Все статьи рубрики: Право в житті громадян

На що звернути увагу в кредитному договорі?

Иван Красильников

Иван Красильников

Кредитний договір є невід’ємним атрибутом, який оформляється при отриманні будь-якого виду з кредитів. Це стосується і кредитів одержуваних на банківську карту або готівкою і, звичайно ж, іпотечного кредитування. В останньому випадку, крім кредитного договору, банк зажадає від потенційного позичальника укласти ще й договір застави, а так само застрахувати заставне майно. Не дивлячись на те, що сучасне законодавство у сфері видачі кредитів забороняє банкам і фінансовим установам в односторонньому порядку підвищувати процентну ставку за виданими кредитами, в типових кредитних договорах все ще існують «підводні камені». На які основні моменти потрібно звернути увагу в цих договорах спробуємо розібратися в даній публікації.

Обов’язкові реквізити боргової розписки або як правильно позичати гроші

Иван Красильников

Иван Красильников

У сучасній правовій практиці боргова розписка виступає основним способом закріплення і гарантування прав позикодавця. Питання боргових зобов’язань врегульовано параграфом першим глави 71 Цивільного Кодексу України.

Форма боргової розписки — проста письмова. Це означає, що документ має бути підписаний боржником, нотаріальне завірення не потрібно. Варто відзначити, що кодекс допускає усну форму при укладенні договору між фізичними особами на суму до 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.