Приклад розрахунку допомоги по вагітності та пологах, якщо працівниця не працювала без поважної причини

Сьогодні в рубриці «Запитання і відповіді» ми відповідаємо на питання, задане на цій сторінці. Нагадуємо, що абсолютно кожен читач може задати своє питання в рубриці безкоштовних консультацій і отримати вичерпну відповідь. Саме питання буде трохи далі, але спочатку треба подякувати нашому спонсору: Строительная отрасль развивается динамично и требует принятия быстрых решений. Если не хватает своей спецтехники, возьмите ее в аренду. Список доступной техники смотрите здесь http://www.obeton.ru/Page/arenda-spectehniki/.

Працівниця була у відпустці по догляду до 3-х років до лютого місяця. Потім вона написала заяву на відпустку без збереження зарплати по догляду до 6-ти років (без медичної довідки), а в червні принесла лікарняний по вагітності. Як в даному випадку його порахувати? Дякую.

Читайте також Допомога по вагітності та пологах. Розрахунок декретних, бухгалтерський облік, призначення, звітність та відшкодування

Відпустка без збереження зарплати по догляду за дитиною до досягнення нею шестирічного віку надається жінці на підставі медичного висновку про те, що дитина за станом здоров’я потребує домашнього догляду (п.3 ст.25 Закону України «Про відпустки» №504/96 від 15.11.1996 р.). Отже працівниця повинна надати за місцем роботи медичну довідку про стан дитини, щоб її відпустка без збереження зарплати вважалась відпусткою по догляду за дитиною. Згідно ст.179 Кодексу законів про працю України підприємство має право за заявою жінки (без надання довідки) подовжити оплачувану відпустку по догляду за дитиною або надати відпустку без збереження заробітної плати.

Що стосується нарахування допомоги по лікарняному листу по вагітності та пологах, то в залежності від наявності довідки розрахунок буде різним. Розглянемо обидва випадки.

Приклад розрахунку лікарняних, якщо медична довідка надана

Якщо медична довідка надана. Згідно п.4. «Порядку обчислення середньої заробітної плати для розрахунку виплат по загальнодержавному соціальному страхуванню» № 1266 від 26.09.2001 р. період перебування жінки у відпустці без збереження заробітку за медичними показниками дитини вважається поважною причиною її відсутності на робочому місці, та не включається до розрахункового періоду при нарахуванні лікарняних. У випадку, якщо жінка була відсутня на робочому місці з поважних причин, та в розрахунковому періоді не отримувала заробітню плату, то для визначення середньої зарплати береться місячна тарифна ставка, яка встановлена працівниці на момент отримання лікарняного листа (п.10 Порядку № 1266 від 26.09.2001 р.). Середньоденна зарплата для розрахунку лікарняного обчислюється шляхом ділення посадового окладу працівниці на 30,44. Отже, розрахунок лікарняного буде виглядати так:

Читайте також Як розрахувати лікарняний по вагітності та пологах, якщо в розрахунковому періоді були відпускні

Трф.ст. : 30,44 * 126 дн.,

де Трф.ст. – це тарифна ставка працівниці встановлена на червень без урахування надбавок;

30,44 – середньомісячна кількість днів у розрахунковому періоді.

Приклад розрахунку лікарняних, якщо медична довідка не надана

Якщо працівниця не надасть довідку про стан здоров’я дитини, то її відпустка без збереження зарплати не буде вважатися поважною причиною відсутності на роботі. Розрахунок лікарняного по вагітності та пологах в цьому випадку розглянемо на прикладі.

Приклад. Працівниця до 15.02.14 р. знаходилася у відпустці по догляду за дитиною до 3-х років, станом на 01.06.14 р. її тарифна ставка складає 1700,00 грн.

Кількість днів Сума
Грудень 31 1700,00
Січень 31 1700,00
Лютий 15 850,00
Березень 31 0
Квітень 30 0
Травень 31 0
РАЗОМ 169 4250,00

Читайте також Як отримати допомогу по вагітності та пологах підприємцю платнику єдиного податку?

Сума допомоги по вагітності та пологах буде складати:

4250,00 грн. : 169 * 126 =3168,90 грн.

Приклад розрахунку допомоги по вагітності та пологах, якщо працівниця не працювала без поважної причини
Оцените статью

One Response to Приклад розрахунку допомоги по вагітності та пологах, якщо працівниця не працювала без поважної причини

  1. Поліна:

    Працюю вчителем. Зарплата моя 5 тисяч. У лютому маю йти в дикретну відпустку. Скільки я маю отримати дикретних?

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *