Податки > Бухгалтерський облік > Розблоковано «зайву» податкову накладну: чи потрібно щось коригувати?

Розблоковано «зайву» податкову накладну: чи потрібно щось коригувати?

Підприємство у жовтні 2017 року оформило податкову накладну (далі – ПН) на реалізацію продукції та направило її на реєстрацію в ЄРПН. ПН була заблокована. Потім на цю саму операцію була оформлена інша ПН (з іншим номером), зареєстрована згодом у ЄРПН. У декларації з ПДВ за жовтень 2017 року відображена тільки зареєстрована ПН. У лютому 2018 року розблокували та зареєструвати першу ПН. Чи потрібно здійснювати якісь коригування?

Відповідно до п. 187.1 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) датою виникнення податкових зобов’язань із постачання товарів/послуг вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається перша з подій:

— або отримання коштів від покупця/замовника як оплати товарів/послуг, що підлягають постачанню;

— або дата відвантаження відповідних товарів (надання послуг).

На дату виникнення податкового зобов’язання платник ПДВ повинен скласти ПН і зареєструвати її в ЄРПН (п. 201.1 ПКУ).

Якщо  платник податку за однією операцією з постачання товарів/послуг зареєстрував у ЄРПН дві ПН, то в такому випадку він має право скласти до «зайвої» ПН (яка складена за  відсутності для того підстав) розрахунок коригування (далі – РК), у якому зазначити зі знаком «мінус» (сторнувати) всі показники «зайвої» ПН. Реєстрація такого РК у ЄРПН здійснюється покупцем (п. 192.1 ПКУ).

Нагадаємо, що з 01.01.2018 р. для покупця термін реєстрації РК на зменшення складає 15 календарних днів (абз. 17 п. 201.10 ПКУ). Відображати такий РК у декларації з ПДВ не потрібно, адже він оформлений до «зайвої» ПН, яка також не вносилася до декларації з ПДВ.

Однак при цьому слід мати на увазі, що виявлення розбіжностей між даними податкової декларації та даними ЄРПН може стати підставою для проведення документальної позапланової виїзної перевірки контролюючими органами. Тому краще не чекати на запит від контролюючого органу, а самим надати письмове пояснення про зазначені розходження.

При поддержке: На начальном этапе ведения бизнеса предприятию или ИП не нужен бухгалтер. Достаточно заказать услугу — ведение бухгалтерского учета ип от бухгалтерской компании Варити и получить высококвалифицированного специалиста по приемлемой цене.

Розблоковано «зайву» податкову накладну: чи потрібно щось коригувати?
2 (40%) 2 votes

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Send this to a friend