Головна > Податки > Інші податки та збори > Про порядок сплати збору на обов’язкове пенсійне страхування при купівлі іноземної валюти

Про порядок сплати збору на обов’язкове пенсійне страхування при купівлі іноземної валюти

Відповідно до положень ст. 1 (п. 5) Закону 400, збір справляється щодо операцій з купівлі в готівковій формі іноземної валюти, здійснюваних фізичними особами. Виняток становлять випадки, коли валюта купується в цілях погашення кредиту.

Таким чином, платниками збору є виключно фізичні особи. Починаючи з 2015 року, збір з юридичних осіб, що здійснюють операції з купівлі іноземної валюти, не стягується.

Читайте також Порядок сплати єдиного збору, який справляється у пунктах пропуску через державний кордон України

Об’єкт оподаткування та ставка збору

Згідно ст. 4 (п. 6) Закону 400, ставка збору складає 2% від вартості придбаної іноземної валюти.

Слід зазначити, що в ст. 4 Закону 400 містяться дві норми, що служать для визначення ставки збору:

  • Для фізичних осіб, які здійснюють операції з купівлі іноземної валюти в готівковій формі (підпункт 6) – 2% від вартості валюти.
  • В розмірі 2% — для невстановлених осіб (згідно з підпунктом 61, платники збору визначені у ст. 1 (п. 51)). Справа в тому, що дана норма в законі не міститься. Можливо, вся справа в технічній помилці і залишається припустити, що тут спочатку повинні були бути вказані юридичні особи.

Читайте також Особливості перереєстрації платників податку на додану вартість

Щодо порядку сплати збору

Згідно з положеннями Порядку 1740 (п. 4), нарахування та утримання збору здійснюється фінансово-кредитною установою (банком) під час здійснення фізичною особою операції з купівлі іноземної валюти за рахунок коштів такої особи. При цьому в квитанції про здійснення валютно-обмінної операції вказується сума утриманого збору.

Банк, одночасно з відображенням валютно-обмінної операції, зараховує утриману суму збору на відповідний рахунок, після чого, не пізніше наступного робочого дня, перераховує її на рахунки в Казначействі.

Читайте також Мінімізація кількісного складу персоналу

Обов’язки по організації та контролю сплати збору покладено на Національний банк України (див. листа НБУ № 29-113/6779 від 04/02/14 та ПФУ від 30/01/15). Національний оператор поштового зв’язку, банки та інші фінансові установи зобов’язані до 20-го числа місяця, який слідує за звітним, подати до Пенсійного фонду України звіти (форма затверджена у Додатку 1 Порядку 1740) про сплату збору.

При поддержке: Закрытие бизнеса — это очень долгий и кропотливый процесс, связанный с разными рисками. Что делать с сотрудниками при ликвидации предприятия? Читайте подробную инструкцию на сайте r1.spb.ru.

Олег Гоцуляк

О Олег Гоцуляк

Олег Гоцуляк написал 30 статей в своем блоге.

Схожі записи

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *


3 + = пять

WordPress: 68.58MB | MySQL:164 | 2,215sec

MAXCACHE: 0.88MB/0.00120 sec