Розрахунок лікарняних (середня заробітна плата, приклади, виплата)

Працівник підприємства або підприємця захворів та після хвороби надав належним чином оформлений лікарняний лист. Роботодавець зобов’язаний компенсувати такому працівнику втрачену за період тимчасової непрацездатності заробітну плату (виплатити лікарняні). Яким чином здійснюється виплата лікарняних та як розрахувати їх суму? Відповіді на ці та на інші питання ви знайдете у цій темі. Обговорюємо та задаємо питання.

Основні нормативно-правові документи, які регулюють нарахування та виплату лікарняних

 1. Закон України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» від 18.01.2001 №2240-III. (далі – Закон №2240).
 2. «Порядок обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням» затверджений Постановою КМУ від 26.09.2001 №1266. (далі – Порядок №1266).
 3. «Інструкція зі статистики заробітної плати» затверджена Наказом Державного комітету статистики України від 13.01.2004 №5. (далі – Інструкція №5).
 4. «Порядок оплати перших п’яти днів тимчасової непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві, за рахунок коштів підприємства, установи, організації» затверджений Постановою КМУ від 06.05.2001 №439. (далі – Порядок №439).
 5. «Порядок фінансування страхувальників для надання застрахованим особам матеріального забезпечення за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності» затверджений Постановою КМУ від 22.12.2010 №26. (далі – Порядок №26).

Загальний порядок дій при виплаті лікарняних

За скільки днів лікарняного сплачує роботодавець, а за скільки фонд соціального страхування?

Перші п’ять днів тимчасової непрацездатності (лікарняного) оплачуються за рахунок роботодавця (оплата за перші п’ять днів тимчасової непрацездатності за рахунок коштів роботодавця). Лікарняні за всі наступні дні оплачуються за рахунок Фонду соціального страхування на випадок тимчасової втрати працездатності (допомога по тимчасовій непрацездатності).

Чи треба відкривати окремий рахунок для того, щоб фонд соціального страхування перераховував туди лікарняні?

Згідно пункту 2 статті 21 Закону №2240 роботодавець відкриває окремий поточний рахунок для зарахування страхових коштів у банках у порядку, встановленому Національним банком України.

Порядок дій роботодавця при отриманні належним чином оформленого лікарняного листа від працівника

 1. Отримання лікарняного листа від працівника.
 2. Розрахунок суми оплати за перші п’ять днів тимчасової непрацездатності за рахунок коштів роботодавця та суми допомоги по тимчасовій непрацездатності.
 3. Заповнення та подання до Фонду соціального страхування заяви-розрахунку про нараховані застрахованим особам суми матеріального забезпечення за їх видами.
 4. Отримання фінансування від Фонду соціального страхування на спеціальний рахунок (протягом 10 робочих днів після надходження заяви-розрахунку).
 5. Виплата лікарняних працівнику.

Яким НПА затверджена форма заяви-розрахунку? Де можна скачати бланк?

Форма заяви-розрахунку про нараховані застрахованим особам суми матеріального забезпечення за їх видами затверджена Постановою Правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від 22.12.2010 №26 «Про затвердження Порядку фінансування страхувальників для надання застрахованим особам матеріального забезпечення за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності». Бланк заяви-розрахунку можна скачати на цій сторінці.

Чи встановлені строки для подання заяви-розрахунку на призначення лікарняних від Фонду?

Згідно пункту 6 Закону №2240 матеріальне забезпечення виплачується у разі, якщо звернення за його призначенням надійшло не пізніше дванадцяти календарних місяців з дня відновлення працездатності. День відновленні працездатності в даному випадку – це перший день виходу працівника на роботу.

Чи встановлені строки на виплату лікарняних?

Згідно пункту 2 статті 52 Закону №2240 допомога по тимчасовій непрацездатності за рахунок коштів Фонду соціального страхування виплачується у найближчий після дня призначення допомоги строк, установлений для виплати заробітної плати. Строки виплати лікарняних за перші п’ять днів хвороби за рахунок роботодавця такі самі.

Що робити, якщо допомогу призначено, але фінансування від Фонду не надійшло на рахунок до часу наступної виплати заробітної плати?

З цього приводу Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності написав лист від 26.05.2011 №07-35-1406 (текст листа читаємо тут), в якому зазначено, що виплата лікарняних за рахунок Фонду, здійснюється працівнику не пізніше наступної виплати заробітної плати з дня отримання фінансування на рахунок підприємства.

Які особливості визначення суми лікарняних за перші п’ять днів хвороби?

Згідно пункту 2 Порядку №439 оплата днів тимчасової непрацездатності повністю або частково компенсує втрату заробітної плати за робочі дні (години) згідно з графіком роботи, що припадають на дні хвороби.
Наприклад. Працівник захворів у четвер. Перші п’ять днів припадають на четвер, п’ятницю, суботу, неділю та понеділок. Лікарняні за рахунок роботодавця виплачуються тільки за робочі дні, тобто за четвер, п’ятницю та понеділок. З вівторка починає нараховуватися допомога по тимчасовій непрацездатності за рахунок Фонду соціального страхування.

Загальна формула розрахунку лікарняних

Загальну формулу розрахунку лікарняних можна представити у наступному вигляді:

Л = З.П.с.д. * Кс.с. * Кд.л., де

З.П.с.д. – середньоденна заробітна плата;
Кс.с. – коефіцієнт страхового стажу робітника;
Кд.н. – кількість робочих днів лікарняного, згідно із листком непрацездатності, виданим у встановленому порядку.

Яким чином визначається коефіцієнт страхового стажу працівника?

Коефіцієнти страхового стажу встановлені статтею 37 Закону №2240, згідно якої лікарняні виплачуються в залежності від страхового стажу в таких розмірах:

 1. 60% — якщо страховий стаж до п’яти років;
 2. 80% — якщо страховий стаж від п’яти до восьми років;
 3. 100% — якщо страховий стаж понад вісім років;
 4. 100% — незалежно від стажу, але окремим категоріям громадян. Вони перелічені у статті 37 Закону №2240.

Як розраховується середня заробітна плата, яка бере участь у розрахунку лікарняних?

Середня заробітна плата є головним показником для розрахунку лікарняних. Згідно пункту 14 Порядку №1266 середньоденна заробітна плата обчислюється шляхом ділення нарахованої за розрахунковий період заробітної плати з якої сплачувалися страхові внески, на кількість відпрацьованих робочих днів у розрахунковому періоді.
У вигляді формули це виглядатиме приблизно так:

З.П.с.д. = З.П.н. / К р.д., де

З.П.с.д. – середньоденна заробітна плата;
З.П.н. – заробітна плата, нарахована у розрахунковому періоді;
К р.д. – кількість відпрацьованих робочих днів у розрахунковому періоді.

Визначення розрахункового періоду для розрахунку середньої заробітної плати

Яким чином визначається розрахунковий період для обчислення середньої заробітної плати?

Порядок визначення розрахункового періоду для обчислення середньої заробітної плати прописаний у пунктах 3 – 6 Порядку №1266. Розрахунковим періодом є:
Останні 6 календарних місяців (з першого по перше число), що передують місяцю, в якому настав страховий випадок (хвороба працівника). Наприклад, працівник захворів 25 вересня. Розрахунковим періодом для нього є період з 01 березня по 31 серпня, тобто повні 6 календарних місяців з першого по перше число.
Фактично відпрацьовані календарні місяці (з першого до першого числа), в яких сплачено страхові внески. Якщо робітник працював менше шести календарних місяців. Наприклад, робітник почав працювати 25 серпня, а захворів 29 жовтня. Розрахунковим періодом для розрахунку середньої заробітної плати для виплати лікарняних є період з 01 вересня по 31 вересня. Незважаючи на те, що фактично працівник відпрацював більше 60 календарних днів, до розрахункового періоду потрапляє лише один календарний місяць з першого по останнє число такого місяця.
Фактично відпрацьований час перед настанням страхового випадку. Якщо робітник працював менше календарного місяця. Наприклад, робітник почав працювати з 5 вересня та захворів 29 вересня. Розрахунковим періодом для розрахунку середньої заробітної плати для виплати лікарняних є період з 5 вересня по 28 вересня включно. Інший приклад. Робітник почав працювати 5 вересня, а захворів 10 жовтня. Розрахунковим періодом є період з 5 вересня по 9 жовтня включно. Незважаючи на те, що робітник відпрацював більше 30 днів, він не відпрацював жодного календарного місяця, тобто з 1 по 31 (30) число.

Які причини вважаються поважними в цілях застосування Порядку №1266?

Згідно пункту 4 Порядку №1266 поважними причинами є:

 1. Тимчасова непрацездатність.
 2. Відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами.
 3. Відпустка по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та шестирічного віку за медичним висновком.

Інші причини не вважаються поважними.

Чи включаються до розрахункового періоду місяці, в яких особа не працювала з поважних причин?

Згідно пункту 4 Порядку 1266 місяці розрахункового періоду (з першого до першого числа), в яких робітник не працював з поважних причин виключаються з розрахункового періоду.
Наприклад. У розрахунковому періоді робітник хворів з 20 липня по 9 вересня включно. Місяцями розрахункового періоду є травень, червень, липень, вересень та жовтень. Незважаючи на те, що робітник фактично хворів на протязі трьох місяців, з розрахункового періоду виключається тільки серпень, оскільки в ньому не відпрацьовано жодного дня (робітник хворів з першого по перше число).

Як розраховується середньоденна заробітна плата, якщо у розрахунковому періоді особа зовсім не працювала з поважних причин?

Згідно пункту 10 Порядку №1266 якщо у розрахунковому періоді робітник не відпрацював жодного дня з поважних причин, або якщо він захворів у перший день роботи, середня заробітна плата для розрахунку лікарняних визначається виходячи з місячної тарифної ставки (посадового окладу), встановленої працівникові на момент настання страхового випадку.
Наприклад. На підприємстві встановлений п’ятиденний робочий тиждень. Посадовий оклад працівника складає 2000 грн. Середньоденна заробітна плата складає 2000 / 20 (кількість робочих днів у місяці, в якому настав страховий випадок) = 100 грн.
Якщо на підприємстві встановлений неповний робочий тиждень, середня зарплата розраховується виходячи з частини тарифної ставки (посадового окладу), на момент настання страхового випадку. Наприклад. На підприємстві встановлений скорочений чотириденний робочий тиждень. Посадовий оклад працівника 2000 грн. Чотириденний робочий тиждень складає 80% від п’ятиденного (4/5=0,8). Середньомісячна зарплата складає 2000*80%=1600 грн. Середньоденна заробітна плата для розрахунку лікарняних складає 1600/16(кількість робочих днів, які припадають на місяць настання страхового випадку)=100 грн.

Чи включаються до розрахункового періоду відпустка працівника?

З одного боку з відпускних сплачуються страхові внески та відпускні обкладаються податком на доходи фізичних осіб. З іншого боку, у період відпустки робітник не працює, а відпочиває. Згідно листа Міністерства праці та соціальної політики України від 08.07.2002 №20-443 (текст листа читаємо тут) суми оплати праці у випадках збереження середньої заробітної плати (в період простою, виконання державних і громадських обов’язків, оплата відпусток) за періоди, коли застрахована особа не працювала, не включаються до розрахунку страхових виплат.

Виплати, з яких обчислюється середня заробітна плата
Заробітна плата, для включення до розрахунку середньої заробітної плати для визначення суми лікарняних, має одночасно відповідати наступним умовам:

 1. вона повинна включатися до фонду оплати праці. До нього включається основна, додаткова заробітна плата, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, які визначаються Інструкцією №5.
 2. з цих виплат сплачувалися внески до фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності;
 3. ці виплати обкладалися податком з доходів фізичних осіб;
 4. — виплати не повинні перевищувати граничної суми заробітної плати з якої сплачувалися страхові внески до фондів соціального страхування.

Чим визначена гранична сума заробітної плати, з якої сплачуються страхові внески?

Згідно статті 1 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 №2464-VI максимальна величина бази нарахування єдиного соціального внеску дорівнює 17 розмірам прожиткового мінімум для працездатних осіб.
Наприклад. Прожитковий мінімум для працездатних осіб у грудні 2012 року складає 1134 грн. Граничний розмір заробітної плати, яка може брати участь у розрахунку середньої зарплати для визначення суми лікарняних складає 1134*17= 19278 грн. Тобто, якщо заробітна плата працівника, наприклад, 20 000 грн., то у розрахунку середньої зарплати все одно бере участь 19278 грн.

Порядок розрахунку середньоденної заробітної плати
Формула розрахунку середньоденної заробітної плати була наведена вище. Вона виглядає так:

З.П.с.д. = З.П.н. / К р.д., де

З.П.с.д. – середньоденна заробітна плата;
З.П.н. – заробітна плата, нарахована у розрахунковому періоді;
К р.д. – кількість відпрацьованих робочих днів у розрахунковому періоді

Як розраховуються середня зарплата, якщо встановлена погодинна оплата праці або на підприємстві встановлений неповний робочий день?

Згідно пункту 15 Порядку №1266 в цьому випадку для розрахунку середньої зарплати для виплати лікарняних, використовується середньогодинна заробітна плата. Вона визначається шляхом ділення нарахованої за розрахунковий період зарплати на кількість відпрацьованих годин.

Чи має право працівник на виплату лікарняних при роботі за сумісництвом?

Так, працівник має право на виплату лікарняних як за основним місцем роботи так і за сумісництвом. При цьому на роботі за сумісництвом працівник надає копію листка непрацездатності, засвідчену підписом керівника і печаткою за основним місцем роботи та довідку про середню заробітну плату за основним місцем роботи.

Як розраховується середня заробітна плата на роботі за сумісництвом?

Згідно пункту 21 Порядку №1266 середньоденна заробітна плата за місцем роботи за сумісництвом обчислюється шляхом ділення нарахованої за розрахунковий період заробітної плати, з якої сплачувалися страхові внески, на кількість відпрацьованих робочих днів у відповідному періоді розрахункового періоду за основним місцем роботи.
При цьому, слід звернути особливу увагу, щоб заробітна плата за основним місцем роботи та за сумісництвом не перевищувала максимальний розмір зарплати, з якої сплачуються страхові внески.

Приклади розрахунку лікарняних

Найпростіший приклад розрахунку лікарняних

Працівник надав листок непрацездатності на 14 календарних днів. Кількість робочих днів, які припадають на період лікарняного 11. Страховий стаж працівника до п’яти років. Заробітна плата 2000 грн. Розрахунковий період – 6 місяців. З 01.03 по 31.08. У ці місяці відпрацьовано:
Березень – 21 день.
Квітень – 20 днів.
Травень – 19 днів.
Червень – 22 дня.
Липень — 22 дня.
Серпень – 23 дня.
Всього 127 днів.
Середня заробітна плата = (2000*6)/127= 94,49 грн.
Лікарняні = 94,49*0,6*11= 623,63 грн.

Відпустка у розрахунковому періоді. Приклад розрахунку лікарняних

Працівник надав листок непрацездатності на 14 календарних днів. Кількість робочих днів, які припадають на період лікарняного 11. Страховий стаж працівника до п’яти років. Заробітна плата 2000 грн. Розрахунковий період – 6 місяців. З 01.03 по 31.08. У ці місяці відпрацьовано:
Березень – 21 день.
Квітень – 5 днів відпрацьовано. Інші дні працівник був відпустці. Відпускні 1000 грн. Заробітна плата за 5 днів складає 500 грн.
Травень – 19 днів.
Червень – 22 дня.
Липень — 22 дня.
Серпень – 23 дня.
Всього відпрацьовано 112 днів. Дні, в яких працівник був у відпустці виключаються з розрахункового періоду. Те саме і з сумою відпускних, вони теж не включаються до розрахунку. Докладніше дивись лист Мінпраці, посилання на який також було вище.
Середня заробітна плата = ((2000*5)+500)/112=93,75 грн.
Лікарняні = 93,75*0,6*11=618,75 грн.

Лікарняний у розрахунковому періоді. Приклад розрахунку лікарняних

Працівник надав листок непрацездатності на 14 календарних днів. Кількість робочих днів, які припадають на період лікарняного 11. Страховий стаж працівника до п’яти років. Заробітна плата 2000 грн. Розрахунковий період – 6 місяців. З 01.03 по 31.08. У ці місяці відпрацьовано:
Березень – 21 день.
Квітень – 5 днів відпрацьовано. Інші дні працівник був на лікарняному. Лікарняні 1000 грн. Заробітна плата за 5 днів складає 500 грн.
Травень – 19 днів.
Червень – 22 дня.
Липень — 22 дня.
Серпень – 23 дня.
Всього відпрацьовано 112 днів. Період, коли працівник був на лікарняному не включаються до розрахункового періоду так само як і суми лікарняних не включаються до нарахованої заробітної плати для розрахунку середньої.
Середня заробітна плата = ((2000*5)+500)/112=93,75 грн.
Лікарняні = 93,75*0,6*11=618,75 грн.

Матеріальна допомога до відпустки та відпустка у розрахунковому періоді. Приклад розрахунку лікарняних

Працівник надав листок непрацездатності на 14 календарних днів. Кількість робочих днів, які припадають на період лікарняного 11. Страховий стаж працівника до п’яти років. Заробітна плата 2000 грн. Розрахунковий період – 6 місяців. З 01.03 по 31.08. У ці місяці відпрацьовано:
Березень – 21 день.
Квітень – 5 днів відпрацьовано. Інші дні працівник був у відпустці. Відпускні 1000 грн. Заробітна плата за 5 днів складає 500 грн. Матеріальна допомога до відпустки 1300 грн.
Травень – 19 днів.
Червень – 22 дня.
Липень — 22 дня.
Серпень – 23 дня.
Всього відпрацьовано 112 днів. Період, коли працівник був у відпустці не включається до розрахункового періоду так само, як і відпускні не включають до розрахунку середньої заробітної плати.
При цьому, згідно абз.2 пункту 9 Порядку №1266 у разі коли застрахована особа частину місяця в розрахунковому періоді не працювала з поважних причин для обчислення середньої заробітної плати заохочувальні та компенсаційні виплати, що мають разовий характер, та виплати, що не передбачені актами законодавства або що провадяться понад встановлені зазначеними актами норми, в такому місяці враховуються пропорційно відпрацьованому часу.
Щорічна або будь яка інша відпустка не відноситься до поважних причин, тому матеріальна допомога до відпустки повністю включається до розрахунку середньої заробітної плати незважаючи на те, що квітень відпрацьований не повністю.
Середня заробітна плата = ((2000*5)+500+1300)/122= 96,72 грн.
Лікарняні = 96,72 * 0,6 * 11 = 638,35 грн.

Разові виплати при повному невідпрацьованому місяці. Приклад розрахунку лікарняних

Працівник надав листок непрацездатності на 14 календарних днів. Кількість робочих днів, які припадають на період лікарняного 11. Страховий стаж працівника до п’яти років. Заробітна плата 2000 грн. Розрахунковий період – 6 місяців. З 01.03 по 31.08. У ці місяці відпрацьовано:
Березень – 21 день.
Квітень – Частину місяця працівник був у відпустці. Відпускні 1000 грн. Матеріальна допомога до відпустки 1300 грн. Іншу частину місяця працівник був на лікарняному. Лікарняні 200 грн. У квітні не відпрацьовано жодного робочого дня.
Травень – 19 днів.
Червень – 22 дня.
Липень — 22 дня.
Серпень – 23 дня.
Всього відпрацьовано 107 днів. Оскільки у квітні робітник не відпрацював жодного робочого дня, разова виплата (матеріальна допомога до відпустки) повністю не включається до розрахунку середньої заробітної плати.
Середня заробітна плата = (2000*5)/107= 93,46 грн.
Лікарняні = 93,46*0,6*11= 616,84 грн.

Разові виплати при неповному відпрацьованому місяці. Розрахунок лікарняних

Працівник надав листок непрацездатності на 14 календарних днів. Кількість робочих днів, які припадають на період лікарняного 11. Страховий стаж працівника до п’яти років. Заробітна плата 2000 грн. Розрахунковий період – 6 місяців. З 01.03 по 31.08. У ці місяці відпрацьовано:
Березень – 21 день.
Квітень – Частину місяця працівник був у відпустці. Відпускні 1000 грн. Матеріальна допомога до відпустки 1300 грн. Частину місяця працівник був на лікарняному. Лікарняні 200 грн. Відпрацьовано у квітні 8 робочих днів. Заробітна плата за відпрацьовані дні 800 грн. Всього робочих днів у квітні 22.
Травень – 19 днів.
Червень – 22 дня.
Липень — 22 дня.
Серпень – 23 дня.
Всього відпрацьовано 115 днів. Оскільки у розрахунковому періоді є місяць, який відпрацьований не повністю, застосовуємо абз.2 пункту 9 Порядку №1266 та враховуємо матеріальну допомогу до відпустки пропорційно відпрацьованим дням.
Розраховуємо частину матеріальної допомоги, яка включається до розрахунку = 1300/22*8= 472,73 грн.
Середня заробітна плата = ((2000*5)+800+472,73)/115= 98,02 грн.
Лікарняні = 98,02*0,6*11= 646,93 грн.

Бухгалтерський та податковий облік лікарняних та відображення їх у звітності

Яким чином оподатковуються лікарняні податком на доходи фізичних осіб?

В цілях оподаткування лікарняні розглядаються як заробітна плата та до них застосовується ставка 15(17)% з урахуванням пункту 164.6 Податкового кодексу, тобто база оподаткування зменшується на суму утриманого єдиного соціального внеску.

Як нараховується на лікарняні єдиний соціальний внесок?

Сплата єдиного соціального внеску з лікарняних (так само, як і у випадку із заробітною платою) розділяється на дві частини. Одна сплачується за рахунок працівника, інша – за рахунок роботодавця.
Роботодавець утримує єдиний соціальний внесок з лікарняних за рахунок працівника за ставкою 2% (згідно пункту 12 статті 8 Закону «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 №2464-VI). Це стосується лікарняних які виплачуються як за рахунок роботодавця, так і за рахунок Фонду.
Роботодавець нараховує та сплачує за свій рахунок єдиний соціальний внесок за ставкою 33,3% (згідно абз.2 пункту 6 статті 8 Закону №2464). При цьому витрати по нарахування ЄСВ і на суму оплати перших п’яти днів і на суму допомоги по тимчасовій непрацездатності несе роботодавець.

Чи підлягають суми лікарняних індексації?

Ні, не підлягають, оскільки при розрахунку середньої заробітної плати для визначення суми лікарняних використовувалася вже проіндексована заробітна плата, нарахована за розрахунковий період. Згідно пункту 3 «Порядку проведення грошових доходів населення» затвердженого Постановою КМУ від 17.07.2003 №1078 оплата перших п’яти днів тимчасової непрацездатності за рахунок коштів роботодавця та допомога по тимчасовій непрацездатності не відносяться до об’єктів індексації.

Відображення лікарняних у розрахунку за формою 1дф?

В цілях заповнення податкового розрахунку за формою 1 дф, лікарняні прирівнюються до звичайної заробітної плати, тому у звіті за формою 1дф відображаються під ознакою доходу «101».

Як у формі 1дф відображати лікарняні нараховані та виплачені в одному звітному періоді, але за минулі звітні періоди?

Мова йде про такий випадок. Працівник хворів з 20 березня по 15 квітня. Надав листок непрацездатності 16 квітня. Лікарняні йому нараховані та виплачені у наступний день виплати заробітної плати, нехай буде 1 травня. У формі 1дф за який квартал відображати ці лікарняні? У звіті за перший квартал, чи у звіті за другий квартал? Відповідь на це питання читайте у статті http://byhgalter.com/perexidni-vidpuskn … formi-1df/ .

Яка сума лікарняних відноситься до витрат підприємства?

Оскільки лікарняні фактично відносяться до заробітної плати, платник податку на прибуток відносить до складу витрат суми лікарняних, які були виплачені працівнику за рахунок роботодавця, тобто оплату перших п’яти днів тимчасової непрацездатності. Також до витрат відносить єдиний соціальний внесок, нарахований підприємством як на лікарняні за перші п’ять днів так і на лікарняні за інші дні.

Чи відносяться лікарняні до витрат підприємця на загальній системі оподаткування?

Приватний підприємець на загальній системі оподаткування формує витрати так само, як і платник податку на прибуток, оскільки лікарняні фактично є заробітної платою.

Коментарі:

 rokki » 30 окт 2012, 10:19

Доброго дня, поможіть, будь ласка, треба нарахувати частину зарплати, частину лікарняних, і частину лікарняних, які виплачує соцзахист.

мої данні:
з/п за останні 6 міс (квіт-верес.) – 6750 грн. (123 роб. дня)
в жовтні оклад 1150 грн. (23 роб. дні), людина пропрацювала до 15.10 вкл., а 16,10 – захворіла і до 31.10.
має соцпільгу, 200%, мати з двома малолітніми дітьми., стаж роботи менше 5 років – 60%

я так розмірковую.
з 1 по 15 число – 11 роб. днів х 50,00грн (1150/23 дні) = 550,00 грн. – з/п, яку сплачує ФОП

16,17,18,19, оплачується, 20 (вихідний) = 4 дні лікарняного х 54,878грн (6750,00/123) = 219,51 грн х 60 % = 131,71 грн – це сума лікарняних, які сплачує ФОП

22-26.10 та 29-31.10 = 8 днів х 54,878 (6750,00/123) = 439,02 грн. х 60% =263,41 грн – це сума лікарняних, які має сплатити соцзахист (держава).

Відрахування за жовтень

з/п за жовтень -550 (ФОП) + 131,71 (лікарняні ФОП) + 263,41 (лікарняні соцзахист) – 945,12 грн.

ПДФО – (945,12-1073 (соцпільга, 200%)) х 15 % = 0

з з/п (550,00грн.) 3,6 % = 19,80 грн.,
550,00-19,80 = 530,20 грн.- має видати на руки ФОП

131,71 (лікарняні ФОП) х 2% = 2,63 грн.
131,71 — 2,63 = 129,08 грн. — має видати на руки ФОП

263,41 (лікарняні соцзахист) х 2 % = 5,27 грн. — сплачує ФОП з коштів, які отримає від соцстраху.

530,20+129,08+258,14= 917,42 грн — отримати на руки!!!!!

Відрахування з ФОП

550 х 37,66% (клас ризику 33) = 207,13 грн. сплачує ФОП
131,71 х 33,2 % (для лікарняних)= 43,73 грн. сплачує ФОП
263,41 х 33,2 % (для лікарняних соцзахисту ) = 87,45 грн. сплачує ФОП

Соцзахист має перерахувати ФОП 258,14 +5,27 = 263,41 грн.

Прошу розумних людей про допомогу, гляньте чи я правильно все зрозуліла (перший раз у житті нараховую лікарняний і потребую вашої допомоги).

і ще одне маленьке запитання, якщо людина далі буде хворіти з 01.11 по 10.11.12р. суму лікарняного за 1 день треба перераховувати (з урахуванням 6 міс) чи не треба у зв’язку з тим, що це продовжений лікарняний??? наперід дуже вдячна за вашу допомогу

bykashka » 30 окт 2012, 14:13

майже все правильно окрім:

263,41 (лікарняні соцзахист) х 2 % = 5,27 грн.
263,41 — 5,27 = 258,14 має видати на руки соцзахит

вам соцзахист перерахує не 258,14 , а 263,41 тобто всю суму, яку ви вкажите у заяві — розрахунку. А ви вже самі утримаєте ЄСВ та сплатите до бюджету з цієї суми.

550 х 37,66% (клас ризику 33) = 207,13 грн. сплачує ФОП
131,71 х 33,2 % (для лікарняних)= 43,73 грн. сплачує ФОП
263,41 х 33,2 % (для лікарняних) = 87,45 грн. сплачує соцзахистСоцзахист має перерахувати ФОП 87,45 + 258,14 +5,27 = 350,86 грн.

Нарахування ЄСВ на фонд оплати праці соцзахист не робить. Це ви робите самостійно і за свій рахунок. Вам Фонд перерахує 263,41 грн., а 87,45 ви заплатите зі своєї кишені.

і ще одне маленьке запитання, якщо людина далі буде хворіти з 01.11 по 10.11.12р. суму лікарняного за 1 день треба перераховувати (з урахуванням 6 міс) чи не треба у зв’язку з тим, що це продовжений лікарняний??? наперід дуже вдячна за вашу допомогу

то ця людина вам ще не надала листок непрацездатності? на якій підставі ви тоді робите розрахунок та нарахування лікарняних?

 rokki » 30 окт 2012, 15:02

людина ще хворіє, і буде хворіти десь до середини листопада, я починаючий бухгалтер і з таким ще не зштовхувалась, ось і «пробиваю почву» на майбутнє, я знаю, що нарахування лише після лікарняного. зараз я оформляю її лікарняний з лікарні, а потім буде ще один — з поліклініки продовжений, от я і не знаю, треба середній дохід за 6 міс. брати з урахуванням квіт-вересень, чи трав-жовтень.??

bykashka » 30 окт 2012, 15:19

Розрахунковим періодом є:
Останні 6 календарних місяців (з першого по перше число), що передують місяцю, в якому настав страховий випадок (хвороба працівника). Наприклад, працівник захворів 25 вересня. Розрахунковим періодом для нього є період з 01 березня по 31 серпня, тобто повні 6 календарних місяців з першого по перше число.

тобто у вас квітень — вересень. Не має значення скільки хворіла людина. Головне коли стався страховий випадок, тобто перший день хвороби.

 rokki » 30 окт 2012, 15:24

bykashka огромнейшее спасибо, даже не знаю как вас и отблагодарить :D

 bykashka » 30 окт 2012, 15:36

читайте форум, задавайте вопросы, отвечайте на вопросы, делитесь опытом.

 zhanna » 04 ноя 2012, 20:12

підкажіть, якщо на спецрахунок фонд оплатив 381,05 грн., працівник отримує суму повністю?
чи потрібно з нього зняти 2%.
тобто на руки 381,05-7,62=373,43.
???

 bykashka » 05 ноя 2012, 07:58

Ви забули ще про ПДФО
373,43 — 56,01 (15%) = 317,42

 rokki » 05 ноя 2012, 10:48

Подскажите, как правильно отобразить в отчёте больничный в ПФ (единый взнос) за октябрь??. 16 октября заболел, человек ещё на больничном, не предоставил больничного листа. вписать только зарплату и насчитаные налоги с 01 по 15 число, а всё остальное оставить (период болезни) и только после принесеного больничного включить в период за ноябрь.

 bykashka » 05 ноя 2012, 12:30

совершенно верно, пока он вам не предоставил больничного листа, вы ему больничные не начисляете. Эти больничные отобразятся только в отчете за ноябрь

 rokki » 23 ноя 2012, 07:29

Заранее извеняюсь, что частично повторяюсь, прошу помощи ПРОФЕССИОНАЛОВ. Гляньте своим глазом — правильно ли всё посчитано, боюсь ошибиться и подать неправильную заявку в фонд соцстраха.

людина захворіла з 16.10.2012 та вишла на роботу 15.11.2012р.

мої данні:
з/п за останні 6 міс (квіт-верес.) – 6750 грн. (123 роб. дня)
в жовтні оклад 1150 грн. (23 роб. дні), людина пропрацювала до 15.10 вкл., а 16,10 – захворіла і до 14.11.
має соцпільгу, 200%, мати з двома малолітніми дітьми., стаж роботи менше 5 років – 60%

я так розмірковую.
з 1 по 15 число – 11 роб. днів х 50,00грн (1150/23 дні) = 550,00 грн. – з/п, яку сплачує ФОП

16,17,18,19, оплачується, 20 (вихідний) = 4 дні лікарняного х 54,878грн (6750,00/123) = 219,51 грн х 60 % = 131,71 грн – це сума лікарняних, які сплачує ФОП

22-26.10 та 29-31.10 = 8 днів х 54,878 (6750,00/123) = 439,02 грн. х 60% =263,41 грн – це сума лікарняних за жовтень, які має сплатити соцзахист (держава).
01-14.11.2012р (3,4,10,11 – не робочі) = 10 днів х 54,878 = 548,78 грн. х 60 % =329,27 грн. -це сума лікарняних за листопад, які має сплатити соцзахист (держава).

розрахунок за жовтень

з/п за жовтень -550 (ФОП) + 131,71 (лікарняні ФОП) + 263,41 (лікарняні соцзахист) – 945,12 грн.

ПДФО – (945,12-1073 (соцпільга, 200%)) х 15 % = 0

з з/п (550,00грн.) 3,6 % = 19,80 грн.,
550,00-19,80 = 530,20 грн.- має видати на руки ФОП

131,71 (лікарняні ФОП) х 2% = 2,63 грн.
131,71 — 2,63 = 129,08 грн. — має видати на руки ФОП

263,41 (лікарняні соцзахист) х 2 % = 5,27 грн.
263,41 — 5,27 = 258,14 має видати на руки соцзахит

530,20+129,08+258,14= 917,42 грн — отримати на руки за жовтень!!!!!

Розрахунок за листопад

1-14.11.2012 = 329,27 (10 днів) грн. х 6,59 (2%) грн. = 322,68 грн. – соц.фонд
15-30.11 – (12 днів) 1150/22 = 52,27 грн – в день з/п х 12 = 627,24 – 22,58 (3,6%) = 604,66 грн. з/п за листопад фоп
322,68 + 604,66 = 927,34 грн- на руки за листопад, ПДФО – 0 грн.

Відрахування з ФОП

550 з/п за жовтень х 37,66% (клас ризику 33) = 207,13 грн. сплачує ФОП
131,71 х 33,2 % (для лікарняних 5 днів)= 43,73 грн. сплачує ФОП
263,41 х 33,2 % (для лікарняних за жовтень) = 87,45 грн. сплачує ФОП
627,24 х 37,66 % (з/п за листопад) = 236,22 грн. сплачує ФОП
329,27 х 33,2% (лікарняні за листопад) = 109,32 грн сплачує ФОП

Соцзахист має перерахувати ФОП грн. 263,41(жовт.) + 329,27 (за листопад) = 592,68 грн.

 bykashka » 23 ноя 2012, 14:06

цифры не пересчитывал, но ход расчетов правильный

 Юлия 22 » 15 янв 2013, 10:56

Допоможіть розрахувати лікарняний по вагітності та пологах, якщо працівниця влаштувалася на роботу 4 квітня 2012 року, а 22 березня 2013 року йде у відпустку по вагітності та пологах на 126 к.д.

Місяць Нарах осн. з/п Нарах. Дод. з/п К-ть к.д лікарняні К-ть лікарняних днів
Квітень 1429,91 30
Травень 1589,90 31
Червень 1589,90 30
Липень 1021,68 26
Серпень 1605,5 1605,5 24 339,64 7
вересень 1605,5 30

З жовтня вона перебувала на лікарняному:
1). 01.10. – 19.10.12 – 750 грн.
2). 22.10 – 9.11.12 – 750 грн.
3). 12.11 – 23.11.11 – 500 грн.
4). 26.11 – 07.12.12 – 500 грн.
5). 10.12.12 – 29.12.12 – 750 грн.
6). Планова відпустка з 31.12.12 – 04.02.13 з з/п 1605,5
7). 04.02 – 22.02.13 — 750 грн.
8). 25.02 – 15.03.13 – 750 грн.
9). 18.03 – 21.03.13 – 250 грн.
22.03.13 – Лікарняний по вагітності та пологах

Катинка » 19 фев 2013, 11:50

Подскажите…сотрудник принят 06.11.12, отработав 4 дня, он уходит в отпуск за счет компенсации с 12-23, а потом сразу на больничный з 26.11.2012 по 20.12.2012
з/п начислено за 9 дней, согласно табеля, больничный считаю в январе 2013 за фактично отработанное время какую сумму брать за 9 дней или за 4 дня-? 5 дней неотработаных удерживаю в январе
и еще
это т же сотрудник вышел в декабре на 2 дня и снова на больничный ушел, з/п в декабре ему была начислена за 1 день, в январе делаю начисление еще за 1 день, а для расчета больничного с 25.12.2012-18.01.2013 брать суммы из ноября 4 или 9 дней и из декабря 1 день или 2 дня-?

 Максим Воронин » 25 фев 2013, 01:03

На частном предприятии один работник, совместитель, он же — директор. Установлена сдельная ЗП. Нет прибыли — нет ЗП. Деятельности не было.
Как провести и возможно ли провести больничный?
Буду благодарен, если хотя бы направите, что прочитать.
К стати, адрес предприятия в больничном указан неправильно. Это повлияет на возможность его провести?
Спасибо.

 loginza1849 » 16 апр 2013, 12:52

Помогите!!!!!!!!! Идет проверка больничных,спорный вопрос не знаем как правильно.Сотрудница в в июле 2012 г. пошла в декрет, расчетный период январь-июнь 2012. , в январе была в отпуске,материальная помощь к отпуску в связи с нехваткой сметы была выплачена в мае, но в мае она весь месяц болела,можем ли мы включать сумму материальной помощи в расчет больничного листа по беременности и родам?

LeKa » 16 апр 2013, 19:50

Добрый вечер.
У меня есть вопрос.
Подскажите пожалуйста, я находился 10 месяцев на больничном. Диагноз: туберкулез. На данный момент я хочу выйти в отпуск (около 2х месяцев неиспользуемого отпуска), но мне рассказывают что я должty выплатить налоги за себя (за 2 месяца около 1900грн, как я понимаю это очень много за 0,5 ставки?), что за все 10 месяцев за меня платило предприятие, и с меня не требуют их компенсировать.
Фтизиатр сказала, что по моему диагнозу больничные проходят по льготному налогообложению.
Что вы можете сказать по этому поводу?
Заранее спасибо.

 loginza2147 » 13 июн 2013, 01:59

Щодо нарахування лікарняних
Прийнята на роботу 2 січня 2013 року на пів ставки- 965,83 грн(повна ставка-1931,66).В лютому була на лікарняному по догляду за дитиною 10 днів, з яких 5 були робочими.Стаж 25 років.В бухгалтерії помилково прийняли за повну ставку 965,83 грн, і нарахували з неї заробітну плату за відпрацьвані 5 днів у розмірі 241,46,з яких було стягнено на соціальний внесок 8,69 грн. В розрахунковому листку вказано «факт 5 днів».
В березні проведено корегування за попередній місяць у розмірі 241,45 грн і нарахована заробітна плата за 7 робочих днів у розмірі 676,08 грн, з яких стягнено соціальний внесок — 33,03 грн.З 19 по 25 березня включно перебувала на лікарняному. З 7 днів лікарняного 3 були робочими(2 підлягають оплаті з фонду заробітної плати).В розрахунковому листку вказано «факт 12 днів».
Які робочі дні та заробітну плату необхідно враховувати для розрахунку середньої заробітної плати для розрахунку допомоги по тимчасовій непрацездатності?
З 5 квітня переведена на повну ставку, оплата по окладах -1756,06 грн (за 20 робочих днів), виплата квартальної премії у розмірі 600 грн.В квітні проведена оплата лікарняних за лютий у розмірі 459,9 грн і оплата лікарняних з ФЗП за березень — 111,44 грн.В травні 2 дні була у відпустці.Оплата по окладах -1744,02 (за 16 відпрацьованих днів)., оплата відпустки -76,10 (за 2 дні), оплата лікарняних-27,86 грн. Проведений перерахунок зарплати за січень- 15,18 грн, за лютий — 7,59 грн, за березень-10,62 грн, за квітень- 27,59.Утримано -соцвнесок(2%) за березень -0,56, 3,6% за травень -67,72 грн.
Як правильно розрахувати середньоденну заробітну плату для нарахування відпускних?

dmkushnir » 22 июн 2013, 20:14

[quote=»bykashka»]Матеріальна допомога до відпустки та відпустка у розрахунковому періоді. Приклад розрахунку лікарняних

Працівник надав листок непрацездатності на 14 календарних днів. Кількість робочих днів, які припадають на період лікарняного 11. Страховий стаж працівника до п’яти років. Заробітна плата 2000 грн. Розрахунковий період – 6 місяців. З 01.03 по 31.08. У ці місяці відпрацьовано:
Березень – 21 день.
Квітень – 5 днів відпрацьовано. Інші дні працівник був у відпустці. Відпускні 1000 грн. Заробітна плата за 5 днів складає 500 грн. Матеріальна допомога до відпустки 1300 грн.
Травень – 19 днів.
Червень – 22 дня.
Липень — 22 дня.
Серпень – 23 дня.
Всього відпрацьовано 112 днів. Період, коли працівник був у відпустці не включається до розрахункового періоду так само, як і відпускні не включають до розрахунку середньої заробітної плати.
При цьому, згідно абз.2 пункту 9 Порядку №1266 у разі коли застрахована особа частину місяця в розрахунковому періоді не працювала з поважних причин для обчислення середньої заробітної плати заохочувальні та компенсаційні виплати, що мають разовий характер, та виплати, що не передбачені актами законодавства або що провадяться понад встановлені зазначеними актами норми, в такому місяці враховуються пропорційно відпрацьованому часу.
Щорічна або будь яка інша відпустка не відноситься до поважних причин, тому матеріальна допомога до відпустки повністю включається до розрахунку середньої заробітної плати незважаючи на те, що квітень відпрацьований не повністю.
Середня заробітна плата = ((2000*5)+500+1300)/122= 96,72 грн.
Лікарняні = 96,72 * 0,6 * 11 = 638,35 грн.b

перевірте правильність розрахунків

 dmkushnir » 22 июн 2013, 20:23

Матеріальна допомога до відпустки та відпустка у розрахунковому періоді. Приклад розрахунку лікарняних

Працівник надав листок непрацездатності на 14 календарних днів. Кількість робочих днів, які припадають на період лікарняного 11. Страховий стаж працівника до п’яти років. Заробітна плата 2000 грн. Розрахунковий період – 6 місяців. З 01.03 по 31.08. У ці місяці відпрацьовано:
Березень – 21 день.
Квітень – 5 днів відпрацьовано. Інші дні працівник був у відпустці. Відпускні 1000 грн. Заробітна плата за 5 днів складає 500 грн. Матеріальна допомога до відпустки 1300 грн.
Травень – 19 днів.
Червень – 22 дня.
Липень — 22 дня.
Серпень – 23 дня.
Всього відпрацьовано 112 днів. Період, коли працівник був у відпустці не включається до розрахункового періоду так само, як і відпускні не включають до розрахунку середньої заробітної плати.
При цьому, згідно абз.2 пункту 9 Порядку №1266 у разі коли застрахована особа частину місяця в розрахунковому періоді не працювала з поважних причин для обчислення середньої заробітної плати заохочувальні та компенсаційні виплати, що мають разовий характер, та виплати, що не передбачені актами законодавства або що провадяться понад встановлені зазначеними актами норми, в такому місяці враховуються пропорційно відпрацьованому часу.
Щорічна або будь яка інша відпустка не відноситься до поважних причин, тому матеріальна допомога до відпустки повністю включається до розрахунку середньої заробітної плати незважаючи на те, що квітень відпрацьований не повністю.
Середня заробітна плата = ((2000*5)+500+1300)/122= 96,72 грн.
Лікарняні = 96,72 * 0,6 * 11 = 638,35 грн.

 dmkushnir » 22 июн 2013, 20:23

чому допомога включена повністю?

 svetik_b77 » 17 сен 2013, 09:07

Подскажите пожалуйста как правильно считать первые пять дней за счет предприятия: это первые пять календарный дней или это первые пять рабочих дне?

 Оксана_1989 » 23 ноя 2013, 17:08

Як правильно розрахувати лікарняні. Вихователь в листопаді місяці пішов на лікарняний. До листопада місяця вана працювала завідувачем ДНЗ. З 1 листопада стала вихователем, тобто погодинна оплата. На лікарняному перебувала з 13.11.2013 по 22.11.2013 р. тобто 8 робочих дні. Якби була на роботі то за цей період була б тільки 4 дні на роботі. Для розр. лікарняного брати середню зарплату за 6 міс. і множити на 8 чи на 4 дні?

 Nataliya.Kucheruk » 05 дек 2013, 08:36

Допоможіть, будь ласка, обрахувати страховий стаж для обчислення допомоги по лікарняному: Працівниця працює з 01.01.2005 р. З 01.10.2010 р. по 15.05.2013 р. знаходилася у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трьохрічного віку. В період цієї відпустки працівниця з 01.06.2011 р по 30.04.2013 р. працювала в іншій організації на неповну ставку. Як відомо з 01.01.2011 р. відпустка по догляду за дитиною до досягнення нею трьохрічного віку не входить до страхового стажу. Згідно статті 7 Закону 2240 страховий стаж обчислюється в місяцях за формулою ТП=СВ : В, де ТП — тривалість період, що зараховується до страхового стажу та визначається у місяцях; СВ — сума єдиного внеску на загальнообов»язкове державне соціальне страхування, сплаченого за відповідний місяць; В — мінімальний розмір страхового внеску за відповідний місяць. Де взяти дані про СВ та В? В формі ОК-5, яку працівниця надала цієї інформації не видно і ще є інформація, що у 2004 р. вона працювала з 20.07.2004 р. по 20.01.2005 р. Записів про ці місця роботи у трудовій немає. Працівниця наголошує що має право на 100% оплати лікарняного у листопаді 2013 р.

 Haab » 15 янв 2014, 15:55

Доброго дня!Підкажіть як вийти з досить складного положення!Нарахована сума допологового лікарняного на 126 днів,насправді згідно лікарняного листа є 85 днів,з соцзахисту надійшла набагото більша сума коштів,ніж згідно розрахунку .лукарняний лист з 20,04.2012р.по 23.08.2012. Та в 2013 році знову допологовий лікарняний лист з 08.11.2013р.по 02.01.2014р.,і знову нарахована сума лікарняних на 126 днів.а насправді згідно лікарняного 38 днів.І як нараховувати друге лікарняне?

Vladimir12 » 24 янв 2014, 07:53

Применяется ли базовая льгота при расчете НДФЛ в документе «Зарплата к выплате» (больничные за счет ФСС)?

Masha.Masha » 01 авг 2014, 06:42

Добрый день. Подскажите пожалуйста. Мне на предприятии отказываются оплачивать больничный лист. Норма часов в мае 151 час.я отработала 159 и при этом была на больничном с 7 по 14 мая. Меня до середины июля кормили завтраками, что его оплатят. А после моего увольнения сказали, что что ничего не должны, так как я и так получила зарплату за норму часов. Подскажите кто прав?

Oksana.Gurik.Radchuk » 13 авг 2014, 20:53

Добрий вечір. Підкажіть будь-ласка, якщо лікарняний лист (первинний) починається з вихідного дня (суботи), за скільки днів правильно оплачуємо за рахунок підприємства?

 dmkushnir » 18 авг 2014, 07:04

оплачуємо понеділок, вівторок, середа, якщо субота і неділя вихідні на підприємстві

 julya-shakun2014 » 05 сен 2014, 09:44

Допоможіть розрахувати
Зар. за липень 524.34 лікар. за рахунок робот. 196.26 липень . лікарняні соц. липень 719.62 серпень 65.42
ЄСВ 18.88
ЄСВ Л 18.32
ПДФО 128.72 ЄСВ Л серпень 1.31 Скільки потрібно виплатити чистими лікарняних співробітникуза рахунок соцстраху 785.04 з них утримання

 julya-shakun2014 » 05 сен 2014, 09:50

Прийшло з соцстраху 785.04
утримання з них

 Emiliya.Sevostyanova » 22 дек 2014, 11:32

Здравствуйте, подскажите пожалуйста,у меня общий стаж по трудовой 6,5 лет: 2 места работы по разным специальностям и разрыв между ними 1,5 года(в стаж не входят). Как начисляется больничный от общего стажа или с последнего стажа работы, и не влияет ли разрыв в стаже(если от общего)?

Tatyana.Lebedeva » 02 апр 2015, 17:12

Під час перевірки було встановлено, що начальник цеху Коробов М.П., свій листок непрацездатності (серія 23329 №087802) за період тимчасової недієздатності з 5 до 9 квітня у медичній частині не закрив та за призначенням не здав. У табелі зазначений період відмічено як відпрацьовані дні, у результаті чого заробітна платня Коробову М.П. нарахована як за повний робочий місяць у розмірі місячного окладу на суму 300 грн. Стаж роботи Коробова М.П. 4,5 р. Його заробітна платня за останні 2 місяця склала: лютий 330 грн.; березень 300 грн. Кількість робочих днів до настання непрацездатності: лютий 24; березень 26; квітень 26.

Подскажите, пожалуйста

 samosa-voin » 12 сен 2015, 16:42

Якщо працівник відсторонений від роботи без нарахування заробітної плати, чи оплачуються йому листи непрацездатності під час відсторонення

 samosa-voin » 13 сен 2015, 07:22

Робітника відсторонено від роботи в зв’язку з початком досудового розслідування без нарахування зарплати в грудні 2014 р. В січні-березні 2015р. він перебував на лікарняному. З посиланням на який закон проводити або не проводити нарахування лікарняних???

samosa-voin » 13 сен 2015, 07:29

Робітник відсторонений від роботи без нарахування заробітної плати в зв’язку з відкритим що до нього кримінальним провадженням. Відсторонений в грудні 2014 року, на лікарняному перебував в січні- березні 2015 року. На підставі яких законів проводити або не проводити нарахування лікарняних?

 Аленушка » 26 ноя 2015, 18:48

Підскажіть, будь ласка! Працівник перебуває на лікарняному більше місяця і лікарняні листки ще не надав. Коли сплачувати ЄСВ? По факту надання листків непрацезданості? Чи не буде це порушенням термінів сплати ЄСВ?

 kulas.t12@mail.ru » 15 дек 2015, 22:06

Допоможіть будь-ласка правильно нарахувати лікарняний та сплатити податки, так як я перший раз це роблю. Я ФОП у мене є найманий працівник який працює з 1-го вересня, він хворів і приніс мені лікарняний з 24.11.2015 по 4.12.2015р стати до роботи 5.12.15р.
Заробітна плата 1378грн Беру суму за 2 місяці 2756,00/31=45,13-50%=22,59грн
ФОП платить 5 днів*22,59=112,97грн
ФСС платить 6 днів/22,59=135,52грн
А тепер саме цікаве, як я маю показати це в звіті та правильно нарахувати податки?
У листопаді працівник відпрацював 16 днів при ЗП 1378грн1378/21 робочий день =65,62*16 відп днів=1049,90грн Нарахована ЗП а далі я запуталась як правильно?

genina67 » 08 июн 2016, 17:26

Я працюю вчителем. Зарплата в середньму за місяць 4300 грн. У березні 2016 року була на лікарняному 9 днів з четверга по п’ятницю. Отримала зарплату разом з лікарняним за березень 3300 грн. Куди поділась 1000? Чи вірно були нараховані гроші?

 Svetlana.Polikarpova » 16 июн 2016, 14:40

Здраствуйте. Подскажите пожалуйста,на какой срок (максимально дней) организация может задержать выплату больничных?
Я была на больничном (сохранение беременности) с :
— 11.02 по 12.03
— 13.03 по 31.03 (с 1.04 по 5.04 я выходила на работу)
— 6.04 по 5.05
— 6.05 по 31.05
А с 1.06 я уже в декретном отпуске. За это время я только получила больничные за самый первый период (с 11.02 по 12.12.03) Так как уже средина июня , то когда мне должны были выплатить остальные больничные? И если такая задержка с больничными, то на сколько (максимум) могут задержать выплату декретных (перед родовые). Все больничные я сдавала в тот же день,когда и било закрыто больничное.
Спасибо огромное
Розрахунок лікарняних (середня заробітна плата, приклади, виплата)
Оцініть статтю

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

MAXCACHE: 0.66MB/0.00048 sec