Заява про застосування податкової соціальної пільги (Скачати бланк, зразок, приклад 2014)

Дмитрий Дрючин

Дмитрий Дрючин

Практикующий бухгалтер и сертифицированный аудитор. С удовольствием отвечу на ваши комментарии к моим статьям.

Податкова соціальна пільга (далі ПСП) увійшла в життя звичайних українців у 2004 році. Її визначення з’явилося спочатку в Законі України «Про податок на доходи фізичних осіб», а потім з прийняттям Податкового Кодексу України (далі ПКУ) цей Закон втратив чинність, а всі його основні положення практично без змін були перенесені в ІV розділ Кодексу «Податок на доходи фізичних осіб », в якому 169 стаття якраз і присвячена ПСП. У даній публікації зупинимося на особливостях заповнення та подання заяви про застосування ПСП у 2014 році.

Читайте також На скільки відсотків зменшується податок на доходи фізичних осіб якщо у тебе двоє дітей за новим Податковим кодексом в Україні

Хто має право на податкову соціальну пільгу?

Почнемо з того, що як і колись, на ПСП можуть претендувати громадяни України, які отримують дохід у вигляді заробітної плати та прирівняних до них виплат, розмір яких розраховується за такою формулою: встановлений прожитковий мінімум (для працездатної особи) помножений на коефіцієнт 1,4 та округлений до найближчих 10 грн. З 1 січня 2014 року Державним бюджетом на цей рік встановлено прожитковий мінімум у розмірі 1218 грн. При цьому, подальше його підвищення на протязі року було скасовано Законом України «Про застосування антикризових заходів» № 1165-VII від 27.03.2014 р. Тому, на протязі всього 2014 на ПСП можуть претендувати тільки ті українці, дохід яких у вигляді зарплати не буде перевищувати 1710 грн. (1218 * 1,4 = 1705,2). Справедливості заради треба сказати, що є й винятки у випадках, коли у таких працівників є двоє і більше дітей віком до 18 років. Тоді їх дохід і ПСП будуть розраховується пропорційно кількості виховуваних дітей.

Читайте також Чи має право підприємець на податкову знижку?

Як подається заява на податкову соціальну пільгу?

Згідно з пунктом 169.2.2 для отримання ПСП працівник подає заяву своєму роботодавцеві, в якій він вказує на своє бажання скористатися цим правом. Але от з формою цієї заяви є нюанси, які виникли після грудня 2010 р. Вся справа в тому, що порядок надання документів для отримання ПСП був затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2010 р. У ньому крім переліку документів, які потрібно надати своєму роботодавцю для отримання ПСП, міститься фраза про те, що форму заяви затверджує податкова служба, яка донині цього зробити не спромоглася. Раніше існував наказ ДПА України № 461 від 30.09.2003 р. «Про затвердження форм заяв і повідомлень з питань отримання (застосування) ПСП, а такoж порядку інформування платників податку». Цей наказ втратив чинність згідно іншого наказу ДПА України № 1023 від 24.12.2010 р. «Про затвердження Порядку інформування роботодавців платника податку про наявність порушень застосування податкової соціальної пільги, лішeнія платника податку або o вoсстановленіі його права нa податкову соціальну пільгу і фoрми повідомлення про наявність указанниx порушень ». Нової форми заяви, як вже було сказано, ані податкова служба, ані утворене на її базі Міністерство доходів і зборів так і не затвердили.

Читайте також Зразок (приклад) заповнення податкової накладної з 01.03.2014 року в Україні

При поддержке: Хотите расширить площадь своего дома? Это можно сделать достаточно дешево и надежно. Доверьте строительство пристройки к кирпичному дому профессионалам, которые выполнили не один проект.

Що має бути у формі заяви на податкову соціальну пільгу?

На даний момент маємо ситуацію, коли працівники подають своєму наймачеві заяву в довільній формі. Причому, не заборонено взяти за основу форму, яка була розроблена і наведена в Наказі ДПА № 461. Незалежно від того, якій формі заяви віддасть перевагу працівник для подачі заяви працедавцю, в ньому обов’язково повинні бути присутніми обов’язкові реквізити, які передбачені статтею 169 ПКУ. До них, безумовно, належать:

  • Повна назва роботодавця (або ПІБ СПД).
  • Ідентифікаційний номер працівника з єдиного реєстру фізичних осіб України.
  • Підпункт ПКУ України, згідно з яким передбачається отримання ПСП.
  • Перелік документів та їх реквізити, що підтверджують право працівника на ПСП.
  • Дата і підпис.

Заяву потрібно писати українською мовою, оскільки не дивлячись на всі політичні перипетії останнього часу це єдина державна мова в Україні.

Читайте також Податкова накладна 2014. Зразок (приклад) заповнення

Скачати бланк заяви на податкову соціальну пільгу

Скачати бланк заяви на податкову соціальну пільгу ви можете за цим посиланням.

Заява про застосування податкової соціальної пільги

У висновку нагадаємо, що ПСП застосовується до доходів працівника з моменту подачі заяви працедавцю протягом усього терміну роботи на цьому підприємстві (пункт 169.4.2 статті 169 ПКУ). Так само працівник може добровільно відмовитися від застосування ПСП, знову таки, шляхом подачі заяви працедавцю в довільній формі.

Заява про застосування податкової соціальної пільги (Скачати бланк, зразок, приклад 2014)
Оцените статью

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *