Таблиця індексації заробітної плати за травень 2015 року

Олексій

Внутрішній аудитор. Консультант з питань податкового та бухгалтерського обліку. Буду радий вашим питанням у коментарях до моїх статей.

Прийшов час проводити індексацію заробітної плати за травень 2015 року. А тому, спеціально для цього ми публікуємо на нашому сайті таблицю індексації заробітної плати за травень 2015 року, у якій наведені вже пораховані коефіцієнти.

Індексація заробітної плати за травень 2015 року проводиться виходячи з індексу інфляції за березень 2015 року, який за даними Державної служби статистики склав рекордні 110,8%. Такого високого індексу споживчих цін не було вже дуже давно.

Отже, для того, що провести індексацію заробітної плати треба знайти відповідні рядки у таблиці коефіцієнтів. В залежності від типу базового місяця, користування таблицею буде відрізнятися. Ці відмінності детально описані у статті Як користуватися таблицями індексації при різних базових місяцях (місяць прийняття на роботу та місяць підвищення зарплати). Якщо підсумувати, то:

У разі якщо базовим місяцем для нарахування індексації для працівника є місяць останнього підвищення заробітної плати, то для того, щоб знайти відповідний коефіцієнт, треба знайти перетин рядка з назвою місяця останнього підвищення заробітної плати з колонкою з назвою місяця, за який проводиться індексація зарплати.

У разі якщо базовим місяцем для нарахування індексації для працівника є місяць прийняття на роботу, то для того, щоб знайти відповідний коефіцієнт, треба знайти перетин рядка з назвою місяця, що передує місяцю прийняття на роботу з колонкою з назвою місяця, за який проводиться індексація заробітної плати. Чому саме попередній місяць, детально описано у вищезгаданій статті.

Також, слід вказати ще два суттєві моменти, які треба пам’ятати при проведенні індексації заробітної плати за травень 2015 року. Це:

1. Індексація проводиться в межах прожиткового мінімуму для працездатної особи, який у травні 2015 року складає 1218 грн. Тобто, якщо заробітна плата працівника дорівнює наприклад 2000 грн., то індексуватися повинна тільки сума 1218 грн.

2. Треба пам’ятати про таке поняття як «фіксована індексація». Якщо працівнику підвищують заробітну плату та сума такого підвищення є меншою ніж сума індексації, яка належить такому працівнику, то різниця між сумою підвищення та сумою індексації стає фіксованою та доплачується працівнику.

Детальна інструкція з прикладом проведення індексації за травень 2015 року наведена у статті Індексація заробітної плати за травень 2015 року. Таблиця та інструкція.

Для того, щоб скачати таблицю індексації заробітної плати за травень 2015 року перейдіть за посиланням нижче.

При поддержке: Ваш бизнес связан с доставкой товаров покупателям? Служба доставки грузов в Алматы — это качественный сервис доставки по Казахстану, который предлагает очень выгодные условия сотрудничества для партнеров.

Таблиця індексації заробітної плати за травень 2015 року

Таблиця індексації заробітної плати за травень 2015 року
Оцініть статтю

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *