Приклад розрахунку відпускних, якщо період відпустки збільшений за рахунок невикористаних днів попередньої відпустки

 При розрахунку відпускних необхідно керуватися положеннями постанови Кабінету Міністрів України від 8 лютого 1995 № 100 яким затверджується порядок визначення показника середньоденної зарплати. Згідно даного порядку «сума відпускних розраховується шляхом ділення суми сукупного заробітку за розрахунковий період на кількість календарних днів у розрахунковому періоді. Результат ділення множиться на число календарних днів на які надається відпустка. »

Приклад

Читайте також Розрахунок відпускних 2014. Порядок та приклади

Співробітник перебуває у трудових відносинах з підприємством з квітня 2011 року. З 10 червня 2014 співробітник відправляється в чергову щорічну відпустку (тривалість відпустки 24 календарних дні). Попередня щорічна відпусткуа співробітника була скорочена на 8 днів з ініціативи роботодавця у зв’язку з виробничою необхідністю.

Посадовий оклад працівника на момент надання відпустки становив 4000.00 гривень

У цьому випадку визначення розрахункового періоду і розрахунок середньоденного заробітку не має ніяких особливостей. Особливість даного прикладу в тому що нарахування відпускних проводиться з урахуванням невикористаних днів попередньої відпустки. Таким чином, щоб визначити тривалість відпустки необхідно до наданої співробітнику чергової щорічної відпустки (24 календарних дні) додати 8 днів невикористаних у попередній відпустці. Середньоденний заробіток розраховується в загальному порядку виходячи з суми сукупного заробітку за календарний рік попередній відпустці. Дні, які були не використані в попередній відпустці, оплачуються на підставі розрахункових даних чергової щорічної відпустки. Навіть у тому випадку якщо в розрахунковому періоді співробітнику було підвищено оклад і при розрахунку середньоденної заробітної плати використовувалися коригувальні коефіцієнти.

Читайте також Приклад розрахунку відпускних, коли в розрахунковому періоді зарплата підвищувалася два рази

Кількість календарних днів, що беруть участь у розрахунку:

365-10 = 355 днів

де,

365 — кількість днів у році

10 — кількість неробочих чи святкових днів згідно Конституції України

Сукупний заробіток за календарний рік

48000 гривень

Читайте також Розрахунок відпускних за умови роботи з використанням режиму неповного робочого часу

Розраховуємо середньоденну заробітну плату

48000/355 = 135,21 гривень

Сума відпускних з розрахунку 32 календарних дня відпустки складе

135,21 * 32 = 4326,76 гривень

При поддержке: Куда инвестировать свободные деньги — это главный вопрос в условиях нестабильной работы банковской системы. В связи с этим появляются новые варианты вложения денег. Что такое ПАММ инвестирование? Узнайте об этом по ссылке.

Приклад розрахунку відпускних, якщо період відпустки збільшений за рахунок невикористаних днів попередньої відпустки
Оцените статью

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *