Приклад заповнення звіту за формою 1дф, якщо в перебігу кварталу співробітник був звільнений і прийнятий назад

Дмитрий Дрючин

Дмитрий Дрючин

Практикующий бухгалтер и сертифицированный аудитор. С удовольствием отвечу на ваши комментарии к моим статьям.

Звіт за формою 1-ДФ (раніше форма 8-ДР) зобов’язані надавати в податкову службу юридичні особи або фізичні особи — підприємці, які використовують у своїй діяльності працю найманих працівників.

Наказом Міндоходов України від 21.01.2014 № 49 «Про затвердження форми Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку (форма N 1ДФ) (далі наказ 49) встановлюється порядок заповнення цього звіту, а також регламентуються терміни здачі та порядок надання звіту за формою 1ДФ до податкових органів. Додатки до наказу містять перелік пільг, які можуть бути застосовані для визначення бази оподаткування ПДФО та довідник видів доходів, отриманих співробітником протягом звітного періоду. Обидва згадані довідника надають простому, на перший погляд, звіту певну варіативність, що створює деякі труднощі при його заповненні. Ця ситуація передбачена Наказом №49. У разі, якщо платник податку отримував на підприємстві доходи різних видів, то інформація по такому платнику у звіті відображається в стількох рядках, скільки варіантів отримання доходу мало місце у звітному періоді.

Читайте також Як заповнити звіт за формою 1дф 2014. Детальна інструкція і приклад

Найчастіше, при заповненні даного звіту, викликає складності наступна ситуація: відносини фізичної особи з роботодавцем, у звітному періоді, мали різний юридичний статус, внаслідок чого, фізичній особі нараховувалися (і виплачувалися) доходи різних видів. Також складнощі викликає ситуація, коли співробітник звільнявся та приймався на роботу протягом одного звітного періоду.

Умови прикладу для заповнення звіту за формою 1дф

Розглянемо ситуацію на прикладі:

ТОВ «Українська харчова гільдія» (ОКПО 39206914) зареєстровано в грудні 2013 року. Протягом першого кварталу 2014 року на підприємстві працювало троє працівників:

  • директор підприємства — Іванов Василь Петрович, ІПН 2598915996. Прийнятий на роботу 17 грудня 2013. Ставка — 6000 гривень. Пільги не застосовувалися.
  • головний бухгалтер — Березовчук Семен Семенович. ІПН 2601022451. Прийнятий на роботу 13 січня 2014 року. Посадовий оклад 5000 гривень. Пільгами не користувався.
  • третій співробітник підприємства Петров М.В. ІПН 2597546358 був прийнятий на роботу в грудні 2013 року. Його заробітна плата становить 3500 грн. на місяць. З 1 січня 2014 його довелося звільнити у зв’язку з фінансовими труднощами на підприємстві. Однак з 1 березня 2014 він був знову прийнятий на підприємство.

Читайте також Приклад заповнення форми 1дф, якщо один місяць була податкова соціальна пільга а два інших ні 2014

Як відобразити у формі 1дф прийняття та звільнення працівника в одному кварталі?

Для відображення в податковому розрахунку за формою 1дф доходів по третьому співробітнику, який протягом одного кварталу був звільнений і прийнятий назад звернемося до Наказу № 49, в якому є пункт 3.7, згідно якого у разі неодноразового прийняття фізичної особи на роботу і її звільнення з роботи у звітному кварталі, про таку особу потрібно заповнювати стільки рядків, скільки разів інформація про зміну місця роботи особи зустрічається у звітному кварталі.

Читайте також Як заповнити уточнюючий розрахунок по формі 1дф? Інструкція та приклад

У нашому випадку інформація про зміну місця роботи зустрічається два рази:

  • звільнення 17 січня — перший раз;
  • прийняття на роботу 1 березня другий раз.

Відповідно, по третьому співробітнику в нашому звіті за формою 1дф буде два рядки. У кожному рядку буде відображатися дохід згідно з відпрацьованим часом.

Приклад заповнення звіту за формою 1дф, якщо співробітник на протязі кварталу був звільнений і прийнятий назад

Читайте також Як заповнити звіт за формою 1дф (звіт 1 дф)? Інструкція та приклади

Приклад заповнення податкового розрахунку за формою 1дф у форматі pdf ви можете подивитися за цим посиланням.

При поддержке: Для эффективного осуществления экспортно-импортных операций необходимо вовремя решать вопросы с таможенным оформлением грузов. Кто может решить их быстрее, чем проверенная годами компания по таможенным перевозкам? Узнайте подробнее по ссылке.

Приклад заповнення звіту за формою 1дф, якщо в перебігу кварталу співробітник був звільнений і прийнятий назад
Оцените статью

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *