Податки > Єдиний податок > Приклад заповнення декларація ФОП платника єдиного податку третьої групи 2015-2016

Приклад заповнення декларація ФОП платника єдиного податку третьої групи 2015-2016

Не хватает денег до зарплаты и нет времени идти в банк и долго оформлять документы? Микрозаймы онлайн — это оптимальный выход из ситуации. Получите деньги на карту и не тратьте время впустую.

28.07.2015 року набрав чинності Наказ Міністерства фінансів України від 19.06.2015 № 578 «Про затвердження форм податкових декларацій платника єдиного податку» який затвердив нові форми декларацій фізичних осіб підприємців платників єдиного податку з урахуванням змін в Податковий кодекс, які було прийнято в кінці 2014 року. За який період подавати декларацію за новою формою? Як звітувати за третій квартал 2015 року? Відповіді на ці та інші питання ви дізнаєтеся в цій статті.

Подання декларації платника єдиного податку за третій квартал 2015 року

Фізичні особи підприємці, які працюють на спрощеній системі оподаткування, повинні здавати декларацію за 9 місяців 2015 року ще за старою формою. З даного питання читайте консультацію з сайту податкової служби. Це, в принципі, є логічним виходячи з абзацу 2 пункту 46.6 Податкового Кодексу. Тому, для заповнення звіту за третій квартал, можна використовувати консультацію на нашому сайті про заповнення декларації для ФОП платника єдиного податку третьої групи.

Заповнення нової форми декларації

У цій статті розглянемо приклад та опишемо головні моменти при заповненні вже нової декларації за 2015 рік. Фізичні особи-підприємці на єдиному податку, які працюють на третій групі, будуть здавати звіт за новою формою, починаючи з річного звіту за 2015 рік. Про це сказано у вищевказаній консультації. Ця форма була затверджена Наказом Мінфіну України № 578 від 19.06.2015 р. Її форму, бланк для заповнення та порядок здачі в контролюючі органи, ви знайдете у нас на сайті. Основні розділи декларації та огляд змін були описані нами в попередніх статтях. Тому детально на них зупинятися в цій статті не будемо, а рекомендуємо вам їх прочитати, щоб ознайомитись з новою формою та новими вимогами. Також ви дізнаєтеся:

 • які способи подання декларації можна використовувати
 • чи можна здавати декларацію на паперовому носії
 • чи можна здати звіт по довіреності
 • які штрафні санкції за неподання звіту

Декларація заповнюється наростаючим підсумком за рік. Тому підсумовуємо всі ваші доходи поквартально і вносимо їх в декларацію – код рядка 06.

Умови прикладу

За підсумками роботи ФОП на третій групі дохід склав 380 000 грн. За три квартали було отримано доходу 270 000 грн. Єдиний податок за три квартали становить 10 800 грн. Також в грудні місяці в зв’язку з відсутністю вільних грошових коштів, довелося розрахуватися з клієнтом шляхом взаємозаліку (бартер), так як була взаємна заборгованість з ним в сумі 5000 грн.

Відображення в декларації доходів від заборонених операцій

Далі розглянемо форму розрахунку – взаємозалік (бартер). Одна з головних умов використання спрощеної системи оподаткування в Україні – це використання готівкових і безготівкових форм розрахунків. Бартер в такій системі оподаткування заборонений. Його використання призводить до оподаткуванню за іншою ставкою 15% і перехід з наступного кварталу на загальну систему оподаткування. В декларації його слід відобразити – код рядка 07.

Ще раз акцентуємо увагу – щоб не втратити право використовувати систему оподаткування єдиний податок, слід використовувати в своїй діяльності тільки грошові взаєморозрахунки.

Особливості заповнення розділів декларації

Далі заповнюємо Розділ V. ВИЗНАЧЕННЯ ПОДАТКОВИХ ЗОБОВ’ЯЗАНЬ ПО ЄДИНОМУ ПОДАТКУ. В цьому розділі податкової декларації платника єдиного податку проводяться розрахунки податку.

Код рядка 08 — Загальна сума доходу за звітний (податковий) період (сума значень рядків 01+02+03+04+05+06+07) – загальна сума доходу підприємця за підсумками роботи за 2015 рік – 385 000 грн.

Код рядка 09 — Сума податку за ставкою 15 % ((рядок 02 + рядок 04 + рядок 07) × 15%) – розраховується сума податку, до доходу, який відображений у рядку 07. За прикладом це сума бартерної операції. Крім цього, при наявності, в цьому рядку ФОП на 3-й групі повинні показувати:

 • сума доходу, що перевищує обсяги, встановлені підпунктами 1, 2, 3 пункту 291.4 статті 291 глави 1 розділу XIV Податкового кодексу України, у звітному (податковому) періоді;
 • сума доходу, отриманого від здійснення видів діяльності, які не дають права на застосування спрощеної системи оподаткування, у звітному (податковому) періоді.

У рядку 11 — Сума податку за ставкою 4 % (рядок 06 × 4 %) – розраховуємо податок з основної діяльності.

Рядок 13 – заповнюємо на підставі минулої декларації за півріччя 2015 р. Сума з рядка 12.

Рядок 14 показує вашу поточну заборгованість по єдиному податку. Після заповнення декларації порожні і не заповнені рядки прокреслюються.

Терміни здачі декларації ФОП на єдиному податку третьої групи

Строки подання декларацій та податкові періоди змін не зазнали — для підприємців платників єдиного податку на третій групі й для всіх юридичних осіб – платників єдиного податку звітним податковим періодом залишається календарний квартал ( п. 294.1 ст. 294 ПКУ), граничний термін подання декларації – 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного періоду (п. 49.18.2 ст. 49 ПКУ).

Термін сплати єдиного податку

Податкове зобов’язання з єдиного податку приватного підприємця, як зазначалося вище, відображено в рядку 14 декларації. Цю заборгованість єдинники 3-ї групи зобов’язані сплатити протягом 10 календарних днів після кінцевого строку подання декларації, тобто протягом 50 днів після закінчення кварталу.

Рекомендації по поданню декларації

Наприкінці хочемо акцентувати увагу на повне і коректне заповнення загальної (початкової) частини декларації, які також обумовлені в податковому кодексі України п 48.3 -48.4. Не слід затягувати з подачею декларації. Так, наприклад, у разі подання звіту поштою, але з порушенням заповнення передбачених реквізитів, ваша декларація може бути не прийнята податковою інспекцією, про що вона повідомляє протягом 5 днів. Але терміни здачі вже можуть бути пропущені.

Приклад заповнення декларації ФОП на єдиному податку третьої групи

Завантажити приклад заповнення декларації ФОП платника єдиного податку третьої групи у форматі ексель ви можете за посиланням.

Приклад заповнення декларація ФОП платника єдиного податку третьої групи 2015-2016
Оцініть статтю

2 Responses to Приклад заповнення декларація ФОП платника єдиного податку третьої групи 2015-2016

 1. Ольга:

  Рядок 13 – заповнюємо на підставі минулої декларації за півріччя 2015 р. Сума з рядка 12.

  Рядок 13 в новом отчете — это речь о налоге,
  а Рядок 12 предыдущего отчета — это сумма дохода.
  По форме получается, что в графу по начисленному налогу будем вписываем сумму дохода из прошлого отчета.
  Как заполнять то будем?

 2. 1:

  ДОбрый день!

  Фоп плательщик единого налога в 2015 г 1и 2 кварталы был на 3 группе а 3 и 4 кварталы был на 2-2 группе, по году какую декларацию подавать? как плательщик 2-й группы 01034 и там по разделаи указать доходы за весь 2015год?

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Send this to a friend

MAXCACHE: 0.92MB/0.00084 sec