Приватбанк заблокував рахунки ФОП та юр. осіб з зони АТО. Як розблокувати?

Олексій

Внутрішній аудитор. Консультант з питань податкового та бухгалтерського обліку. Буду радий вашим питанням у коментарях до моїх статей.

Зовсім нещодавно я писав, що Указом Президента України від 14.11.2014 №875/2014 «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 4 листопада 2014 року «Про невідкладні заходи щодо стабілізації соціально-економічної ситуації в Донецькій та Луганській областях»» було рекомендовано НБУ зобов’язати комерційні банки припинити обслуговування рахунків юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців а також звичайних фізичних осіб, які були відкриті на території проведення антитерористичної операції. З цією статтею можна ознайомитися тут: РНБО пропонує Нацбанку закрити рахунки платникам з зони АТО. А сам Указ Президента можна почитати тут.

Також, на нашому сайті є й інші корисні статті для платників податків з зони АТО. Раджу з ними ознайомитися:

Серед своїх знайомих я дуже часто чув невеличкий жарт про Приватбанк, який звучав приблизно так: «Ви ще не встигли замовити послугу? А ми вже зняли з вас гроші. Приватбанк – завжди на крок попереду».

Приблизно так і вийшло у випадку з Указом Президента України припинити обслуговування банківських рахунків для клієнтів з зони АТО. Ніхто ще не бачив відповідного листа або розпорядження Національного банку, а Приватбанк вже все зробив самостійно.

Нещодавно, зайшовши до Приват24 я побачив ось таке повідомлення:

privat-bank

Для того, щоб розблокувати свої рахунки, треба звернутися до будь якого відділення Приватбанку на підконтрольній українській владі території, та написати заяву на розблокування.

Також, поспілкувавшись із службою технічної підтримки Приватбанку, я з’ясував відповіді на деякі інші питання, про які я розповім далі.

Після блокування рахунку, гроші можуть поступати на рахунок

Як повідомили у службі технічної підтримки, блокування рахунку означає неможливість здійснювати вихідні платежі, знімати гроші з рахунку або з корпоративних карток, та здійснювати інші активні операції з рахунком.

При цьому, якщо на заблокований рахунок ФОП або юридичної особи будуть заходити гроші, то банк їх отримає та вони будуть лежати на рахунку. Власне, цю інформацію можу підтвердити навіть я, оскільки я отримав вхідний платіж на свій рахунок у той період, коли він був заблокований.

Чи заблоковані рахунки фізичних осіб?

На даний момент рахунки фізичних осіб не заблоковані. Працівник служби технічної підтримки завірив мене, що карткові рахунки фізичних осіб блокуватися не будуть. Але, з огляду на Указ Президента України від 14.11.2014 №875/2014 та, поки що, відсутність будь-якої офіційної реакції з боку НБУ, можна зробити висновок, що карткові рахунки фізичних осіб Приватбанк не буде блокувати ПОКИ ЩО. А далі, як то кажуть, видно буде.

Чи треба змінювати юридичну адресу, щоб розблокувати рахунок?

У стандартних відповідях служби технічної підтримки Приватбанку є відповідне питання. На це питання є відповідь, що змінювати юридичну адресу для розблокування рахунку не треба, але Приватбанк, все ж таки, рекомендує це зробити.

Від себе додам, що коли я писав заяву про розблокування, то у цій заяві була відповідна графа про нове місце проживання. Жодного підтвердження цієї інформації з мене не вимагали. Також, на моє питання, чи якось перевіряється банком ця інформація, я отримав відповідь, що ні.

В який строк буде розблоковано рахунок?

Відповідно до відповіді технічної підтримки Приватбанку, рахунок буде розблоковано на протязі доби після написання заяви на розблокування у будь якому відділення банку на підконтрольній території. Строк розблокування корпоративної карти інший – дві доби після написання заяви.

Чи треба надавати якісь документи для розблокування рахунку?

Ні не треба. Достатньо підійти в будь-яке відділення та написати заяву. З практики, коли я писав цю заяву, то в мене не спитали навіть паспорта.

Як перевірити, чи розблоковано рахунок після написання заяви?

Через декілька днів після написання заяви я зайшов у Приват24 та знову побачив кляте повідомлення про те, що мій рахунок заблоковано. Далі я перейшов за посиланням (яке надається у тому ж повідомленні) до служби технічної підтримки і побачив там спеціальну форму перевірки рахунку на розблокування. Для того, щоб перевірити розблокування рахунку, треба ввести номер свого рахунку. Через хвилину я побачив повідомлення, що мій рахунок перереєстрований на підконтрольній території.

Я буду і далі слідкувати за питанням роботи суб’єктів господарювання, які зареєстровані на території АТО. Тим більше, що це питання стосується безпосередньо мене. А читачам, яких теж цікавить це питання, раджу інколи заходити на цей блог чи зробити підписку на новини, а також задавати питання у коментарях та ділитися своїм досвідом з іншими.

При поддержке: Устали от очередей и потери времени в банках обслуживаясь в общем порядке? Приватный банкинг — даст вам возможность получить персональное обслуживание. Вступайте в А-клуб Альфа Банка.

Приватбанк заблокував рахунки ФОП та юр. осіб з зони АТО. Як розблокувати?
Оцініть статтю

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *