Як заповнити декларацію ФОП на єдиному податку другої групи 2018

Виктор Онищенко

Виктор Онищенко

Викладач, кандидат економічних наук. Буду радий відповісти на ваші коментарі до моїх статей.

При поддержке: Расчет процентов по кредиту и выплаты тела кредита зачастую занимает много времени. В этом нелегком деле вам поможет кредитный калькулятор приватбанк Украина на сайте kreditnyi-kalkulyator.net. Всего за несколько секунд вы сможете провести нужные расчеты.

Форма декларації з єдиного податку та строки її подання

Декларація для 2-гої групи складається за формою, затвердженою наказом Мінфіну від 19.06.2015 р. № 578 (Податкова декларація платника єдиного податку). Ця форма єдина для всіх груп платників єдиного податку – різниця полягає тільки у розділах, які треба заповнити.

Декларація для платників 2-ї групи подається раз на рік у 60-денний календарний період після кінця року (пункти 296.2 та 49.18.3 ПКУ). Отже, граничною датою подачі декларації за 2017 р. є 01 березня 2018 р. включно (четвер).

Однак, такі терміни діють у стандартній ситуації. Якщо ж платник податку здійснив перехід до іншої групи чи на загальну систему оподаткування або перевищив ліміт у 1500 тис. грн доходу, то декларація подається у квартальний термін протягом 40 днів після закінчення року, тобто не пізніше 09 лютого 2018 р. включно. Річну декларацію у такому разі уже подавати не треба.

Як і куди подати декларацію з єдиного податку

Існують 3 способи подачі декларації платника єдиного податку: у паперовому вигляді особисто, електронному вигляді або поштою. Обрати можна будь-який, але нагадаємо, що для подачі декларації в електронного вигляді треба мати ключі електронного цифрового підпису (ЕЦП). Їх видають акредитовані центри ДФС безкоштовно або деякі комерційні структури, наприклад, Приват 24, але за плату.

Подається декларація за  місцем проживання (пункт 45.1 ПКУ).

Читайте також: Як приватному підприємцю оформити найманого працівника

Строки сплати єдиного податку для другої групи

Для другої групи єдиний податок сплачується авансованими платежами не пізніше 20 числа (включно) поточного місяця. Якщо дата сплати припадає на вихідний день, то сплатити треба за день до цього. Таким чином, у 2018 р. останніми датами сплати авансових платежів за відповідний місяць будуть: 19 січня, 20 лютого, 20 березня, 20 квітня, 18 травня, 20 червня, 20 липня, 20 серпня, 20 вересня, 19 жовтня, 20 листопада, 20 грудня.

Також ФОП 2 групи можна сплатити податок авансовим внеском за весь звітний рік, але не більше ніж до кінця року (пункт 295.1 ПКУ).

Нагадуємо, що ставка податку встановлюється місцевими радами. У 2018 році гранична сума єдиного податку для другої групи становить 744,60 грн/місяць, а у 2017 р. була 640,00 грн/місяць. Платити треба навіть тоді, коли за даний місяць немає і не очікується доходу.

Можливе звільнення від сплати єдиного податку на 1 місяць. Платники єдиного податку другої групи, які не використовують працю найманих осіб (мають “0” у графі 08 розділу І декларації), звільняються від сплати єдиного податку протягом одного календарного місяця в рік на час відпустки, а також за період хвороби, підтвердженої копією листка непрацездатності, якщо вона триває 30 і більше календарних днів (пункт 295.5 ПКУ). ФОП повинен подати заяву до ДФС за місцем реєстрації (у випадку хвороби до заяви потрібно додати також копії листка чи листків непрацездатності).

Читайте також: Порівняльна таблиця загальної та спрощеної системи для фізичних осіб підприємців

Які розділи заповнюють платники єдиного податку другої групи?

Підприємець на єдиному податку другої групи заповнює заголовну частину декларації, розділи І, ІІІ та V. Розділ VI заповнюється у разі подачі уточнюючої декларації при виявленні помилки.

 Заповнення розділу ІІІ декларації платником єдиного податку 2 групи

Рядки Як заповнювати
Заголовна частина
01 Проставляємо позначку, що відповідає типу декларації. Якщо це звичайна декларація, яка не пов’язана з виявленими помилками, то ставимо знак “˅” навпроти поля “Звичайна”.

Інші типи декларацій використовуються у разі виправлення помилок до кінця періоду подачі (“Звітна нова”) або уже після кінця періоду (“Уточнююча”).

02 Ставимо відмітку “˅”  напроти звітного періоду “рік” та заповнюємо поле “2017 року”.
03 Ставимо прочерки для всіх декларацій, крім уточнюючої.

Якщо підприємець подає уточнюючу декларацію через виявлену помилку, то в рядках 02 і 03 повинен бути проставлений той самий період, що відповідає тому, за який виправляється помилка. Наприклад, якщо в 2018 році виправляється помилка за період 2017 року, то в рядках 02 і 03 слід указати саме період 2017 року (роз’яснення ЗІР, категорія 107.01).

04-07 Проставляються відповідні реквізити органу ДФС та підприємця.
Розділ І “Загальні показники підприємницької діяльності”
08 Платник єдиного податку другої групи може мати  від 0 до 10 найманих працівників, тому ставимо цифру від 0 до 10. Чисельність працівників  слід указувати за той місяць звітного періоду, у якому вона була найбільшою (ЗІР, категорія 107.08).
09 Вказуємо види діяльності з кодами КВЕД по яким платник податку отримував дохід у звітному періоді (ЗІР, категорія 107.08). Нагадуємо, що платник єдиного податку другої групи може здійснювати тільки:

—         надання послуг, у т.ч. побутових, тільки платникам ЄП та/або населенню;

—         виробництво та/або продаж товарів;

—         діяльність у сфері ресторанного господарства (з алкогольних напоїв можна продавати лише пиво та столове вино).

Наприклад, неспеціалізована оптова торгівля продуктами харчування, напоями та тютюновими виробами має код КВЕД 46.39. Усі необхідні коди можна знайти в КВЕД-2010, наприклад, тут. Проте вони повинні відповідати кодам, які були зазначені при реєстрації ФОП, інакше – це порушення умов перебування на єдиному податку.

Розділ ІІІ. Показники господарської діяльності для платників єдиного податку другої групи
Щомісячні авансові платежі Тут декларуються з поквартальною розбивкою щомісячні авансові внески з єдиного податку. При цьому не фактично сплачені, а ті, що підлягали сплаті (ЗІР, категорія 107.08). Суму переплати (недоплати) єдиного податку ДФС визначить самостійно.

У випадку звільнення від сплати податку (хвороба чи відпустка) сума несплаченого авансового внеску за відповідний період не вказується в декларації (пункт 295.5 ПКУ).

03 Зазначається обсяг доходу за звітний період від здійснення господарської діяльності, який обкладається єдиним податком за фіксованою ставкою для групи 2. Його беремо з підсумкових даних графи 6 Книги обліку доходів за звітний період. Пам’ятаємо про межу 1500 тис. грн для другої групи.
04 Даний рядок містить доходи, що обкладаються єдиним податком за ставкою 15 %, тобто це:

—         доходи по недозволеним для платника другої групи видам діяльності (пункти 291.4, 291.5 та 291.7 ПКУ);

—         доходи по видам діяльності, що незазначені у реєстрі платника податку;

—         доходи отримані шляхом використання заборонених форм розрахунку (негрошові розрахунки);

—         доходи, що перевищують гранично дозволений для другої групи рівень (>1500 тис. грн).

У декларації яка подається у стандартний період, тобто протягом 60 календарних днів після закінчення року, дана графа має бути порожньою. В іншому випадку, декларацію треба подавати в 40-денний звітний період (пп. 296.5.1 ПКУ).

Розділ V.  “Визначення податкових зобов’язань по єдиному податку”
08 Дублюються показники рядка 03 розділу ІІІ.
09 Заповнюється тільки у разі наявності даних по рядку 04 розділу ІІІ (сума доходу по графі 04 × 15%). Ставимо прочерк при відсутності даних.
10-11 Проставляються прочерки.
12 Переписуємо у разі  наявності даних значення рядка 09 або ставимо прочерк при їх відсутності.
13-14 Проставляються прочерки.

На основі даного пояснення наведено приклад заповнення в файлі Excel.

Читайте також: Які звіти подає ФОП на єдиному податку за себе та за найманих працівників?

Відповідальність за неподачу та помилки

За неподання або несвоєчасне подання декларації платника єдиного податку передбачені такі штрафи:

 • 170 грн за кожне неподання (несвоєчасне подання) декларації;
 • 1020 грн при повторному порушенні за несвоєчасне подання протягом року (пункт 120.1 ПКУ).

Також нагадуємо, що несплата авансових внесків з єдиного податку ФОП другої групи карається штрафом 50% ставки єдиного податку (пункт 122.1 ПКУ), тобто 372,30 грн у 2018 р. Також нараховується пеня за затримку з 1-го дня після граничного строку сплати (пункти 129.1.1 ПКУ та 295.2 ПКУ). Обчислюється вона на основі облікової ставки НБУ з першого робочого дня, який настає за останнім днем граничного строку сплати єдиного податку (пункт 129.4 ПКУ).

У разі виявлення помилки ДФС самостійно визначає податкове зобов’язання, але для платників єдиного податку другої групи помилки мало ймовірні через фіксовану суму податку (хіба що при визначенні доходу, що оподатковується за ставкою 15%).

Як заповнити декларацію ФОП на єдиному податку другої групи 2018
3.5 (70%) 12 votes

3 Responses to Як заповнити декларацію ФОП на єдиному податку другої групи 2018

 1. Владимир:

  Проставляємо позначку, що відповідає типу декларації. Якщо це звичайна декларація, яка не пов’язана з виявленими помилками, то ставимо знак “˅” навпроти поля “Звичайна”.

  Не «Звичайна», а «Звітна»

 2. Светлана:

  Дезинформация — бланк НОВЫЙ от 17.03.2017!!!
  Подача — 40 дней!!!

 3. Серж:

  не достовірна інформація!!!!!!!!!

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

MAXCACHE: 0.53MB/0.00035 sec