Річна звітність для ФОП на єдиному податку. Приклади заповнення та бланки

Олексій

Внутрішній аудитор. Консультант з питань податкового та бухгалтерського обліку. Буду радий вашим питанням у коментарях до моїх статей.

Річна звітність для ФОП на єдиному податку. Приклади заповнення та бланкиФізичні особи підприємці платники єдиного податку за результатами календарного року подають два звіти до податкової служби та Пенсійного фонду. Це податкова декларація платника єдиного податку (подається щоквартально) та річний звіт з єдиного соціального внеску (подається раз на рік).

Незабаром початок нового року, а це означає, що підприємці дуже скоро будуть готувати та подавати свої річні звіти до державних органів. А заповнити ці звіти допоможе byhgalter.com.

Строки подання річної звітності для платників єдиного податку

Згідно пункту 3.2 Постанови правління ПФ «Про порядок формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.10.2010 №22-2 фізичні особи підприємці платники єдиного податку самі за себе подають звіт з єдиного соціального внеску один раз на рік до 1 квітня року, наступного за базовим звітним періодом. Базовим звітним періодом для них є календарний рік.

Строки подання податкової декларації платника єдиного податку наступні:

Перша група: звітний період – календарний рік; строк подання декларації – 60 календарних днів, наступних за останнім днем року (пункти 296.2 та 49.18.3 ПКУ).

Друга, третя та п’ята група: звітний період – календарний квартал; строки подання декларації – 40 календарних днів наступних за останнім днем кварталу (пункти 296.3 та 49.18.2 ПКУ).

До речі, у разі підписання та благополучного вступу в силу Закону №10687 від 03.07.2012 друга група буде звітувати один раз на рік так само, як і платники першої групи.

Строки сплати єдиного податку та єдиного соціального внеску

До вступу в силу Закону України «Про внесення змін до статей 9 і 25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 18 вересня 2012 року №5292-VI платники єдиного податку сплачували єдиний соціальний внесок щомісяця до 20 числа місяця, наступного за місяцем, за який ЄСВ нараховувався.

Закон №5292 вступив в силу з 12.10.2012 року. З цього часу платники єдиного податку мають сплачувати єдиний соціальний внесок щоквартально до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який ЄСВ нараховується. Докладніше про цей закон читайте у цій статті на блозі //byhgalter.com/platniki-yedinogo- … kvartalno/ .

Строки сплати єдиного податку наступні:

Перша група: авансовий платіж не пізніше 20 числа (включно) поточного місяця. Тобто єдиний податок за січень сплачується не пізніше 20 січня (пункт 295.1 ПКУ).

Друга група: авансовий платіж не пізніше 20 числа (включно) поточного місяця. Тобто єдиний податок за січень сплачується не пізніше 20 січня (пункт 295.1 ПКУ).

Третя та п’ята група: 10 календарних днів після граничного строку подання податкової квартальної декларації. Граничний строк подання декларації 40 днів. Отже, граничний строк сплати складає 50 днів, наступних після звітного кварталу. Наприклад, єдиний податок за перший квартал треба сплатити не пізніше 20 травня.

Приклади заповнення річної звітності та бланки

Приклад заповнення податкової декларації платника єдиного податку можна подивитись у цій темі на форумі Заповнення декларації платника єдиного податку фізичної особи. Інструкція та приклад. Бланк декларації можна скачати на цій сторінці //byhgalter.com/blank-podatkovo%D1%97-deklaraci%D1%97-platnika-yedinogo-podatku-fizichno%D1%97-osobi-skachati-zavantazhiti/. Звертає увагу, до форми декларації платника єдиного податку очікуються зміни. В неї мають додати п’яту групу. Коли це станеться, читачі будуть обов’язково про це проінформовані.

Приклад заповнення річного звіту з єдиного соціального внеску можна подивитись у цій темі на форумі Заповнити річний звіт з єдиного соціального внеску (ФОП єдиний податок). Скачати бланк звіту можна на цій сторінці //byhgalter.com/richnij-zvit-z-yedinogo-socialnogo-vnesku-fop-na-yedinomu-podatku-skachati-blank/.

Бажаю всім підприємцям легкого заповнення та безперешкодного подання річної звітності.

Річна звітність для ФОП на єдиному податку. Приклади заповнення та бланки
Оцініть статтю

4 Responses to Річна звітність для ФОП на єдиному податку. Приклади заповнення та бланки

 1. Тетяна:

  Підскажіть, будь ласка. Зареєструвалась як ФОП 20 листопада 2013р, а платником єдиного податку стала з 1 грудня 2013. Вчора здала у податкову декларацію по єдиному податку і додаток д5 з табл2 по единому соц.внеску. Хвилює питання, чи треба щось подавати за ті 10 днів ( наче як заг. система). Допоможіть!

 2. Могу сказать, что на моей практике налоговая иногда требует подавать такую декларацию, а иногда нет. Я например, в таких случаях подаю нулевую на всякий случай.

 3. Екатерина:

  Здравствуйте. Подскажите пожалуйста (совсем запуталась)… Дата регистрации в госрегистре 31.07 дата выдачи выписки из регистра 5.08 Дата подачи заявления в налоговую 08.08 на 3 группу, дата выдачи книги учета 26.08 (была в отпуске)…С октября перейду на 1ю группу. Сижу смотрю на книгу и не знаю, что делать… С какого числа ее вести, что куда платить? Или идти к своему инспектору и пытать по полной программе?

  • Здравствуйте. Чтобы ответить на вопрос, что куда платить, здесь стоит разделить сроки:
   1. Время пребывания на третьей группе.
   2. Время пребывания первой группе.

   Согласно статьи 298.1.2:
   Зареєстровані в установленому законом порядку суб’єкти господарювання (новостворені), які протягом 10 днів з дня державної реєстрації подали заяву щодо обрання спрощеної системи оподаткування та ставки єдиного податку, встановленої для третьої — шостої груп, вважаються платниками єдиного податку з дня їх державної реєстрації.

   Поскольку вы подали заявление на единый налог на 9й день после даты государственной регистрации, вы являетесь плательщиком единого налога с 31.07.2014. То есть, за июль вы должны заплатить ЕСВ за полный месяц. Также вы должны заплатить ЕСВ и дальше за все последующие месяцы.
   С тех денег, которые вы фактически получили, вы платите 5% по результатам подачи декларации плательщика ЕН третьей группы за третий квартал.
   Начиная с четвертого квартала вы платите так, как предусмотрено для первой группы.
   Как заполнить книгу учета доходов и расходов http://byhgalter.com/ru/zapovnennya-knigi-obliku-doxodiv-i-vitrat-dlya-fop-na-yedinomu-podatku-instrukciya-ta-priklad/
   Как заполнить декларацию плательщика единого налога третьей группы http://byhgalter.com/yak-zapovniti-deklaraciyu-platnika-yedinogo-podatku-treto%D1%97-grupi-instrukciya-ta-priklad/

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

MAXCACHE: 0.52MB/0.00050 sec