Право > Господарське та корпоративне право > Реєстрація ТОВ. Які інформацію треба підготувати?

Реєстрація ТОВ. Які інформацію треба підготувати?

Константин Деменков

Константин Деменков

Незалежний фінансовий консультант. Буду радий відповісти на ваші питання у коментарях.

Отже, вами прийнято рішення про створення власного бізнесу. Вітаємо, ви на правильному шляху. Далі слід визначитися з вибором організаційно — правової форми підприємства. Вибір досить невеликий — приватне підприємство, акціонерне товариство або товариство з обмеженою відповідальністю.

Досить зручним з точки зору управління є ТОВ. Якщо створення акціонерного товариства — це дуже складний процес, та й діяльність АТ знаходиться під контролем Комісії з цінних паперів, а ПП, при всій очевидній простоті в управлінні не достатньо вагомо для серйозної діяльності, то ТОВ — ідеальний варіант з будь-якої точки зору.

Отже, перед тим, як зайнятися безпосередньо реєстрацією підприємства необхідно зібрати певні документи і вирішити кілька організаційних і підготовчих питань.

Хто може бути засновником товариства з обмеженою отвветственностью?

Склад учасників товариства. Товариство з обмеженою відповідальністю може включати від 1 до 100 осіб (або юр. осіб ). Кожен з передбачуваних учасників — фізичних осіб надає копію всіх сторінок паспорта, а так само копію довідки про присвоєння ідентифікаційного коду.

Якщо одним з учасників буде юр. особа, то необхідний наступний пакет документів:

• копія Статуту підприємства-учасника (нотаріально посвідчену);

• виписка з ЄДРПОУ ( або свідоцтво про державну реєстрацію — так само нотаріально завірену копію);

• копія довідки статистики про включення до ЄДРПОУ;

• рішення про участь у створенні ТОВ (для ТОВ — рішення загальних зборів учасників, для АТ — рішення Наглядової Ради, для ПП — розпорядження власника);

• наказ чи рішення власника про призначення директора;

• копія паспорта та коду ІПН підписанта з боку юр.особи.

При створенні підприємства варто враховувати той факт, що підписувати статут у нотаріуса повинні всі учасники тільки особисто.

Персональний склад учасників відображається не тільки в Статуті, але і Єдиному Держ. реєстрі юридичних осіб та фізичних — осіб підприємців України.

Юридична адреса ( місцезнаходження ). Як вибрати місце реєстрації?

Варто визначитися з місцем реєстрації підприємства. Відповідно до закону України «Про господарські товариства», підприємство може бути зареєстроване за місцем реєстрації одного з учасників, або за місцем знаходження підприємства.

Тут варто згадати про адреси масової реєстрації платників податків. З одного боку — великий офісний центр, в стінах якого розміщуються сотні офісів — це нормально. А ось одне невелике приміщення, яке згідно з документами вміщає в себе офіси десятка фірм — це потенційні проблеми. Адже ліквідувати підприємство можливо в судовому порядку в тому випадку, коли платник не знаходиться за місцем реєстрації. Поставтеся до вибору юридичної адреси з усією відповідальністю.

Для державної реєстрації необхідно вказати юридичну адресу. Не забудьте дізнатися індекс поштового відділення зв’язку, що обслуговує ваш офіс. Юридична адреса прописується абсолютно у всіх реєстраційних та статутних документах, а так само в ЄДРПОУ.

Вибір назви ТОВ

Виберіть назву підприємства. Необхідно підібрати два — три варіанти, як повної, так і скороченої назви російською, українською та англійською (не обов’язково) мовами. І до написання Статуту слід упевнитися, що підприємство з подібною назвою ще не зареєстроване на території України. Якщо назва вільна, то зарезервувати його. Для цього необхідно звернутися у відділ Державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб- підприємців Управління вашого міста.

Статутний капітал. Як і коли формувати?

Визначтеся з розміром, складом і порядком формування статутного капіталу. Законом не обмежений мінімальний розмір статутного капіталу, як і засоби, з яких він буде формуватися. Так статутний капітал може складатися як з грошових коштів, так і з майна, переданого учасниками. Єдине, що остаточно сформований він повинен бути до закінчення одного року з моменту держ. реєстрації.

Основні види діяльності — порядок визначення

Далі, необхідно вибрати основні види діяльності підприємства. У статуті традиційно прописуються практично всі напрямки діяльності — так сказати на всяк випадок. Основних же всього 6, і визначити їх необхідно строго відповідно до КВЕД — класифікатором видів економічної діяльності.

Закріплюються КВЕДи в довідці про внесення до ЄДРПОУ, що видається Управлінням статистики.

Отже, підіб’ємо підсумок. Для реєстрації ТОВ необхідно визначитися з :

• зі складом учасників товариства;

• розміром і порядком формування статутного капіталу;

• з назвою ТОВ;

• з місцем реєстрації підприємства;

• обрати особу, яка буде виконувати обов’язки директора і бухгалтера;

• визначити 6 основних видів діяльності відповідно до КВЕД.

Як бачите, нічого нездійсненного немає, все досить просто.

Реєстрація ТОВ. Які інформацію треба підготувати?
Оцініть статтю

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Send this to a friend

MAXCACHE: 0.91MB/0.00068 sec