Як розрахувати лікарняні, якщо в розрахунковому періоду були виплати разового характеру?

Разові виплати (одноразова премія, матеріальна допомога та інші) з яких утримуються страхові внески, включаються до середньої заробітної плати для розрахунку допомоги по лікарняним листам. Згідно з пунктом 9 Порядку «Про обчислення середньої заробітної плати (доходу), грошового забезпечення для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням» № 1266 від 26.09.2001 р. у разі, якщо співробітник частину місяця в розрахунковому періоді відсутній на роботі з поважних причин, то разові виплати включаються до розрахунку пропорційно відпрацьованому часу. До поважних причин належить хвороба, перебування у відпустці по догляду за дитиною, відпустка по вагітності та пологах. Тарифна та інші види відпусток не відносяться до поважних причин. Разові виплати, нараховані в період відпустки, включаються у повному обсязі.

Читайте також Як розрахувати лікарняний лист, якщо в розрахунковому періоді були лікарняні

У наступній таблиці показано в яких ситуаціях разові виплати включаються, а в яких ні.

Разова виплата

У місяці нарахування були

Відпрацьовані дні

Відпустка

Лікарняний лист

Включається в повному обсязі

+

Включається в повному обсязі

+

+

Включається в повному обсязі

+

Включається пропорційно відпрацьованому часу

+

+

Включається пропорційно відпрацьованому часу

+

+

+

Не включається

+

Не включається

+

+

Приклад 1. У березні 2014 Івановій Н.С. була виплачена матеріальна допомога в розмірі 1500,00 грн. і зарплата в розмірі 2300,00 грн. З 02.04.14 р. співробітниця захворіла. Для розрахунку лікарняного листа за березень увійде сума 1500,00 +2300,00 = 3700,00 грн.

Читайте також Як розрахувати лікарняний, якщо робітник працює за змінним графіком та ночами

Приклад 2. Савченко Н.П. з 01.05.14 р. по 24.05.14 р. перебувала в тарифній відпустці і отримала матеріальну допомогу на оздоровлення, з 25.05.14 р. приступила до роботи. За травень їй було нараховано 4200,00 грн. Оскільки в цьому місяці співробітниця НЕ відсутня на роботі з поважної причини, то для розрахунку допомоги враховується вся нарахована сума за травень.

Приклад 3. Шевченко І. В. з 01.03.14 р. по 31.03.14 р. перебувала в тарифній відпустці. У березні вона отримала 2700,00 грн. відпускних і 650,00 грн. премії з нагоди Міжнародного жіночого дня. Для розрахунку допомоги по тимчасовій непрацездатності та по догляду за хворим членом сім’ї за березень буде включатися 650,00 грн., а для розрахунку допомоги по вагітності та пологах — 3350,00 грн.

Приклад 4. Іщенко Т.П. з 04.03.14 р. по 10.03.14 р. була відсутня на роботі у зв’язку з хворобою. За березень їй було нараховано 3620,00 грн., з них 600,00 грн. — одноразова премія, 820,00 грн. — допомога за лікарняним листком, 2300,00 грн. — оплата за основним окладом. У розрахунок допомоги увійде 2300,00 грн. і сума премії, пропорційно відпрацьованому часу. У березні згідно з нормою — 20 робочих днів, співробітницею відпрацьовано — 15 днів.

Читайте також Розрахунок лікарняних 2014. Інструкція та приклади

600,00 грн. : 20 дн. * 15 дн. = 450,00 грн. Таким чином, за березень потрібно враховувати 2300,00 +450,00 = 2750,00 грн.

Приклад 5. Степанов В.В. в травні знаходився в тарифній відпустці по 25.05.14 р., а з 26.05.14 р. — на лікарняному листі. До відпустки співробітнику була виплачена матеріальна допомога в розмірі 2000,00 грн. Оскільки в травні працівник був відсутній на роботі з поважної причини (хвороба) і їм не було відпрацьовано жодного дня, то матеріальна допомога в розрахунок допомоги за лікарняним листком не включається.

При поддержке: Построение бизнеса в торговле требует первоначально серьезного подхода к строительству складских помещений. Кто справится со строительством складов лучше, чем команда профессионалов с многолетним опытом?

Як розрахувати лікарняні, якщо в розрахунковому періоду були виплати разового характеру?
Оцените статью

One Response to Як розрахувати лікарняні, якщо в розрахунковому періоду були виплати разового характеру?

  1. Карина:

    Добрый день. Подскажите какую сумму и в какой срок мне положено получить по больничному листу, по беременности.
    Я работаю с 01.12.2014 г. В декрет ушла 10.12.2015 г. По июнь месяц получала минимальную з.п. с июля оклад составлял 2700 грн. (чистыми).
    Больничный выписан на 126 дней. Спасибо.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

MAXCACHE: 0.5MB/0.00093 sec