Податки > Відповіді на запитання читачів > Розрахунок допомоги по вагітності та пологах для жінок, що перебувають на обліку в центрі зайнятості

Розрахунок допомоги по вагітності та пологах для жінок, що перебувають на обліку в центрі зайнятості

Ольга Бондаренко

Ольга Бондаренко

Бухгалтер. Консультант з податкового та бухгалтерського обліку. З радістю відмовім на ваші коментарі до моїх статей.

Сьогодні в рубриці «Питання та відповіді» ми відповідаємо на питання читача, що було задане на цій сторінці. Нагадуємо, що кожен бажаючий може задати своє питання у рубриці Безкоштовних консультацій та отримати відповідь. Саме питання звучить наступним чином:

Я з травня місяця стою на біржі праці. Там отримувала кожен місяць виплату в розмірі 872грн. Яка сума декретних мені має бути нарахована?

Право на отримання допомоги по лікарняним листам по вагітності та пологах належить жінкам, застрахованим в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування, а саме працюючим жінкам, та приватним підприємцям, які добровільно сплачують внески. З допомоги по безробіттю внески не сплачуються, отже Ви не є застрахованою особою та не маєте прав на отримання виплати по лікарняному листу.

На Ваш випадок поширюється дія Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» № 2811-XII від 21.11.1992 р. Згідно статей 7-9 Закону 2811- XII допомога по вагітності та пологах жінкам, які перебувають на обліку в державній службі зайнятості та отримують допомогу по безробіттю, надається в розмірі 100 відсотків від цієї допомоги. Однак, згідно ч.3 ст.7 «Порядку призначення і виплати державної допомоги сім’ям з дітьми», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 1751 від 27.12.2001 р. для розрахунку допомоги по вагітності та пологах враховується мінімальний розмір допомоги по безробіттю. Постановою Правління Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття № 327 від 12.04.2012 р. на період до 31.12.2014 року встановлений мінімальний розмір допомоги:

Читайте також: Приклад розрахунку допомоги по вагітності та пологах, якщо працівниця не працювала без поважної причини

544 грн. — для осіб, які протягом року до реєстрації в фонді зайнятості працювали менше шести місяців, або були звільнені з роботи з неповажних причин (прогул, грубе порушення трудової дисципліни тощо)

80 % від прожиткового мінімуму (974 грн.) для осіб, які протягом 12 місяців передуючих реєстрації більше ніж шість місяців сплачували внески.

Оскільки Ви отримуєте допомогу 872 грн. на місяць, то скоріш за все відноситесь до першої категорії та допомога по вагітності та пологах Вам буде розрахована виходячи 544 грн. на місяць

В залежності від тривалості декретної відпустки 126 або 140 днів Ви можете розраховувати на таку суму:

544 грн. : 30,44(середньомісячна кількість днів)=17,87 грн – середньоденна допомога

17,87 грн. * 126 днів =2251,62 грн.,

або при наявності патології:

17,87 грн. *140 днів = 2501,80 грн.

Розрахунок лікарняних 2014. Інструкція та приклади

Для отримання допомоги потрібно у жіночій консультації за місцем перебування на обліку отримати медичну довідку встановленого зразку. Надати довідку до відділення управління праці та соціального захисту населення за місцем реєстрації разом з довідкою з центру зайнятості. Зверніть увагу, що термін звернення до органів соціального захисту не може перевищувати шість місяців з дня закінчення відпустки по пологах, зазначеного у медичній довідці.

При поддержке: Аренда грузовых автомобилей или спецтехники, как показывает практика, это прибыльный бизнес. Большой выбор автомабилей МАЗ можно найти здесь maz.ru. МАЗ — это техника, проверенная временем.

One Response to Розрахунок допомоги по вагітності та пологах для жінок, що перебувають на обліку в центрі зайнятості

  1. Ирина Марковна:

    Здраствуйте! У меня такая ситуация.Я живу в небольшом городке. В апреле 2010 года я начала работать в ТзОВ»М-Трейд» на посаде главбуха з посадовий окладом 2500 грн.в мес.В грудне 2011 ушла в декретний отпуск. Потом прервала свой отпуск (по просьбе директора) на июль-август 2012 года, работала уже на посаде бухгалтера с окладом 2300 грн. И снова вернулась в декрет. В ноябре 2013 года я ушла снова в декрет по второму ребенку. Тепер у меня третья беременость и видима директор не хочет сплачивать большую сумму налога поставил меня перед фактом, что он переривает мой отпуск и просит поработать неделю- вторую, а тогда уволить по договоронности обеих сторон. Вопросы : 1) имеет он право меня уволить если у меня пока нет листа с поликлиники? 2) если он все-таки меня уволить зарегистрируют ли меня на бирже и какая сумма помощи по беремености мне насчитають и на основе каких доходов? П.С. Больше всего, что директор уже прервал мой декретний отпуск с 12 октября 2015 года. Но я еще ничего не подписывала. А больничный лист на третью беременостьу меня будет в конце октября. Спасиба за ответ

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

MAXCACHE: 0.87MB/0.01089 sec