Таблиця індексації заробітної плати за квітень 2015 року

Олексій

Внутрішній аудитор. Консультант з питань податкового та бухгалтерського обліку. Буду радий вашим питанням у коментарях до моїх статей.

Прийшов час проводити індексацію заробітної плати за квітень 2015 року, яка проводиться виходячи з індексу споживчих цін за лютий 2015 року. Індекс інфляції за лютий публікується до 10 березня. А тому, саме цей індекс використовується для проведення індексації зарплати за квітень. Індекс інфляції за лютий 2015 року склав 105,3%.

Індексація заробітної плати проводиться в межах прожиткового мінімуму для працездатних осіб, який у квітні 2015 року складає 1218 грн. Тобто, якщо заробітна плата працівника складає 4000 грн., то індексуватися буде лише 1218 грн., тобто розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Для того, щоб скористуватися таблицею індексації та знайти коефіцієнт індексації заробітної плати за квітень 2015 року, треба знайти перетин відповідного рядка з відповідною колонкою. В залежності від того, який базовий місяць встановлений для працівника, користування таблицею індексації буде відрізнятися.

Для того, щоб знайти коефіцієнт індексації для базового місяця – місяць підвищення заробітної плати, треба знайти перетин рядка з назвою базового місяця та колонкою з назвою місяця, за який проводиться індексація.

Для того, щоб знайти коефіцієнт індексації для базового місяця – місяць прийняття працівника на роботу, треба знайти перетин рядка з назвою місяця, що передує базовому місяцю, з колонкою з назвою місяця, за який проводиться індексація. Чому саме так, читаємо у статті Як користуватися таблицями індексації при різних базових місяцях (місяць прийняття на роботу та місяць підвищення зарплати.

Скачати таблицю індексації заробітної плати за квітень 2015 року можна за посиланням.

Таблиця індексації заробітної плати за квітень 2015 року

Таблиця індексації заробітної плати за квітень 2015 року
Оцініть статтю

6 Responses to Таблиця індексації заробітної плати за квітень 2015 року

 1. Елена:

  Олексію, підкажіть будь-ласка, які плюси та мінуси для роботодавця (юр.особи), який бере на роботу особу, що зареєстрована ФОП. Робота не пов»язана, тобто фоп,наприклад, має лоток на ринку (торгівля), а працювати по найму йде менеджером чи юристом… Якщо не можна тут, напишіть будь-ласка про це статтю. Цікавить оподаткування.

 2. Здравствуйте.
  Если между юр. лицом и физ. лицом будет заключаться трудовой договор, то нет ни плюсов ни минусов. Юр лицу абсолютно все равно, что его наемный работник еще и осуществляет предпринимательскую деятельность. На их взаимоотношения и расчет зарплаты это никак не влияет.

 3. Елена:

  Дякую за швидку відповідь!
  Я чула, що роботодавець у такому випадку не платитиме із з/п цього працівника якийсь податок, але не могла сама знайти, що і як.
  Виходить, відрахування із з/п будуть такі самі як і у інших працівників… Дякую!

  • Наталья:

   немного отличие есть, для этого работника не применяется налоговая льгота,об этом нельзя забывать тоже

   • Здравствуйте. Ограничение, о котором вы говорите, было отменено с начала 2011 года с даты вступления в силу Налогового кодекса.

    Сейчас пункт 169.2.3 НКУ звучит слудующим образом:

    169.2.3. Податкова соціальна пільга не може бути застосована до:

    доходів платника податку, інших ніж заробітна плата;
    заробітної плати, яку платник податку протягом звітного податкового місяця отримує одночасно з доходами у вигляді стипендії, грошового чи майнового (речового) забезпечення учнів, студентів, аспірантів, ординаторів, ад’юнктів, військовослужбовців, що виплачуються з бюджету;
    доходу самозайнятої особи від провадження підприємницької діяльності, а також іншої незалежної професійної діяльності.

    В нем идет речь о ДОХОДЕ ПРЕДПРИНИМАТЕЛЯ, а не о зарплате работника, который одновременно является предпринимателем.

    То есть, к доходу предпринимателя льгота действительно не применяется, а вот к зарплате работника применяется.

    Действительно, льготу нельзя было применять к зарплате работника, который являлся предпринимателем до 2011 года. Но с 2011 года это ограничение убрали.

 4. Анастасія:

  Олексію,підкажіть будь -ласка ,які первинні документи з бухобліку та заробітньої плати повинні бути в ФО-П на спрощенній системі.Буду дуже вдячна за відповідь.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

MAXCACHE: 0.51MB/0.00104 sec