Податки > Бухгалтерський облік > В яких випадках лікарняний лист не оплачується?

В яких випадках лікарняний лист не оплачується?

При поддержке: Попали в ситуацию, которая требует юридического сопровожденя? Услуги адвоката в Киеве от адвокатского бюро «Шулика и партнеры» — это качественные юридические услуги от профессионалов, которые уже давно зарекомендовали себя на рынке.

Комісії із соціального страхування при прийнятті рішень про оплату лікарняних листів необхідно звернути увагу на те, що допомога по тимчасовій непрацездатності виплачується не у всіх випадках. Згідно зі статтею 36 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» № 2240-ІІІ від 18.01.2001 р. із змінами та доповненнями не підлягають оплаті лікарняні листи у разі якщо:

Читайте також Розрахунок лікарняних 2014. Інструкція та приклади

  • співробітник отримав травми або захворів внаслідок вчинення злочину;
  • шкоду здоров’ю було завдано навмисне;
  • працівник на момент захворювання перебував під арештом;
  • травма або захворювання були отримані внаслідок алкогольного або наркотичного сп’яніння;
  • під час перебування на лікарняному співробітник порушував режим лікування, не з’являвся на прийом. У цьому випадку не оплачуються тільки ті дні (періоди), в які порушувався режим.

Якщо співробітник захворів у період перебування у відпустці без збереження зарплати, то з причини відсутності втраченого заробітку, лікарняні листи не підлягають оплаті.

Приклад 1. Іванов М.П. оформив відпустку без утримання з 06.05.14 р. по 15.05.14 року. З 10.05.14 р. по 20.05.14 р. співробітнику був відкритий лікарняний лист з тимчасової непрацездатності. У цьому випадку допомога нараховується починаючи з 16.05.14 р., при цьому перші п’ять днів за рахунок роботодавця не зрушуються і вважаються з 10.05.14 р. по 14.05.14 р.

Читайте також Як розрахувати лікарняний лист, якщо в розрахунковому періоді були лікарняні

Відповідно до статті 35 Закону України № 2240-III від 18.01.2001 р. якщо співробітник захворів під час щорічної відпустки, то допомога з тимчасової непрацездатності йому оплачується в повному обсязі. Це не стосується допомоги по догляду за дитиною і хворим членом сім’ї — ці лікарняні у період відпустки застрахованої особи не підлягають оплаті.

Лікарняний лист по догляду хворим за дитиною до трьох років не оплачується:

  • матері, яка працює неповний робочий тиждень і отримує в органах соціального захисту допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трьох років;
  • батькові дитини чи іншим родичам, якщо мати може здійснювати догляд за дитиною або якщо вона працює із збереженням допомоги в органах УПСЗН.

Читайте також Від чого залежить розмір допомоги по тимчасовій непрацездатності (лікарняні)?

З моменту встановлення або підтвердження МСЕК групи інвалідності лікарняний застрахованій особі не оплачується. (Стаття 35 Закону України 2240-III)

Приклад 2. З 02.05.14 р. по 21.05.14 р. Захарова І.П. перебувала на лікарняному з тимчасової непрацездатності. 20.05.14 р. співробітниця спрямована на МСЕК, де їй була встановлена ​​третя група інвалідності. Допомога з тимчасової непрацездатності підлягає оплаті за період з 02.05.14 р. по 19.05.14 р.

В яких випадках лікарняний лист не оплачується?
Оцініть статтю

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Send this to a friend

MAXCACHE: 0.91MB/0.01565 sec