Що нового в 2013 році при роботі з РРО?

З 01.01.2013 року в Україні вводиться обов’язкова подача звітності про використання реєстраторів розрахункових операцій в електронному вигляді. Ця вимога поширюється на СГД, які використовують РРО, що створюють контрольну стрічку в електронній формі, або касові реєстратори, які створюють контрольну стрічку в друкованому вигляді. Таким СГД потрібно буде подавати в податкову службу по дротових або бездротових каналах зв’язку електронні копії розрахункових документом і фіскальних звітних чеків, які містяться на контрольній стрічці в пам’яті РРО або в пам’яті модемів.

Технологія розроблена Національним Банком України та погоджена з податковою службою. Вона не допускає спотворення і знищення даних, що стосуються всіх розрахункових операцій. На контрольній стрічці зберігаються копії розрахункових документів, ідентифікується РРО.

Суб’єкт господарювання повинен зручним для нього способом надати органам ДПС електронну копію всіх розрахункових документів. У звітність входять і всі фіскальні чеки, відображені на контрольній стрічці та збережені в пам’яті РРО або приєднаного модему.

Незважаючи на те, що нові вимоги до подачі звітності вступлять в силу першого січня 2013 відповідальність за їх порушення відповідно до п. 9 ст. 17 Закону про РРО, вводиться лише з 1 липня 2013 року.

Слід звернути увагу: для суб’єкта господарської діяльності зазначені нововведення не тягнуть додаткових обов’язків, а змінюється лише форма звітності. Раніше вона подавалася кожен місяць, не пізніше 15 числа місяця наступного за звітним, на паперових носіях, а тепер це треба робити в електронному варіанті.

Вимоги, що пред’являються до контрольної стрічки, яка в електронній формі створюється РРО або модемі відображені в наказі Міністерства фінансів № 1057 від 08.10.2012 року. Там же можна ознайомитися і з порядком передачі до органів ДПС розрахункових документів, фіскальних чеків РРО — їх електронних копій, по дротових або бездротових каналах зв’язку.

Більш конкретна інформація знаходиться на офіційному сайті ДПСУ.

Роз’яснення, що стосуються майбутнього нововведення, головне податкове відомство дає також в листі, датованому 29.11.2012 р. Крім того у першому півріччі 2013 року органами ДПСУ проводитиметься роз’яснювальна робота та будуть створюватися умови для того, щоб процес введення звітності з використанням РРО пройшов безболісно.

Що нового в 2013 році при роботі з РРО?
Оцініть статтю

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *