Податки > Податок на додану вартість > Що дасть податковій службі відміна додатку 8 до декларації з ПДВ з початку 2015 року? (Продовження)

Що дасть податковій службі відміна додатку 8 до декларації з ПДВ з початку 2015 року? (Продовження)

Олексій

Внутрішній аудитор. Консультант з питань податкового та бухгалтерського обліку. Буду радий вашим питанням у коментарях до моїх статей.

Прежде, чем перейти к самой статье, небольшое лирическое отступление: К большому сожалению потребителей банковских услуг, банковское мошенничество очень развито в наше время. Что делать, если звонят из банка по чужому кредиту? Ответ на этот вопрос вы можете получить из статьи по ссылке.

Початок статті читайте тут Що дасть податковій службі відміна додатку 8 до декларації з ПДВ з початку 2015 року? (Початок)

Судова практика з питань неправильного заповнення обов’язкових реквізитів податкової накладної

Навіщо довго розмірковувати з приводу цього питання, якщо можна один раз поглянути на судові ухвали, які дуже легко знаходяться у Єдиному реєстрі судових рішень.

Ухвала Вищого адміністративного суду від 17 липня 2013 по справі №К/800/7790/13. Податкова служба зняла податковий кредит на підставі того, що у податковій накладній не зазначено номер та дату договору. Вид цивільно-правового договору вказаний вірно. Суд зазначив, що номер та дата договору не є обов’язковими реквізитами, тому їх відсутність не є підставою для визнання податкової накладної недійсною.

Постанова Київського апеляційного адміністративного суду від 05.03.2014 року по справі №826/15887/13-а. Податкова служба зняла податковий кредит на підставі того, що у податковій накладній у полі «вид цивільно-правового договору» було зазначено «договір оренди» замість «договір суборенди». Апеляційний суд став на сторону податкової служби.

Постанова Харківського апеляційного адміністративного суду від 24.05.2012 року по справі №2а-16502/11/2070. Податкова служба зняла податковий кредит на підставі того, що у полі «вид цивільно-правового договору» було вказано «договір поставки» замість «договір купівлі-продажу». Апеляційний суд погодився з податковою службою.

Постанова Харківського окружного адміністративного суду від 13.02.2014 по справі № 820/21/14. Серед підстав, за якими податкова служба зняла податковий кредит, був також і той факт, що у податкових накладних були невірно вказані коди УКТ ЗЕД. Суд визначив, що коди були все ж таки вказані вірно і скасував рішення податкової служби.

Постанова Київського апеляційного адміністративного суду від 16.10.2014 року по справі №826/420/14. Зовсім свіжа. Це рішення дуже схоже на попереднє. Суд все ж таки визначив, що код УКТ ЗЕД у податковій накладній вказано вірно та прийняв сторону платника податків.

Про що говорять вищевказані рішення суду?

Вказані судові рішення свідчать про те, що неправильно заповнені обов’язкові реквізити податкової накладної (навіть такі, на перший погляд, незначні, як вид цивільно-правового договору) дають податковій службі підстави зняти податковий кредит. Також, що не маловажно, є дуже велика вірогідність того, що такі висновки податкової служби будуть цілком і повністю підтримані судом.

Я навів ці судові рішення не для того, щоб показати чи довести хто правий, а хто неправий. Всі вищевказані судові рішення (а таких можна знайти у Єдиному реєстрі ще дуже багато) говорять проте, що існує безліч порушень у заповненні податкових накладних, за які податкова служба може зняти податковий кредит. І головне те, що податкова служба дуже активно користується наявністю таких порушень.

Також, важливо те, що неправильні податкові накладні безперешкодно реєструються у Єдиному реєстрі, оскільки в них наявні всі обов’язкові реквізити. Але наявність обов’язкових реквізитів не означає їх правильність, що доказують вищевказані судові рішення. Такі порушення правильності заповнення обов’язкових реквізитів (як то неправильний вид цивільно-правового договору або невірний код УКТ ЗЕД) можуть бути виявлені податковою службою тільки під час документальної перевірки, коли інспектори можуть подивитися договори, додаткові угоди, супровідну документацію та інші документи, які зазвичай складаються сторонами економічних взаємовідносин.

Висновок

Таким чином, з нового 2015 року, якщо електронне адміністрування ПДВ набере чинності, покупці стануть повністю беззбройними проти продавців, які надають податкові накладні з помилками. А податкова служба, отримає дуже суттєвий важіль тиску на платників податків за допомогою визнання податкових накладних недійсними за формальними ознаками. При цьому, оновлена з 2015 року версія Податкового кодексу знищує роль додатку 8 до декларації з ПДВ, як під страховки від втрати податкового кредиту по невірно заповненим податковим накладним.

Навіщо шукати реальні схеми мінімізації, якщо виповнити план по донарахуванням можна так просто. Треба просто ретельно вивчити правильність заповнення обов’язкових реквізитів податкових накладних і зняти податковий кредит за формальними ознаками.

Що дасть податковій службі відміна додатку 8 до декларації з ПДВ з початку 2015 року? (Продовження)
Оцініть статтю

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Send this to a friend