Податки > Інші податки та збори

Все статьи рубрики: Інші податки та збори

Підвищення прожиткового мінімуму з 01.05.2017. Як зміняться соціальні стандарти

Ольга Бондаренко

Ольга Бондаренко

Відповідно з Законом України « Про Державний бюджет України на 2017 рік» з 1 травня 2017 року відбулось чергове підвищення прожиткового мінімуму. Як це підвищення вплине на соціальні стандарти та деякі показники піде мова в цій статті.

Прожитковий мінімум

Податок на нерухоме майно, відмінне від земельних ділянок. Платники, строки і порядок сплати

Олег Гоцуляк

Олег Гоцуляк

Податок на нерухоме майно є одним з видів «майнових» податків. Відповідно до положень Податкового кодексу (ст. 266.1), платниками цього податку є як юридичні, так і фізичні особи, включаючи нерезидентів, які володіють об’єктами житловий або нежитловий нерухомості.

Слід зазначити, що, якщо власниками такої нерухомості є кілька осіб (спільна часткова або спільна сумісна власність), то зобов’язання по сплаті податку покладаються на таких осіб:

Про порядок сплати збору на обов’язкове пенсійне страхування при купівлі іноземної валюти

Олег Гоцуляк

Олег Гоцуляк

Відповідно до положень ст. 1 (п. 5) Закону 400, збір справляється щодо операцій з купівлі в готівковій формі іноземної валюти, здійснюваних фізичними особами. Виняток становлять випадки, коли валюта купується в цілях погашення кредиту.

Таким чином, платниками збору є виключно фізичні особи. Починаючи з 2015 року, збір з юридичних осіб, що здійснюють операції з купівлі іноземної валюти, не стягується.

Порядок сплати єдиного збору, який справляється у пунктах пропуску через державний кордон України

Олег Гоцуляк

Олег Гоцуляк

Основними нормативними актами, що визначають порядок сплати збору, є:

Указ Президента України (№799/98 від 20 липня 98 року) «Про впорядкування справляння зборів у пунктах пропуску через державний кордон України».
Закон України№1212-XIV від 4/11 99 року) «Про єдиний збір, який справляється у пунктах пропуску через державний кордон України».
Платниками збору (ст. 1 Закону 1212) є власники транспортних засобів (як громадяни України, так і іноземці). Збір стягується при перетині державного кордону України в якості компенсації за надання наступних послуг:

Рента на видобуток газу: ставки знижені, що далі?

Олег Гоцуляк

Олег Гоцуляк

Законом № 909-VIII від 24. 12. 2015 року були внесені зміни в розміри плати (ренти) за використання надр. Основним мотивом прийняття даних змін стало приведення у відповідність дохідної та видаткової частин бюджету України на 2016 рік.
Слід зауважити, що ще влітку 2014 року рентна плата за видобуток природного газу була значно підвищена. Спочатку подібне підвищення розглядалася як тимчасова міра, але починаючи з 2015 р. воно набуло постійний характер.

Акцизний податок у складі доходу платника єдиного податку

Виталий Савченко

Виталий Савченко

Сьогодні ми продовжуємо тему акцизного податку, яка досить активно обговорюється на нашому сайті останнім часом. Сьогодні мова піде про акцизний податок у складі доходу платника єдиного податку. На нашому сайті вже є кілька статей про акцизний податок, з якими варто ознайомитися:

Декларація з акцизного податку. Інструкція та приклад заповнення

Дмитрий Дрючин

Дмитрий Дрючин

У попередніх публікаціях ми розглядали питання, пов’язані з тим, хто в Україні має сплачувати акцизний податок і як його обчислити в ціні товару для складання звітності з цього податку. Сьогодні розглянемо питання, пов’язане із заповненням декларації з акцизного податку, суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі, що здійснюють реалізацію підакцизних товарів на конкретному числовому прикладі заповнимо відповідні розділи цієї декларації.

Приклад розрахунку акцизного збору. А також порядок і терміни сплати

Дмитрий Дрючин

Дмитрий Дрючин

Сьогодні продовжуємо розглядати акцизний збір в Україні і торкнемося питань торгівлі підакцизними товарами на єдиному податку, власне самого розміру акцизного збору у відсотковому та грошовому вираженні, а так само розберемося з тим як розрахувати акцизний збір при торгівлі в роздріб. Крім того, нагадаємо Вам про терміни та порядок сплати акцизного збору.

На нашому сайті вже є кілька статей про акцизний збір з якими варто ознайомитися:

Акцизний податок 2015. Платники, ставки, об’єкт оподаткування і багато іншого

Дмитрий Дрючин

Дмитрий Дрючин

У 2015 році податкова система України зазнала не одну суттєву зміну. Не став винятком і акцизний збір, тому ми вважаємо за потрібне висвітлити всі питання, пов’язані з нарахуванням і сплатою цього податку в Україні на сторінках сайту. Сьогодні розглянемо, що ж нового з’явилося в українському законодавстві щодо нарахування та сплати цього податку.

Заява на отримання податкової соціальної пільги. Приклад заповнення

Галина Казначей

Галина Казначей

Платник податку, тобто працівник подає роботодавцю заяву про самостійне обрання місця застосування податкової соціальної пільги.

Як правило, працівником подається заява на застосування ПСП, а якщо є право на отримання більшого розміру податкової соціальної пільги подаються відповідні документи, про що в обов’язковому порядку слід зазначити у цій же заяві.