Податки > Єдиний податок > Сплата єдиного податку та єдиного соціального внеску 2011. Офіційні роз’яснення

Сплата єдиного податку та єдиного соціального внеску 2011. Офіційні роз’яснення

Олексій

Внутрішній аудитор. Консультант з питань податкового та бухгалтерського обліку. Буду радий вашим питанням у коментарях до моїх статей.

Шановні читачі, ця стаття дещо застаріла. Раджу вам почитати велику та дуже корисну тему на форумі Спрощена система оподаткування для фізичних осіб (все, що треба знати про єдиний податок).

Даний пост є, певною мірою, відповіддю на питання, що були задані читачами у статті «Єдиний податок та фіксований патент згідно нового Податкового кодексу. Скільки платити у 2011 році».

Я дуже здивувався, коли підприємці — платники єдиного податку почали говорити, що коли вони дзвонили у податкову, то інспектор їм сказав, що сплачувати треба 200 грн. як і раніше. Звісно, така позиція суперечить тому, що написано у Податковому кодексі.

Отже, необхідно розвіяти всі сумніви підприємців щодо сплати єдиного податку у 2011 році. Це зроблю, звичайно, не я. Це зробить Постанова КМУ №1196 від 27.12.2010 року, яка вносить зміни до Постанови КМУ №507 від 16.03.2000 року «Про роз’яснення Указу Президента України від 3 липня 1998 р. №727». Думаю, всі підприємці знають, що зазначений Указ Президента є головним нормативним документом, що регулює діяльність платників єдиного податку. Прийняттям нового Податкового кодексу, законодавець хотів його скасувати, проте хвиля протестів на Майдані Незалежності дещо змінила плани влади щодо спрощеної системи оподаткування. Отже, Указ №727 від 03.07.1998 діє на сьогоднішній день так само, як і всі роз’яснення, що стосуються нього.

Отже, слід навести головні пункти Постанови №1196, яка набрала чинності з 1 січня 2011 року. Головна проблема, що нас цікавить, та, щодо якої податківці дезінформують підприємців, викладена у п.6:
6) розподіл сплачених суб’єктом малого підприємництва сум єдиного податку Державною казначейською службою не здійснюється.
Суб’єкт малого підприємництва сплачує:
43 відсотки нарахованого єдиного податку на рахунки відповідного бюджету;
57 відсотків нарахованого єдиного податку на рахунки органів Пенсійного фонду України як частину суми єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування;».
Якщо хтось вже сплатив у січні 2011 року 200 грн. єдиного податку або 100 грн. фіксованого податку слід сказати, що ніяких заліків із Пенсійним фондом та фондами соціального страхування не відбулося. Вся сума, що була сплачена зарахувалася як єдиний чи фіксований податок.

Це означає, що такі підприємці, винні Пенсійному фонду повну суму мінімального страхового платежу з Єдиного соціального внеску як за себе, так і за своїх найманих працівників. Адже, як написано у Підрозділі 8 Розділу ХХ Податкового кодексу України та у Постанові №1196 Державна казначейська служба не здійснила розподіл суми єдиного та фіксованого податків між бюджетом та державними цільовими фондами. Отже, повторимо ще раз.

Скільки і куди платити платнику єдиного податку?

Платник єдиного податку, що сплачував 200 грн. до нового року тепер має сплатити:

 • 200 грн. * 43% = 86 грн. нарахованого єдиного податку на рахунок відповідного бюджету;
 • 941 грн. (розмірі мінімально з/п станом на 01.01.2011) * 34,7 % = 326,53 грн. на рахунок Пенсійного фонду як сума Єдиного соціального внеску;
 • ітого 86 грн. + 326,53 грн. = 412,53 грн.

Авансові платежі чи післяплата?

Думаю, що всі підприємці, які не хочуть псувати стосунки з податковими органами сплачують єдиний податок авансом. Деякі сплачують його щомісячно, а деякі одразу за квартал. У п.3 Підрозділу 8 Розділу ХХ Податкового кодексу України зазначається, що єдиний податок за грудень 2010 року сплачується у січні 2011 року. Деякі особи, вважають, що те, що було написано у пості «Єдиний податок та фіксований патент згідно нового Податкового кодексу. Скільки платити у 2011 році» вводить в оману всіх підприємців щодо термінів сплати податку.

Не слід забувати, у якій країні ми живемо та те, що написано у нормативно — правових документах, на практиці виглядає зовсім по іншому. Коли сплачувати єдиний податок кожен вирішує для себе. Чи це будуть авансові платежі, чи це буде так, як написано у Податковому кодексі все одно. Проте не слід забувати, що з податковою службою треба товаришувати та співпрацювати.

Сплата єдиного податку та єдиного соціального внеску 2011. Офіційні роз’яснення
Оцініть статтю

36 Responses to Сплата єдиного податку та єдиного соціального внеску 2011. Офіційні роз’яснення

 1. Наталія:

  Тобто Ви хочете сказати, що якщо зазвичай ми сплачували 200 грн податку, то тепер я перераховую за ПІДПРИЄМЦЯ єдиного податку 416,53 грн(за того в кого є чи немає найманих працівників) і за найманих працівників з кожного 3,6 утримань, і 34,07(чи інша ставка) нарахувань?

 2. stoir:

  Реформаторство , за год правления столько всевожможных изменений, действительно Україну ждет крах, раз правители в такой спешке создают суматоху и стремяться максимально ободрать народ(сначала я хотел напечатать «свой собственный народ» но понял что со своим народом так поступать нельзя),Видать или Они Не наше правительство Или МЫ не их народ !!!! P.S. — на этом не остановяться,

 3. Це не я хочу сказати, це хоче сказати Податковий кодекс та Постанова №1196.
  Ставка нарахувань для найманих працівників залежить від класу ризику, який визначається залежно від виду діяльності. Вона може бути і більше ніж 34,07%.

 4. Наталія:

  а звідки знати на який рахунок сплачувати 86 грн і 326,53грн? чи це одною сумою..так само як колись оці 200 грн?

 5. Наталі:

  какие взносы и куда нужно платить Юр.лицу плательщику единого 6% налога

 6. Наталія, щодо рахунків, на які треба сплачувати, вам необхідно уточнити у податковій та у пенсійному.
  Наталі, всі работодавці утримують із заробітної плати працівників податок на доходи фізичних осіб та єдиний соціальний внесок. На фонд заробітної плати також нараховується єдиний соціальний внесок.

 7. Наталія:

  Дякую Вам за допомогу!
  На тижні зверталась до податкового інспектора щодо сплати єдиного податку фізичними особами. І отримала вказівку — платити як і раніше. Пояснювали це тим що система ще не пристосована до цих змін,але з лютого мають все виправити…

 8. Степан:

  Как вам єто нравится?

  Не слід забувати, у якій країні ми живемо та те, що написано у нормативно – правових документах, на практиці виглядає зовсім по іншому. Коли сплачувати єдиний податок кожен вирішує для себе. Чи це будуть авансові платежі, чи це буде так, як написано у Податковому кодексі все одно. Проте не слід забувати, що з податковою службою треба товаришувати та співпрацювати.

  Зачем нам тогда вообще изучать законы и кодексы? зачем нам юристы? зачем нам суды? У нас ведь только видимость правового государства. А на самом деле нужно в задницу целовать местного налогового инспектора, — вот она, истинная власть!

  И о какой борьбе с коррупцией может идти речь?

 9. Желаю вам удачи в войне с вашим налоговым инспектором и с коррупцией в целом. Вы ее проиграете.

 10. Dragon:

  В ответах admina есть полезная инфа, и за это ему спасибо, но не могу согласится с его зомбированием предпринимателей:
  «admin Says:
  Январь 25th, 2011 at 7:19 пп
  Желаю вам удачи в войне с вашим налоговым инспектором и с коррупцией в целом. Вы ее проиграете.»

  Да согласен нужно вести диалог с налоговиками, они люди и могут ошибаться.

  Но и на задних лапках стоять нестоит, неоднократно добивался выполнения ими требований закона, и это без суда.

  Так что дерзайте, но с умом: «Дорогу осилит идущий!»

 11. stoir:

  «»Dragon Says:
  Январь 27th,
  Да согласен нужно вести диалог с налоговиками, они люди и могут ошибаться. «»
  Да они тоже люди, но по другую сторону барикады, и они не ошибаются , а просто выполняют негласные приказы, часть из них делает это осознано, часть из стадности, дабы уберечь свое кресло, И ЭТО КАСАЕТСЯ не только налоговой, последствия Приватизации !!!

 12. Александр:

  Скажите пожалуйста на счет оплаты социально взноса. Раньше в пенсионный можно было платить одним платежем до 20 числа конца квартала(за квартал). Можно ли сейчас также платить социальный взнос.
  Т.е. схема такая
  Единый налог платим 01.01.2011 за весь квартал авансом. 86грн*3=258 грн.
  Социальный взнос платим 19.03.2011 за текущий квартал 326,53*3 = 979,59 грн. (приблизительно т.к. нужно учитывать уровень мин зп)

 13. Elena:

  Вопрос:читала, что 57% от единого, которые идут в ПФ, идут в счет ЕСВ, т.е. на них сумму ЕСВ нужно уменьшить. Насколько это может быть правдой?

 14. 8. Платники єдиного внеску зобов’язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за відповідний базовий звітний період, не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом.

 15. Александр:

  Было б не лишним указать что для Эдиного социального взноса базовый отчетный период является месяц.
  И еще вопрос, пока не нашел ответа на него. Можно ли все таки оплатить за квартал. Или все таки, если оплатить за квартал (например 979,59грн), ПФ будет считать, что эта вся сумма за отчетный месяц?

 16. Наталія:

  Доброго дня!!! Все я вже остаточно заплуталася 🙁
  З цими нововеденнями потрохи дурію!!!Юридична особа на єдиному податку 10% сплачує — 43% — на рахунок місцевого бюджету, а решту куди дівати?! Допоможіть розібратися, а то вже от термін сплати і мені ніхто нічого не може пояснити (може у мене щось не те з інтелектом)…:(

 17. Алекасандр:

  Добрий день! Хотів спитати знаючих про сплату відрахувань в пенсійний з 200грн. Інформації багато, а не бухгалтеру розібратись в цьому хаосі важко!

  Я прошу, розясніть ситуацію: Я СПД(без найманих), сплатив за січень 200грн. + 356 відрахувань в ЄСВ. Чи потрібно мені ще доплачувати ці 86грн. За що це доплата? Чи на цю суму потрібно зменшити мої 200грн. за лютий 2011року. Як я зрозумів з постанови казначейства, перерозподілу з 200грн. в пенсійний не було, отже виходить, треба доплатити ще й в пенсійний за січень ці 43% із 200грн.????

  А в лютому я сплачую так: 200грн.-86грн.(ці 43%)+326,50 ЄСВ….так? Чи вже в лютому включено ці 86грн. в ЄСВ????

  дурдом!)!()!) Дякую за відповідь!!!!!!!!

 18. Почитайте спочатку цю статтю. Після неї цю.

 19. Анна:

  ПОДСКАЖИТЕ, ПОЖАЛУЙСТА, ЮРИДИЧЕСКИЕ ЛИЦА, ПЛАТИЛЬЩИКИ ЕЛИНОГО НАЛОГА В РАЗМЕРЕ 10%, КАК ОПЛОЧИВАЮЬ ЕДИНЫЙ НАЛОГ? ДОПУСТИМ ЕСЛИ ОБЩИЙ ДОХОД ЗА МАРТ МЕСЯЦ СОСТАВИЛ 25000 ГРН., ТО МЫ ПЛОТИМ ТОЛЬКО 43% ОТ 2500 грн.? ТОЕСТЬ ЕДИНЫЙ НАЛОГ СОСТАВИТ 2500*43%=1075 грн. ТАК ЛИ, ИЛИ НЕТ, ПОДСКАЖИТЕ??? И 1075 грн. МЫ ПЕРЕЧИСЛЯЕМ ЕДИНОГО НАЛОГА?

 20. Василь:

  Доброго дня! Підскажіть будь-ласка ,які зміни згідно нового податкового кодексу,що до роботи ППД з юр.лицями? Я оформлений в страховій компанії як агент приватний підприємець,страхова компанія кожного місяця оплачує винагороду (відсотки) від суми страхових платежів на мій Р/Р згідно Акту.Які зміни і чи зможу я співпрацювати з компанією за такою схемою далі??? В свідоцтві я маю вид діяльності «Інші послуги в сфері страхування та пенсійного забезпечення». Дякую!!!

 21. В вашому випадку нічого не змінилося. Страхова компанія не формує по вам витрати.

 22. Елена:

  Підскажіть будь-ласка ,фірма платник єдиного податку 10 % без найманих працівників(засновник без нарахування з/п) чи потрібно сплачувати 57 % від єдиного податку в пенсійний фонд

 23. cpolina:

  Прав был ALEF .

 24. Анастасія:

  Підкажіть, будь ласка, якщо я при оформленні ФОП оплатила єдиний соціальний внесок авансом, ці кошти будуть потім враховані?
  В законодавстві вказано, що оплачувати потрібно у наступному місяці, але не вказано що буде якщо раніше.
  Дякую!

 25. Илья:

  Подскажите,нужно ли платить единый взнос в пенсионный фонд предпринимателю(физическому лицу),инвалиду 3 группы

 26. Жанна:

  ДОПОМОЖІТЬ! Веду бухгалтерію підприємства,платника єдиного податку. За 1 півріччя я перерахувала 43% від нарахованих 10% єдиного внеску (тобто:дохід 2000грн.=10%-200грн(єдиний)=43%-86грн.) сплатила до податкової інспекції. Більше нічого,тобто 57% нікуди не платила!!! Ні пенсійний ні податкова не кажуть,що є якась недоплата! То що нічого більше платити не потрібно? Чи скоро хтось із цих фондів роздумається і припише мені штраф за несплату податків???!!!!

 27. оля:

  скажіть будь ласка ,якщо я маю великий кредит у сумі 700 тис грв і не всилі сплачувати соціальні внески , як бути,ледве покриваю кредит,

  • Ви включаєте відсотки по кредиту собі у витрати? Ви виходите на прибуток по результатам звітного періоду? Якщо так, то ви повинні сплачувати єдиний соціальний внесок та податки.

 28. Петро:

  Краем уха слышал нововведение (?) — кто на едином налоге и без найманців — может не платить единый соц внесок. Это так? Где это прописано — в каком законе?
  Спасибо.

 29. Це стосується підприємців — платників єдиного податку, які є пенсіонерами за віком або інвалідами та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу. Такі підприємці є платниками єдиного соціального внеску на добровільних засадах. Прописано це у Законі №3609-VI від 07.07.2011, що вступив в силу з 06 серпня 2011 року. Про інші зміни, які вніс у життя підприємців цей закон можна почитати у статті Зміни до Податкового кодексу для приватних підприємців на загальній системі оподаткування.

 30. Валерій:

  Я 15 років є приватним підприємцем, займаюсь сферою обслуговування населення . З періоду Помаранчевої Революції, народ почав жити набагато багатше! І тому, мої прибутки, стали сезонними (включно з травня по вересень,прибуток мій становить в середньому 250грн.). 2 міс. в рік листопад-грудень я можу дозволити собі канапку з ковбасою. Питання до «гумористів» , які придумали примусову сплату до пенсійного фонду : «Чому порівняли прибутки стоматолога та прибутки чоботаря?»Мені 48 років, і депортуватися в шахтарі,як рекомендував пан Тигипко, стан здоров’я не дозволяє. Пенсійний погрожує судом.НЕ КРАЇНА,А ЮМОРИНА.Що можна відібрати у пролетаріата — останні штани.А де ж конституційне право на працю?Невже країні фінансово полегшає,коли тисячі таких як я, прикриють свій бізнес і стануть на облік на біржу по працевлаштуванню. Я не заперечую про сплату в пенсійний фонд, але її потрібно зробити справедливою.Щоб кожен згідно своїх прибутків міг її проплачувати!!!

 31. Артур Вікторович:

  Доброго дня! Підкажіть будь-ласка. Пів року тому я здав в податкову свідоцтво про сплату єдиного податку і там мені сказали , що оскільки я тимчасово не працюю, то можу не сплачувати ні єдиного податкку , ні соц. внеску. А вчора мені прислали лист з пенсійного фонду, що я повинен заплатити 1200 грн. Наскільки це правомірно і що робити? Дякую

 32. Дізнайтеся у ПФ, за який період вони вам нарахували цю суму. Якщо за період, після здачі свідоцтва, то це помилка.

 33. Андрій:

  Доброго дня!
  Підскажіть будь-ласка:
  якщо в мене є борг по єдиному соціальному внеску за 2011 рік, то чи зможу я отримати свідоцтво платника єдиного податку на 2012 рік
  Дякую за відповідь

 34. Марьяна:

  Скажите пожалуйста-единый социальный внесок кто может не платить(имею ввиду из зарплаты не вычислять)инвалиды,мать одиночка и т.д.Перелик осиб есть гдето.спасибо.

 35. Андрій, зможете, головне, щоб у вас не було податкового боргу.
  Марьяна, якщо такий перелік є, то він прописаний у Законі «про ЄСВ».

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

MAXCACHE: 0.58MB/0.19103 sec