Без рубрики

Все статьи рубрики: Без рубрики

Приклад заповнення щомісячного звіту по єдиному соціальному внеску з 01.06.2016

Дмитрий Дрючин

Дмитрий Дрючин

У попередній статті Огляд змін у звітність з єдиного соціального внеску з 01.06.2016. Наказ №441 ми розглянули основні зміни, які зазнав новий порядок подання звітності по єдиному соціальному внеску. Як і обіцяли, сьогодні на умовному числовому прикладі розберемося з заповненням Додатку 4 звіту з ЄСВ.

Огляд змін у звітність з єдиного соціального внеску з 01.06.2016. Наказ №441

Дмитрий Дрючин

Дмитрий Дрючин

Незважаючи на те, що правила обчислення ЄСВ докорінно змінилися ще з 01.01.2016 року, тільки зараз у Міністерства фінансів України вистачило сил і часу викласти свій Наказ від 11.04.2016 №441 у новій редакції.

Таким чином, законодавець нарешті привів у відповідність з діючими правилами обчислення і сплати ЄСВ нормативно-правову базу, а саме вніс зміни у:

Відповіді на запитання по податку на доходи фізичних осіб та 1-ДФ

Галина Казначей

Галина Казначей

Порядок справляння ПДФО визначає розділ IV «Податок на доходи фізичних осіб» ПКУ. Цей податок належить до загальнодержавних податків і зборів.

Хто є платниками ПДФО?

  • фізичні особи (в т.ч. нерезиденти), які отримують доходи;
  • податкові агенти.

Податкова соціальна пільга 2015. Хто має право, як отримати, які документи. Питання та відповіді

Галина Казначей

Галина Казначей

В сьогоднішній статті розглянемо з Вами особливості застосування ПСП, а також відповімо на найбільш поширені запитання, які турбують бухгалтерів.

Граничний розмір заробітної плати для застосування податкової соціальної пільги

Питання податкової соціальної пільги регулюються нормами статті 169 Податкового кодексу України. ПСП застосовується до доходу нарахованого на користь платника податку, у нашому випадку доходу нарахованого роботодавцем на користь працівника протягом звітного місяця, якщо його розмір не перевищує суми, що дорівнює розміру прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, помноженого на 1,4 та округленого до найближчих 10 гривень. Тобто це буде ось так: — на початок 2015 р. розмір прожиткового мінімуму складає 1218,00 грн, отже граничний розмір доходу для ПСП складає 1218 *1,4=1705,2 , округлюємо до найближчих 10 гривень й отримуємо 1710, 00 грн Доходом може бути заробітна плата та інші прирівняні до неї згідно із законодавством виплати, компенсації та винагороди.

Як враховується відпустка за свій рахунок при розрахунку лікарняного по вагітності та пологах?

Ольга Бондаренко

Ольга Бондаренко

Сьогодні в нашій рубриці «Питання та відповіді» ми відповідаємо на запитання, поставлене на цій сторінці Нагадуємо, що будь-хто може задати своє питання на сторінці безкоштовних консультацій і отримати вичерпну відповідь. Саме питання наступне:

Заява про прийом на роботу у приватного підприємця. Що в ній повинно бути + приклад (зразок)

Дмитрий Дрючин

Дмитрий Дрючин

Якщо у приватного підприємця є наймані працівники, то і кадрової облік здійснювати йому доведеться (як би того не хотілося). Українське законодавство не передбачає ніякої спрощеної системи його ведення для приватних підприємців і не робить жодних поблажок при перевірках, виявляючи порушення. Різниця між юридичною і фізичною особою тут полягає тільки в назві. Юридичні особи в цьому випадку називають підприємствами, а фізичні особи — роботодавцями. Функціями перевірки повноти ведення і правильності складання кадрових документів наділене Міністерство соціальної політики України. Сьогодні розберемося з першим документом, з якого починається кадровий облік майбутнього співробітника у приватного підприємця, а саме з заявою про прийом на роботу. З’ясуємо, що обов’язково має бути зазначено в цій заяві і наведемо його приклад.

Имеет ли право на помощь семья умершего предпринимателя?

Инна Кирсанова

Инна Кирсанова

Сегодня в рубрике «Ответы на вопросы читателей» мы отвечаем на вопрос, который был задан на этой странице //byhgalter.com/answers/%D1. Намопинаем, что каждый желающий может задать вопрос в рубрике бесплатных консультаций и получить исчерпывающий ответ на свой вопрос.

Send this to a friend