Приклад заповнення річного звіту з єдиного соціального внеску (ЄСВ) 2018 для ФОП на єдиному податку

Виктор Онищенко

Виктор Онищенко

Викладач, кандидат економічних наук. Буду радий відповісти на ваші коментарі до моїх статей.

Форма звіту з ЄСВ та строки його подання

Повна назва звіту – Звіт щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Його форму затверджено наказом Мінфіну від 14.04.2015 р. № 435 (останні зміни в Наказі Мінфіну № 813 від 07.09.2016). Підприємці подають лише додаток 5 “Звіт про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску” (форма № Д5 (річна)).

Звіт подається раз на рік. Останній день подачі у 2018 р. – 9 лютого 2018 року (п’ятниця).

Все це стосується ЄСВ “за себе”. Якщо ж у підприємця 2-ї чи 3-ї групи є наймані працівники, то тоді ще подається на загальних підставах додаток 4 звіту з ЄСВ (форма № Д4    (місячна)) не пізніше ніж через 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного місяця.

Хто подає звіт

Звіт подають усі ФОП незалежно від того, чи здійснюють вони господарську діяльність. Сума внеску не може бути меншою за розмір мінімального внеску:

 • у 2017 році – 704,00 грн. для всіх груп (для 1 групи можливою також була сплата 352 грн, але з неповноцінним страховим стажем);
 • у 2018 році – 819,06 грн. для всіх груп.

Не подають Звіт з ЄСВ тільки пенсіонери за віком та інваліди за умови, що вони отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу. Такі особи звільнені від сплати ЄСВ. При виході на пенсію або отриманні інвалідності такі ФОП мають відзвітувати за той період року, протягом якого вони не мали такого статусу.

Читайте також: Зміни в нарахуванні ЄСВ та скільки прийдеться платити в 2018 році

Як і куди подається звіт з ЄСВ

Звіт з ЄСВ слід подавати в органи ДФС за місцем перебування підприємця на обліку на момент подачі звіту. При цьому можливі 3 форми подачі:

 • в електронній формі. Для цього необхідний електронний цифровий підпис (ЕЦП). У відповідь має надійти квитанція про отримання звіту;
 • у паперовій формі (2 однаково заповнених примірники) разом з електронною формою на електронному носії (диск, флешка). Електронна форма звіту має бути ідентичною паперовій. Якщо кількість застрахованих найманих працівників у звітному році не більша 5, то звіти з ЄСВ можна подавати тільки в паперовій формі;
 • поштою з повідомленням про вручення та описом вкладення. Такий спосіб також застосовується, якщо у підприємця не більше 5 застрахованих працівників. Лист надсилається не пізніше ніж за 10 днів до закінчення граничного строку подання звіту. Звіт вважається поданим у день отримання відділенням поштового зв’язку поштового відправлення зі звітністю.

У разі особистого подання звіту до ДФС або через довірену особу в паперовій формі, інспектор проставляє реєстраційний номер звіту та свій підпис. Один з 2-х примірників віддається підприємцеві.

Строки сплати ЄСВ для підприємців на єдиному податку

З 2018 року для всіх груп платників єдиного податку встановлюється сплата ЄСВ 4 рази на рік до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується ЄСВ, тобто це:

19 січня 2018 року (п’ятниця) – за IV квартал 2017 року;

19 квітня 2018 року (четвер)  – за І квартал;

19 липня 2018 року (четвер) – за ІІ квартал;

19 жовтня 2018 року (п’ятниця) – за ІІІ квартал;

18 січня 2019 року (п’ятниця) – за IV квартал.

Читайте також: Зміни в законодавстві про загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Закон від 03.10.2017 №2148-VIII

Як заповнити звіт зі сплати ЄСВ для підприємців на єдиному податку

В уже згаданому додатку 5 ФОП на єдиному податку заповнюють лише титульний аркуш та таблицю 2. Якщо ж протягом року був перехід між спрощеною системою оподаткування та загальною, треба буде заповнювати й таблицю 1.

Нормативний документ, який регулює питання заповнення Звіту з ЄСВ – Порядок формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затверджений наказом  Мінфіну від 14.04.2015  № 435 (далі – Наказ № 435).

Загальні правила заповнення Звіту з ЄСВ:

 • звіт заповнюється українською мовою;
 • суми вносяться в гривнях з копійками;
 • звіт у паперовій формі можна заповнити в друкованому вигляді (роздрукувати на принтері тощо) або заповнити кульковою ручкою;
 • порожні рядки слід прокреслювати.

Якщо звіт заповнюється кульковою ручкою, то:

 • чорнило повинно бути синього або чорного кольорів;
 • писати слід друкованими літерами;
 • слід не виходити на межі клітинок;
 • розділові знаки (крапки, коми) проставляються в окремі клітинки;
 • виправлення заборонені.

Якщо певні реквізити або таблиці звіту, які повинні були бути заповнені, не заповнені, то звіт вважається не поданим.

Читайте також: Як підприємці сплачують ЄСВ «за себе» в 2017 році.

Пункт або колонка Як заповнювати
Титульний аркуш
1 Ставимо рік. У полях, що стосуються типу звіту, ставимо знак “˅” там де тип “початкова” (пункт 2 розділу ІІІ Наказу № 435).
2 Зазначаємо реєстраційний номер облікової картки платника податків (раніше він називався ІПН). Вказуємо прізвище, ім’я, по-батькові та телефон, бажано мобільний.
3

Вказуємо код територіального органу ДФС, куди подається звіт. Його можна уточнити в інспектора фіскальної служби, де ФОП перебуває на обліку або знайти в своїх реєстраційних даних в ЄДР.

У переліку таблиць звіту платнику єдиного податку треба поставити прочерк “–” у рядку 2. Якщо був перехід протягом року з загальної системи оподаткування, то прочерки “–” ставляться у рядки 1 та 2. У таблиці 1 у такому разі заповнюється інформація по відповідних місяцях перебування на загальній системі.

В електронній формі звіту прочерки на титульному аркуші додатку 5 ставити не потрібно, клітинки залишаються порожніми (пункт 3 розділу IV Наказу № 435).

Ставимо підпис та печатку у разі наявності.

Таблиця 2
Заголовна частина, пункти 1-2

У пунктах 1-2 вказуємо рік, ще раз прізвище, ім’я, по-батькові та реєстраційний номер платника податку, який уже зазначали на титульному аркуші.

У полях, що стосуються типу звіту ставимо знак “˅” там де тип “початкова” (пункт 2 розділу ІІІ Наказу № 435).

Колонка 2 таблиці

Вказуємо самостійно визначену суму, на яку нараховується ЄСВ. Слід зазначити суму, яка не може бути меншою за мінімальну зарплату:

— для 2017 р. – 3200 грн (платники 1-ої групи у цьому році ще можуть вказувати половину – 1600 грн);

— для 2018 р. – 3723 грн.

Також дана сума не може перевищувати максимальної бази ЄСВ:

— для січня-квітня 2017 р.– 40000 грн;

— для травня-листопада 2017 р. – 42100 грн;

— для грудня 2017 р. – 44050 грн;

— з січня 2018 р. – 55845 грн.

Як правило, платники єдиного податку сплачують ЄСВ з мінімальної бази.

Колонка 3 таблиці Вказуємо ставку “22,0%”.
Колонка 4 таблиці Розраховуємо суму ЄСВ шляхом множення нарахованої суми по місяцю на 0,22. Мінімальна сума для 2017 р. – 704,00, а для 2018 р. – 819,06 грн. Знаходимо суму по колонках.
У тому числі нараховано у розмірі… Вказуємо ставку “22” та загальну суму нарахованого за рік ЄСВ у гривнях (сума по колонці 4). Ставимо підпис та дату складання звіту.

Приклад заповнення звіту для підприємця на спрощеній системі, що сплачує мінімальні страхові внески, можна знайти в цьому файлі.

Читайте також: Нарахування та сплата ЄСВ підприємцями у 2017 році (частина 2)

Відповідальність за неподання та помилки

За неподання, несвоєчасне подання звіту чи подання його в неустановленій формі штраф становить 170 грн.

За несплату або несвоєчасну сплату ЄСВ накладається штраф у розмірі 20% несплаченої суми. Також сплачується пеня з розрахунку 0,1% суми недоплати за кожний день прострочення платежу.

При поддержке: Думаете над тем, куда лучше инвестировать деньги? Недвижимость — это лучший и проверенный вариант. Купить недвижимость на Северном Кипре можно на сайте sol-sun.ru. Посетите сайт и ознакомьтесь с широким выбором вариантов покупки недвижимости на Кипре.

Приклад заповнення річного звіту з єдиного соціального внеску (ЄСВ) 2018 для ФОП на єдиному податку
4 (80%) 23 votes

6 Responses to Приклад заповнення річного звіту з єдиного соціального внеску (ЄСВ) 2018 для ФОП на єдиному податку

 1. Юзя:

  Дайте приклад,будь ласка, як заповнювати додаток 5 єсв за 2018р

 2. все добре,а де подивитися як заовнюється 5додаток ЄСВ річний

 3. Юрій:

  приклад за 2017 рік. не смішно зовсім

 4. наташа:

  где же можно найти этот 5 єсв за 2018р(пример заполнения)

 5. Дмитрий:

  срань господня, опять обновили форму

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

MAXCACHE: 0.53MB/0.00035 sec