Пільговий період на кредитних картах. Як він рахується та які можливості дає?

«Ви користуєтеся кредитною карткою нашого банку?» — як правило, без цього питання не обходиться жодна покупка в розстрочку в супермаркетах електроніки або візит до фінансової установи з будь якого приводу. Українські банки навперебій пропонують безліч продуктів з різними умовами і привабливими бонусами, тільки от «прості люди» як і раніше відмовляються переходити на безготівковий розрахунок і розплачуються в магазинах по-старому.

Так хто ж правий? Співробітники банків, наполегливо переконують, що кредитна картка з пільговим періодом — це вигідно, або байки сусідів/друзів/знайомих про неблагополучний досвід використання тієї самої кредитки. Істина, як завжди, по середині.

Пільговий період по кредитній карті: підводні камені

Пропозиції найбільших банків України за кредитними картками вигідно відрізняються періодом безвідсоткового користування позиковими засобами, грейс — періодом. Такі гіганти вітчизняного ринку, як ПриватБанк, Дельта, Укрсиббанк, Альфа і Російський Стандарт заманюють клієнтів 55 днями, протягом яких комісія за кредит не стягується, однак варто звернути увагу, що мається на увазі під словами «до 55 днів».

Кредитка з пільговим періодом має розрахункову дату. Як правило, це 25 число наступного місяця з моменту зняття суми. Якщо як приклад взяти поширену повсюдно кредитну картку «Універсальна» від ПриватБанку, то при запозиченні 1000 грн. 20 квітня у клієнта є можливість не платити відсоток, повернувши кошти до 25 травня (наступний місяць після квітня). У цьому випадку пільговий період складе тільки 35 днів. Тому великі покупки краще здійснювати в першій половині місяця, щоб забезпечити найбільш тривалий безвідсотковий строк погашення.

Якщо баланс кредитної картки з пільговим періодом не буде поновлено до дати списання (25 травня), то до суми заборгованості додасться базовий відсоток: в «Універсальній» — 2,5 % на місяць.

Важливо пам’ятати і про обов’язкові щомісячні платежі: з взятих 20 квітня 1000 грн. за місяць необхідно повернути хоча б 7 % або 70 грн. Цей показник варіюється залежно від тарифів конкретної кредитної карти з пільговим періодом кредитування. Крім того, в деяких пакетах стягується плата за використання картки кожен місяць. — як правило, це кредитки з привілейованими умовами ( Platinum у ПриватБанку і т.п.)

Як використовувати кредитку з пільговим періодом на зняття готівки?

Кредитні картки призначені для розрахунку з торговими організаціями, тому не дивно, що великі банки прагнуть контролювати свої активи і встановлюють комісію за переведення в готівку. Власники згаданої «Універсальної» віддають на користь ПриватБанку 1 % за зняття власних коштів і 4 % кредитних (коли сума ≥ 500 грн.). Такою ж платою відрізняються і пропозиції від Укрсиббанку. А в арсеналі Альфа — Банку є і спеціальний тарифний план для тих, хто планує знімати готівку регулярно — «Максимум — готівка

Переваги кредитних карт з пільговим періодом

Розраховуватися кредитною картою з максимальним пільговим періодом вигідно лише через термінал, не знімая готівки, і з намірами повернути в найближчому майбутньому (до 55 днів). До інших достоїнств платіжних кредиток можна віднести:

• Бонусну систему. Банки нерідко укладають договори з магазинами, ресторанами та іншими організаціями, які повертають частину витрачених в них грошей на бонусний рахунок, прикріплений до карти. Знижки в програмі ПриватБанку становлять до 15 %, а накопиченими коштами можна оплачувати послуги та товари в цій же мережі партнерів банку.

• Інтернет — банкінг. Миттєвий доступ до свого рахунку дозволяє освоїтися у галузі інтернет-комерції, здійснюючи покупки у віртуальних магазинах за найвигіднішими цінами.

• Доступність грошових коштів. Кредитний ліміт може стати підстраховуванням на випадок непередбачених обставин. Можна отримати всі переваги безготівкових платежів легко не влізаючи в борги, а використовуючи власні накопичення.

Пільговий період на кредитних картах. Як він рахується та які можливості дає?
2 (40%) 2 votes

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *