Заява про застосування спрощеної системи оподаткування. Скачати бланк

Алексей

Внутренний аудитор. Консультант по налоговому и бухгалтерскому учету. Буду рад вашим вопросам в комментариях к моим статьям.

Подача заяви про застосування спрощеної системи оподаткування передбачена статтею 298 Податкового кодексу України (далі ПКУ) у таких випадках:

  • При бажанні новоутвореного суб’єкта господарювання сплачувати єдиний податок.
  • При бажанні вже зареєстрованого суб’єкта господарювання перейти на спрощену систему оподаткування.
  • При внесенні змін до реєстраційних даних вже зареєстрованого платника єдиного податку, у разі зміни групи, ставки податку, зміни виду діяльності згідно КВЕД та ін.
  • При бажанні суб’єкта господарювання відмовитися від спрощеної системи оподаткування.

Для кожної з причин подання заяви про застосування спрощеної системи оподаткування статтею 298 ПКУ передбачено конкретні терміни його подачі:

  • Згідно підпунктів 298.1.3 та 298.1.4 пункту 298.1 статті 298 ПКУ для вже зареєстрованих суб’єктів господарювання строки подання заяви про застосування спрощеної системи оподаткування передбачені не пізніше, ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу.
  • Згідно підпункту 298.1.1 пункту 298.1 статті 298 ПКУ, для новоствореного суб’єкта господарювання заява про застосування спрощеної системи оподаткування подається безпосередньо при проведенні самої реєстрації.
  • Внесення змін до облікової картки вже існуючого платника єдиного податку відповідно до пункту 298.5 статті 298 ПКУ вносяться не пізніше 20 числа місяця наступного за місяцем, у якому відбулися такі зміни. Відповідно до пункту 298.6 статті 298 ПКУ у разі зміни адреси реєстрації або здійснення діяльності платники єдиного податку III-VI груп подають заяву разом з поточною декларацією про сплату єдиного податку.
  • У разі відмови від спрощеної системи оподаткування відповідно до підпункту 298.2.1 пункту 298.2 статті 298 ПКУ, заява подається не пізніше, ніж за 10 днів до початку наступного звітного кварталу.

Форма заяви про застосування спрощеної системи оподаткування затверджена наказом Міністерства фінансів України №1675 від 20.12.2011. Вона є єдиною як для юридичних осіб, так і для фізичних осіб — підприємців.

Бланк заяви на єдиний податок передбачає надання інформації про реєстраційні дані заявника (державна реєстрація, адреса здійснення господарської діяльності, види діяльності згідно КВЕД та ін.) Основним розділом у цій заяві є пункт 5, де вказуються причини подання заяви.

В окремих випадках, передбачених підпунктом 298.1.4 пункту 298.1 статті 298 ПКУ до заяви може прикладатися додаток, в якому робиться розрахунок отриманих доходів за попередній звітний рік.

Заява про застосування спрощеної системи оподаткування. Скачати бланк

Заява про застосування спрощеної системи оподаткування. Скачати бланк
Оцените статью

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *