Податки > Інші податки та збори > Про порядок сплати збору на обов’язкове пенсійне страхування при купівлі іноземної валюти

Про порядок сплати збору на обов’язкове пенсійне страхування при купівлі іноземної валюти

Олег Гоцуляк

Олег Гоцуляк

Консультант. Автор статей з бухгалтерського та податкового обліку. З радістю відповім на ваші питання у коментарях.

Відповідно до положень ст. 1 (п. 5) Закону 400, збір справляється щодо операцій з купівлі в готівковій формі іноземної валюти, здійснюваних фізичними особами. Виняток становлять випадки, коли валюта купується в цілях погашення кредиту.

Таким чином, платниками збору є виключно фізичні особи. Починаючи з 2015 року, збір з юридичних осіб, що здійснюють операції з купівлі іноземної валюти, не стягується.

Читайте також Порядок сплати єдиного збору, який справляється у пунктах пропуску через державний кордон України

Об’єкт оподаткування та ставка збору

Згідно ст. 4 (п. 6) Закону 400, ставка збору складає 2% від вартості придбаної іноземної валюти.

Слід зазначити, що в ст. 4 Закону 400 містяться дві норми, що служать для визначення ставки збору:

  • Для фізичних осіб, які здійснюють операції з купівлі іноземної валюти в готівковій формі (підпункт 6) – 2% від вартості валюти.
  • В розмірі 2% — для невстановлених осіб (згідно з підпунктом 61, платники збору визначені у ст. 1 (п. 51)). Справа в тому, що дана норма в законі не міститься. Можливо, вся справа в технічній помилці і залишається припустити, що тут спочатку повинні були бути вказані юридичні особи.

Читайте також Особливості перереєстрації платників податку на додану вартість

Щодо порядку сплати збору

Згідно з положеннями Порядку 1740 (п. 4), нарахування та утримання збору здійснюється фінансово-кредитною установою (банком) під час здійснення фізичною особою операції з купівлі іноземної валюти за рахунок коштів такої особи. При цьому в квитанції про здійснення валютно-обмінної операції вказується сума утриманого збору.

Банк, одночасно з відображенням валютно-обмінної операції, зараховує утриману суму збору на відповідний рахунок, після чого, не пізніше наступного робочого дня, перераховує її на рахунки в Казначействі.

Читайте також Мінімізація кількісного складу персоналу

Обов’язки по організації та контролю сплати збору покладено на Національний банк України (див. листа НБУ № 29-113/6779 від 04/02/14 та ПФУ від 30/01/15). Національний оператор поштового зв’язку, банки та інші фінансові установи зобов’язані до 20-го числа місяця, який слідує за звітним, подати до Пенсійного фонду України звіти (форма затверджена у Додатку 1 Порядку 1740) про сплату збору.

При поддержке: Закрытие бизнеса — это очень долгий и кропотливый процесс, связанный с разными рисками. Что делать с сотрудниками при ликвидации предприятия? Читайте подробную инструкцию на сайте r1.spb.ru.

Про порядок сплати збору на обов’язкове пенсійне страхування при купівлі іноземної валюти
Оцініть статтю

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Send this to a friend