Як правильно звільнити співробітника? Зразок наказу та строки виплати остаточного розрахунку

Продовжуючи тему звільнення співробітників, сьогодні розглянемо як правильно оформити наказ про звільнення співробітника, в які терміни він має отримати остаточний розрахунок і що загрожує роботодавцю при затримці виплати розрахункових грошей. Стаття буде трохи нижче, а поки подякуємо нашому спонсору: качественный инструмент может значительно ускорить темпы строительства, а хорошие перфораторы по приемлемой цене найти не так просто, чего не скажешь о сайте по ссылке.

У цій публікації не будемо конкретно розглядати кожен з можливих випадків звільнення, а зупинимося на обов’язкових реквізитах наказу про звільнення на підприємстві, який обов’язково повинен бути оформлений та наведемо приклад.

Читайте також Як правильно звільнити працівника, якщо не використовувалася відпустка

Які реквізити повинен містити наказ про звільнення працівника?

Отже, як і будь-який інший, цей наказ повинен містити найменування підприємства, усередині якого він видається, дату і місце його складання. У самому тексті наказу обов’язково вказується причина, з якої працівник звільняється (прописується конкретний номер статті Кодексу Законів про працю). Такий же запис, власне, робиться і в трудовій книжці співробітника. Далі вказується останній відпускний період співробітника і точна кількість днів невикористаної відпустки (якщо такі є). Крім цього, в окремому розділі наказу потрібно вказати причини, за якими було прийнято рішення про звільнення.

Приклад наказу на звільнення працівника

Читайте також Грошова компенсація за невикористану відпустку при звільненні. Приклад розрахунку

Таким чином, якщо співробітник вирішив звільнитися за власним бажанням, то наказ буде виглядати так:

ТОВ «Скіфи»

Наказ

про звільнення

№ 12 -К

20.05.2014 р.

м. Суми

 

ЗВІЛЬНИТИ:

1. Хорольця Леоніда Івановича, водія, з займаної посади, за власним бажанням (п.1 статті 38 КЗпП України ) з 21.05.2014 року.

Відпустка за період з 20.05.2013 по 20.05.2014 року використана повністю.

 

ПІДСТАВА:

Заява Хорольця Л.І. від 06.05.2014 р.

 

директор Підпис

З наказом ознайомлений

Хоролець Л.І.

Які виплати належать звільненому працівникові?

Остаточний розрахунок при звільненні співробітника включає в себе такі суми:

  • Заробітна плата за фактично відпрацьований час у місяці звільнення.
  • Вихідна допомога.
  • Компенсація за невикористану відпустку.
  • Інші виплати, передбачені колективним договором на підприємстві.

Відповідно до статті 116 КЗпП України всі ці суми співробітник повинен отримати в день свого звільнення, навіть якщо ця виплата не підпадає під графік, встановлений на підприємстві для виплати авансу і зарплати. Винятком з цього правила може послужити тільки єдиний випадок, коли в день звільнення працівник не працював. У такому випадку, остаточний розрахунок повинен бути виплачений співробітнику за першою його вимогою.

Читайте також Приклад заповнення звіту за формою 1дф, якщо в перебігу кварталу співробітник був звільнений і прийнятий назад

Дотримуючись вимог частини 1, тієї ж статті 116 КЗпП України, роботодавець зобов’язаний завчасно письмово повідомити співробітника про суми, які він отримає при звільненні. На даний момент не існує спеціальної форми такого документа, тому її можна спеціально розробити в довільній формі або скористатися звичайним корінцем, який видають перед зарплатою.

Що буде, якщо з працівником не розрахуватися вчасно?

Однак, на практиці бувають випадки, коли роботодавець затримує остаточний розрахунок співробітників. Такі затримки можуть бути пов’язані з невиплатою розрахункових сум та невидачею в день звільнення працівнику трудової книжки. Ці випадки описані в статтях 117 і 235 КЗпП України відповідно.

Так, відповідно до статті 117 КЗпП, у разі затримки виплати розрахунку співробітнику, роботодавець виплачує йому середній заробіток за кожен день такої затримки, аж до остаточного погашення боргу перед ним.

Якщо працівник не згоден з сумою, яку йому зарахував роботодавець, то він має право звернутися до суду. Роботодавець же, зобов’язаний негайно виплатити ті суми, які не оспорюються, а в разі прийняття судом рішення на користь співробітника, виконати його, при цьому оплатити середній заробіток співробітнику за весь період судового розгляду, аж до дати остаточного розрахунку з ним.

Читайте також Оподаткування компенсації за невикористану відпустку ПДФО та ЄСВ. Відображення у звітності

Відповідно до статті 235 КЗпП України, якщо роботодавець затримав видачу трудової співробітнику, тим самим примусивши його до вимушеного прогулу, він так само зобов’язаний сплатити йому середній заробіток за весь період затримки. Причому, навіть якщо в трудовій книжці вже було зроблено запис з датою звільнення, а трудова не була вручена співробітнику, то такий запис визнається недійсним, а робиться новий запис — за датою вручення трудової «на руки» співробітнику.

Розрахунок сум, які повинні бути виплачені співробітнику, у разі таких затримок, проводиться відповідно до Порядку №100, а базою для обчислення середнього заробітку приймають останні 2 місяці роботи співробітника.

Як правильно звільнити співробітника? Зразок наказу та строки виплати остаточного розрахунку
Оцените статью

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *