СПД ФО на фіксованому податку. Яку звітність подавати.

Олексій

Внутрішній аудитор. Консультант з питань податкового та бухгалтерського обліку. Буду радий вашим питанням у коментарях до моїх статей.

Підприємницька діяльність на спрощеній системі оподаткування зі сплатою фіксованого податку сьогодні є найпростішою з точки зори ведення обліку та подання податкової та іншої звітності. Я розповім вам, які прості дії треба буде виконувати, для того щоб здати звітність та дотримуватися вимогам чинного законодавства.

Згідно п.1 ст.14 Декрету [1] підприємець, що сплатив фіксований податок звільняється від ведення обов’язкового обліку доходів і витрат. Підприємець може вести облік доходів та витрат у будь-якій зручній для себе формі(а може зовсім не вести, як і робить більшість підприємців).

Підприємцю – фізичній особі, що немає найманих працівників, треба подавати до державних органів два звіти на протязі року: декларацію про доходи та звіт до пенсійного фонду. Коли підприємець наймає на роботу працівників йому необхідно подавати до державних органів додаткові звіти. Які саме, докладніше описано у статті Звітність СПД ФО єдинника. Куди та коли подавати, у частині подання звітності за найманих працівників. Також, якщо вам потрібна інформація про те, як прийняти на роботу працівників, які документи требя оформити та у яких державних органах їх зареєструвати можна ознайомитись зі статтею Наймані працівники. Як прийняти на роботу.

Згідно п.4 ст.14 Декрету [1] громадяни, які займаються підприємницькою діяльністю, надають податковому органу декларації за наслідками кожного звітного кварталу, а також звітного року у строки, визначені Законом [2], а саме протягом 40 днів, наступних за останнім днем податкового періоду, тобто кварталу. Форму податкової декларації завантажуємо ТУТ.

В декларації зазначаються  загальні  суми  одержаного доходу,  витрат  і  сплаченого фіксованого  податку за  звітний рік або інший період,   за   який  здійснюється  оподаткування. Заповнювати декларацію необхідно наростаючим підсумком за кожний квартал з початку року. На підставі інформації, що вказується у декларації, а саме суми сукупного доходу, податкова контролює законність застосування фіксованого податку для вас, як для платника. Отже, якщо ви хочете і надалі сплачувати фіксований податок, сукупний дохід за рік не повинен перевищувати 119 000 грн.

Згідно з порядком [3] фізичні особи – суб’єкти підприємницької діяльності,  у  тому числі ті, які обрали особливий спосіб оподаткування, самі за себе і за членів сім’ї, які беруть участь у провадженні підприємницької діяльності,  формують та подають до органів Пенсійного фонду звіт один раз на рік до 1 квітня року, наступного за звітним періодом. Форму річного звіту можна скачати ТУТ.

10% від суми фіксованого податку перераховується у пенсійний фонд у рахунок внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування. У щорічному звіті до пенсійного фонду необхідно вказати саме ці суми. За своїм бажанням ви можете доплатити до мінімального страхового платежу, тоді треба вказувати  суми, що були фактично сплачені вами до пенсійного фонду.

Отже, для того щоб не мати проблем з податковою та з пенсійним фондом, фізичним особам – підприємцям, що сплачують фіксований податок, треба усього лише чотири рази на рік здати декларацію до податкової та один раз на рік – звіт до пенсійного фонду. Ну і, звісно, регулярно сплачувати фіксований податок.

Перелік використаних джерел.

  1. Декрет Кабінету Міністрів “Про прибутковий податок з громадян” вiд 26.12.1992  № 13-92
  2. Закон України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000р. №2181-ІІІ.
  3. Постанова правління пенсійного фонду України “Про порядок формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованих внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування органам Пенсійного фонду України”від 05.11.2009 № 26-1, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 24.11.2009 № 1136/17152.

СПД ФО на фіксованому податку. Яку звітність подавати.
Оцініть статтю