Приклад заповнення заяви на єдиний податок (заява про вибір спрощеної системи оподаткування)

Олексій

Внутрішній аудитор. Консультант з питань податкового та бухгалтерського обліку. Буду радий вашим питанням у коментарях до моїх статей.

Продовжуємо серію статей про державну реєстрацію фізичної особи — підприємця. Серія закінчиться статтею з покрокової інструкцією по реєстрації ФОП. В рамках серії вже були написані такі статті, з якими варто ознайомитися:

 1. Реєстрація фізичної особи – підприємця (ФОП) від А до Я. Покрокова инструкція
 2. Приклад заповнення запиту на отримання витягу з реєстру платників єдиного податку
 3. Приклад заповнення реєстраційної картки форми 10 на реєстрацію ФОП + скачати бланк
 4. Як правильно вибрати КВЕДи при реєстрації ФОП?
 5. Як впливають КВЕДи на оподаткування фізичних осіб — підприємців?
 6. Приклад заповнення заяви на єдиний податок (заява про вибір спрощеної системи оподаткування)
 7. Приклад заповнення розрахунку доходу за попередній календарний рік до заяви на єдиний податок
 8. Як вибрати групу платника єдиного податку? Порівняльна таблиця груп
 9. Як вибрати систему оподаткування для ФОП? Порівняння загальної системи та єдиного податку
 10. Звітність платника єдиного податку та строки сплати податків
 11. Звітність підприємців (ФОП) за найманих працівників, а також сплата податків та ЄСВ
 12. Звітність ФОП на загальній системі оподаткування та строки сплати податків

Способи подання заяви на єдиний податок

Заяву про застосування спрощеної системи оподаткування можна подати кількома способами, які прописані в пункті 298.1.1 Податкового кодексу:

 • Особисто принести заповнену заяву в податкову службу;
 • Послати звичайною поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення (не рекомендую вибирати такий варіант);
 • Послати по електронній пошті за умови реєстрації ЕЦП (на момент написання цієї статті даний спосіб технічно неможливий, оскільки ні в одній програмі, яка забезпечує електронний документообіг з податковою службою, немає шаблону заяви на єдиний податок);
 • Подати заяву державному реєстратору разом з реєстраційною карткою форми 10 (в цьому випадку йти в податкову і подавати туди заяву не потрібно буде, проте потрібно буде взяти витяг з реєстру платників єдиного податку).

Терміни подання заяви на спрощену систему

Про терміни подання заяви на єдиний податок актуально говорити тільки в тому випадку, коли вона подається до податкової служби, а не державному реєстратору. Щоб не повторюватися, про терміни подання заяви ви прочитаєте трохи нижче, коли будуть описуватися приклади заповнення пункту 5.1 заяви.

Чим затверджена форма заяви і де скачати бланк?

Форма заяви про застосування спрощеної системи оподаткування затверджена наказом Міністерства фінансів України «Про затвердження форми свідоцтва платника єдиного податку та порядку видачі свідоцтва, форми та порядку подання заяви про застосування спрощеної системи оподаткування та форми розрахунку доходу за попередній календарний рік» від 20.12.2011 № 1675 .

Завантажити чистий бланк заяви, ви можете з нашого сайту з цієї сторінки .

Також вам знадобиться ще один бланк, який подається разом із заявою. Його можна скачати тут .

Як заповнювати графи заяви на єдиний податок?

Трохи інформації з практики по тим графам заяви, заповнення яких викликає найбільшу кількість запитань:

Дата взяття на облік в органі податкової служби — вказана або у виписці з ЄДР або в довідці 1-ОПП, у кого дана довідка ще збереглася.

Пункт 4 «Дані документа, що підтверджують державну реєстрацію юридичної особи та / або фізичної особи — підприємця (назва, номер, дата)» — у підприємця документом, який підтверджує його державну реєстрацію, є виписка з Єдиного держ. реєстру. Тому тут вказуємо її дані. У виписки немає номера та дати. Є тільки номер бланка. Тому, коли мені доводилося подавати такі заяви, я вказував номер і дату запису в Єдиному держ. реєстрі про реєстрацію ФОП. Отже, дане поле можна заповнити таким чином: «Виписка з ЄДР. Номер запису в ЄДР 2 273 000 0000 042903 Дата запису: 13.12.2012 ». Якщо ж заяву на єдиний податок ми подаємо державному реєстратору, то в пункті 4 заяви нам просто нічого вказувати. Тому він залишається порожнім.

Пункт 5.1 — вказуємо дату обрання або переходу на спрощену систему оподаткування. Тут звертаємо увагу на пункт 298.1.2 Податкового кодексу, згідно з яким:

ФОП першої або другої групи, які подають заяву на єдиний податок до кінця місяця, в якому відбулася їх держ. реєстрація, вважаються платниками єдиного податку з першого числа наступного місяця. Наприклад: держ. реєстрація сталася 15 квітня; заяву на єдиний податок подано 29 квітня; вважаємося платниками єдиного податку з 1 травня. Цю дату і вказуємо в пункті 5.1 заяви.

ФОП третьої або п’ятої групи, які подають заяву на єдиний податок на протязі 10 календарних днів з дня держ. реєстрації, вважаються платниками єдиного податку з дня держ. реєстрації. Наприклад: держ. реєстрація ФОП сталася 29 квітня; заяву на єдиний податок подано 7 травня; вважаємося платниками єдиного податку з 29 квітня. Цю дату і вказуємо в пункті 5.1 заяви.

Пункт 5.2 — нас не цікавить. Його заповнюють ті платники, які міняють групу з однієї на іншу.

Пункт 5.3 — нас не цікавить. Його заповнюють ті платники, у яких помінялися дані.

Пункт 5.4 — не цікавить.

Пункт 7 «Місце провадження господарської діяльності» — при заповненні даного пункту при різних ситуаціях дуже багато нюансів. Багато нюансів були описані в цій темі на форумі http://forum.byhgalter.com/svidoctvo-platnika-edinogo-podatku-reestraciya-anuluvannya-zapovnennya-zayavi-t250.html . Якщо залишаться питання, прошу в коментарі до цієї статті.

Пункт 10 — незважаючи на те, що в заяві чітко написано «Вибрані види діяльності згідно КВЕД ДК 009: 2005», вказуємо свої діючі КВЕДи. Просто податкова не спромоглася внести в заяву відповідні зміни після того, як КВЕД 2005 перестав існувати.

Пункти 12 і 13 — для новостворених підприємців ставимо «нуль» в пункті 12 і ставимо галочку в пункті 13. («Нуль» буде тільки в тому випадку, якщо фізична особа не реєструється ФОП повторно, і в попередньому році у нього не було підприємницької діяльності та доходу відповідно).

Приклад заповнення розрахунку доходу за попередній рік буде в окремій статті. До слова, заповнення досить просте.

Умови прикладу для заповнення заяви

Основні істотні моменти, які потрібно знати для подання заяви на єдиний податок:

 • дата державної реєстрації ФОП 14.04.2014;
 • дата взяття на облік в податковій службі 15.04.2014;
 • дата подання заяви на єдиний податок третьої групи 20.04.2014.

Приклад заповнення заяви на єдиний податок

Приклад заповненої заяви на єдиний податок можна скачати на цій сторінці.

Не соромимося і задаємо питання в коментарях до статті.

При поддержке: Чтобы машина поехала ее нужно завести. Сделайте профилактику стартера здесь http://www.voltag-perm.ru/remont-starterov-perm/. Фирма также оказывает услуги по ремонту стартеров в Перми.

Приклад заповнення заяви на єдиний податок (заява про вибір спрощеної системи оподаткування)
4.4 (88.57%) 7 votes

15 Responses to Приклад заповнення заяви на єдиний податок (заява про вибір спрощеної системи оподаткування)

 1. мены потрібен зразок заяви про застосування спрощеної системи оподаткування(припинення підприємницької діяльності)

 2. Олег:

  Що вписати в Пун1кт 7 «Місце провадження господарської діяльності» — якщо я не знаю наперед місце діяльності, оскільки діяльність пов’язана з торговими автоматами. Це можуть бути бізнес-центру, ВНЗ, автошколи, заправки і т.д.
  Чекаю від вас відповіді Олексій.

 3. Юрій:

  про пункт 7 «Місце провадження господарської діяльності». Торговий кіоск який знаходиться на орендованій приватній території, самому кіоску номер не присвоїно, тобто як бути з точною адресою? І що, якщо цей кіоск в майбутньому змінить своє розташування і адреса зміниться. Дякую за відповідь

 4. Даша:

  Добрий день!

  Дякую за статтю,але там не висвітлено відповіді на питання про дату переходу на
  спрощену систему оподаткування, обліку та звітності з ****, якщо заява подається при реєстрації ФОП(електронно), тобто кінцева дата держреєстрації ще не відома. Буду ФОП 3ї групи,як розрахувати дату реєстрації та чи можлива похибка?

  Дякую!

 5. Олег:

  що зазначати в пункті 7 «Місце проведення господарської діяльності, якщо вид діяльності наприклад вантажні або пасажирські перевезення по Україні, чи наприклад будівельні роботи (зарання не відомо де буде знаходитись об’єкт будівництва)»

 6. Анна:

  Добрый день, огромное спасибо за статью. Я деятельность не веду уже давно. Однако, меня закрыли только 14.07.2014. Сейчас хочу снова зарегистрироваться. Меня забеспокоил пункт 12. Я могу написать там «ноль»? Заранее спасибо за ответ.

 7. Скажите пожалуйста а форму 20-ОПП частным предпринимателям сейчас надо подавать?

 8. Оксана:

  Добрий день! Підскажіть будь ласка, я відкриваю ФОП на загальній системі оподаткування, для торгівлі алкоголем, можу я взяти за суміснитцтвом найману особу — продавця?

 9. 4asovshik:

  Місце провадження діяльності
  А что писать если я буду снимать помещение, но еще не знаю где буду снимать?

 10. Анастасия:

  Здравствуйте! Подскажите, пожалуйста, какую дату поставить в пункте 5.1 если я хочу зарегистрировать ФОП онлайн на igov.org.ua? и пункт 7 — можно писать место проживания?

 11. Анна:

  Шановний Олексіє! Підкажіть, будь ласка, які міри треба вдіяти, щоб запобігти штравів: Подала заяву до ПІ на перехід на спрощену форму оподаткування 2-ої групи та помилково подала ЗАЯВУ на реєстрацію Книги доходів та Книгу доходів. Що я можу очикувати від Налогової Інспекціїї, і як краще діяти. з повагою, Анна

  • Анна, не зовсім зрозумів ваше питання «на реєстрацію Книги доходів та Книгу доходів.»
   Припущу, що ви помилково подали заяву на реєстрацію книги доходів та витрат. Тоді йдіть до податкової служби та відкликайте заяву. Плюс пишіть нову правильну. Відповідальності за неправильну заяву у законодавстві немає.

 12. Нина:

  А 8 пункт заповнюється?

 13. Лера:

  Олексію, дякую!
  Підкажіть, якщо у мене був фоп 3 група на спрощеній системі і я його закрила наприкінці минулого року, подавши всі звітності та податки, боргу немаэ, а тепер в середині цього року я відкриваю фоп знову — також 3 група на ЄП — що я маю писати у пунктах 12 та 13? дякую!

 14. Ірина:

  Доброго дня. У червні 2018 року я закрила ФОП ( 3 група, спрощеня система опадкування). Зараз мені потрібно відкрити також ФОП. Надаю соціальні послуги. Мені відмовлено в відкритті ФОП 3 групи. Тільки з нового року. Причина і який закон. Заздалегідь вдячна.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

MAXCACHE: 0.54MB/0.00146 sec