Заповнення 1дф при застосуванні натурального коефіцієнта при виплаті доходу в негрошовій формі

Дмитрий Дрючин

Дмитрий Дрючин

Практикующий бухгалтер и сертифицированный аудитор. С удовольствием отвечу на ваши комментарии к моим статьям.

Звичайно ж час ведення натурального господарства, коли, в принципі, були відсутні грошові відносини між суб’єктами ринку, залишився далеко в Середніх віках. Однак і в сучасному житті не рідкісні випадки, коли, бажаючи того чи ні, ви отримуєте доходи у негрошовій формі. Тому, як відобразити дані виплати у податковому розрахунку за формою 1-ДФ присвячена дана публікація.

Як рахується натуральний коефіцієнт з метою розрахунку ПДФО з негрошових доходів?

Почнемо з того, що згідно пункту 164.5 статті 164 Податкового Кодексу України (далі ПКУ), база оподаткування будь-яких доходів, що виплачуються у негрошовій формі множиться на спеціальний коефіцієнт. Він розраховується за формулою:

К = 100 (100 — Сп),

де, К — коефіцієнт, а Сп — ставка податку, яка застосовується для оподаткування цих доходів.

Читайте також Як заповнити звіт за формою 1дф 2014. Детальна інструкція і приклад

Оскільки пунктом 167.1 статті 167 ПКУ передбачено дві ставки оподаткування в розмірах 15% і 17%, залежно від суми виплачуваного доходу, то розрахувавши коефіцієнт для цих ставок ми отримаємо 1,176471 і 1,204819 відповідно.

Згідно офіційних роз’яснень, опублікованих у листі Міністерства доходів і зборів № 1486/10/16-31-17-01-21 від 14.11.2013 року щодо виплат доходів здійснених в натуральній формі, у графі 3а бланка податкового розрахунку за формою 1-ДФ відображається вся сума нарахованого доходу, з урахуванням єдиного соціального внеску, який сплачується за рахунок цього доходу та податку на доходи фізичних осіб, помножена на відповідний коефіцієнт, залежно від застосовуваної ставки оподаткування. У графу 3 проставляється сума фактично виплаченого доходу в звітному кварталі також помножена на відповідний коефіцієнт.

Приклади отримання доходу в негрошовій формі

Проілюструємо все сказане на практиці, розглянувши випадки виплат у не грошовій формі, що найбільш часто зустрічаються.

Незважаючи на всю державну підтримку сільського господарства в Україні, найбільш частими натуральні виплати залишаються на сільськогосподарських підприємствах. До них відносяться доходи з ознаками 101 — у вигляді заробітної плати, 102 — за договорами цивільно-правового характеру, а також 106 — доходи від здачі майна в оренду, в частині виплат за використання пайового майна або земельного паю.

Читайте також Як заповнити звіт за формою 1дф (звіт 1 дф)? Інструкція та приклади

Хоча є і загальні випадки отримання доходів у негрошовій формі, які, як правило, пов’язані з додатковими благами для співробітників підприємства. Ними можуть вважатися оплата різних послуг підприємством за своїх співробітників (проїзд до місця роботи, зв’язок), надання харчування на робочому місці, надання путівок на відпочинок та інше. Такі доходи в допоміжній таблиці для заповнення форми 1-ДФ значаться під кодом 126. Крім того, співробітникам підприємства адміністрація може дарувати подарунки, для яких передбачено код 160. Тут потрібно врахувати, що згідно підпункту 165.1.39 пункту 165.1 статті 165 ПКУ, якщо вартість подарунка не перевищує розміру 50% мінімальної заробітної плати на момент отримання такого подарунка, то вона не обкладається податком на доходи фізичних осіб. Якщо подарунок дорожче, то його потрібно обкласти податком за відповідною ставкою (15% або 17%).

Приклад застосування натурального коефіцієнта і форма 1дф

Тепер розглянемо конкретний числовий приклад і заповнимо по його умовам форму 1-ДФ.

На підприємстві ТОВ «Скіфи», у ІІ кварталі 2014 здійснювалися наступні виплати доходів у негрошовій формі:

Співробітникові Іванову А.А., код 2814707172, була виплачена заробітна плата за квітень у сумі 1500 грн., травень — 1600 грн., червень — 1700 грн. Вся сума заробітної плати Іванова А.А. за його заявою була виплачена добривом «Суперфосфат».

Читайте також Приклад заповнення форми 1 ДФ з кодом 157

З громадянином Сидоровим А.А., код 2791784562, 15 травня 2014 був укладений цивільно-правовий договір, на надання послуг з прибирання полуниці. Термін дії його закінчився 15 червня 2014 про що складено акт прийому — передачі виконаних робіт. Йому нараховано винагороду в розмірі 2000 грн., яка за його заявою виплачена полуницею.

Громадянину Петрову А.А., код 2685415489, була виплачена орендна плата за земельний пай у розмірі 5000 грн. За його заяви оплата зроблена кормовим зерном.

Співробітникові Хорольця А.А., код 2298654132, був виданий проїзний квиток для поїздок у громадському транспорті, у зв’язку з виробничою необхідністю вартістю 150 грн.

Співробітникові Кільницькому М. В., код 2813813575, у зв’язку із сорокарічним ювілеєм була подарована мікрохвильова піч вартістю 1200 грн.

Читайте також Повернення передоплати підприємцю (ФОП). Як заповнити звіт за формою 1дф?

Приклад заповнення форми 1дф при застосуванні натурального коефіцієнта

Всі ці виплати, відповідно до норм ПКУ, оподатковуються податком на доходи за ставкою 15%, а база оподаткування множиться на коефіцієнт рівний 1,176471. Як бачимо сума податку на доходи фізичних осіб буде трохи більше ніж при виплаті тих же доходів, але в грошовій формі. Тому, якщо підприємство йде на такі виплати, то крім складнощів з документальним оформленням воно має бути готове до додаткових витрат на сплату податку на доходи фізичних осіб, заплатити який доведеться тільки грошима.

Фрагмент форми 1-ДФ за ІІ квартал 2014 наведемо тут.

При поддержке: Реклама двигатель торговли. А медийная реклама, как например рекламные ролики, занимает лидирующее место. Узнайте стоимость съемок рекламного ролика по ссылке. Подумайте, как повысить продажи.

Заповнення 1дф при застосуванні натурального коефіцієнта при виплаті доходу в негрошовій формі
Оцените статью

One Response to Заповнення 1дф при застосуванні натурального коефіцієнта при виплаті доходу в негрошовій формі

  1. Виталия:

    з орендної плати не утримується ЄСВ, то чому у громадянина Петрова А.А.було утримано єсв при розрахунку ПДФО????

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *