Все статьи рубрики: Відповіді на запитання читачів

Помилково вибитий чек через РРО. Як виправити помилку? Приклад акту про скасування помилково проведених сум

Олексій

Помилково вибитий чек через РРО. Як виправити помилку? Приклад акту про скасування помилково проведених сумЗдравствуйте. Я ФОП на загальній системі оподаткування. Одночасно я є представником компанії Кадор Груп. Під час занесення товарів у пам’ять касового апарату я помилково вибила фіскальний чек. Тобто касовий апарат фактично зареєстрував продаж товару. Що тепер робити? Як виправити помилку? Дякую.

На превеликий жаль, такі ситуації трапляються дуже і дуже часто, але на щастя, виправлення таких помилок прямо передбачено нормативно-правовими актами, які регулюються порядок реєстрації та використання реєстраторів розрахункових операцій.

Чи можна віднести авансові платежі з ПДФО та сплачений ЄСВ до витрат підприємця на загальній системі?

Олексій

Чи можна віднести авансові платежі з ПДФО та сплачений ЄСВ до витрат підприємця на загальній системі?Привіт. Я підприємець на загальній системі оподаткування. Протягом року я сплачую авансові платежі з єдиного соціального внеску та з податку на доходи фізичних осіб. Чи можу я віднести ці суми до складу витрат?

Згідно пункту 177.4 Податкового кодексу до переліку витрат підприємця на загальній системі оподаткування відносяться документально підтверджені витрати, які включаються до витрат операційної діяльності згідно Розділу ІІІ Кодексу. До витрат операційної діяльності відносяться витрати, названі у пунктах 138.4, 138.6 — 138.9, 138.10.2 — 138.10.4,  138.11 Податкового кодексу.

Тому при визначенні чи відносяться ті чи інші фактичні витрати до витрат операційної діяльності та чи можна зменшити на їх суму загальний оподатковуваний дохід, в першу чергу слід орієнтуватися на ці статті.

Як заповнити декларацію платника єдиного податку, якщо протягом року змінювалася група?

Олексій

Як заповнити декларацію платника єдиного податку, якщо протягом року змінювалася група?Добрий день. Я підприємець платник єдиного податку. Перші три квартали 2012 року був на другій групі, а з четвертого перейшов на третю. Як в цьому разі я маю заповнювати податкову декларацію платника єдиного податку за рік? Які таблиці заповнювати а які ні?

З 2013 року платники єдиного податку другої групи подають податкову декларацію платника єдиного податку один раз на рік відповідно до пункту 296.2 Податкового кодексу. При цьому, у 2012 році такі підприємці подавали декларації щоквартально.

Як вносити записи у Розділ «витрати» книги обліку платника єдиного податку?

Олексій

Як вносити записи у Розділ За підтримки: Корпорация «Глобал Консалтинг». Бухгалтерские услуги высокого уровня во многих городах Украины.

Підприємець (3-я група, платник ПДВ) займається автоперевезеннями. Підкажіть, коли і яким чином відображати в книзі доходів і витрат витрати на придбання палива: за фактом заправки або за фактом покупки такого або за фактом отримання доходу???

Відповідно до пункту 296.1.2 Податкового кодексу  платники єдиного податку третьої та п’ятої групи, які є платниками податку на додану вартість, ведуть облік доходів та витрат за формою та в порядку, що встановлені центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної фінансової політики.

Чистий дохід підприємця в одному з місяців менше мінімальної зарплати. Як заповнити річний звіт з ЄСВ?

Олексій

Чистий дохід підприємця в одному з місяців менше мінімальної зарплати. Як заповнити річний звіт з ЄСВ?Я ФОП на загальній системі оподаткування. В одному з місяців 2012 року отримав чистий дохід 1000 грн. При цьому, в цьому місяці розмір мінімальної заробітної плати складав 1134 грн. Я знаю, що ставка ЄСВ 34,7% повинна застосовуватися до суми 1134 грн. Чи є якісь особливості заповнення річного звіту з єдиного соціального внеску в цьому випадку?

Згідно статті 4 Закону про ЄСВ підприємці на загальній системі оподаткування є платника єдиного соціального внеску за себе. Відповідно до пункту 2 частини 1 статті 7 цього закону базою нарахування єдиного соціального внеску є сума доходу, що підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб. При цьому сума ЄСВ за кожен місяць, у якому отримано чистий дохід, не може бути менше за розмір мінімального страхового платежу.

ФОП на загальній системі орендує основні засоби у єдинника. Чи є витрати?

Олексій

Здравствуйте! Подскажите пожалуйста, я ФЛП на общей системе налогообложения занимаюсь предоставлением услуг доступа к интенету с использованием радио-частотного ресурса Украины, на что имею соответствующую лицензию. Еще я торгую на рынке Форекс а также арендую передающую антенну. Вопрос: Могу ли я арендовать эту передающую антенну (или другие основные средства непосредственно связаные с моей хозяйственной деятельностью) у ФЛП единщиков (на какой группе?) И пойдет ли мне такая аренда в расходы?

Згідно пункту 177.4 Податкового кодексу до переліку витрат підприємця на загальній системі оподаткування, які безпосередньо пов’язані з отриманням доходів належать документально підтверджені витрати, що включаються до витрат операційної діяльності згідно з Розділом ІІІ Кодексу. До витрат операційної діяльності відносяться витрати, перелік яких наведений у пунктах 138.4, 138.6 — 138.9, 138.10.2 — 138.10.4, 138.11 ПКУ.

Зміна групи єдиного податку та перехідні особливості визначення доходу

Олексій

Привіт! Допоможіть визначити дохід. Я підприємець 2 групи в 2013 році перейшов на 3 групу. В грудні 2012 року я продав товар на 40 000 грн. Отримав від клієнта довіреність та завірену накладну про отримання товару. Використовуючи мобильный банкинг, я дізнався, що гроші поки що ще поступили на мій рахунок, але вони поступлять в середині січня 2013 року.

Суть питання: 1. Чи мушу я платити 5% від 40 000 грн?  2. Як це показувати в звіті за 4 кв. 2012 року — коли я був на 2 групі? 3. Як це показувати в звіті за 1 кв. 2013 року — коли я вже перейшов на 3 групу?

Порядок визначення суми єдиного податку до сплати до бюджету для платників єдиного податку другої та третьої групи різний. Так згідно пункту 293.2 Податкового кодексу єдинники другої групи сплачують фіксовану ставку податку, яка встановлюється рішенням відповідного органу місцевого самоврядування та не може перевищувати 20% від розміру мінімальної заробітної плати, встановленої на початок звітного року.

Чи оподатковуються відсотки по депозиту та чи треба вказувати їх у річній декларації про майновий стан та доходи?

Олексій

Будучи підприємцем на загальній системі оподаткування підприємець у 2012 році мав депозит (власні заощадження) як фізична особа, відповідно по завершенню терміну депозитного договору ним були отримані відсотки за депозит. Чи підлягають отримані відсотки оподаткуванню і чи зазначати їх розмір у податковій декларації за результатами року у колонці 3 графи 01.07? Якщо все ж зазначати, тоді потрібно і заповнювати колонки 4 і 5 розділу 1. А як?

Дане питання можна розподілити на два: чи оподатковуються відсотки по депозиту та чи треба зазначати їх суму у річній декларації про майновий стан та доходи. Спробую відповісти на них по порядку.

ФОП зареєстрований в кінці місяця. Чи треба сплачувати єдиний соціальний внесок?

Олексій

Здравствуйте. Я приватний підприємець. Підкажіть будь-ласка, якщо ФОП зареєстрований в кінці місяця, припустимо 28 чи 30 числа, чи сплачується ЄСВ за цей місяць? Дякую!

Фізичні особи — підприємці, у тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування, є платниками ЄСВ не лише за найманих працівників, але й безпосередньо «за себе» (згідно статті 4 Закону № 2464 та пункту 2.1.3 Інструкції №21-5).

Чи має право платник єдиного податку продавати пиво в пляшках?

copyright

«Чи може платник єдиного податку на 2 групі продавати пиво в пляшках? Які внутрішні документи ведуться та які звіти здаються? На який закон можна зсилатися?»

Згідно пункту 291.5 Податкового кодексу не можуть бути платниками єдиного податку суб’єкти господарювання (зокрема фізичні особи — підприємці), які здійснюють продаж підакцизних товарів, крім діяльності фізичних осіб, пов’язаної з роздрібним продажем пива і столових вин. Таким чином, фізичні особи-підприємці, діяльність яких пов’язана з роздрібним продажем пива і столових вин, можуть залишатися платниками єдиного податку і при цьому продавати пиво в пляшках.

MAXCACHE: 0.53MB/0.00036 sec