Як заповнити уточнюючий розрахунок по формі 1дф? Інструкція та приклад

При підготовці звітів за формою 1-ДФ бухгалтера досить часто припускаються помилок. На цей випадок Порядок заповнення та подання податкового розрахунку доходів, нарахованих (сплачених) платниками податку передбачає норми і правила внесення змін до раніше наданих звітів.

Основні моменти подання уточнюючих розрахунків 1дф

Форма 1-ДФ дозволяє створювати три види звітів:

— Звітний;

— Звітний новий,

— Уточнюючий

«Звітний» це первинний (базовий) звіт за звітний період, що направляється до податкової служби у строки передбачені Порядком.

Читайте також Як заповнити звіт за формою 1дф (звіт 1 дф)? Інструкція та приклади

Якщо необхідно внести зміни до звіту, який вже прийнятий податковою службою, але термін здачі якого ще не закінчився (наприклад, звіт за перший квартал уже прийнятий податковою, а необхідність його коригування стає очевидною до 10 травня), то це можна зробити підготувавши і надавши до 10 травня звіт з відміткою «Звітний новий».

У разі якщо виправлення вимагає звіт, термін здачі якого давно пройшов то такі виправлення можуть бути внесені за допомогою звіту з позначкою «Уточнюючий», у реквізитах якого треба вказати звітний період, в який мають бути внесені виправлення. Одним «Коригувальним звітом» можна виправити дані тільки одного з минулих періодів. Якщо потрібно внести зміни в кілька звітних періодів то необхідно створити для кожного періоду, що виправляється, свій «Уточнюючий» звіт.

Заповнюючи реквізити звіту за формою 1дф вказуємо вид звіту «Звітний новий» або «Коригуючий». На цьому відмінності між «Звітним новим» і «Уточнюючим» закінчуються.

Читайте також Повернення передоплати підприємцю (ФОП). Як заповнити звіт за формою 1дф?

Основні моменти заповнення уточнюючого розрахунку за формою 1дф

Вказуємо звітний період в якому необхідно зробити виправлення. Всі інші реквізити заповнюються так само як і в базовому звіті за звітний період, який нам необхідно відкоригувати.

Переходимо до табличної частини звіту, в якій ми і будемо відображати всі необхідні зміни.

У табличній частині податкового розрахунку кожен рядок містить інформацію щодо однієї фізичної особи. Таблична частина «звітного нового» і «коригуючого» звітів заповнюється за тими ж правилами. Спочатку ми копіюємо в уточнюючий звіт рядок, що підлягає коригуванню. Єдина графа яка зазнає змін це графа дев’ять. У базовому звіті в ній у всіх рядках стоїть прочерк. У нашому звіті в рядку, який ми скопіювали з минулого звіту в графі 9 ми ставимо «1» це означає що даний рядок повинен бути вилучений зі звіту.

Після цього ми додаємо до звіту новий рядок, що відноситься до тієї ж фізичної особи (тобто ІПН в обох рядках буде один і той же) вносимо в рядок правильну інформацію і в 9 графі ставимо «0» це значить що цей рядок буде доданий до звіту за період, що коригується.

Таким чином суть коригування зводиться до того що ми видаляємо зі звіту помилковий рядок і додаємо новий — правильний. Ці рядки можуть відрізнятися один від одного у всіх графах крім графи 2.

Читайте також Як заповнити звіт за формою 1дф 2014. Детальна інструкція і приклад

У разі якщо нам треба тільки видалити рядок (рядки) зі звіту то в нашому коригуючому звіті буде тільки рядок (рядки) з «1» в 9 графі. Аналогічно, якщо нам треба тільки додати в старий звіт інформацію, ми це робимо шляхом надання коригуючого звіту, всі рядки якого міститимуть «0» в 9 графі.

Умови прикладу заповнення уточнюючого звіту за формою 1дф

ТОВ «Восток» (ОКПО 35489762) у квітні 2014 виявило помилки в своєму звіті за формою 1-ДФ за третій квартал 2013 року. У звіті були допущені такі помилки:

1. При розрахунку сум нарахованого та виплаченого доходу по співробітнику Іванов С.С. ІПН 2598915996 не була врахована доплата в розмірі 600 гривень — у графах 3 і 3а замість 12000 було зазначено 11400.

2. У звіті замість співробітника Михайлов В.М ІПН 2547821259. Був вказаний співробітник Петров В.А. ІПН 2557456351 і по ньому були відображені нарахування та утримання Михайлова В.М.

У третьому кварталі 2013 року на підприємстві «Схід» працювало 19 штатних співробітників

Читайте також Заповнення 1дф при застосуванні натурального коефіцієнта при виплаті доходу в негрошовій формі

Приклад заповнення уточнюючого розрахунку за формою 1дф

Приклад заповнення уточнюючого розрахунку за формою 1дф у форматі pdf дивіться тут.

При поддержке: Не знаете где быстро взять кредит наличными? Попробуйте ПриСоцБанк, который предоставляет кредиты наличными в Челябинске под низкие проценты. Получить кредит можно с минимальным пакетом документов. Подробнее читайте у них на сайте.

Як заповнити уточнюючий розрахунок по формі 1дф? Інструкція та приклад
1.8 (36%) 5 votes

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

MAXCACHE: 0.5MB/0.00105 sec