр 2013, 20:13
Здравствуйте.
Выдержка из приказа Минфина от 15.12.2011 N 1637
Про затвердження форм книги обліку доходів і книги обліку доходів і витрат та порядків їх ведення:
6.2.2. У графі 3 вказується сума повернутих коштів за продані
товари, виконані роботи, надані послуги та/або передплати.
Здесь не указано конкретно, сума каких возвратных средств указывается в гр. 3 книги. По логике здесь отображаются как полученные от поставщиков (если товар возвратил я), так и переданные покупателю (если товар возвратили мне). По-видимому, уменьшение выручки от продажи на сумму поступлений от возвращенных товаров/услуг осуществляется через гр.3. Это особенно важно при оплате через расчетный счет. По логике, здесь же должны отражаться ошибочно перечисленные средства. Правильно ли я понимаю?
fyfyfc » 05 апр 2013, 12:05
здравствуйте подскажите как правильно поступить, вот только обнаружила что неправильно указала в годовом отчете сумму на 20 тыс меньше чем по книге доходов и расходов , с чего начать и как все исправить подскажите.
Влад-123 » 11 апр 2013, 09:05
В уточнение вопроса по внесению сумм возврата в гр. 3 книги учёта.
Если мы делаем возврат денег за проданный нами товар, значит сумма выручки уже внесена в книгу. Поэтому проводим её через графу 3.
Если мы закупили товар у поставщика, а затем сделали возврат товара, и получаем деньги за возвращенный товар, то это также не является выручкой. Сумму возврата можно просто не включить в графу 2, т.к. мы знаем, что это сумма возврата, тогда отражаем результат в гр.2 и ничего не вносим в гр.3. А можем включить в сумму выручки, отразить это в гр.2 а также в гр. 3. Как правильно?
 LyalyaRicci » 13 апр 2013, 18:02
Здравствуйте, в кассовую книгу во 2й группе единщика пишется полностью оборот или только чистый доход? :idea: :idea:
dmkushnir » 13 апр 2013, 21:18
дохід повністю
mkushnir » 13 апр 2013, 21:20
фоп касу не веде, лише книгу доходів
sanya » 06 июн 2013, 15:36
Допоможіть будь ласка!!!! Останній запис в книзі «Всього за 3-й квартал 2011 року». Книга обліку нового зразка отримана 28.05.2012 року.
Питання 2-а:
1) За які місяці і в яких книгах довнести дані???
2)Чи можливо одним записом підсумком за кожен місяць!???
 byhgalter » 07 июн 2013, 13:56
1. За весь период, когда не велась книга. В старой книге с 4 квартала 2011 по 27.05.2012. В новой с 28.05.2012 по сегодняшний день.
2. Такого делать нельзя.
Signature » 03 июл 2013, 16:31
Подскажите, пожалуйста, я единщик третья группа, без НДС. Доход получаю только на расчетный счет, книгу не веду. Какие штрафы ко мне може применить налоговая ?
byhgalter » 04 июл 2013, 07:50
170 грн. за неведение книги. Также читайте эту тему fop-na-edinomu-podatku-vse-shcho-treba-znati-t27.html
byhgalter » 12 июл 2013, 14:43
здесь есть развернутый ответ на ваш вопрос http://byhgalter.com/orenda-u-platnika- … platezhiv/
Настасья Михална » 15 авг 2013, 09:05

помогите, пожалуйста, кто с таким сталкивался

если ФОП оплачивает расходы на хоз нужды(покупка товара, оренда) из своих сбережений, показывать такие расходы в разделе книги «витрати» по дате чека/квитанции, или проводить аванасовый, и показывать витрати только после того, как «сам себе» возместил расходы. 😕
есть ФОП на 3 групе+ПДВ
и есть ФОП на общей системе с ПДВ.

sanya » 11 окт 2013, 12:09
Допоможіть будь ласка!!!
Як у книзі обліку доходів та витрат третьої групи (- ПДВ, 5%) від ображати кошти отримані на р/р через еквайринг, а саме в повному обсязі чи за «-» комісії!??
Також буду вдячний якщо надасте посилання на матеріал про еквайринг для ФОП.
AnKl » 04 янв 2014, 15:31
Доброго дня!
З Новим роком! :-)
Щойно побачив, що потрібно було щоквартально підбивати підсумки, так-само як і щомісячно окремим рядком.
А за рік потрібно окремий рядок?Дякую за відповідь.
Марьяна Костюк » 12 янв 2014, 21:32
Підскажіть будь ласка,як виправити таку помилку:Підбивала підсумки лише помісячно,а поквартально-ні.Так пропустила 2 квартали.
AnKl » 13 янв 2014, 08:09
Марьяна Костюк, і у мене схожа ситуація: два квартали щомісячно підбивав підсумки, а перед Новим Роком побачив, що і поквартально потрібно підбивати.
Так я за 4ий квартал вписав сумарний дохід, а відразу за ним і річний! А вже з нового року буду робити як порібно)
Навіть якщо це комусь і не сподобається, то на початок- попередження.
Да й небачу іншого способу виправлення! :)
Марьяна Костюк » 14 янв 2014, 19:15
Дякую!Я також зробила таким чином.Думаю,не така вже й груба помилка. :D
alex » 03 фев 2014, 17:05
Добрый вечер. Описываю ситуацию. 2 група единщик. книга доходов не зарегестрирована. подписал договор и акты предоставленных услуг с ФОП. сейчас вопрос со стороны правоохранителей, так как фактически работы не выполнялись (нет возможности подтвердить кроме акта), а деньги которые платились по договору изначально шли из бюджета (через два звена). вопрос возник оприходованы ли эти деньги, какое подтверждение получения этих денег. Говорят, что акт выполненых работ не подходит, а запись в книге не считается действительной так как она не была зарегестрирована. Какие могут быть последствия со стороны налоговой? Эти суммы в принципе вносились в налоговую отчетность, но позиция проверяющих, что все суммы которые указаны в незарегестрированной книге будут подданы штрафу в пятикратном размере.
alexandra » 24 апр 2014, 15:38
Здравствуйте,
Я работаю на 3-й группе с НДС, в связи с этим интересует: какие затраты я могу указывать в Книге доходов и расходов в разделе расходов из ниже перечисленных: затраты на канцтовары для офиса, затраты на семинар по нововведениям в НКУ, затраты на доставку товара (подтверждение Декларации или ТТН транспортных служб и перевозчиков), затраты на аренду офиса, банковская комиссия за обслуживания счета.
Спасибо!
Гарик » 17 май 2016, 09:56
Здравствуйте. Подскажите пожалуйста, как вести старую книгу (доходов-расходов) по новому (доходов). Вторая группа без НДС. Спасибо.
ewgen_nika » 26 окт 2016, 18:07
  2. 150 000 это допустимый объем дохода за год.
Так это ОБОРОТ годовой, а не доход.
Ведення книги обліку доходів та витрат 2012 ФОП на єдиному податку. А також приклад, зразок заповнення
2.5 (50%) 2 votes

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

MAXCACHE: 0.83MB/0.68262 sec