Приклад заповнення форми 1дф, якщо один місяць була податкова соціальна пільга а два інших ні 2014

Дмитрий Дрючин

Дмитрий Дрючин

Практикующий бухгалтер и сертифицированный аудитор. С удовольствием отвечу на ваши комментарии к моим статьям.

Одним з «найстаріших» звітів за всю історію українського податкового адміністрування, безсумнівно, є Податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку або, простіше кажучи, форма 1-ДФ. Цей розрахунок заповнювався українським бухгалтерам під різними назвами, а необхідність його надання регламентувалося спочатку Декретом Кабінету Міністрів України «Про прибутковий податок», потім Законом України «Про податок на доходи фізичних осіб», а тепер Податковим Кодексом України, однак, суть його залишалася незмінною — надання інформації про доходи, нараховані та виплачені фізичним особам, які перебували у трудових або господарських відносинах з підприємством або підприємцем, які надають цей звіт.

Читайте також Заява про застосування податкової соціальної пільги (Скачати бланк, зразок, приклад 2014)

Яким документом затверджено форму 1дф?

Форму і порядок заповнення форми 1-ДФ завжди розробляла податкова служба. І ось, зовсім недавно, в січні 2014 з’явився новий Наказ Міністерства доходів і зборів № 49 від 21.01.2014 р. (далі Наказ № 49), відповідно до якого тепер повинен надаватися даний звіт. Відповідно, старий Наказ № 1020 від 24.12.2010 року, яким раніше керувалися при складанні та подачі 1-ДФ, втратив чинність.

Що змінилося в новій формі 1дф згідно наказу № 49

Справедливості ради треба зауважити, що чого то нового в сам порядок заповнення звіту вищевказаний Наказ не вніс. Зміни торкнулися додатки до порядку заповнення, а саме Довідника ознак доходів, в якому були змінені назви деяких ознак доходів, без зміни існуючої раніше їх нумерації. Але все ж, шапка бланка звіту змінилася (тепер форма цього звіту затверджена іншим Наказом Міністерства) і старий бланк у Вас тепер не приймуть, тому починаючи з І кварталу 2014 звітуємо за новою формою.

Читайте також На скільки відсотків зменшується податок на доходи фізичних осіб якщо у тебе двоє дітей за новим Податковим кодексом в Україні

У одному місяці податкова соціальна пільга застосовувалася а в іншому ні Як заповнити звіт?

Незважаючи на очевидність всіх даних, які підприємство зобов’язане надати в цьому звіті, на практиці заповнення граф звіту за формою 1-ДФ може викликати певні складності. Одним з поширених питань, які виникають при заповненні цієї форми є ситуація, коли на протязі одного кварталу у однієї фізичної особи кількість пільг з оподаткування його доходів змінювалася. Приміром, за звітний квартал співробітнику в першому місяці зарплата нараховувалася з урахуванням пільги з податку на доходи фізичних осіб (далі ПДФО), а в інших двох місцях ні. Як у такому разі правильно відобразити всі отримані доходи, при цьому не спотворивши інформацію про отримані пільги?

Для відповіді на це питання потрібно звернутися до пункту 3.8 Наказу № 49. Цей пункт порядку заповнення звіту регламентує заповнення графи звіту «Ознака податкової соціальної пільги». У ньому сказано, що в наданому звіті допускається наявність кількох рядків відповідних доходів однієї і тієї ж фізичної особи, де окремо буде вказана сума отриманого доходу та сума наданої пільги (або її відсутність).

Читайте також Чи має право підприємець на податкову знижку?

При поддержке: Для строительства фундамента нет ничего выгоднее и дешевле, чем винтовые сваи. Подробнее про винтовые сваи в Санкт-Петербурге читайте по ссылке.

Приклад заповнення форми 1дф, якщо один місяць була податкова соціальна пільга, а два інших ні

Таким чином, якщо фізична особа, на протязі одного кварталу, на початку користувалася пільгою, а потім ні, то його доходи потрібно розбити, таким чином:

В одному рядку показати суму нарахованого та виплаченого доходу, а так само суму утриманого та перерахованого ПДФО, до якого була застосована пільга. Для цього поставити відповідну відмітку в графу 8 звіту з додатку до порядку заповнення, затвердженого довідником ознак податкових соціальних пільг, вказавши номер відповідної пільги (поставивши в цю графу цифру від 1 до 4).

У другому рядку зазначити доходи, отримані без застосування податкової соціальної пільги. У такому випадку графа 8 не заповнюється, а в ній ставиться прочерк.

Тепер розглянемо умовний числовий приклад заповнення форми 1-ДФ за такої ситуації:

Співробітникові Іванову А.А. (код в реєстрі фізичних осіб 2814707172 ) в І кварталі 2014 були нараховані та виплачені доходи у вигляді заробітної плати, в наступних обсягах:

  • Січень — 1700,00 грн.
  • Лютий — 2000,00 грн.
  • Березень — 2000,00 грн.

Читайте також Зразок (приклад) заповнення податкової накладної з 01.03.2014 року в Україні

Збільшення отриманих доходів відбулося в результаті підвищення посадового окладу.

Як бачимо в січні Іванов А.А. отримував дохід, який дозволяв йому користуватися податковою пільгою з ПДФО, а вже в лютому це право він втратив. У звіті за формою 1 -ДФ ця ситуація буде відображена так (також ви можете скачати приклад заповнення у форматі pdf за цим посиланням):
Приклад заповнення форми 1дф, якщо один місяць була податкова соціальна пільга а два інших ні 2014

Приклад заповнення форми 1дф, якщо один місяць була податкова соціальна пільга а два інших ні 2014
4 (80%) 2 votes

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *