Податки > Податки в житті громадян

Все статьи рубрики: Податки в житті громадян

Податкова соціальна пільга 2017. Хто має право, як розрахувати та як отримати

Вікторія Казакова

Вікторія Казакова

Кожен працівник, котрий отримує дохід у вигляді заробітної плати, зобов’язаний платити певну її частину в державний бюджет у вигляді податку на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО). Працівникам, що мають низькі доходи, держава надає пільги при сплаті ПДФО, а саме податкову соціальну пільгу (далі – ПСП). Розглянемо детальніше поняття ПСП, особливості її розрахунку і правила застосування у 2017 році.

Оренда автотранспорту у фізичних осіб: особливості сплати ПДФО, ЄСВ та військового збору

Олег Гоцуляк

Олег Гоцуляк

Суб’єкти господарювання в порядку здійснення своєї діяльності найчастіше використовують різні транспортні засоби. В основному, це легковий і вантажний автотранспорт. Оскільки можливість придбати автотранспорт мають не всі, а іноді це просто недоцільно, доводиться його орендувати, в тому числі – у фізичних осіб. В таких випадках, в залежності від статусу орендаря, на такий господарюючий суб’ект можуть покладатися (чи не покладатися) обов’язки податкового агента.

Сплата податку на доходи з фізичних осіб (ПДФО), отриманого при продажу (обміні) рухомого майна

Олег Гоцуляк

Олег Гоцуляк

Порядок утримання та сплати ПДФО з доходів фізосіб, отриманих в результаті продажу або обміну рухомого майна визначено в Податковому кодексі (ст. 173). У даній статті використовується така термінологія:

Продаж (ПКУ, ст. 173.8): Будь-яка форма переходу права власності (виняток – спадкування та дарування).

Рухоме майно: У Податковому кодексі (ст. 14 – визначення термінів) не наведено чітке визначення терміну «рухоме майно», а наводиться посилання на положення Цивільного кодексу. Згідно ст. 181 ЦКУ, рухомим майном (речами) є майно, яке підлягає вільному переміщенню в просторі.

Про порядок сплати збору в пенсійний фонд при придбанні легкового автомобіля

Олег Гоцуляк

Олег Гоцуляк

Збір на обов’язкове пенсійне страхування при придбанні права власності на легковий автомобіль справляється на підставі Закону України «Про збір на обов’язкове пенсійне страхування» (№400 від 26 червня 1997 року). Основним документом, що регламентує порядок справляння збору, є Порядок сплати збору на обов’язкове державне пенсійне страхування з окремих видів господарських операцій (затверджено постановою Кабміну 3/11 98 р. №1740).

Як сплачувати збір на обов’язкове пенсійне страхування з операцій з нерухомістю

Олег Гоцуляк

Олег Гоцуляк

Згідно ст. 1 (п. 9) Закону 400, збір справляється як з юридичних, так і фізичних осіб щодо операцій, пов’язаних з придбанням нерухомого майна. Слід зазначити, що збір не справляється:

з підприємств, установ і організацій державної форми власності, які купують нерухомість за бюджетні кошти;
з іноземних організацій і установ, які користуються привілеями та імунітетом згідно з вимогами чинного законодавства та міжнародних договорів, учасником яких є Україна;
з фізичних осіб, які мають громадянство України, які вперше купують (одержують, якщо раніше перебували в черзі) житло.
з фізичних осіб, які отримали право власності в результаті приватизації житла.

Декларація про майновий стан і доходи з правом на податкову знижку 2015-2016. Приклад заповнення

Дмитрий Дрючин

Дмитрий Дрючин

Сьогодні проілюструємо як звичайна фізична особа (не підприємець), резидент України, який бажає отримати податкову знижку за підсумками 2015 року, має заповнити декларацію про майновий стан і доходи.

Умовний числовий приклад

Громадянин Іванов А. А. в 2015 році отримував такі види доходів:

Як отримати податкову знижку з податку на доходи фізичних осіб у 2016 році

Дмитрий Дрючин

Дмитрий Дрючин

Продовжуємо вивчення нової декларації про майновий стан і доходи. Сьогодні, як і обіцяли, розглянемо законодавчу теорію, яка стосується отримання податкової знижки за підсумками 2015 року, у разі, коли на неї претендує звичайна фізична особа, резидент України. Питання отримання податкової знижки в ПКУ висвітлено в статті під номером 166, вона так і називається – «Податкова знижка». З її допомогою ми освіжимо в пам’яті законодавчу базу України з цього питання.

Особливості заповнення декларації про майновий стан і доходи 2015-2016

Дмитрий Дрючин

Дмитрий Дрючин

Ми вже повідомляли нашим читачам про те, що наказом Міністерства фінансів України від 2 жовтня 2015 під №859 затверджена нова форма декларації про майновий стан і доходи, а також Інструкція щодо її заповнення. Дивіться попередні статті на цю тему: Декларація про майновий стан і доходи фізичних осіб та ФОП 2016 (Наказ Мінфіну від 02.10.2015 №859) а також Декларація про майновий стан та доходи 2016. Заповнюємо розділ за розділом

Напередодні нового 2016 року ми вирішили опублікувати серію статей, які будуть присвячені тому, як заповнити декларацію про майновий стан і доходи різних категорій платників, на яких статтею 179 ПКУ покладається такий обов’язок.

Декларація про майновий стан та доходи 2016. Заповнюємо розділ за розділом

Дмитрий Дрючин

Дмитрий Дрючин

Продовжуємо вивчати форму нової декларації про доходи та майновий стан, затверджену наказом Міністерства фінансів від 02.10.2015 р. №859. Попередня стаття Декларація про майновий стан і доходи фізичних осіб та ФОП 2016 (Наказ Мінфіну від 02.10.2015 №859) Сьогодні торкнемося всіх розділів і додатків цієї декларації і з’ясуємо, хто і коли повинен їх заповнювати, а так само чим вони відрізняються від тих, що існували раніше.

Оподаткування процентів, дивідендів, призів і виграшів (ЗУ від 04.07.2014 №1588-VII)

Дмитрий Дрючин

Дмитрий Дрючин

Наповнення бюджету країни в сучасних реаліях України справа дуже не проста. З одного боку, ведення військових дій на південному сході країни вимагає додаткових коштів, які фінансуються невідкладно і в першу чергу, а з іншого — на тому ж південному сході кожен місяць закриваються або припиняють свою діяльність підприємства, повноцінно не працює митниця, зменшуючи при цьому значну частину прогнозованих надходжень до бюджету.

MAXCACHE: 0.87MB/0.00070 sec