Чи має право на допомогу сім’я померлого підприємця?

Сьогодні в рубриці «Відповіді на запитання читачів» ми відповідаємо на питання, що було задане на цій сторінці //byhgalter.com/answers/. Нагадуємо, що кожен бажаючий може поставити запитання у рубриці безкоштовних консультацій і отримати вичерпну відповідь на своє питання.

Але до цього, подякуємо спонсору статті: Заробляти гроші в інтернеті можливо. Для цього не обов’язково вступати до якихось фінансових пірамід. Достаньо перейти на http://my-wmmail.ru та почати працювати.

Сім’я померлого може розраховувати на два види допомоги: допомога на поховання і пенсію у зв’язку з втратою годувальника.

Допомога на поховання

Право на отримання допомоги на поховання згідно з п. 1 «Порядку виплати допомоги на поховання» № 99/1903 від 28.03.1997 г, затвердженого наказом Міністерства соціального захисту населення, Міністерства фінансів, Міністерства праці, Фонду соціального страхування України, Пенсійного Фонду, мають члени сім’ї померлого, якщо він:

  • працював і за нього сплачувалися вноси;
  • забезпечував себе роботою самостійно і платив добровільні внески до Фонду соціального страхування з ТВП;
  • отримував пенсію, в тому числі і по інвалідності;
  • був безробітним і перебував на обліку в центрі зайнятості;
  • втратив роботу у зв’язку з реорганізацією, ліквідацією підприємства і за ним зберігалася середня зарплата на період працевлаштування.

Оскільки померлий не ставився ні до однієї з перерахованих вище категорій, його сім’я може розраховувати на отримання допомоги на поховання, рішення про виділення якої приймають місцеві адміністрації або виконкоми місцевих рад. Допомога виділяється з урахуванням матеріального становища померлого та вартості ритуальних послуг, але не нижче розміру встановленого Кабінетом Міністрів України на день смерті. Для отримання допомоги родичам потрібно звернутися в міську (сільську) адміністрацію за місцем останньої реєстрації померлого.

Читайте також Розрахунок лікарняних 2014. Інструкція та приклади

У разі якщо сукупний дохід членів сім’ї за попередній квартал (з урахуванням доходів померлого) не перевищує суму доходів, яка встановлена ​​Кабінетом Міністрів України, то один з родичів може отримати додаткову грошову допомогу на поховання (п. 11 Порядку № 99/1903).

Пенсія у разі втрати годувальника

Згідно зі статтею 36 Закону України «Про загальнообов’язкове пенсійне страхування» № 1058-15 від 09.07.2003 р. із змінами та доповненнями непрацездатні члени сім’ї померлого мають право на отримання пенсії у зв’язку з втратою годувальника. При цьому пенсія покладена тільки в тому випадку, якщо на момент смерті померлий мав страховий стаж, який йому потрібен був би для оформлення пенсії по інвалідності 3 групи. У нашому випадку підприємець помер у віці 35 років, для того, щоб сім’я мала право на отримання пенсії, його страховий стаж повинен бути не менше 6 років (стаття 32 Закону України № 1058-15). До страхового стажу включаються ті періоди, коли застрахована особа сплачувала внески у розмірі не нижче мінімального страхового платежу.

Читайте також Як розрахувати лікарняний по вагітності та пологах, якщо в розрахунковому періоді були відпускні

Батьки і дружина померлого мають право на пенсію, якщо вони втратили джерело засобів до існування у зв’язку зі смертю члена сім’ї. Пенсія дитині призначається незалежно від того, чи був він на утриманні годувальника. Дружина також може розраховувати на пенсію, якщо вона не працює і зайнята доглядом за дитиною. Пенсія жінці в цьому випадку призначається до досягнення дитиною 8 років. Розмір пенсії визначається залежно від стажу і заробітку померлого.

Чи має право на допомогу сім’я померлого підприємця?
Оцените статью

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *