Транспортні послуги від нерезидента: як сплатити ПДВ?

При поддержке: А вы знали что Украина занимает одно из лидирующих мест в мире по майнингу криптовалют? Оборудование для майнинга на asicpro.com.ua а также услуги по организации майнинговой фермы под ключ помогут организовать майнинг в кратчашие сроки.

Сільгосппідприємство-платник ПДВ з метою здійснення експортних операцій уклало договір з перевізником-нерезидентом. Як оподаткувати ПДВ операції з надання послуг з перевезення продукції за межі митної території України? Чи потрібно таку послугу розбивати на дві частини – перевезення територією України та за межами митної території України?

У такій ситуації перш за все слід детально вивчити умови договору з нерезидентом і з’ясувати, які саме послуги надаються – транспортно-експедиторські чи послуги з міжнародних перевезень. Незважаючи на їх схожість, податкові наслідки під час придбання таких послуг у нерезидента будуть різними.

Транспортно-експедиторська послуга – робота, безпосередньо пов’язана  з організацією та забезпеченням перевезень експортного, імпортного, транзитного або іншого вантажу за договором транспортного експедирування (ст. 1 Закону України від 01.07.2004 р. N 1955-IV «Про транспортно-експедиторську діяльність»).

Об’єктом оподаткування ПДВ є, зокрема, послуги, місце постачання яких розташоване на митній території України (пп. «б» п. 185.1  Податкового кодексу України, далі – ПКУ).

Місцем постачання транспортно-експедиторських послуг є місце, в якому їх отримувач  зареєстрований  суб’єктом господарювання (пп. «ж» п. 186.3 ПКУ).

У наведеній ситуації отримувачем послуг є українське підприємство-резидент. Отже, місцем постачання таких послуг є митна територія України. При отриманні послуг від нерезидента, місце постачання яких розташоване на митній території України, податкові зобов’язання з ПДВ нараховуються за ставкою 20 %. Базою оподаткування є договірна (контрактна) вартість послуг, що перерахована у гривні на день виникнення податкових зобов’язань (п. 208.3,  п. 190.2 ПКУ).

Отримувач зазначених послуг зобов’язаний скласти податкову накладну та зареєструвати її в ЄРПН (п. 208.2 ПКУ). Така податкова накладна складається на дату «першої події» – або на дату оплати послуг, або на дату оформлення документа, що засвідчує факт їх постачання (п. 187.8 ПКУ).

Наприклад, вартість транспортно-експедиторських послуг складає 800 євро і на дату виникнення податкового зобов’язання (скажімо, оформлення акта про надання послуг) курс євро становить 32,28 грн. Отже, база оподаткування – 25 824 грн (800 євро х 32,28 грн), а сума податкового зобов’язання – 5164,80 грн (25 824 грн х 20 %).

Оформлення податкової накладної сільгосппідприємством-отримувачем послуг від нерезидента має ряд особливостей (п. 8, п. 12 Порядку  заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Мінфіну від 31.12.2015 р.  № 1307):

— у її верхньому лівому куті слід вказати код – «14» (Складена отримувачем (покупцем) послуг від нерезидента);

— у рядку «Індивідуальний податковий номер постачальника (продавця)» зазначити умовний ІПН «500000000000»;

— у рядку «Постачальник (продавець)» – найменування (П. І. Б.) нерезидента та через кому – назву країни, у якій він зареєстрований;

— у рядках, відведених для заповнення даних покупця, підприємство зазначає власні дані.

Інші графи податкової накладної заповнюються в загальному порядку.

Такі суми ПДВ сільгосппідприємство-отримувач послуг зобов’язане задекларувати в податковій звітності з ПДВ у складі податкових зобов’язань за звітний період, на який припадає дата «першої події».

Внести цю суму ПДВ до податкового кредиту воно може в періоді складання вищезазначеної податкової накладної, але за умови, що така податкова накладна була своєчасно зареєстрована в ЄРПН, а суми ПДВ, зазначені в цій накладній, внесені до складу податкових зобов’язань звітного періоду (п. 198.2 ПКУ).

Міжнародним перевезенням вважається перевезення пасажирів і вантажів з перетином державного кордону (ст. 1 Закону від 05.04.2001 р. N 2344-III «Про автомобільний транспорт»). Його має підтверджувати єдиний міжнародний перевізний документ (зокрема міжнародна товарно-транспортна накладна).

Якби перевізником виступав резидент-платник ПДВ, то послуги з міжнародного перевезення, які ним надаються, підлягали б оподаткуванню ПДВ за нульовою ставкою (п. 195.1.3 ПКУ). Але у наведеній ситуації перевізник не є резидентом, тому місце постачання такої послуги розташоване за межами митної території України, а це означає, що така операція не є об’єктом оподаткування ПДВ.

Отже, у разі надання нерезидентом послуг з міжнародних перевезень податкові зобов’язання з ПДВ не виникають.

 

Транспортні послуги від нерезидента: як сплатити ПДВ?
3.2 (64.83%) 29 votes

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

MAXCACHE: 0.51MB/0.00276 sec