Від чого залежить розмір допомоги по тимчасовій непрацездатності (лікарняні)?

Продовжуємо серію статей на тему лікарняних і сьогоднішня стаття буде про те, від чого залежить розмір лікарняних, який працівники отримують за дні тимчасовї непрацездатності. Стаття буде нижче, але спочатку подякуємо нашому спонсору: Решили прибегнуть к традиционному способу накопления денег — депозиту? Вам поможет сайт vklad-podbor.ru — подбор вкладов по заданным критериям для разных групп населения.

Відповідно до статті 37 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» № 2240-ІІІ від 18.01.2001 р. із змінами та доповненнями розмір допомоги з тимчасової втрати працездатності та по догляду за хворим членом сім’ї залежить від страхового стажу працівника. Особи, страховий стаж яких менше 5 років, можуть розраховувати на оплату лікарняних у розмірі 60% від середньої заробітної плати; ті, хто пропрацював менше 8 років, отримають допомогу у розмірі 80% усередненого доходу; після 8 років настає право на отримання лікарняних листів в розмірі 100% від середньої зарплати. Дана норма не поширюється на лікарняні по вагітності та пологах: незалежно від стажу жінкам виплачується допомога в розмірі 100%.

Читайте також Як розрахувати лікарняний лист, якщо в розрахунковому періоді були лікарняні

Хто має право на 100% лікарняного незалежно від стажу?

Існує ряд категорій населення, які мають право на отримання лікарняних у розмірі 100% від середнього заробітку без урахування страхового стажу. До них відносяться:

  • чорнобильці усіх категорій;
  • особи, які доглядають за хворою дитиною віком до 14 років, яка є постраждалою від аварії на ЧАЕС;
  • ветерани війни та особи, які до них прирівнюються;
  • жертви переслідувань нацистів;
  • донори.

Чим відрізняється трудовий стаж від страхового?

Варто зауважити, що трудовий стаж і страховий не одне і те ж. Розглянемо, що входить до страхового стажу.

Читайте також Як розрахувати лікарняний, якщо робітник процює за змінним графіком та ночами

До 28.02.01 р. до страхового стажу входили:

  • періоди роботи на підприємствах усіх форм власності;
  • служба в армії та органах внутрішніх справ;
  • альтернативна служба;
  • період перебування на обліку в центрі зайнятості, за який виплачувалася допомога по безробіттю;
  • відпустка по вагітності та пологах, період відпусток по догляду за дитиною до 3-х і до 6-ти років;
  • навчання на курсах підвищення кваліфікації, період навчання в ПТУ;
  • робота на оплачуваній практиці під час навчання у ВНЗ.

Згідно зі статтею 7 Закону України 2240-ІІІ від 18.01.2001 р з 28.02.01 р. по 01.01.11 р. в стаж включаються:

  • періоди, за які сплачувалися внески до ФСС з ТВП;
  • тимчасова непрацездатність;
  • відпустка по догляду за дитиною до 3-х років;
  • періоди одержання виплат з різних видів державного соцстрахування, за винятком пенсій.

З 01.01.11 р. страховий стаж підраховується в місяцях і в нього входить період, протягом якого сплачувався ЄСВ у сумі не меншій, ніж мінімальний внесок. При цьому мінімальний внесок розраховується за формулою:

Мін. ВЗН. = Мін.зпл. * Вз.,

Читайте також Як розрахувати лікарняний по вагітності та пологах, якщо в розрахунковому періоді були відпускні

де Мін.зпл. — Мінімальна зарплата, Вз. — Єдиний соціальний внесок, встановлений по класу ризику.

Якщо сплачений внесок менше мінімального, то тривалість періоду розраховується шляхом ділення сплаченого ЄСВ на мінімальний внесок за цей місяць.

З 01.07.13 допомога по вагітності та пологах підлягає обкладенню ЄСВ та період отримання цієї допомоги також входить до страхового стажу.

Від чого залежить розмір допомоги по тимчасовій непрацездатності (лікарняні)?
Оцените статью

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *