Все статьи рубрики: Відповіді на запитання читачів

Чи передбачена відповідальність за неперехід на КВЕД ДК 009:2010 до кінця 2012 року?

Олексій

Здравствуйте. Я ФЛП на едином налоге. Существует ли ответственность в том случае, если я не перейду на КВЕД ДК 009:2010 до окончания 2012 года?

C 01.01.2012 року набрав чинності національний класифікатор України ДК 009:2010 «Класифікація видів економічної діяльності» (КВЕД-2010), затверджений наказом Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики від 11 жовтня 2010 року № 457 «Про затвердження та скасування національних класифікаторів »(далі Наказ № 457).

Чи треба вносити зміни у свідоцтво платника єдиного податку після зміни КВЕД?

Олексій

Здравствуйте. Чи необхідно вносити зміни в свідоцтво про право сплати єдиного податку до кінця 2012 року у зв’язку з припиненням з 01.01.2013 року класифікатора видів економічної діяльності ДК 009:2005 та застосуванням ДК 009:2010? Свідоцтво видано відповідно ДК 009:2005.

Згідно Наказу Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики від 11 жовтня 2010 року №457 «Про затвердження та скасування національних класифікаторів» з 31 грудня 2012 року Класифікатор видів економічної діяльності КВЕД ДК 009:2005 скасовується. Йому на зміну приходить КВЕД ДК 009:2010, який діє з 01 січня 2012 року. Тобто протягом 2010 року одночасно діють два класифікатори.

Чи має право платник єдиного податку обрати квартальний період з ПДВ?

Олексій

Добрий день. Я підприємець на загальній системі оподаткування. Займаюся торгівлею цінними паперами. Маржинальная торговля це один з її видів. Планую з нового року перейти на спрощену систему оподаткування та зареєструватися платником податку на додану вартість. Чи можу я обрати квартальний податковий період та що для цього потрібно?

Чи встановлений строк дії свідоцтва платника єдиного податку? Чи треба кожен рік писати заяву?

Олексій

Здравствуйте. Я платник єдиного податку другої групи. Знаходжусь на спрощеній системі оподаткування протягом всього 2012 року. Чи має я вкінці року знову писати заяву та міняти свідоцтво платника єдиного податку на нове? Чи встановлений у ньому строк дії?

ФОП на загальній системі частину року був на єдиному податку. Як заповнити річний звіт з ЄСВ

Олексій

Здравствуйте. Я підприємець на загальній системі оподаткування. Перші два квартали 2012 року був платником єдиного податку. Як в такому випадку я має заповнювати річний звіт з єдиного соціального внеску? Які таблиці мені заповнювати?

Підприємці на загальній системі оподаткування є платниками єдиного соціального внеску за себе згідно пункту 4 частини 1 статті 4 Закону «про ЄСВ». При цьому база нарахування ЄСВ визначається для них виходячи з суми річного чистого доходу, який підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб та вказаний у річній декларації про майновий стан та доходи.

Підприємець одночасно є найманим працівником. Як заповнити річну декларацію про майновий стан та доходи?

Олексій

Добрий день! Скажіть будь-ласка, якщо я паралельно з тим що підприємець, ще й найманий працівник і за мене звітує мій роботодавець (робота не пов`язана з підприємництвом). Яка специфіка заповнення декларації (таблиця 2) та зв`язок з іншими таблицями і відрахуваннями. Поруч з тим госп.діяльність я не вів. Чи треба взагалі зазначати те що я працюю на фірмі в цій декларації? Дякую.

Чи повинен підприємець на загальній системі вести касову книгу та виписувати касові ордери?

Олексій

Доброго дня, я ФОП на загальній системі оподаткування. Скажіть будь ласка, чи повинен я вести касову книгу, чи треба при отриманні грошей з рахунку робити прихідний касовий ордер, а при виплаті зарплати працівникам готівкою робити видатковий касовий ордер? І як щодо ФОП на єдиному податку 3 групи.

За якими критеріями ДПС України поділяє підприємства на платників з високим, середнім чи незначним ступенем ризику?

Олексій

На сьогодні в органах ДПС України запроваджено ризикоорієнтовану систему планування контрольно-перевірочних заходів, завдяки використанню якої до податкового контролю відбираються тільки платники, які мають ризик несплати податків.

Розподіл ризиків за ступенями здійснюється відповідно до їх фіскальної важливості та ймовірних втрат бюджету.

Як рахувати граничний обсяг доходу для застосування податкової соціальної пільги при роботі за сумісництвом?

Олексій

Працівник за основним місцем роботи не користується податковою соціальною пільгою, а на роботі за сумісництвом – користується. Чи враховувати для граничного розміру доходу для застосування ПСП дохід у вигляді заробітної плати за основним місцем роботи і за сумісництвом, чи тільки дохід одержаний від роботи за сумісництвом?

Заробітна плата нарахована за один місяць, а виплачена у наступному. Коли є витрати у підприємця на загальній системі оподаткування?

Олексій

Яка сума заробітної плати відноситься до витрат поточного місяця? Нарахована і єдиний соціальний внесок нарахований? Чи фактично сплачені? Аванс виплачується 19 числа, а заробітна плата 5.

Згідно пункту 177.4 Податкового кодексу, до витрат підприємця на загальній системі оподаткування відносяться документально підтверджені витрати, які включаються до витрат операційної діяльності відповідно до пунктів 138.4, 138.6 — 138.9, 138.10.2 — 138.10.4, пунктом 138.11.