Приклади заповнення податкових накладних 2017. Поставка послуг, товарів, зведені ПН

Дмитрий Дрючин

Дмитрий Дрючин

Практикуючий бухгалтер та сертифікований аудитор. Із задоволенням відповім на ваші питання у коментарях до моїх статей.

Як ми вже повідомляли раніше, Наказ Міністерства фінансів України №276 від 23.02.2017 р. вніс цілий ряд змін до форми податкової накладної та уточнюючого розрахунку податкових зобов’язань з податку на додану вартість у зв’язку з виправленням самостійно виявлених помилок, а також до Порядку їх заповнення.

Попередні статті читайте тут:

До недавнього часу складання податкових накладних при поставці послуг викликало безліч невирішених питань. Це було пов’язано з тим, що діюча форма податкової накладної не мала спеціальної графи для проставлення коду послуги згідно з Державним класифікатором продукції та послуг ДК 016:2010. За допомогою вище вказаного Наказу Міністерство фінансів спробувало вирішити проблему, однак, поклавши руку на серце, треба зауважити, що проблеми вирішені далеко не всі. Тому ми будемо стежити за всіма офіційними роз’ясненнями по цій темі і обіцяємо своєчасно інформувати наших читачів про все, що відбувається.

На лінію безкоштовних консультацій ми отримуємо безліч питань, які так чи інакше пов’язані з тим, як безпосередньо заповнити новий бланк податкової накладної в тому чи іншому випадку. Тому, у сьогоднішній консультації ми вирішили поставити жирну крапку в цьому питанні, і на прикладах показати, як потрібно заповнювати податкову накладну у разі поставок ТМЦ, причому як імпортного, так і вітчизняного виробництва, а також послуг. Крім цього, заповнимо зведені податкові накладні в разі постачання на користь неплатника ПДВ, а також, так звані «самозведені» податкові накладні, в яких база оподаткування визначається згідно зі статтями 189 і 198 ПКУ.

Читайте також Списання безнадійної заборгованості та роль резерву сумнівних боргів з 2017 року

Нові граничні строки реєстрації розрахунків коригувань і податкових накладних

Мабуть, найбільш очікуваними і ліберальними змінами можна сміливо назвати правки в п. 201.10 ПКУ. Цими правками змінено терміни реєстрації ПН/РК в ЄРПН, а от 15-денний термін реєстрації канув в Лету. Тепер все залежить від того, в який (першій або другій) половині місяця складені ПН/РК. Так, з 01.01.2017 року реєстрація в ЄРПН повинна бути здійснена:

 • для ПН/РК до ПН, складених з 1-го по 15-й день (включно) календарного місяця — до останнього дня (включно) місяця, у якому вони були складені;
 • для ПН/РК до ПН, складених з 16 по останній день (включно) календарного місяця — до 15 числа (включно) місяця, наступного за місяцем, в якому вони були складені.

Однак, справедливості заради, треба сказати, що подібні терміни вже діяли при реєстрації ПН/РК III кварталу 2015 року, тобто липневих/серпневих/вересневих ПН/РК (п. 39 підрозд. 2 розд. ХХ ПКУ). І ось тепер ці терміни реєстрації введені для всіх ПН/РК на постійний термін.

Граничний термін реєстрації ПН/РК — 365 днів

Дане нововведення теж відноситься до розрядку довгоочікуваних українськими бухгалтерами. Тому, у зв’язку з цим, хотілося б акцентувати увагу наших читачів на двох моментах:

 • по-перше, у п. 201.10 ПКУ прямо прописали «максимальний» (гранично допустимий) строк реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування (раніше він в ПКУ не фігурував, а контролери його встановили самовільно величиною в 180 календарних днів);
 • по-друге, з 01.01.2017 р. такий граничний термін реєстрації ПН/РК збільшено з 180 до 365 календарних днів. Так що тепер зареєструвати ПН/РК можна протягом 365 календарних днів. Пізніше не вийде.

Крім цього, не можна не привітати правки в п. 198.6 ПКУ, згідно з якими 365-денний термін для відображення податкового кредиту тепер запроваджено для всіх платників, включаючи і тих, хто використовує касовий метод обліку ПДВ (колишній 60-денний ПК-термін для останніх скасовано).

Читайте також Прискорена амортизація основних засобів 4-ї групи з 2017 року

Особливості складання податкової накладної на поставку ТМЦ

З 01.01.2017 р. в ПН/РК вводиться повальне кодування всіх ТМЦ, які відвантажує платник ПДВ. Нагадаємо, що раніше кодуванні на всіх етапах поставки підлягали тільки імпортні ТМЦ. Так, п. п. і п. 201.1 ПКУ, тепер вимагає:

 • для підакцизних та імпортних ТМЦ вказувати код УКТ ЗЕД в ПН/РК повністю на всіх етапах поставки, включаючи постачання кінцевому споживачу;
 • для інших ТМЦ код згідно з УКТ ЗЕД можна вказувати не повністю, а приводити тільки перші 4 цифри коду, однак вимога щодо зазначення коду зберігається також на всіх етапах поставки, включаючи постачання кінцевому споживачу.

Важливо відмітити, що всі цифри кодів вказуються у відповідній графі податкової накладної без пропусків та інших розділових знаків.

Акцентуємо увагу наших читачів на те, що в 2017 році діє мораторій на штрафи за помилки, допущені в кодах при заповненні податкової накладної (п. 35-1 підрозд. 2 розд. ХХ ПКУ). Таким чином, до 31 грудня 2017 року штрафні санкції за п. 120-1.3 ПКУ за помилки, допущені при зазначенні коду товару згідно з УКТ ЗЕД або коду послуги (згідно з Класифікатором послуг), не застосовуються. Так що навіть за скаргою покупця штрафувати за помилки в кодах в 2017 році продавців не будуть.

Хоча справедливості заради, треба сказати, що помилка, допущена в коді податкової накладної поставить під загрозу податковий кредит покупця, тому, швидше за все, він (покупець) буде наполягати на правильному коді у своїй ПН. Тому до вказування коду потрібно підходити з належною увагою, щоб потім не складати нескінченні розрахунки коригування до раніше сформованим ПН.

Приклад заповнення податкової накладної на поставку товару

ДП «Сумський агролісгосп» здійснив поставку 20 кубічних метрів дров хвойних порід за ціною 600 грн. з ПДВ за 1 метр кубічний на користь ТОВ «Укрплит» на загальну суму 12 000 грн. (перша подія-відвантаження ТМЦ).

Приклад заповнення податкової накладної для такої поставки дивіться тут.

Читайте також Планові та позапланові податкові перевірки в 2017 році

Приклад заповнення податкової накладної на поставку імпортних товарів

ТОВ «Консоль» здійснило поставку ТОВ «Укрплит» 10 кубічних метрів ДСП за ціною 750 грн. за 1 метр кубічний з ПДВ імпортного виробництва на загальну суму 7 500 грн. (перша подія-відвантаження ТМЦ).

Приклад заповнення ПН для такої поставки дивіться тут.

Приклад заповнення зведеної податкової накладної неплатникам ПДВ

ТОВ «Консоль» 06.03.2017 року здійснило ряд поставок ДСП неплатникам ПДВ:

 • 10 кубічних метрів ДСП вітчизняного виробництва на загальну суму 6600 грн. з ПДВ;
 • 10 кубічних метрів ДСП імпортного виробництва на загальну суму 9000 грн. з ПДВ.

В результаті було прийнято рішення скласти зведену податкову накладну на ці поставки.

Звертаємо увагу наших читачів на те, що в зведеній накладній обов’язково потрібно виділити окремими рядками поставку імпортних і вітчизняних ТМЦ.

Приклад заповнення податкової накладної дивіться тут.

Особливості складання податкової накладної на поставку послуг

Головною особливістю заповнення таких ПН є те, що в графі 3.3 тепер обов’язково вказується послуги згідно з ДКПП.

Приклад

ТОВ «Укрплит» замовило доставку закуплених у ДП «Сумський агролісгосп» ТМЦ. Вартість автотранспортної послуги становить 600 грн. з ПДВ.

Приклад заповнення податкової накладної на поставку послуг дивіться тут.

Особливості складання податкової НАКЛАДНОЇ у разі здійснення поставки товарів (послуг) згідно 189 і 198 ПКУ

Найголовніше, що потрібно знати при складанні такого роду зведених ПН, так це те, що вони повинні бути складені не пізніше останнього дня місяця, в якому здійснено постачання, що підпадає під дію статей 189 та 198 ПКУ з урахуванням сум ПДВ.

Крім цього, згідно з останніми роз’ясненнями ДФС, в таких зведених податкових накладних коди УКТ ЗЕД або ДКПП можна взагалі не проставляти. Хоча наявність типу причини складання в шапці ПН обов’язкова.

Читайте також Відповідальність за неоформлених працівників та інші порушення трудового законодавства у 2017 році

Приклад заповнення податкової накладної у разі купівлі товарів не для господарської діяльності

ТОВ «Укрплит» на прохання профспілкового комітету набуло тренажерний апарат «Гольф» за 15 300 грн. з ПДВ для задоволення культурно-соціальних потреб колективу підприємства.

Оскільки дана ОС не буде використовуватися у господарській діяльності підприємства, то відповідно до п. 198.5 ПКУ, підприємство змушене самостійно нарахувати собі зобов’язання з ПДВ. Наведемо приклад заповнення ПН для такої поставки.

При поддержке: Больше незачем идти в банк и оформлять кучу документов, чтобы получить кредит. Быстрый займ онлайн на сайте zaimberi.com — это очень быстрый способ получить деньги на карту.

Приклади заповнення податкових накладних 2017. Поставка послуг, товарів, зведені ПН
4.3 (85.38%) 26 votes

9 Responses to Приклади заповнення податкових накладних 2017. Поставка послуг, товарів, зведені ПН

 1. Ирена:

  Який код послуг поставити на послуги автокрану або екскаватора? Не знаходжу їх в класифікаторі.

 2. Dmitry:

  Здравствуйте Ирена! По поводу крана, я думаю, что Вас должен устроить КВЕД 52.24. Транспортное обслуживание товаров, а что касается экскаватора, то здесь 43.99 Другие виды строительных работ.

 3. Ніна:

  Який код послуг поставити на послуги оренди для стоянки автомобіля.

 4. Ксения:

  Доброго дня.Підскажіть будьласка,як проавильно заповнювати зведену податкову накладну на операції,що звільнені від ДПВ

 5. Татьяна:

  как составить налоговую накладную самому себе на приобретение транспортного билета?

  • Татьяна,
   201.11. Підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту без отримання податкової накладної, також є:

   а) транспортний квиток, готельний рахунок або рахунок, який виставляється платнику податку за послуги зв’язку, інші послуги, вартість яких визначається за показниками приладів обліку, що містять загальну суму платежу, суму податку та податковий номер продавця, крім тих, форма яких встановлена міжнародними стандартами;

 6. СВІТЛАНА:

  як заповнити ПН ПРИ ЛІКВІДАЦІЇ ОСНОВНИХ ЗАСОБІВ

 7. Ненси:

  Який код поставити в податковій при продажі автомобіля ГАЗ юридичною особою фізичній. Автомобіль бу

 8. Лариса:

  Який № п/п ставити в гр.1 при коригуванні зміни номенклатури

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *