Річна звітність для ФОП на загальній системі. Приклади заповнення та бланки

Олексій

Внутрішній аудитор. Консультант з питань податкового та бухгалтерського обліку. Буду радий вашим питанням у коментарях до моїх статей.

Річна звітність для ФОП на загальній системі. Приклади заповнення та бланкиДо нового 2013 року залишилося зовсім мало часу, а це означає, що підприємцям на загальній системі оподаткування прийшов час підбивати підсумки своєї діяльності за 2012 рік. Результаті таких підсумків знайдуть своє відображення у річній звітності. Річна декларація про майновий стан та доходи а також річний звіт з єдиного соціального внеску — це два головних звіти підприємця на загальній системі, від правильності заповнення яких залежить скільки саме сплатить ФОП до бюджету у вигляді податку на доходи фізичних осіб та єдиного соціального внеску.

Строки подання річної звітності для ФОП на загальній системі

Згідно пункту 177.5 Податкового кодексу, підприємець на загальній системі повинен подати декларацію до податкової служби у строк встановлений для річного податкового періоду. Згідно пункту 49.18.5 ПКУ цей строк становить 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року. Тобто декларацію треба подати не пізніше 9 лютого.

Згідно пункту 3.2 Постанови Пенсійного фонду №22-2 від 08.10.2010 фізичні особи – підприємці подають річний звіт з ЄСВ до Пенсійного фонду один раз на рік до 1 квітня року, наступного за базовим звітним періодом. Базовим звітним періодом для них є календарний рік. Тобто звіт за 2012 рік треба подати до 01 квітня 2013 року.

Строки сплати податку на доходи фізичних осіб

Фізична особа підприємець на загальній системі оподаткування сплачує податок на доходи фізичних осіб авансом протягом року відповідно до пункту 177.5.1 ПКУ. Як визначаються авансові платежі – читайте у статті Розрахунок авансових платежів з ПДФО та приклад заповнення декларації для підприємців, що перейшли на загальну систему оподаткування.

Сплата здійснюється частинами по 25 відсотків щокварталу (до 15 березня, до 15 травня, до 15 серпня і до 15 листопада). Якщо за результатами подання декларації, сума ПДФО до сплати виявилася більшої, ніж сума сплачених авансових платежів підприємцю треба доплатити.

Згідно пункту 57.1 ПКУ доплата здійснюється протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку для подання податкової декларації. В нашому випадку – до 19 лютого.

Строки сплати єдиного соціального внеску

Згідно пункту 8 статті 9 Закону «Про ЄСВ» №2464 від 8 липня 2010 року ФОП на загальній системі оподаткування зобов’язані сплачувати єдиний соціальний внесок, нарахований за календарний рік, до 10 лютого наступного року.

При цьому, згідно пункту 4.5.2 Постанови ПФ №21-5 від 27.09.2010 підприємці на загальній системі сплачують ЄСВ авансом протягом року до 15 березня, до 15 травня, до 15 серпня і до 15 листопада в розмірі по 25% від суми ЄСВ, яка визначається від суми чистого доходу, зазначеного у річній декларації про майновий стан та доходи за попередній рік. Річна сума єдиного соціального внеску зменшується на суму сплачених авансових платежів за результатами року.

Приклади заповнення річної звітності та бланки

Про те, як заповнити річну декларацію про майновий стан та доходи можна почитати у багатенній темі на форумі Заповнити річну декларацію про майновий стан та доходи (ФОП на загальній системі). У темі також є приклад заповнення декларації. Бланк звіту можна скачати на цій сторінці.

Про те, як заповнити річний звіт з єдиного соціального внеску також можна подивитись на форумі у темі Заповнити річний звіт з єдиного соціального внеску (ФОП на загальній системі). Там також є приклад заповнення. Бланк звіту можна скачати на цій сторінці.

Читаємо, аналізуємо, задаємо питання та обговорюємо проблеми звітування та сплати річних сум ПДФО та ЄСВ. Бажаю всім підприємцям на загальній системі оподаткування здати свої звіти без всіляких проблем та сплатити поменше податків.

Річна звітність для ФОП на загальній системі. Приклади заповнення та бланки
Оцініть статтю

One Response to Річна звітність для ФОП на загальній системі. Приклади заповнення та бланки

  1. Тарас:

    Алексей, форма декларации поменялась и в данный момент утверждена приказом Минсдоха от 11 декабря 2013 № 793. У Вас же ссылка на скачивание старой версии от 2012 года. Я их особо не сверял между собой, но на первой же странице в сноске есть различие.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

MAXCACHE: 0.51MB/0.00034 sec