Зразок (приклад) заповнення податкової накладної з 01.03.2014 року в Україні

Дмитрий Дрючин

Дмитрий Дрючин

Практикующий бухгалтер и сертифицированный аудитор. С удовольствием отвечу на ваши комментарии к моим статьям.

У попередній статті Податкова накладна 2014. Зразок (приклад) заповнення ми розглянули умовний приклад заповнення податкової накладної при реалізації запасів на митній території України. Однак, нововведення Наказу №10 торкнулися і тих податкових накладних, які виписуються при наданні послуг. Не будемо знову зупинятися на всіх особливостях заповнення податкової накладної крок за кроком, як ми це робили в минулій статті, а зупинимося тільки на тих з них, які стосуються послуг. Приклад виписаної податкової накладної, на якій будемо розглядати заповнення знаходиться в Додатку 1 (вкінці статті).

Читайте також Податок на відсотки по депозитах. Хто, коли і скільки платить?

Одиниця виміру послуги в податковій накладній

Насамперед, потрібно сказати про те, що підпункт 4, пункту 14 Наказу № 10, в якому йдеться про заповнення графи 5 табличній частині податкової («одиниця виміру товарів / послуг»), тепер крім шт., Кг, грн. і пр., доповнений найменуванням «послуга». Раніше така одиниця виміру була відсутня, тому послуги вимірювали в гривнях. Ця зміна істотно додало конкретики в порядок заповнення податкової та зняло один з найпопулярніших питань серед українських бухгалтерів. Тому, після 1 березня 2014 року, саме це позначення повинно з’являтися в 5 графі табличної частини податкової, коли податкова виписується під акт надання послуг. Само собою зрозуміло, що найменування послуги з графи 3 табличної частини повинно повністю відповідати тій послузі, яка вказана в акті виконаних робіт. Як бачимо, в нашому прикладі ці графи заповнені відповідно до Наказу № 10.

Читайте також Налоговая накладная 2014. Что изменилось в порядке ее заполнения?

Як заповнити податкову накладну при отриманні послуг від нерезидента

Другий важливий момент заповнення податкової в таких випадках пов’язаний з придбанням послуг з закордону. Почнемо з того, що надає послугу закордонний партнер, який ні як не може бути зареєстрований як платник ПДВ, хоча фактично включає його в ціну надання послуги (за умови, що послуга надається платнику ПДВ). Тому, пунктом 6 Наказу № 10 передбачено, що у такому разі податкову складає український покупець і в одному екземплярі. Однак, бланк податкової накладної передбачає заповнення графи «Індивідуальний податковий номер продавця», а у зарубіжного партнера, за визначенням, його бути не може. Цю проблему вирішує пункт 11 Наказу № 10. У ньому говоритися про те, що якщо послуга отримана з закордону з місцем поставки в Україні, то в цій графі «ІПН продавця» вставляється спеціальний код — «300000000000». У випадках, коли така послуга не може бути використана в господарській діяльності підприємства (наприклад, організація корпоративного відпочинку) або буде використана за межами України (наприклад, організація закордонних гастролей), то застосовується інший спеціальний код — «200000000000». У нашому прикладі послуга надається резиденту України, тому заповнення цих граф відбувається без якихось особливостей.

Читайте також Вивід майна з ТОВ. Як вигідніше?

Всі інші моменти заповнення податкової накладної при наданні послуг нічим не відрізняються від тих, які ми розглянули у випадку податкової накладної при реалізації запасів.

За підтримки: Лобовое стекло вашего автомобиля повреждено? Решили его заменить. По ссылке вы найдете ветровое стекло chrysler по приемлемой цене.
образец заполнения налоговой накладной

Зразок (приклад) заповнення податкової накладної з 01.03.2014 року в Україні
Оцените статью

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *