Розрахунок допомоги по вагітності та пологах для жінок, що перебувають на обліку в центрі зайнятості

Ольга Бондаренко

Ольга Бондаренко

Бухгалтер. Консультант з податкового та бухгалтерського обліку. З радістю відмовім на ваші коментарі до моїх статей.

Сьогодні в рубриці «Питання та відповіді» ми відповідаємо на питання читача, що було задане на цій сторінці. Нагадуємо, що кожен бажаючий може задати своє питання у рубриці Безкоштовних консультацій та отримати відповідь. Саме питання звучить наступним чином:

Я з травня місяця стою на біржі праці. Там отримувала кожен місяць виплату в розмірі 872грн. Яка сума декретних мені має бути нарахована?

Право на отримання допомоги по лікарняним листам по вагітності та пологах належить жінкам, застрахованим в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування, а саме працюючим жінкам, та приватним підприємцям, які добровільно сплачують внески. З допомоги по безробіттю внески не сплачуються, отже Ви не є застрахованою особою та не маєте прав на отримання виплати по лікарняному листу.

На Ваш випадок поширюється дія Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» № 2811-XII від 21.11.1992 р. Згідно статей 7-9 Закону 2811- XII допомога по вагітності та пологах жінкам, які перебувають на обліку в державній службі зайнятості та отримують допомогу по безробіттю, надається в розмірі 100 відсотків від цієї допомоги. Однак, згідно ч.3 ст.7 «Порядку призначення і виплати державної допомоги сім’ям з дітьми», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 1751 від 27.12.2001 р. для розрахунку допомоги по вагітності та пологах враховується мінімальний розмір допомоги по безробіттю. Постановою Правління Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття № 327 від 12.04.2012 р. на період до 31.12.2014 року встановлений мінімальний розмір допомоги:

Читайте також: Приклад розрахунку допомоги по вагітності та пологах, якщо працівниця не працювала без поважної причини

544 грн. — для осіб, які протягом року до реєстрації в фонді зайнятості працювали менше шести місяців, або були звільнені з роботи з неповажних причин (прогул, грубе порушення трудової дисципліни тощо)

80 % від прожиткового мінімуму (974 грн.) для осіб, які протягом 12 місяців передуючих реєстрації більше ніж шість місяців сплачували внески.

Оскільки Ви отримуєте допомогу 872 грн. на місяць, то скоріш за все відноситесь до першої категорії та допомога по вагітності та пологах Вам буде розрахована виходячи 544 грн. на місяць

В залежності від тривалості декретної відпустки 126 або 140 днів Ви можете розраховувати на таку суму:

544 грн. : 30,44(середньомісячна кількість днів)=17,87 грн – середньоденна допомога

17,87 грн. * 126 днів =2251,62 грн.,

або при наявності патології:

17,87 грн. *140 днів = 2501,80 грн.

Розрахунок лікарняних 2014. Інструкція та приклади

Для отримання допомоги потрібно у жіночій консультації за місцем перебування на обліку отримати медичну довідку встановленого зразку. Надати довідку до відділення управління праці та соціального захисту населення за місцем реєстрації разом з довідкою з центру зайнятості. Зверніть увагу, що термін звернення до органів соціального захисту не може перевищувати шість місяців з дня закінчення відпустки по пологах, зазначеного у медичній довідці.

Розрахунок допомоги по вагітності та пологах для жінок, що перебувають на обліку в центрі зайнятості
2.4 (47.14%) 14 votes

11 Responses to Розрахунок допомоги по вагітності та пологах для жінок, що перебувають на обліку в центрі зайнятості

 1. Ирина Марковна:

  Здраствуйте! У меня такая ситуация.Я живу в небольшом городке. В апреле 2010 года я начала работать в ТзОВ»М-Трейд» на посаде главбуха з посадовий окладом 2500 грн.в мес.В грудне 2011 ушла в декретний отпуск. Потом прервала свой отпуск (по просьбе директора) на июль-август 2012 года, работала уже на посаде бухгалтера с окладом 2300 грн. И снова вернулась в декрет. В ноябре 2013 года я ушла снова в декрет по второму ребенку. Тепер у меня третья беременость и видима директор не хочет сплачивать большую сумму налога поставил меня перед фактом, что он переривает мой отпуск и просит поработать неделю- вторую, а тогда уволить по договоронности обеих сторон. Вопросы : 1) имеет он право меня уволить если у меня пока нет листа с поликлиники? 2) если он все-таки меня уволить зарегистрируют ли меня на бирже и какая сумма помощи по беремености мне насчитають и на основе каких доходов? П.С. Больше всего, что директор уже прервал мой декретний отпуск с 12 октября 2015 года. Но я еще ничего не подписывала. А больничный лист на третью беременостьу меня будет в конце октября. Спасиба за ответ

 2. Добрий день! Я працював по договору ЦПХ протягом півтора місяці цього року. Маю третю групу інвалідності, зараз вагітна. Як правильно і краще оформити виплати допомогу по вагітності та пологах?
  Дякую за відповідь!

  • Юлія, жінки що працюють за договором цивільно правового характеру не мають права на допомогу по вагітності та пологах. Договір ЦПХ не є трудовим а допомога по вагітності та пологах надається під відпустку по вагітності та пологах. Відпустки по договорам ЦПХ не передбачені.
   Але ви маєте право на допомогу при народженні дитини. Для цього вам треба звернутися до відділення праці та соціального захисту населення за місцем реєстрації.

 3. Інга:

  Доброго дня! Зараз я на 2 місяці вагітності, працюю не офіційно. Порадьте будь ласка як краще зробити, офіційно я вже ніде не влаштуюсь, а якщо в декрет піду з ЦЗ, то які будуть виплати?

  • Неллі:

   Інга, я звернулася місяць тому до центра зайнятості перебуваючи на той час аж на 5 місяці (19 тиждень) вагітності, тому що виявилось, що мій попередній працедавець за всі 9 місяців праці так мене і не оформив (ско*ина). Просила у свого менеджера з ЦЗ направлення на будь-яку посаду саме в державні підприємства, а далі ходила і просила роботу, пояснюючи своє положення. І вже на третьому місці мене прийняли навіть на 1,5 ставки: 1 — інженер комп. та 0,5 — секретар.
   Тож я би вам радила походити на співбесіди від ЦЗ, це працює.

 4. Вікторія:

  Доброго дня !
  Я працювала на сезонній роботі з жовтня місяця по квітень по закінченню сезону нас звільнили та направила в ЦЗ. Завагітніла я в березні а на облік стала в ЦЗ в червні виплату отримувала по 2 тис кожного місяця. На данний момент від Цз я пішла в совбез. Питання в тому які мені повинні бути нарахування на передродові ??

 5. Алина:

  Доброго дня!!! Я стояла в центри зайнятости,потим була прийнята на роботу и пропрацювала 6 мисяцив официйно,на роботи де працювала звильнили за згодою сторин и поставили в центр зайнятости на 28 недили вагитности,на яку допомогу можу розраховувати на декретни

 6. Світлана:

  Доброго дня! Хотіла дізнатися про декретні виплати після центру зайнятості там я отримувала 544 гри стояла три місяці і декретних мені нарахували 2247,19. А моя знайома також була на обліку в центрі зайнятості але стояла там три тижні і їй нараховувалося також 544 грн але декретних їй нарахували 5945 грн. Дуже хочу дізнатися чому так і від чого залежать декретні нарахування.

 7. Тетяна:

  Доброго дня! Я живу гражданським браком з своїм чоловіком, у нас скоро буде дитинка, бо я на сьомому місяці вагітності. І в мене виникло запитання, я хочу стати на біржу, а також соцзахист. Які виплати я зможу получати? Само собою ще хочемо розписатись, і я хочу поміняти фамілію з дівочої на чоловічу? Чи це не завадить для получання коштів, так як паспорт буде робитись місяць???

 8. алла:

  Доброго вечора.я щойно звільнилася з роботи працювала 3 місяці звільнилася за власним бажанням.на попередня роботі працювала 1.5 років.пішла під скорочення. Зараз вагітна.що мене чекає в центрі зайнятості?

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

MAXCACHE: 0.53MB/0.00035 sec