Розрахунок декретних прив’язується до відпрацьованих днів або годин?

Сьогодні в рубриці «Запитання — відповіді» ми відповідаємо на запитання нашого читача, задане на цій сторінці. Нагадуємо, що кожен бажаючий може задати своє питання на сторінці безкоштовних консультацій і отримати вичерпну відповідь. Ось саме питання:

Виникло питання у мене на підприємстві. Графік роботи у мене позмінний (12,10,11 годин). За останні пів-року ні на лікарняному ні у відпустці я не перебувала. У декрет я пішла в травні місяці. Значить прорахунок декретних беремо за період: листопад 2013 квітень 2014 \ сума з.п. за цей період 59289,36 (з урахуванням премій) \ кількість днів 181. Відповідно 59289,36 / 181 = 327,57. За прорахунками я мала отримати суму 327,57 * 180 = 58961,79-2% = 57782,56 (я чорнобилець 4 категорії). Але мені замість 327,57 прорахували суму 260,45 * 180 = 46881 у зв’язку з тим що у мене недостатня кількість відпрацьованих днів у місяці та тут спрацьовує пропорція (норма за пів-року 150 днів у мене 89), але це ж логічно з графіком по 12 годин я не зможу відпрацювати 150 днів за пів-року. Чи правильний мій прорахунок? І на які закони або статті я можу посилатися щоб підтвердити свої прорахунки (якщо звичайно вони правильні)?

Читайте також Допомога по вагітності та пологах. Розрахунок декретних, бухгалтерський облік, призначення, звітність та відшкодування

З 15.12.2009 р. Постановою Кабінету Міністрів України № 1332 було внесено зміни до Порядку «Про обчислення середньої заробітної плати (доходу), грошового забезпечення для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням» № 1266 від 26.09.2001 р., які стосуються нарахування допомоги по вагітності та пологах. Згідно з пунктом 7 Порядку № 1266 при нарахуванні декретних лікарняних у розрахунок середньоденної зарплати включаються всі види нарахувань, з яких утримувався єдиний соціальний внесок, за винятком сум, нарахованих за період тимчасової непрацездатності.

Разові виплати входять до розрахунку пропорційно фактично відпрацьованому часу тільки в тому випадку, якщо жінка була відсутня на робочому місці за однією з поважних причин. Такими причинами вважаються:

  • тимчасова непрацездатність;
  • відпустка по вагітності та пологах;
  • відпустку по догляду за дитиною від 0 до 3 років і від 3 до 6 років (п. 9 Порядку № 1266).

Читайте також Як розрахувати лікарняний по вагітності та пологах, якщо в розрахунковому періоді були відпускні

У всіх інших випадках премії та матеріальні допомоги з розрахунку не виключаються. Оскільки у розрахунковому періоді не було лікарняних листів, то всі разові виплати, з яких сплачувався ЄСВ, увійдуть в суму для нарахування лікарняного в повному обсязі. Тобто, якщо з премій утримувалися внески, то нарахована за період з листопада 2013 р. по квітень 2014 сума 59289,36 грн. повністю увійде в розрахунок допомоги за лікарняним листком.

Для розрахунку середньоденної допомоги по вагітності та пологах сума нарахованої заробітної плати за півроку, що передують страховому випадку, ділиться на кількість календарних днів, що припадають на розрахунковий період. З розрахунку виключаються дні відсутності співробітника на роботі з поважної причини (п.14 Порядку 1266). Тобто розмір допомоги не залежить від кількості відпрацьованих годин або днів за попередні 6 місяців. У Вашому випадку в розрахунковий період входить 181 календарний день. Таким чином, середньоденна допомога для розрахунку лікарняного становитиме: 59289,36 грн. : 181 день = 327,57 грн.

Читайте також Розрахунок відпускних 2014. Порядок та приклади

Крім того, згідно п.10 статті 30 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» № 796-XII від 28.02.1991 р. жінкам, віднесеним до чорнобильців 1-4 категорії, надається відпустка тривалістю по 90 днів до і після пологів незалежно від того скільки фактично було використано днів до пологів. Сума нарахованого лікарняного повинна становити 327,57 грн. * 180 днів = 58962,60 грн., Сума до виплати на руки — 57783,35 грн., за умови, що з усіх сум, нарахованих за період з листопада по квітень, утримувалися внески.

При поддержке: Отдел продаж является двигателем любого бизнеса. Поэтому в сотрудников отдела продаж есть смысл вкладывать деньги. Тренинги продаж — это повышение квалификации ваших сотрудников, окупающееся в несколько раз.

Розрахунок декретних прив’язується до відпрацьованих днів або годин?
Оцените статью

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *