Все статьи рубрики: Єдиний податок

Відпустка або лікарняний у приватного підприємця. Що робити, щоб не платити єдиний податок? А також приклад заяви

Олексій

відпустка та лікарняні у платника єдиного податкуНові норми Податкового кодексу щодо спрощеної системи оподаткування надали платникам єдиного податку можливість ходити у щорічну відпустку та на лікарняний і при цьому не сплачувати єдиний податок за цей період. Проте, така можливість надана не всім підприємцям — єдинникам.

Які платники єдиного податку мають право на щорічну відпустку? Що треба зробити, щоб не сплачувати єдиний податок у період відпустки або перебування на лікарняному? Які документи для цього необхідні? Ознайомившись з нормами Податкового кодексу, на перший погляд, можна сказати, що все дуже просто. Але якщо глибше вникнути у процес оформлення платником єдиного податку відпустки або лікарняного, з’являються деякі питання. На них я спробую відповісти у цій статті.

Як визначається дохід (виручка) в іноземній валюті у платника єдиного податку?

Олексій

дохід в іноземній валюті у платника єдиного податкуБагато платників єдиного податку, як юридичних так і фізичних осіб, займаються експортом товарів чи послуг та отримують дохід в іноземній валюті. Порядок визнання доходу платника єдиного податку у податковому обліку сильно відрізняється від бухгалтерського, оскільки за загальним правилом, податковий дохід визнається за касовим методом, тобто при отриманні грошових коштів на рахунок або в касу.

Порядок визначення доходів платників єдиного податку та їх склад регулюється статтею 292 Податкового кодексу. При цьому, для визначення доходу, отриманого в іноземній валюті, передбачений окремий пункт 292.5. На перший погляд, у єдиноподатників не повинно виникати ніяких питань, які стосуються порядку визначення доходу в іноземній валюті, але податкова служба, як завжди, «підливає масло у вогонь» своїми роз’ясненнями.

Порушення умов перебування у певній групі. Які наслідки для підприємця — платника єдиного податку?

Олексій

порушення умов перебування у групіЗ початку 2012 року всі платники єдиного податку були поділені на групи. Порівняльна таблиця всіх груп наведена у статі Нова спрощена система оподаткування. Порівняльна таблиця груп платників єдиного податку фізичних осіб. Для того, щоб мати право перебувати у певній групі, платник єдиного податку має відповідати критеріям, встановленим для такої групи. А що буде, коли єдинник порушить умови перебування у певній групі? Чи чекають на такого підприємця штрафні санкції? Чи доведеться йому взагалі попрощатися зі спрощеною системою оподаткування? Податковий кодекс не дає чітку відповідь на ці питання. Досить тверду відповідь дає на них податкова служба, але, на мою думку, вона не зовсім відповідає вимогам Податкового кодексу.

Виходячи з обмежень, які встановлює головний податковий документ країни, для платників єдиного податку фізичних осіб, цілком можна сформулювати перелік, чого не можна робити єдинникам кожної групи.

Законопроект №9661-д від 17.02.2012 (закон №4834-VI від 24.05.2012). Довгоочікувані зміни у Податковий кодекс щодо спрощеної системи оподаткування

Олексій

24.05.2012 року Верховна рада у другому читанні прийняла на основі законопроекту №9661-д від 17.02.2012, Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення деяких податкових норм». Поки що, у закону немає номеру. Станом на дату публікації статті, закон направлено на підпис Віктора Федоровича. До речі, зі станом проходження законопроектом різних етапів законотворчої процедури можна ознайомитися на цій сторінці на офіційному сайті Верховної ради. Текст законопроекту до другого читання ви також можете скачати там.

Нові зміни у Податковий кодекс мають на меті вирішити багато спірних питань, які виникли при практичному застосуванні його норм. Зміни стосуються багатьох сфер податкового законодавства. Але у цій статті я спробую проаналізувати лише зміни, які стосуються спрощеної системи оподаткування. Для цього виділю основні, на мій суб’єктивний погляд, норми головного податкового документа країни, які зазнали змін.

Чи має право платник єдиного податку зменшити свій дохід на суму нарахованого єдиного соціального внеску та ПДФО? Або про що йдеться у пункті 292.10 ПКУ

Олексій

зменшення єдиного податку на ЄСВЄ у Податковому кодексі пункт 292.10, в якому написано:

Не є доходом суми податків і зборів, утримані (нараховані) платником єдиного податку під час здійснення ним функцій податкового агента, а також суми єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, нараховані платником єдиного податку відповідно до закону.

Помітив, що платники єдиного податку, як фізичні так і юридичні особи задають питання, чи означає ця норма Податкового кодексу, що єдинники можуть зменшити суму свого доходу на суми:

  • податку на доходи фізичних осіб, утриманих із заробітної плати найманих працівників;
  • єдиного соціального внеску, утриманого з зарплати, або нарахованого на зарплату найманих працівників;
  • єдиного соціального внеску, який платники єдиного податку щомісяця сплачують за себе в розмірі мінімального страхового платежу.

Внесення підприємцем власних коштів на рахунок. Дохід чи не дохід? Як правильно оформити внесення та про що треба пам’ятати?

Олексій

внесення власних коштів підприємця на рахунокБільшість фізичних осіб підприємців продають товар за готівку. При цьому, купують його у своїх постачальників, здійснюючи розрахунки у безготівковій формі. Отже їм доводиться постійно вносити на свій поточний рахунок власні кошти, які були отримані раніше у вигляді виручки. На перший погляд, це звичайна операція, яка не повинна нести ніяких негативних наслідків для підприємця. Однак податкова служба іншої думки.

Чи є доходом приватного підприємця внесення власних коштів на рахунок? Позиція ДПСУ

У цій статті будемо говорити як про платників єдиного податку так і про підприємців на загальній системі оподаткування. Позиція податкової щодо таких підприємців відрізняється.

Заповнення декларації платників єдиного податку фізичних та юридичних осіб. Відео та приклади

Олексій

декларація платника єдиного податкуДля платників єдиного податку фізичних та юридичних осіб прийшов час вперше подавати нову податкову декларацію. Форми декларацій єдинників затверджені Наказом Міністерства фінансів №1688 від 21.12.2011 року «Про затвердження форм податкових декларацій платника єдиного податку».

Слід одразу звернути увагу, що затверджені тільки форми, інструкцій по заповненню досі немає. Однак декларація досить проста, та її заповнення не повинно викликати проблем. На блозі та на форумі вже з’явилося досить інформації, яка необхідна платникам єдиного податку як фізичним так і юридичним особам для заповнення та подання податкової декларації. У цьому пості я лише зберу все до купи.

Короткий огляд узагальнюючих податкових консультацій, які стосуються платників єдиного податку

Олексій

податкові консультаціїТрохи більше тижня тому, Державна податкова служба України затвердила декілька узагальнюючих податкових консультацій з питань практичного застосування податкового законодавства. З них, я нарахував чотири, які прямо стосуються фізичних та юридичних осіб платників єдиного податку.

Податкова служба відповіла на низку запитань, які стосуються платників єдиного податку. Слід зазначити, що у всіх податкових консультаціях дуже багато зайвої інформації. Простіше кажучи, більше половини кожної консультації – це повністю переписані пункти Податкового кодексу. Я вирішив вибрати головні моменти консультацій та зробити коротенький огляд.

Оренда, суборенда, посередництво в оренді житлових та нежитлових приміщень для підприємців платників єдиного податку 2012. Чи можна обійти обмеження, які встановлені Податковим кодексом?

Олексій

оренда для платників єдиного податкуДуже багато підприємців, які застосовують спрощену систему оподаткування обліку та звітності та сплачують єдиний податок, займаються наданням житлових та нежитлових приміщень або земельних ділянок в оренду. До вступу в силу з початку 2012 року Глави 1 Розділу XIV Податкового кодексу, для фізичних осіб — підприємців, які здавали в оренду дуже великі приміщення або земельні ділянки, застосування спрощеної системи було можливістю значною зекономити на сплаті податків.

З початку 2012 року значній частині підприємців, які надають майно в оренду, було заборонено сплачувати єдиний податок. Обмеження по оренді для єдинників міститься у пункті 291.5.3 Податкового кодексу. Завдяки цьому обмеженню, значній кількості платників єдиного податку, які надають приміщення або земельні ділянки в оренду, тепер доведеться обирати один з наступних варіантів:

Як заповнити річний звіт з єдиного соціального внеску «за себе» та як сплачувати ЄСВ протягом року для підприємців — платників єдиного податку?

Олексій

єдиний соціальний внесок для платника єдиного податку

Читаємо оновлену статтю Заповнити річний звіт з єдиного соціального внеску (ФОП єдиний податок)

Згідно п.4 ч.1 ст.4 Закону «про ЄСВ» фізичні особи – платники єдиного податку є платниками єдиного внеску на загальнообов’язкове соціальне страхування. А платник єдиного соціального внеску повинен своєчасно та у повному обсязі обчислювати, нараховувати та сплачувати ЄСВ, а також подавати звітність до Пенсійного фонду. Виключенням з цього правила є пенсіонери за віком та інваліди, які звільняються від сплати ЄСВ за себе. Про них можна почитати у статті Чи сплачують підприємці платники єдиного податку – пенсіонери за віком єдиний соціальний внесок за серпень 2011 року?.

Для фізичних осіб – підприємців платників єдиного податку прийшов час звітуватись до пенсійного фонду «за себе». Для того, щоб відзвітуватись, необхідно правильно заповнити звіт. Взагалі процес подання та заповнення річного звіту з єдиного соціального внеску для ФОП платника єдиного податку досить простий, проте все ж таки, має деякі особливості, про які ми і поговоримо далі.