Податки > Єдиний соціальний внесок

Все статьи рубрики: Єдиний соціальний внесок

Підвищення прожиткового мінімуму з 01.05.2017. Як зміняться соціальні стандарти

Ольга Бондаренко

Ольга Бондаренко

Відповідно з Законом України « Про Державний бюджет України на 2017 рік» з 1 травня 2017 року відбулось чергове підвищення прожиткового мінімуму. Як це підвищення вплине на соціальні стандарти та деякі показники піде мова в цій статті.

Прожитковий мінімум

Заробітна плата за неповного робочого часу: нарахування ПДФО та ЄСВ

Виктор Онищенко

Виктор Онищенко

Нарахування заробітної плати в умовах неповного робочого часу може мати за певних обставин нюанси пов’язані з оподаткуванням, які загострилися після різкого збільшення мінімальної заробітної плати до 3200 грн. Розглянемо їх щодо ПДФО та ЄСВ. Попередню статтю про неповний робочий час читайте тут Зарплата за неповного робочого часу: нарахування доплати до мінімальної заробітної плати та індексації.

Єдиний соціальний внесок 2017 для ФОП на єдиному податку. Ставки, звітність, строки сплати

Юлія Тимощенко

Юлія Тимощенко

Фізичні особи-підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування є платниками єдиного соціального внеску (п.4 ч.1 ст. 4 Закону № 2464-VI).

Основний Закон про ЄСВ для ФОП на єдиному податку

Основним нормативно-правовим документом для підприємців на єдиному податку з питань нарахування ЄСВ є Закон «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 8 липня 2010 р. №2464-VI.

Огляд змін у звітність з єдиного соціального внеску з 01.06.2016. Наказ №441

Дмитрий Дрючин

Дмитрий Дрючин

Незважаючи на те, що правила обчислення ЄСВ докорінно змінилися ще з 01.01.2016 року, тільки зараз у Міністерства фінансів України вистачило сил і часу викласти свій Наказ від 11.04.2016 №441 у новій редакції.

Таким чином, законодавець нарешті привів у відповідність з діючими правилами обчислення і сплати ЄСВ нормативно-правову базу, а саме вніс зміни у:

Як заповнити звіт з єдиного соціального внеску (ЄСВ) за січень 2016 року. Роз’яснення ДФСУ

Ольга Бондаренко

Ольга Бондаренко

У зв’язку із внесенням змін до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 р. № 2464-VI законотворцями готуються зміни до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Приклад заповнення додатку 4 по ЄСВ із застосуванням понижуючого коефіцієнту

Дмитрий Дрючин

Дмитрий Дрючин

Про те, як розрахувати і застосувати понижуючий коефіцієнт ми писали в попередніх публікаціях на цю тему, а саме в статті Понижуючий коефіцієнт з єдиного соціального внеску. Хто має право, як отримати і розрахувати? а також Як не платити індексацію і отримати право на застосування понижуючого коефіцієнта з ЄСВ.

Як не платити індексацію і отримати право на застосування понижуючого коефіцієнта з ЄСВ

Дмитрий Дрючин

Дмитрий Дрючин

Сьогодні продовжуємо оптимізувати «зарплатні» податки українських роботодавців і в цій публікації розглянемо умовний числовий приклад, який на практиці покаже всі плюси від застосування понижуючого коефіцієнта.

На нашому сайті вже є кілька статей на тему понижуючого коефіцієнта з ЄСВ:

Понижуючий коефіцієнт з єдиного соціального внеску. Хто має право, як отримати і розрахувати?

Дмитрий Дрючин

Дмитрий Дрючин

Оптимізація оподаткування – це одне з найперших завдань, які вирішують усі власники будь-якого бізнесу в Україні. В умовах глибокої економічної кризи і не стабільної роботи економіки це питання тільки отримує додаткову актуальність. Як відомо, податки на заробітну плату, які сплачує роботодавець в Україні, визнані одними з найбільших у світі, мова, звичайно, йде про ЄСВ. Керівництво країни декларує боротьбу з тіньовими зарплатами, проте мало що робить реально в цьому напрямку. У 2015 році була зроблена спроба зменшити податковий тягар на роботодавців, шляхом застосування понижуючого коефіцієнта. Про те, як це зробити на практиці, а також вигідно це чи ні, розберемося в цій статті.

Приклад заповнення додатку 4 з ЄСВ при застосуванні понижуючого коефіцієнту

Галина Казначей

Галина Казначей

Розглянемо особливості заповнення форми Д4 звіту з ЄСВ за умови застосування понижуючого коефіцієнта. В цій статті звернемо увагу на такі основні аспекти:

Приклади заповнення додатку 4 з ЄСВ, якщо заробітна плата менше мінімальної

Галина Казначей

Галина Казначей

З початку року вже було опубліковано декілька статей з приводу ЄСВ, а саме:

  1. Заробітна плата менше мінімальної. Багато прикладів розрахунку єдиного соціального внеску;
  2. Заповнення щомісячного звіту з єдиного соціального внеску 2015. Все, що треба знати
  3. Заповнення щомісячного звіту з ЄСВ (додаток 4) 2015. Детальна інструкція та зразок.

MAXCACHE: 0.87MB/0.00065 sec