Право > Господарське та корпоративне право > Реєстрація ТОВ. Які інформацію треба підготувати?

Реєстрація ТОВ. Які інформацію треба підготувати?

Константин Деменков

Константин Деменков

Отже, вами прийнято рішення про створення власного бізнесу. Вітаємо, ви на правильному шляху. Далі слід визначитися з вибором організаційно — правової форми підприємства. Вибір досить невеликий — приватне підприємство, акціонерне товариство або товариство з обмеженою відповідальністю.

Досить зручним з точки зору управління є ТОВ. Якщо створення акціонерного товариства — це дуже складний процес, та й діяльність АТ знаходиться під контролем Комісії з цінних паперів, а ПП, при всій очевидній простоті в управлінні не достатньо вагомо для серйозної діяльності, то ТОВ — ідеальний варіант з будь-якої точки зору.

Отже, перед тим, як зайнятися безпосередньо реєстрацією підприємства необхідно зібрати певні документи і вирішити кілька організаційних і підготовчих питань.

Хто може бути засновником товариства з обмеженою отвветственностью?

Склад учасників товариства. Товариство з обмеженою відповідальністю може включати від 1 до 100 осіб (або юр. осіб ). Кожен з передбачуваних учасників — фізичних осіб надає копію всіх сторінок паспорта, а так само копію довідки про присвоєння ідентифікаційного коду.

Якщо одним з учасників буде юр. особа, то необхідний наступний пакет документів:

• копія Статуту підприємства-учасника (нотаріально посвідчену);

• виписка з ЄДРПОУ ( або свідоцтво про державну реєстрацію — так само нотаріально завірену копію);

• копія довідки статистики про включення до ЄДРПОУ;

• рішення про участь у створенні ТОВ (для ТОВ — рішення загальних зборів учасників, для АТ — рішення Наглядової Ради, для ПП — розпорядження власника);

• наказ чи рішення власника про призначення директора;

• копія паспорта та коду ІПН підписанта з боку юр.особи.

При створенні підприємства варто враховувати той факт, що підписувати статут у нотаріуса повинні всі учасники тільки особисто.

Персональний склад учасників відображається не тільки в Статуті, але і Єдиному Держ. реєстрі юридичних осіб та фізичних — осіб підприємців України.

Юридична адреса ( місцезнаходження ). Як вибрати місце реєстрації?

Варто визначитися з місцем реєстрації підприємства. Відповідно до закону України «Про господарські товариства», підприємство може бути зареєстроване за місцем реєстрації одного з учасників, або за місцем знаходження підприємства.

Тут варто згадати про адреси масової реєстрації платників податків. З одного боку — великий офісний центр, в стінах якого розміщуються сотні офісів — це нормально. А ось одне невелике приміщення, яке згідно з документами вміщає в себе офіси десятка фірм — це потенційні проблеми. Адже ліквідувати підприємство можливо в судовому порядку в тому випадку, коли платник не знаходиться за місцем реєстрації. Поставтеся до вибору юридичної адреси з усією відповідальністю.

Для державної реєстрації необхідно вказати юридичну адресу. Не забудьте дізнатися індекс поштового відділення зв’язку, що обслуговує ваш офіс. Юридична адреса прописується абсолютно у всіх реєстраційних та статутних документах, а так само в ЄДРПОУ.

Вибір назви ТОВ

Виберіть назву підприємства. Необхідно підібрати два — три варіанти, як повної, так і скороченої назви російською, українською та англійською (не обов’язково) мовами. І до написання Статуту слід упевнитися, що підприємство з подібною назвою ще не зареєстроване на території України. Якщо назва вільна, то зарезервувати його. Для цього необхідно звернутися у відділ Державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб- підприємців Управління вашого міста.

Статутний капітал. Як і коли формувати?

Визначтеся з розміром, складом і порядком формування статутного капіталу. Законом не обмежений мінімальний розмір статутного капіталу, як і засоби, з яких він буде формуватися. Так статутний капітал може складатися як з грошових коштів, так і з майна, переданого учасниками. Єдине, що остаточно сформований він повинен бути до закінчення одного року з моменту держ. реєстрації.

Основні види діяльності — порядок визначення

Далі, необхідно вибрати основні види діяльності підприємства. У статуті традиційно прописуються практично всі напрямки діяльності — так сказати на всяк випадок. Основних же всього 6, і визначити їх необхідно строго відповідно до КВЕД — класифікатором видів економічної діяльності.

Закріплюються КВЕДи в довідці про внесення до ЄДРПОУ, що видається Управлінням статистики.

Отже, підіб’ємо підсумок. Для реєстрації ТОВ необхідно визначитися з :

• зі складом учасників товариства;

• розміром і порядком формування статутного капіталу;

• з назвою ТОВ;

• з місцем реєстрації підприємства;

• обрати особу, яка буде виконувати обов’язки директора і бухгалтера;

• визначити 6 основних видів діяльності відповідно до КВЕД.

Як бачите, нічого нездійсненного немає, все досить просто.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

MAXCACHE: 0.87MB/0.00112 sec