Відомість нарахування заробітної плати. Приклад (зразок) заповнення

Дмитрий Дрючин

Дмитрий Дрючин

Практикующий бухгалтер и сертифицированный аудитор. С удовольствием отвечу на ваши комментарии к моим статьям.

Святая святих в бухгалтерії будь-якого підприємства — це нарахування зарплати. Кожен бухгалтер завжди з трепетом ставиться до нарахування зарплати своїм співробітникам, адже помилки при її нарахуванні мало того що можуть призвести до штрафних санкцій (до слова сказати зовсім недавно вони істотно збільшилися), але і зачепити самолюбство якогось співробітника особисто. При нарахуванні зарплати, бухгалтера працюють з безліччю первинних документів, основним з яких є розрахункова відомість заробітної плати. У даній публікації розберемося з тим, які бувають в Україні відомості по нарахуванню заробітної плати, що обов’язково має в них відбиватися, а наприкінці запропонуємо простий приклад заповнення такого документа.

Читайте також: Розрахунок нарахувань та утримань із заробітної плати. Приклад

Основні нормативно-правові документи, які в Україні регулюють оплату праці найманих працівників — це Кодекс Законів про працю та Закону України «Про оплату праці». Крім цього, існує ще дуже багато інструкцій, постанов і наказів, що регулюють конкретні види нарахувань і утримань. Що стосується форм для обліку та нарахування заробітної плати, то ця функція у нас в країні покладено на Міністерство статистики. З 1 січня 2009 року набрав чинності Наказ № 489 від 5 грудня 2008 року, розроблений цим Міністерством, який пропонує українським бухгалтерам дві нові типові форми — це форма № П-6 — розрахунково-платіжна відомість і форма № П-7 — розрахунково- платіжна відомість (зведена).

Форми цих документів далекі від досконалості і підходять далеко не всім підприємствам на Україні. Що, правда, про це говорить і сам Наказ № 489 і Закон України «Про державну статистику». Першочерговою метою розробки цих форм був збір інформації і даних для подання статистичної звітності. Тому будь-який роботодавець, що має найманих працівників, який нараховує та виплачує заробітну плату має право сам розробити для себе таку форму, яка буде максимально відповідати умовам оплати праці на підприємстві.

Давайте разом спробуємо систематизувати всі існуючі на даний момент нормативно-правові акти, що стосуються відомості нарахування заробітної плати і представити якою вона має бути на підприємстві, щоб відповідати всім вимоги сучасного законодавства.

Читайте також: Нарахування та відрахування із заробітної плати. Як їх порахувати?

Розрахункова відомість — це насамперед первинний документ, який фіксує факт здійснення господарської операції, а відповідно до пунктів 1 і 2 статті 9 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», щоб він мав законну силу у нього повинні бути такі обов’язкові реквізити:

 • Назва документа або його форми.
 • Назва підприємства, від імені якого складений цей документ.
 • Зміст та обсяг господарської операції, одиницю виміру господарської операції.
 • Посади осіб, відповідальних за здійснення господарської операції і правильність її оформлення.
 • Особистий підпис або інші дані, які дозволяють ідентифікувати особу, яка брала участь у здійсненні господарської операції.

Залежно від кінцевої мети, яку бухгалтер ставить перед собою він становить один з існуючих видів відомостей по зарплаті:

 • Розрахунково-платіжна.
 • Розрахункова
 • Платіжна

На невеликих підприємствах, у яких кількість співробітників невелика, як правило користуються тільки однією розрахунково-платіжної відомістю.

Слід врахувати, що після внесення змін до Кодексу законів про працю, тепер роботодавці зобов’язані виплачувати аванс і зарплату. Аванс в Україні за всіма показниками прирівнюється до виплати зарплати, оскільки має на увазі сплату всіх без винятку податків. Таким чином, бухгалтер в Україні фактично два рази на місяць нараховує і видає зарплату згідно складеної ним відомості.

Читайте також: Відомість нарахування та виплати заробітної плати (розрахунково-платіжна відомість). Скачати бланк

Тепер сама таблиця відомості нарахування заробітної плати. Залежно від конкретних умов оплати праці, обумовлених колективним договором, внутрішніми наказами про премії, надбавки, штрафи і пр., вона повинна мати декілька розділів, що включають певні показники:

 • Нарахування:
 • Зарплата співробітників, згідно штатного розкладу, трудових договорів, табелів обліку робочого часу, якщо нарахування заробітної плати проводиться почасово, при цьому враховуються державні гарантії при роботі у вихідні та святкові дні, ненормований працю, робота у вечірній і нічний час.
 • Щомісячна індексація доходів.
 • Премії, надбавки, понаднормову працю, різні компенсації, пільги, відпускні.
 • Розрахункові при звільненні або скорочення.
 • Суми, що виплачуються за рахунок коштів фондів обов’язкового соціального страхування (лікарняні, відпустка по вагітності та пологах, путівки).
 • Медична страховка та страхування життя.
 • Виплати передбачені колективним договором на підприємстві.
 • Виплати за цивільно-правовими договорами.
 • Можливі утримання із доходів працівників:
 • За отриманими в бухгалтерію виконавчими документами (аліменти, відшкодування матеріального збитку та ін.)
 • Добровільні, за заявами самих співробітників (профспілкові внески, недержавні пенсійні фонди та ін)
 • Утримання, передбачені правилами підприємства (перевищення ліміту розмов по мобільному або добових у відрядженні, погашення позики)
 • Нарахування і утримання обов’язкових податків і зборів:
 • Єдиний соціальний внесок.
 • Податок на доходи фізичних осіб.
 • Для цілей правильного ведення бухгалтерського обліку, нарахування резервів, передбачених Положеннями (стандартами) бухгалтерського обліку:
 • Створення резерву відпусток та суми єдиного соціального внеску.
 • Резерв річного бонусу для виплат «тринадцятої» зарплати або премії за підсумками року.

Як бачимо відомість для нарахування заробітної плати може стати досить об’ємним документом, але ще раз повторимося кожне підприємство розробляє цей документ виключно під себе. Оскільки, на невеликих підприємствах може не бути колективного договору або він укладений в усній формі і не передбачає яких небудь виплат, а приватні підприємці, які мають найманих працівників, звільнені від ведення бухгалтерського обліку взагалі і те, що стосується створення резервів до них не має жодного відношення. Тому, з усього запропонованого можна вибрати тільки те, що підійде саме вашому підприємству, як і в нашому заключному прикладі.

Читайте також: Як вести облік заробітної плати у підприємців. Приклади заповнення відомості нарахування заробітної плати та табелю робочого часу

На підприємстві ТОВ «Скіфи» у січні 2014 була нарахована заробітна плата, згідно штатного розкладу:

Таб. № Ф.І.О.Должность Оклад, грн.1Кільніцькій М, В.діректор30002Дрючін Д.В. бухгалтер28003Зубов Н.Н.інженер2600Ітого: 8400

Відомость з нарахування заробітної плати наведемо нижче в таблиці:

аб. № Ф.И.О. Должность Оклад, грн.
1 Кильницький М,В. директор 3000
2 Дрючин Д.В. бухгалтер 2800
3 Зубов Н.Н. инженер 2600
Итого: 8400

Приклад заповненної відомості дивіться нижче (скачать пример заполненной ведомости вы можете по этой ссылке):
ведомость начисления зарплаты

Відомість нарахування заробітної плати. Приклад (зразок) заповнення
1.6 (32%) 10 votes

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *