Приклад заповнення форми 1 ДФ з кодом 157

Дмитрий Дрючин

Дмитрий Дрючин

Практикующий бухгалтер и сертифицированный аудитор. С удовольствием отвечу на ваши комментарии к моим статьям.

У цій статті ми продовжимо знайомитися з оновленою формою 1-ДФ і нюансами, які виникають при її заповненні. Сьогодні ми торкнемося відображення в цій формі тих доходів, які підприємство або приватний підприємець виплачують тим фізичним особам, які не пов’язані з ними трудовими відносинами (трудова книжка знаходиться не в них).

Таких категорій фізичних осіб може бути дві. Це ті, хто укладає з роботодавцем цивільно-правовий договір або інший договір, що припускає оплату за певний обсяг виконаної роботи, а так само приватні підприємці або самозайняті особи, які здійснюють незалежну професійну діяльність.

Читайте також Приклад заповнення форми 1дф, якщо один місяць була податкова соціальна пільга а два інших ні 2014

У першому випадку оподаткування відбувається практично так само як і при виплаті заробітної плати співробітникам роботодавця, з тією тільки різницею, що в графі « Ознака доходу » ставиться код 102, а пільги з оподаткування таких доходів українським законодавством не передбачені.

Другий випадок набагато цікавіше, оскільки ПКУ в цьому випадку передбачає спеціальний режим оподаткування таких доходів. Так, згідно пунктів 177.8 і 178.5 статей 177 і 178 ПКУ, при виплаті фізичною або юридичною особою таких доходів утримання ПДФО у джерела виплати не відбувається в тому випадку, якщо були надані всі документи, які підтверджують статус або приватного підприємця, або самозайнятої особи. Простіше кажучи, виплата таких доходів здійснюється в повному обсязі, як то кажуть «на руки», без утримання додатково яких небудь податків і внесків, а остаточне оподаткування цих сум відбувається безпосередньо у приватного підприємця або самозайнятої особи, якій виплачується цей дохід. У додатку 1 до Наказу Міністерства доходів і зборів № 49 від 21.01.2014 року, де знаходиться довідник ознак доходів, така виплата, відповідає ознаці під номером 157. Звертаємо Вашу увагу на те, що такі доходи можуть виплачуватися як у готівковій формі (наприклад, оплата товару в магазині або послуги, пов’язаної з господарською діяльністю підприємства), так і безготівковій, шляхом оплати з поточного рахунку підприємства виставлених такою фізичною особою рахунків на оплату (наприклад, орендна плата, покупка канцелярських приналежностей і пр.). Незалежно від форми проведених розрахунків, всі суми виплачених таким фізичним особам доходів повинні знайти своє відображення у звіті за формою 1 -ДФ. Розглянемо умовний приклад заповнення форми 1 -ДФ в такому випадку.

Читайте також Заява про застосування податкової соціальної пільги (Скачати бланк, зразок, приклад 2014)

У І кварталі 2014 підприємство «Скіфи» виплатило приватному підприємцю Іванову А.А. (код в реєстрі фізичних осіб 2814707172 ) дохід, шляхом перерахування коштів з поточного рахунку підприємства, згідно укладеного з ним договору оренди в розмірі 6000 грн. Крім того, скористалося послугами приватного нотаріуса Петрова В.В. (код в реєстрі фізичних осіб 1972564121), за завірення копій установчих документів та оплатило їх готівкою в сумі 550 грн. Зазначені фізичні особи надали довідки про те, що взяті на облік у податкових органах, тому оподаткування цих доходів не проводилося.

Форма 1-ДФ в цьому випадку буде виглядати наступним чином (повністю заповнений приклад ви можете завантажити за цим посиланням):
Приклад заповнення форми 1 ДФ з кодом 157

Приклад заповнення форми 1 ДФ з кодом 157
3 (60%) 8 votes

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *