У 2013 році єдиний соціальний внесок сплачуватиметься одним платіжним дорученням

Олексій

Внутрішній аудитор. Консультант з питань податкового та бухгалтерського обліку. Буду радий вашим питанням у коментарях до моїх статей.

есвЗакон України №5455-УІ, який Верховна Рада України прийняла у жовтні цього року, починає діяти вже з 1 січня 2013 року. Закон має назву «Про внесення змін до статті 8 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» щодо сплати єдиного внеску».

Сьогодні сплата єдиного внеску викликає в роботодавця необхідність формування чималої кількості платіжних документів. Новий закон спрямований на спрощення цієї процедури — передусім змінюються пропорції за якими проходить розподіл єдиного внеску. Відповідно зникає потреба у формуванні чималої кількості платіжних документів — іноді ця цифра сягала семи, їх повинен був створювати роботодавець, сплачуючи єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Сплата єдиного внеску нині проходить за 88 рахунками, які відкрито органами Пенсійного фонду держави. Розподіл ведеться з огляду на те, до якої категорії належить платник податку, зважується наскільки високий професійний ризик виробництва. Конкретно ці питання висвітлює Закон України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».

Новим Законом №5455-УІ схему розрахунків змінено — єдиний внесок за видами соціального страхування розподілятиметься по-іншому, завдяки чому роботодавець для розрахунків з державою готуватиме лише одне платіжне доручення.

Того ж дня, коли Закон № 5455-УІ набере чинності — 1 січня 2013 року, Пенсійний Фонд України, органи Державної казначейської служби ознайомлять платників єдиного внеску з новими рахунками, на які зараховуватиметься єдиний внесок.

За матеріалами: pfu.gov.ua

У 2013 році єдиний соціальний внесок сплачуватиметься одним платіжним дорученням
Оцініть статтю

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

MAXCACHE: 0.51MB/0.06138 sec