Податки > Різне > РНБО пропонує Нацбанку закрити рахунки платникам з зони АТО

РНБО пропонує Нацбанку закрити рахунки платникам з зони АТО

Олексій

Внутрішній аудитор. Консультант з питань податкового та бухгалтерського обліку. Буду радий вашим питанням у коментарях до моїх статей.

З 18 листопада 2014 року набрав чинності Указ Президента від 14.11.2014 №875/2014 «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 4 листопада 2014 року «Про невідкладні заходи щодо стабілізації соціально-економічної ситуації в Донецькій та Луганській областях»». Повний текст Указу можна почитати тут.

До речі, на тему оподаткування платників податків з зони антитерористичної операції, на сайті вже були наступні статті, з якими раджу ознайомитися:

У коментованому Указі йде мова про багато питань, пов’язаних з зоною антитерористичної операції, але нас цікавить тільки одне. У пункті 8 Указу написано:

Запропонувати Національному банку України вжити у місячний строк заходів щодо припинення обслуговування банками рахунків, у тому числі карткових, відкритих суб’єктам господарювання всіх форм власності та населенню на окремих територіях у районі проведення антитерористичної операції в Донецькій і Луганській областях.

Хоч разом із суб’єктами господарювання з зони антитерористичної операції під цю новину попадають також і звичайні фізичні особи, у цій статті ми їх торкатися не будемо. Натомість, будемо вести мову тільки про суб’єктів господарювання.

Для платників з зони АТО буде запроваджений особливий порядок обліку

Разом із закриттям рахунків платникам з зони антитерористичної операції, держава все ж таки розраховує отримувати податки від тих, хто працює. В Указі Президента є наступний текст:

б) опрацювати питання:

запровадження особливого порядку обліку платників податків та сплати ними податків, зборів до бюджетів під час провадження господарської діяльності на окремих територіях у районі проведення антитерористичної операції в Донецькій і Луганській областях;

То ж чекаємо на новий порядок обліку платників податків з зони АТО.

Чи доцільний крок по закриттю рахунків?

Висловлю свою суб’єктивну думку. В зоні АТО все одно не працюють банки (окрім Ощадбанку, який теж збираються виводити). В зоні АТО все одно ніде зняти готівку, оскільки немає банкоматів (окрім Ощадбанку, який збираються виводити). Ті люди, які отримують гроші на рахунки, все одно виїжджають з зони АТО в найближче місто, яке знаходиться під контролем української влади для того, щоб дістатися до банкомату. При цьому, незважаючи на бойові дії, в зоні АТО досі є багато підприємств і підприємців, які продовжують сплачувати податки до українського бюджету.

То чому просто не вивезти з зони АТО всі відділення Ощадбанку, які ще залишилися, але не закривати всім рахунки у всіх банках?

Що робити?

Тим суб’єктам господарювання з зони АТО, які намагаються продовжувати працювати та сплачувати якісь податки, доведеться виїжджати з зони АТО та відкривати нові рахунки. Звісно, якщо влада не позбавить їх і такої можливості.

Таким кроком влада просто змушує суб’єктів господарювання, які ще намагаються працювати та платити податки до українського бюджету, зайвий раз переміщуватися через лінію фронту, щоб відкрити нові рахунки у банківських відділеннях, які розташовані на підконтрольній Україні території.

До речі, оскільки я, як ФОП, відношуся як раз до тієї категорії суб’єктів господарювання, яких безпосередньо стосується дія Указу Президента №875/2014, мені також доведеться їхати та перевідкривати свої рахунки. Як я це буду робити, я ще напишу.

При поддержке: Из за плохой кредитной истории вы не можете взять такой необходимый кредит? Обратитесь в компанию по предоставлению займов с плохой историей. Им важен каждый клиент, которому нужен кредит.

РНБО пропонує Нацбанку закрити рахунки платникам з зони АТО
Оцініть статтю

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Send this to a friend